хочу сюда!
 

Арина

44 года, весы, познакомится с парнем в возрасте 38-50 лет

Коли 9 травня було святом

Люди починають ностальгувати за минулим, коли не можуть розвиватись у нинішньому. Тепер я знаю це не лише з розповідей "старих" людей. Скоро 9 травня. Уже який рік я знаю правду про цю війну - про фашиста-Жукова, який не жалів содат і хотів перевезти українців до Сибіру, про загородзагони, НКВС, фейкові фото і сам СРСР, який без лендлізу і допомоги союзників не виграв би ту війну. Але в моїй пам`яті існує і інше 9 травня, року так 2003-го, коли я навчався в школі. То було 9 травня, яке пахло квітами, врочисте свято, лінійка на місцевому меморіалі в оточенні ще свіжої природи. Усі ці хвилини мовчання, врочисті промови, теки в руках старшокласників, а потім кіна про війну, які я дивився як кіна, не задумуючись ні про що. Пам`ять стирає все погане, нинішність натомість міцніше стискує лабети, і ти вже не пручаєшся від цих спогадів, просто хочеш повернутись у свій 2003-й і ніколи більше з нього не повертатись...
14

Комментарии

17.05.21, 09:58

... і коли дерева були великими, і трава зеленішою
"Ах, как хочется вернуться,
Ах, как хочется ворваться в городок
На нашу улицу в три дома,
Где всё просто и знакомо, на денёк.
Где без спроса входят в гости,
Где нет зависти и злости — милый дом,
Где рождение справляют
И навеки провожают всем двором.

Лишь во сне приходят лица,
Не узнать и половины — ярок свет.
Год прошёл, почтовый ящик
Открываю — две газеты, писем нет."
(с)

  27.05.21, 11:28

  А для меня день 9 мая был и останется праздником. Печальным, светлым Днем памяти и благодарности людям, которые честно воевали, защищали свою родину, независимо от того хороша она или нет. Правительство, командование, партия - это преходяще. Один мой дед, молодой лейтенант, погиб. Другой - закончил войну 2 сентября 1945 года. Собственно, воевали все мужчины в семье и со стороны отца, и со стороны мамы. Половина из них - погибли. Воевал даже папа в партизанском отряде, будучи ребенком. Погибла в оккупации совсем молодая бабушка. Так почему мне в этот день думать о Жукове или Сталине? Мне есть кого вспомнить с любовью и благодарностью и за кого помолиться.

   37.05.21, 12:11

   Батько мій пройшов війну з 1941р. , але 9 Травня не святкував ніколи. Одягав піджак з нагородами , тільки коли ми його просили, орден Слави 2 ступеня в нього був.
   Телевізор інколи дивився, чарку одну випивав у пам‘ять тих хто загинув.
   Але ніякоі радости ніхто в нього не бачив .

    47.05.21, 13:02Ответ на 2 от GalinaKiev

    Другой - закончил войну 2 сентября 1945 года. Собственно, воевали все мужчины в семье и со стороны отца, и со стороны мамы. Половина из них - погибли. Отож, як на мене, то правильніше цей день, як День Перемоги та Пам'яті, перенести на 2 вересня.

     57.05.21, 13:10Ответ на 4 от adavidov

     А що заважає згадати і бодай подумки подякувати воїнам і тим, хто доклав зусиль для перемоги і 9 травня, і 2 вересня? Помолитися за них? Запалити свічку? Забагато не буде!

      67.05.21, 13:14Ответ на 3 от Дід Вовтузяка

      День пам'яті, пошани, смутку, вдячності, спогадів... Мій дід теж нічого про війну не розповідав. Ми в родині згадували рідних, яких вже з нами не було, тихо співали пісні, передивлялися родинні фото. Тепер я найстарша. З дітьми і онуками теж поринаємо у спогади. Але пісень не співаємо. Молоді їх просто не знають.

       77.05.21, 13:17Ответ на 2 от GalinaKiev

        87.05.21, 13:55Ответ на 7 от ИНГУЛ

        Дякую

         97.05.21, 22:35

         Ну каждый свое содержание в этом видит. Для советских людей праздник победы их страны и вождя над захватчиками - вполне обоснованно. Для не советстких победа гулага над бухенвальдом. Тоже вполне обоснованно.

          108.05.21, 13:49Ответ на 7 от ИНГУЛ

          Аватарка залікова
          Собі качнула

           Страницы:
           1
           2
           предыдущая
           следующая