хочу сюди!
 

Татьяна

48 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 44-65 років

Все погано і винні не політики

Ціна в Європі на газ побила історичний рекорд, переваливши за дві штуки баксів.

В Україні будуть переглядати ціни на електрику після завершення опалювального сезону, і ціна за 1 кіловат може становити до 5,5 грн. Це пов'язано з дефіцитом вугілля.

Є в цьому вина керманичів, але лише почасти. Криза ресурсів назріла давно. Активний видобуток за якихось сто років, плюс-мінус, призвів до того, що в надрах нашої блакитної кульки багатств залишилось дуже мало: нафти вистачить ще на 40 років, газу - на 60, з вугіллям ситуація краща - його можна виколуповувати ще майже 300 років, але і це кінечна цифра.

Що робити? Альтернативи є, приміром, зелена енергетика чи атомні станції. Однак вони не покриють всі апетити сучасної людини, які лише зростають.

За сто років ситого життя ми розлінувались, бо під ногами завжди було "халявне" джерело енергії. І ми розкошуємо, немов розкішниця.

Якщо ви живете у великому місті, увечері поспостерігайте за вулицями. Вони буквально залиті світлом. Від світла ріже очі.

З практичної точки зору - це тяжкий гріх.

Світяться ліхтарі, вітрини магазинів.

Світло на вулиці потрібне для того, щоб люди могли спокійно переміщатись з метро до своїх хрущівок, попутно не перечепившись через камінь, бомжа чи одну з тих собачок, яка постійно крутиться під ногами. Все. Для цього ліхтарі можна вмикати через один, а вітрини відімкнути взагалі.

Але ж як тоді власникам бізнесів рекламувати свій мерчендайз? Як завлікати у свій пластиковий рай, щоби ви придбали до свого телефону, лептопу, ще і такий потрібний (ні) планшет (і таким чином під'їдали більше енергії і засмічували планету пластиком)?

Питання практичності і сучасних потреб - на різних полюсах. Саме надмірні потреби сучасної людини, яка їсть, їсть і не може наїстись, яка звикла взимку, коли за вікном -10, ходити по квартирі в самих шортах, яка виробляє тонни  сміття,  виснажують планету. І ніякі розумні політики, заходи, ініціативи та наукові розробки суттєво нічого не змінять.

Бо потреби, і так роздуті, будуть лише зростати. І ті мізерні запаси ресурсів вичерпаються швидше, ніж це зараз прогнозують.

Планета, як живий організм, це зрозуміла. Вона зрозуміла, що найбільшу небезпеку для неї становлять люди, тому активувала пандемію. Менше людей - менше потреб. Життя одних збереже життя екосистеми.

Люди б мали зрозуміти цей "тонкий" натяк. Треба просто знати міру. Повна свобода, розслабленість, постійний пошук задоволень і розваг дуже шкідливі.

Можливо, така ситуація настала б раніше, але світ тривалий час контролювала церква. Вона вчила смиренності і помірності (широкий загал, для верхівки ж обмежень часто не було; однак так надмірні потреби отримувала лише обмежена купка людей).

Можливо, релігія відродиться і в наші часи. Можливо, це буде якийсь доволі радикальний рух "антиконсьюмеристів", які вдень проповідуватимуть смиренність і заповіді в дусі "виходячи з кімнати, вимикай світло", а вночі вимикатимуть вуличні ліхтарі.

Інший варіант, дуже фантастичний, але це теж варіант. Шкоду людей для планети зрозуміє штучний інтелект і він почне втіхаря розробляти алгоритми життя планети без людей (створення автоматичних поливальних апаратів, простих роботів для догляду, дронів, які розпилятимуть вакцини проти сказу та інших смертельних захворювань).

А коли це все буде готове, то цей "Скайнет" знищить людей спеціальною, екологічно чистою зброєю, яка діє лише на людей (можливо, це буде вірусна зброя). І через якийсь час вся планета вкриється зеленими гайками, будуть струменіти кришталево чисті струмочки, а по зеленій травичці вайлувато стрибатимуть білосніжні кролики.

