Останні статті

хто кацап

  • 04.04.14, 14:22

слово «кацап» — тюркського походження, і походить від арабського слова «касаб» (qassab), що означає «живодер», або «м'ясник», «той, що забиває худобу». Дослідники відмічають також такі словосполучення в тюркських мовах: «адам кассаби» означає «люта людина», «деспот», вираз «кассап одлу» — «шельма»; «кассапчи» — караїмською означає «кат»; «хассап» мовою кримських татар означає «м'ясник», «гицель»  "Треба знати, що слово «кацап» вже віддавна знане в мовах багатьох східних турецьких племен і значить «різник», «лютий чоловік», «кат», «деспот», «злодій».

Тлумачення слова «кацап» подається також в «Українській малій енциклопедії» як похідне від татарського «різник», «різун».

За однією з версій, прізвище «м'ясник» закріпилося після того, як під час взяття Казані, татарам (жителі Казані — столиця сучасного Татарстану) було пообіцяно, якщо вони здадуть місто без бою, то всім подарують життя. Оборонці Казані повірили клятві царя, склали зброю, і московське військо увійшло в місто. Іван Грізний таки "дотримав" свого слова – дозволив обеззброєним татарам іти, куди вони забажають, але тільки після того, як понівечив кожного з оборонців, наказавши вирізати їм язика та відрізати вуха. Саме таких знущань та каліцтва завдав довірливим татарам московський кривавий цар з його жорстоким військом! 

 
                                    листівка 1918 р.
 
Усі ми, українці, з дитинства чули іншу версію назви росіян – "кацапи". Мовляв, вони носили бороди, й виглядали "как цап". Це хибне тлумамення виникло за таких умов. Перед Пе реяславською радою серед козаків була сильна проти-московська група, яка складалася з Івана Богуна (на знак протесту проти угоди з москалями він зламав свою шаблю), Виговського, Григо-рія Герцика та інших. Ці патріоти доводили Богданові Хмельницькому, що не можна укладати договір з таким підступним і безчесним народом, як кацапи. Тоді Богдан Хмельницький звернувся др московських послів із запитанням "Чому вас називають кацапами?" Посли; не змогли дати відповідь. Гетьман послав з цим запитанням Виговського в Москву, до царя Олексія. Цар і бояри порадившись зі своїми прислужниками – вихідцями з України, вигадали таке:

"ви – хохли, бо носите на гслові хохол, а ми носимо бороди, тому нас прозвали "как цап" (тобто "как козел") звідси й "кацап".

Виговський привіз цю відповідь Хмельницькому, і Переяславську угоду було згодом підписано.

Москалі та московські бояри справді носили бороди й пишалися ними, але бороди в них були не клиновидними, цапиними, а широкими і мали вигляд лопати. Та й слово "цап" є українським. Таке фальшиве тлумачення слова "кацап" не має нічого спільного з прізвиськом "кассап", що його дали московитам скривджені татари.

ЗРОЗУМІЛО , ЩО КАЦАПАМ НЕ ДО ВПОДОБИ ПРАВДИВЕ ПОХОДЖЕННЯ ЇХНЬОЇ НАЗВИ, ЯКЕ ДЕЩО УСКЛАДНЮЄ УСПІХИ В ІНФОРМАЦІЙНІЙ ВІЙНІ  І ВОНИ :

 

- ЗРОБИЛИ СПРОБУ ПІДМІНИТИ ПОНЯТТЯ  І ПЕРЕПИСАТИ СЛОВНИКИ, ЯК ВОНИ ПЕРЕПИСУЮТЬ ІСТОРІЮ(ще від кацапки Катерини ІІ).

 

- ХОЧУТЬ ВИДАЛИТИ З ВІКІПЕДІЇ СТОРІНКИ ІЗ ТЛУМАЧЕННЯМ СЛІВ КАЦАП І МОСКАЛЬ:

            "Материал из Википедии — свободной энциклопедии
Mail-mark-junk red.svg

Эта статья предлагается к удалению.

