Узаконена корупція
- 08.12.12, 23:09
Часто Україні дошкуляють високим рівнем корупції. Основні сфери - це державні чиновники, депутати, медицина, освіта та органи МВС. Противага нам показується у вигляді західних країн, особливо США. Дійсно в США менше корупції тому що в США корупція узаконена і не є чимось виходом за межі. Ось так це відбувається в США.
Багато українських депутатів є тушками, яких скуповують. Але в США кожен конгресмен та сенатор є тушкою, яку купують через інститут лобіювання. Лобіювання було узаконене в США у 1946 році прийняттям федерельного закону про регулювання лобіської діяльності. Відповідно до закону лобістом є будь-яка особа отримує гроші з метою досягнення прийняття або відхилення конгресом будь-якого нормативного акту. Лобісти мали право працювати тільки у Конгресі. Однак це було 1995 року, коли Біл Клінтон підписав новий закон про лобіювання - Lobbying Disclosure Act . Відповідно до цього закону лобісти могли діяти в будь-якому органі на рівні штатів, в конгресі, в сенаті і навіть при державних установах. Також цей акт узаконив можливість роботи лобістів, котрі не є громадянами США.
Відповідно до закону лобісти повинні зареєструватись в органі де вони працюють, вказати компанії на яку вони працюють і якої кампанії інтереси лобіюють. Також лобісти повинні декларувати гроші, котрі вони перераховують в бюджет відповідної партії або на рахунки державних установ. Лобісти є основними спонсорами двох найкрупніших партій Демократичної і Республіканської.
Center of Responsive Politics публікував дані по витратам лобістів на лобіювання інтересів компаній. Наприклад у 2012 році 2,45 мільярда доларів США було витрачено лобістами на просування своїх законів. Наприклад в кризовий 2009 рік лобістами було витрачено 3,5 мільярди доларів. Ось рейтинг http://www.opensecrets.org/lobby/index.php
Саме смішне те, що американські політики та самі лобісти кажуть, що лобіювання направлене на виконання першої поправки Конституції США, котра гласить, що законодавчий орган і чиновники мають розглядати кожну петицію громадянина США. Лобісти кажуть, що вони "голос народу", одна вдивіться в суми, витрачені лобістами. Яка може бути мова про народ? Ось список компаній, котрі лобіювали свої інтереси http://www.rate1.com.ua/issledovanija-rate1/1252/ Зверніть увагу на суми і на назви - це профспілки (про корумпованість яких вже не один фільм Голівуд зняв) і крупні корпорації, які вливають в партії мільярдні суми. І жодного інтересу для Джо з Алабами. Про який народ йдеться? Не кажучи про те, що ринок лобіювання це з десяток крупних корпорацій, котрі отримують гроші лише за посередництво. І не малі гроші.
Закон забороняє давання хабарів сенаторам і депутатам, однак в американському законодавстві є цікава лазейка. Відповідно до закону, народний обранець або державний чиновник має право отримувати гроші "за консультації". А чим розмова з лобістом не є консультацією? Також державні чиновники та народні обранці можуть проводити операції з інвестеційними акціями, тому перепродаж акцій чиновниками звичайна практика.
Оскільки звісно ж лобісти є основним засобом існування партій і сенаторів, то звісно ж народні обранці виконують в першу чергу приватні замовлення компаній, про народ там не йдеться. Більш того є звичайною практика, коли сенатор може змінювати собі лобіста, який пропонує більше. Тому власне кожен сенатор або конгресмен є тушкою.Єдина різниця між українською тушкою і американською в тому, що ви можете подивитись чия він тушка на офіційному рівні. Але не думаю, що від того комусь легше.
Тому дійсно в США корупція менша за українську, просто тому, що корупція там узаконена.
Що стосується медицини, то це звісно ж корупції немає, бо медицина там приватна. І нормальною і законною є практика, коли якийсь заклад заключає контракт з якось кампанією на те, що своїм пацієнтам вона буде виписувати рецепти на ліки, що і виробляє ця кампанія. Поліція в ступає в справу тоді, коли ліки виявились не сертифікованими або шкідливими. Але ж для того, щоб получити відповідні дозволи при міністерстві охорони завжди є лобісти і на законих правах. Взагалі про медицину в США і що вона собою уявляє є документальний фільм Майкла Мура "Здравозахоронение", отримав приз в Каннах. Дуже цікавий висновок, що медицина в США найгірша з усіх західних країн і є способом по набиванню бабла в свої кишені.