Це все лише теорії, але факт той, що, як казав персонаж "Таксі", "ми в дєрмє". І треба з цим щось робити. Хоча би писати про дурацькі теорії.
3

Коментарі

анонім

122.12.21, 11:22

винні винницкие перцы и Винник

  222.12.21, 12:12

  Винні всі ми, кого обираємо - те й маємо...

   322.12.21, 12:24

   Про вичерпність викопних ресурсів погоджуюсь, але ж ми владною рукою вже пообіцяли до 2040 року припинити використання вугілля. Правда, не розібралися ще до кінця, чим замінимо.
   Щодо розумного споживання ресурсів теж вірно.
   А от щодо пандемії, насланої планетою, то вже з області чистої фантастики.

    422.12.21, 17:22

    Пофіг.. 3 роки робив на "енергосберігаючі" технологіі. Так, дорого, трудоемко,..., зато тепер мій дім незалежний не від єлектроенергіі, не від газу, не від водопостачання, не від чого. Усе свое і з запасом.(окрім інтернету, за нього плачу, тут без варіантів.)

     522.12.21, 19:21Відповідь на 1 від анонім

     не испортят нам обедни злые происки врагов.
     Это их худые черти бермутят воду во пруду,
     Это все придумал Черчилль в восемнадцатом году.

      622.12.21, 21:37Відповідь на 4 від Добрый волк

      Пофіг.. 3 роки робив на "енергосберігаючі" технологіі. Так, дорого, трудоемко,..., зато тепер мій дім незалежний ...Вау, респект (салют, феєрверк, гарматний залп)! Може, поділитеся у замітці, що може Ваша система протиставити зимовому мокрому і короткоденному мороку

      Моє опитування було зараннім
      http://blog.i.ua/community/6642/1973508/

      проте тепер можете доєднати свій голос піонера альтернативної енергетики сайту і.uа

       анонім

       722.12.21, 21:42Відповідь на 5 від atttonikam

       не испортят нам обедни злые происки врагов.
       Это их худые черти бермутят воду во пруду,
       Это все придумал Черчилль в восемнадцатом году.
       это всё сеРапатисты
       у трынадцятом году

        822.12.21, 21:50Відповідь на 7 від анонім

        https://d1.ua/sbu-v-dnepre-prekratila-deyatelnost-fejkovogo-prezidenta-ukrainy
        В Днепре Служба безопасности Украины разоблачила фейкового «президента» Украины, который сформировал теневое «правительство», прикрываясь идеями т. н. «народовластия».

         922.12.21, 22:35Відповідь на 6 від Sisyphus

         Два вертогенератора 12вольт 400ватт, плюс 5 солнечных панели SOLA-500 Вт, заряжают блок аккумуляторов суммарной емкостью 600 Ачас. Инвертор 10 кВт?ч. Аварийный дизель генератор 5 кВт, который, впрочем, з 2 года запускался раза 3 и то потому, что мне лень было с панелей снег убрать). Вполне хватает для дома в 60 квадратов жилой площади и одного жильца (меня тобишь). Горячая вода - солнечный коллектор на бак в 300 литров с подогревом от инвертора (не в курсе сколько он от инвертора работает, но довольно горячая вода даже зимой постоянно). Отопление от того же коллектора, плюс котел на дровах (дрова даром, живу в 50 м от леса, собираю валежник и посылаю на 3 буквы лесника, ибо закон этого не запрещает, а лесник уже привык)).

          1022.12.21, 22:58Відповідь на 9 від Добрый волк

          Скромно, але початок покладено. А панелі (вітряки) можна, як я розумію, додавати в силу можливостей і натхнення.
          Цікаво, інвертор якої марки і скільки Вам коштував?
          Панелі на даху мабуть? Не розглядали можливість фасадного розміщення? По-моєму, останнє вигідно у багатьох відношеннях, а не тільки через сніг...

           Сторінки:
           1
           2
           попередня
           наступна