хочу сюди!
 

Киев

49 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 42-53 років

Завершуються терміни підписання електронної петиції !

  • 06.04.16, 21:39
ЗАВЕРШУЮТЬСЯ ТЕРМІНИ ПІДПИСАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ НА ПОРТАЛІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ – ЗАХИСТИМО ПРОФЕСІЙНУ ОСВІТУ УКРАЇНИ

https://itd.rada.gov.ua/petitions/Petition/Index/1227?aname=published

6 Квітень 2016 р.

На жаль, лише близько половини необхідної кількості осіб -12 тисяч осіб, які підписали цю електронну петицію:

ГОЛОС ГРОМАДСЬКОСТІ !

Від імені трудових колективів виробників різних галузевих асоціацій України, які об’єднують понад тисячу виробництв, від імені трудових колективів закладів та установ системи профтехосвіти було ЗАПРОПОНОВАНО ЗВЕРНУТИСЯ З ВІДПОВІДНОЮ ЕЛЕКТРОННОЮ ПЕТИЦІЄЮ НА ПОРТАЛІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ –ЗАХИСТИМО ПРОФЕСІЙНУ ОСВІТУ УКРАЇНИ! (законопроект «Про професійну освіту» ( реєстр.№ 3231, доопрацьований). Автор(ініціатор) електронної петиції:

Виноградська Голда Євгенівна

Статус петиції: Оприлюднена

Дата початку збору підписів: 18 січня  2016 року

Дата завершення збору підписів: 18 квітня  2016 року

 

ЗАЛИШИЛОСЬ ДНІВ ДО ЗАКІНЧЕННЯ ЗБОРУ: 12 

Загальна кількість підписів: 11582, при необхідних 25000

 

Лише близько половини необхідної кількості осіб -12 тисяч осіб, які вже підписали цю електронну петицію, потрібно 25 000 підписів! У системі ПТО України працює близько 80 тисяч працівників (адміністративно-управлінський апарат, адміністративно-господарські та обслуговуючі працівники, викладачі та майстри виробничого навчання, методичні працівники, учні, учнівське самоврядування тощо, а також родини…)

Це що байдужість, необізнаність, безпорадність чи чиясь персональна безвідповідальність!? Просимо усіх відгукнутися! Надіймося тільки на себе! Без профтехосвіти немає Європейського майбутнього України!

Якщо профтехівська спільнота така пасивна щодо себе, пасивна  щодо подальшої своєї професійної діяльності, долі сирітських учнів та подальшого розвитку профтехосвіти після 75 річного ювілею, то що нас чекає тоді попереду?! Які у вас разом з нами перспективи?!

Текст електронної петиції:

Створена за багато десятирічь система професійно-технічної освіти сьогодні під загрозою знищення…Станом на 01.09.2015 загальна кількість професійно-технічних навчальних закладів в Україні складає 824 навчальні заклади. Близько 300 тис осіб на рік отримують професійно-технічну освіту в професійно-технічних навчальних закладах.

 1. Що означає відсутність фахівців з професійно-технічною освітою для суспільства?
Це неможливість вирішення багатьох побутових та сервісних питань та проблем: це слюсар з електриком, що роблять ремонт у кожного вдома, це кухар, це перукар, це швачка, це чоботар та багато інших, без кого не обійдеться ні одна цивілізована людина.

2. Що означає відсутність фахівців з професійно-технічною освітою для промисловості?

Як може існувати механізм виробництва без механіків, операторів кранів, будівельників, зварювальників, машиністів… Цей список можна продовжувати на декількох сторінках! Це всі ті, без кого виробництво не буде працювати взагалі!

3. Що означає відсутність професійно-технічної освіти в соціальній політиці країни? 
Це не можливість отримання професії для певних верств населення: дітей сиріт, дітей з обмеженими можливостями, переселенців, багатодітних сімей, які не можуть собі дозволити платну освіту. Куди щорічно після виходу з інтернатів та дитячих будинків будуть діватися сироти?

Станом на 01.09.2015 понад 13 тис. осіб (4,4% від загальної кількості контингенту державних професійно-технічних навчальних закладів) навчається з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та близько 4 тис. осіб (1,3 %) –з фізичними та розумовими вадами.

Невже Україні не потрібна вся ця основа нашої цивілізованості, всі ці кадри та люди, на робочих плечах котрих тримається і промисловість з економікою і взагалі суспільство?!

Від імені трудових колективів виробників різних галузевих асоціацій України, які об’єднують понад тисячу виробництв, звертаємося до Вас із надією бути почутими з приводу необхідності якнайшвидшого прийняття Закону України «Про професійну освіту». 

Ми, як роботодавці та соціальні партнери Уряду України підтримуємо ідею реформи професійної освіти та готові разом з Державою приймати активну участь у процесах реформ. Цінуємо позитивні аспекти законопроекту «Про професійну освіту», що створює простір для сучасного реформування підготовки трудового потенціалу нашої Держави. Адже, у проекті Закону передбачене вирішення питань, які на даний час є проблемними для професійно-технічної освіти України в цілому. 

Вивчаючи досвід европейських країн, нами планується створення в кожному регіоні ради стейкхолдерів професійної освіти. Але цей процес має бути еволюційним, він потребує певної підготовки. Отже нам потрібен час та конструктивній підхід Уряду до оптимізації витрат на утримання системи професійної підготовки кадрів.  Просимо терміново прийняти Закон «Про професійну освіту»( реєстр. № 3231) (доопрацьований)

0

Коментарі