В учбових закладах також немає корупції, хіба не так? Не так, просто вона там не настільки тупа, як у нас. Ну по-перше корумпованість у вищих закладах є простішою, тому що так як і з медициною, вона приватна. Окрім оплати за навчання, при всіх крупних учбових закладах є так звана "піклувальна рада", це організація, куди входять батьки найбагатших учнів і ця "піклувальна рада" займається облаштування учбових закладів - ремонти, нове обладнання і т.п. Не заборонено "піклувальній раді" і дарувати подарунки керівництву закладу. Згадується фільм з Аль Пачіно "Запах жінки", де "піклувальна рада" дарує ректору новісінький Ягуар. Звісно отприсків членів піклувальної ради ніхто не чіпає.
Єдине, що дійсно схоже на правду, це те що менш корумпованою є поліція США. А так, янкі, нічим гордитися.
8
Коментарі
Пробіотик
18.12.12, 23:21
скоріш би до нас дійшла американська корупція.
Гість: R0mmel
28.12.12, 23:29
мда..."пінзєс, нащальніка" (с) навіть не підозрював, що воно так у них. Тобто, вони навіть не вважають це чимось непорядним...
Lost_paradise
38.12.12, 23:57Відповідь на 1 від Пробіотик
Корупція вона і в Африці корупція, там просто корупція це законно, а тут ще заборонено. Так що вона тут, просто янкі схвально ставляться до корупції. А взагалі все що йде зі США треба гнати поганою мітлою
Lost_paradise
49.12.12, 00:07Відповідь на 2 від Гість: R0mmel
Ще й розказують, що це дуже правильно і демократично. Мені згадався Єгор Лупан, котрий казав в передвиборчому ролику: я буду красти, але кожен буде знати де і скільки я вкрав
Пробіотик
59.12.12, 00:16Відповідь на 3 від Lost_paradise
тут це нормально, заборони до лампочки.так вихід з усіх зол і знайшли. проституція це погано - узаконимо, вже нормально. вбивати погано, мисливці за головами в штатах (доставити живим або мертвим) - добре. комунізму однак не буде.
Lost_paradise
69.12.12, 00:31Відповідь на 5 від Пробіотик
Ну не можна ж під лозунг боротьби з комунізмом узаконювати аморальні речі, куди ми прийдемо? До речі загроза комунізму була одним з основних стимулів створення приватної медицини і сьогодні близько 15% населення не мають медичного страхування і не можуть отримати медичну допомогу. Це аморальні речі, як і лобісти. Виборний орган має захищати інтереси народу, а не приватних кампаній. США в цьому плані нічим не відрізняється від України, просто в України лобісти діють таємно, а там відкрито. Але це ті ж яйця, тільки в профіль. А вони ще при цьому всьому кажуть що ми жахливо корумповані. На себе б подивилися, наші люди ще хоч трохи розбираються в тому, що морально, а що ні.
В Турції до речі медицина якісна і безкоштовна, лобістів немає, тому можна і без комунізму.
Пробіотик
79.12.12, 00:41Відповідь на 6 від Lost_paradise
я ж не попка-дурак переймати все американське, і кажучи про американську корупцію, мав на увазі трохи більш "прогресивний" крок, не більше. звісно це не придатне, але й сусіди нам не приклад. з'явився один нормальний губернатор в Росії і той комік - вбили. система. я за те, щоб брати звідусіль найкраще, як заповідав Тарас, і своє любити. а що нам краще - нехай вирішують експерти, аби не проФФесіонали.
Lost_paradise
89.12.12, 01:42Відповідь на 7 від Пробіотик
І свого не треба цуратись, у нас все тільки аби звідкіль. Я прихильник того, що треба своє більшій мірою. Є приклади країн котрі не мавпували безумно все західне і досягли успіхів. Туреччина, Індія, Бразилія, той же Іран. Та можна брати і в США щось, але вони вже напрягають, у самих чорт зна що в країні, але усюди сунуть свій писок і вирішують кому як жити. Вони такі самі, як і Росія. Нам треба йти своїм шляхом, а не слухати вказівки з Москви, Вашингтону чи Брюсселю, вони всім вказують, а у самих рило по шию в пуху. А замітка моя просто як ілюстрація американського лицемірства, в самих корупція по самі гланди, а вони хвилюються про корупцію в Україні.
Пробіотик
99.12.12, 02:35Відповідь на 8 від Lost_paradise
вказувати всі гаразді, особливо слабким.
Fred Perry
109.12.12, 06:38
цікаво. Мабудь лобісти й податки сплачуюють