хочу сюда!
 

Александра

45 лет, лев, познакомится с парнем в возрасте 40-50 лет

Віддамся за машину дров (ні)

Грьобане літо пролетіло так, неначе його і не було, і починається "опалювальний сезон", який несправедливо займає більшу частину року і настає, як завжди, неочікувано. Осінь, зима, холода, одінокіє моря, а також гойдалки погодних умов, мряка і фантастичні ціни за опалення - такий порядок денний на найближчі 6-7 місяців.

Цього року товкотня у моєму селі (Харківська область) навколо опалення прямо здивувала, і це здивування не надто приємне. Реформаційна влада, яка має намір боротись з олігархами (знаю-знаю, фігню сказав, але такі заяви лунають), вирішила чи то попрактикуватись, чи то розім'ятись і підвищила ціну за газ для установ. Це звучить як бізнесплан - ти підвищуєш ціни, заклади кивають, довго аплодують і несуть певні суми українських гривень в кишеню... ой, у бюджет, і бздунь! - життя налагоджується, бюджет тріщить по швах від бабок, залишається лише брати і викидати на дороги чи менш важливі справи, як зарплата лікарям чи відшкодування боргів перед армією.

Але установи виявились недалекоглядними. Замість того щоби піднімати країну і особистий рейтинг пана Зе, забили на газ і, за можливості, стали обдзвонювати всіх знайомих, хто займається поставкою дров. Який дурний народ, ну ніяк не бажає проявляти громадянську позицію! І ця дурість набула небувалий розмахів - за суб'єктивною оцінкою, десь уже на початку серпня дров'яні дилери нахапались, немов собака бліх, замовлень на пару місяців вперед, і все від різноманітних контор, щасливих (без іронії) власників котлів і булер'янів. 

А простим смертним залишилось лише чекати і ставати в чергову чергу, де вже стоять пару десятків таких само. Що робити, у кого немає газу, невідомо - всі знайомі поставщики спочатку просили зателефонувати пізніше, а потім просто перестали відповідати на дзвінки, особливо зараз, коли почались перші холоди і дзвінків стало більше, а тон клієнтів - рішучішим.

Ситуація, щонайменше, дивна і нагадує СРСР - гроші є, товар не дістати. Хто "тоскує" за соціалістичним раєм, насолоджуйтесь флешбеками. Клієнти ж шукають, телефонують, розпитують, але цей процес, який триває ось уже другий місяць, безрезультатний. Сподіваємось на краще, але просто сидіти і чекати з кожним днем стає дедалі важче, особливо коли ти знаєш, що таке, коли взимку холодно. 

Я прекрасно пам'ятаю початок нульових, коли ми не могли замовити дрова (тоді питання було у фінансовій спроможності - матері затримували, батько взагалі сидів без роботи), і я, ще зовсім підліток, змушений був долучатись до пошуку того, що горить. На один-два дні. Розібрали всі дерев'яні господарські будови, в хід пішов забор в саду. Попиляли дерева у дворі, саду і під "Дружбу" потрапила навіть верба на городі, яка не горіла, а сичала, як змія...

Пам'ятаю один із таких зимових днів - середина січня, на вулиці мороз, снігу за ніч навалило, а я блукаю двором, буцаючи кожен пагобок, сподіваючись, що то якийсь старий "чурбак", який можна розрубати і спалити. Але розрубати - це легко сказати, чомусь те, що я знаходив, було покрученим і в'язким, і такі пеньки сокира не брала, тому я брав колун, спеціальні металеві колунці і намагався розколоти ними чергову знахідку. Чурбаки піддавались погано, мої інструменти часто застрявали в покручі деревини, і замість того, щоб рубати, я намагався звільнити один із тих колунців. Отак за пару годин намахаєшся і вже не холодно, але руки, які контактували зі снігом, навіть у перчатках мерзли, дивно, як я тоді собі нічого не відморозив.

Зараз я це згадую і в мене немає ностальгії. Але є відчуття, що це може повторитись. Хто винен? Не люблю у всьому шукати руку злочинної влади, але тут саме такий випадок. Влада Зеленського - найгірша влада, яка була в Україні. Це влада дилетантів і ділків, бізнесменів і піарників. Вони не знають, як поповнювати бюджет (знають, насправді, але хто ж себе образить), тому врубили жорсткий режим - скорочення вузів, відтермінування виплат, банальне здирництво з простих людей. Заколисуючи людей хрипкуватим голосом свого лідера та красивою картинкою по ТБ, вона витискає все, що недотиснули попередники. Фактор народного бунту їх не лякає - атошники не бажають дестабілізації, бо це розв'яже руки Росії, а звичайні люди, як завжди, бухтітимуть на своїх кухнях. Добре, якщо там буде тепло.
16

Комментарии

127.09.21, 10:21

Это не только в Харьковской области. Дрова подорожали. 2000 за куб. В некоторых местах - дешевле. Но, не намного.

  227.09.21, 10:27

  А якої товщини шар теплоізоляційного матеріалу на Вашій хаті (з огляду на колоритний і багаторічний досвід опалення дровами)?

   327.09.21, 10:28Ответ на 1 от Hagal

   Ціна то одна справа, а от коли не продають - інша. Пічалька

    427.09.21, 10:30Ответ на 2 от Буду завтра

    Нема ніякого матеріалу, бо немає коштів на утеплення. Але ... і не дуже треба. Справлялись і так, холодно особливо ніколи не було

     527.09.21, 10:32Ответ на 4 от Ratzinger

     Не далекоглядно...

      627.09.21, 10:35Ответ на 5 от Буду завтра

      Не далекоглядно...
      Дороге це задоволення

       727.09.21, 10:38Ответ на 3 от Ratzinger

       Ціна то одна справа, а от коли не продають - інша. ПічалькаДа.. засада. В нашем регионе можно купить дрова в любой сезон, были бы деньги.

        827.09.21, 10:42Ответ на 7 от Hagal

        Що це за регіон? Рай?

         927.09.21, 11:14

         Таке читати то капець...
         І я прекрасно розумію, що зробити так, як має добрий господар - купити дрова весною, звичайний користувач не може по фінансових причинах
         В нас машина дров коштує зараз 6-7 тисяч, на зиму треба дві, пенсіонери ледве за пів року накопичують з пенсії в дві тисячі на хоча б одну...

          1027.09.21, 11:15Ответ на 8 от Ratzinger

          Що це за регіон? Рай?Полтавский.

           Страницы:
           1
           2
           4
           предыдущая
           следующая