Вогняна саламандра
- 06.07.14, 14:33
Ignis, neque throni, fajro salamandro
Тварина - покровитель тих,які народилися під знаком Стрільця.
Слово «вогняна» в назві додане тому, що часто відразу після великих лісових пожеж цих тварин бачили живими і неушкодженими. Склалося враження – вони можуть жити у вогні Це – один варіант. Інший – ці саламандри носять вогонь у собі. І, якщо їх ображають, підпалюють ліс.
Саламандра живе в лісах і пагорбистій місцевості більшої частини Східної, Південної та Центральної Європи, а також на північній частині Близького Сходу. Західна межа ареалу захоплює територію Португалії, схід і північ Іспанії, а також Францію. Північна межа ареалу доходить до півночі Німеччини та південній частині Польщі. Східна межа досягає території українських Карпат, Румунії, Болгарії та Ірану. Є дані про невеликий популяції на сході Туреччини.Також ареал включає в себе території Греції, Угорщини, Італії, Албанії, Андорри, Австрії, Швейцарії, Бельгії, Боснії і Герцеґовини, Хорватії, Чехії, Люксембургу, Македонії, Сербії, Чорногорії. Вид не зустрічається на Британських островах.На території України вид зустрічається в Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Львівській областях, де живе у букових і смерекових лісах Карпат, піднімається до верхньої межі лісу, населяє криволісся і полонини, зустрічається на узліссях і зрубах. Надає перевагу місцевостям з товстим шаром лісової підстилки та моху.
Найбільші хвостаті земноводні України із надзвичайно струнким тілом. Загальна довжина дорослих тварин досягає 150 — 250 мм. Очі великі.
Саламандри характеризуються виразною прив'язаністю до одних і тих самих ділянок. Дуже рухлива і швидка тварина. Початок активності навесні значною мірою визначається погодніми умовами, однак у Карпатах ці земноводні пробуджуються після зимової сплячки досить рано — у березні-квітні. Відзначені випадки появи та пересування саламандр в лютому прямо по ділянках снігу. На зимівлю йдуть у вересні-листопаді. Зимують групами в підземних сховищах, у порожнинах під коренями дерев, під камінням, у норах, льохах і підвалах. Дорослі тварини звичайно ведуть присмерково-нічний спосіб життя, але бувають активними і вдень. Денними прихистками саламандри зазвичай слугують трухляві пні, волога листова підстилка, порожнини під каменями. Хоча також були відзначені випадки, коли вони самостійно рили нори у м'якому ґрунті
Але, на жаль, це «mirum» /чудо/ у нас не живе.
Джерело - Вікіпедія.
Від себе можу засвідчити: людину, яка її образила, вогняна саламандра, може покарати хворобою.
Коментарі
Гість: Бес паники
16.07.14, 14:47
у меня были туфли "саламандра". Такие хвалёные, но наповерку, не очень.
Lzarichna
26.07.14, 14:52Відповідь на 1 від Гість: Бес паники
То - фірма взуттєва. До саламандр стосується лише назва, бо я не чула, щоб із шкіри саламандр робили взуття.
Гість: чечако
36.07.14, 14:58
а у нас наверное не водится. я не видел.
Гість: ЛемБой
46.07.14, 16:09
Живу біля гір,не бачив. Але не буду напевне стверджувати що нема.
Doppler
57.07.14, 23:21Відповідь на 1 від Гість: Бес паники
Надоже. От ты проныра
Doppler
67.07.14, 23:21Відповідь на 3 від Гість: чечако
Грустное лицо у твоего Чечаки
Гість: чечако
78.07.14, 01:21Відповідь на 6 від Doppler
это собачье любопытство.
Lzarichna
88.07.14, 07:41Відповідь на 7 від Гість: чечако
Цікавість це - добре. Бо є свідченням наявності безумовного рефлексу "Що це - таке?" А він - основна ознака енергетичної молодості.
Гість: Бес паники
98.07.14, 07:57Відповідь на 5 від Doppler
ещё какой!
Lzarichna
105.12.14, 09:05
Ignis! Де ти в цю хвилину? Чим займаєшся? Що почуваєш?