Пояснение причин и соответствующее обсуждение вы можете найти на странице Википедия:К удалению/21 декабря 2013.
Пока процесс обсуждения не завершён, статью можно попытаться улучшить, однако следует воздерживаться от переименований или немотивированного удаления содержания, подробнее см.
руководство к дальнейшему действию.
Не снимайте пометку о выставлении на удаление до окончания обсуждения. "

про кацапів

  • 03.04.14, 16:02

слово «кацап» — тюркського походження, і походить від арабського слова «касаб» (qassab), що означає «живодер», або «м'ясник», «той, що забиває худобу». Дослідники відмічають також такі словосполучення в тюркських мовах: «адам кассаби» означає «люта людина», «деспот», вираз «кассап одлу» — «шельма»; «кассапчи» — караїмською означає «кат»; «хассап» мовою кримських татар означає «м'ясник», «гицель»  "Треба знати, що слово «кацап» вже віддавна знане в мовах багатьох східних турецьких племен і значить «різник», «лютий чоловік», «кат», «деспот», «злодій».

Тлумачення слова «кацап» подається також в «Українській малій енциклопедії» як похідне від татарського «різник», «різун».

За однією з версій, прізвище «м'ясник» закріпилося після того, як під час взяття Казані, татарам (жителі Казані — столиця сучасного Татарстану) було пообіцяно, якщо вони здадуть місто без бою, то всім подарують життя. Проте коли татари здали зброю і відчинили ворота, то війська Івана Грозного вирізали майже все місто.

весна іде. всім привіт. не ПРО політику

  • 02.04.14, 14:09

сьогодні 2 квітня. весна іде. не хочу говорити про політику.  всім привіт

відео в подарунок

http://www.youtube.com/watch?v=rUw_hF4DyPk

про федералізацію та тролів

  • 31.03.14, 17:17
    "Во всех российских СМИ сейчас проблема номер один – федерализация Украины. Другой проблемы нет. Федерализация или смерть – примерно так", — отмечают эксперты.

В России считают, что федерализация поможет превратить Украину в слабое, безвольное, аморфное государство, которым можно будет манипулировать из Москвы.

В Украине люди, которые разбираются в теории управления и конституционного права, понимают, что в Украине федерализация не нужна. Федеральное устройство, в частности, административные расходы на него, примерно в 1,5 раза дороже", — рассказал  политолог Окара.

 

а тим часом, на і.юа одні тролі покінчили життя самогубством, а інші народились....

про трамваї

  • 28.03.14, 11:47

ну, і мій улюблений анекдот/не кажіть що баян , бо мені пофіг.

улюблений він на то і є улюблений, щоб його баянити.

*************************************

Приходить путін до алтайського шамана і питає:

- А ну скажи, шаман, що буде з Росією через 1 рік?

- Через 1 рік буде війна з Україною.

— Та! — махнув рукою Путін. — Це я і сам знаю, це у нас в планах… Ти мені розкажи щось життєве, побутове, як люди жити будуть...

 Ну, наприклад, скажи, скільки через 1 рік в Москві будет коштувати пляшка пива?

— 3 гривні.

я боюсь, что придут русские и будут меня защищать

  • 26.03.14, 09:45

розмова в Одесі:

«Знаешь, я уже боюсь на улице разговаривать по-русски. - Почему? Ты боишься, что тебя могут обидеть бандеровцы? - Нет, я боюсь, что придут русские и будут меня защищать».

які почуття переповнюють Вас в цей день ?

  • 25.03.14, 17:44
9-е ТРАВНЯ. ДемонстрацІя. ЛазитЬ по толпі телерепортер і пристає до всіх з питаннями. Підходить до трудівника :
-- Скажіть, які почуття переповнюють Вас в цей день ?
-- Пішов ти на х*й...
Репортер /радісно в телекамеру :
-- І так по всій країні - жарти, сміх, радість...