Львівські сувеніри на згадку

  • 02.07.10, 17:54
Не забудьте придбати!!!



       Вирушаючи до іншого міста, кожен з нас традиційно складає свою «культурну програму». Комусь важливіше – долучитися до натовпу зацікавлених і гуляти містом там, де покаже гід (щоб не пропустити нічого вартого уваги). Дехто навпаки відрізняє одне місто від іншого, тестуючи нічне життя – відтак відвідує клуби, знайомлячись там з коктейльною картою і заодно із симпатичними незнайомками (-цями). Хтось натомість знаходить
найбільшу сатисфакцію, блукаючи вулицями маловідомого міста на самоті – мріючи, надихаючись, впорядковуючи думки... http://zmij27.blogspot.com/2010/07/blog-post.html

Ювілей!!!

  • 01.07.10, 17:29
Минув рік від моєї першої публікації на цьому блозі.
Кажуть минає його величність Час...
Час не минає – минаємось МИ!




Я умер, но воскрес потом.
Заплакал, после рассмеялся.
Был грозным африканским львом,
И нежной звездочкой казался.

Безумие любви в груди
Моей царило безраздельно!
Но он сказал мне: "Уходи,
Твоё спокойствие бесцельно".

Тут ярость овладела мной,

Ученики меня связали.
Но он сказал: "Иди домой,
Живи в спокойствии печали".

Мне удалось пробиться сквозь

Пласты спокойствия - к веселью.
Но он сказал: "Дороги врозь.
Уйди, мирской задайся целью".

Я умер. И услышал глас:

"Ты - хитроумный человечек,
Неисчерпаем твой запас
Фантазий и пустых словечек".

Я перья выщипал уму,

И дурачком прослыл базарным.
Монет мне не кладут в суму,
Лишь дарят крошевом сухарным.

Вдруг он сказал: "Ты стал свечой

Для нашего всего собранья".

Я не поверил: "Мастер мой,

Где ж свет? Лишь дыма колыханье".


А он сказал: "Теперь ты - шейх,

Ученья жаждущим - наставник".
Меня же нервный корчил смех,
И я ответил: "Ты забавник

Как я могу учить других,

Когда страдаю от бессилья?
Коль хочешь, чтобы я затих,
То мощные отдай мне крылья!"

А он сказал: "Я не могу.

Крыл передача невозможна.
Свои лишь можно на бегу
Расправить, только осторожно".

Но я хотел ЕГО крыла,

Метался, чувствуя цыпленком...
Но вскоре новые дела
Мне в уши пропищали тонко:

"Не суетись! К тебе идет

Неслыханная Соразмерность!"
Вдруг старая любовь зовёт:
"Вернись!"...Ей отвечаю: "Верность!"

Ты - Солнце! Светел и высок.
Я - только тень на стенке ямы.
Ты - полирующий брусок.
Я - нож заржавленный, упрямый.

Душа, как тёмная вода,

Льдом покрываясь на рассвете,
Лишь днём, оттаяв, может "Да,
Спасибо!" солнышку ответить.

Венера на закате вновь,

С луной сливаясь постепенно,
Преобразуется в Любовь
И в ночь бездонную вселенной.

Не говоря ненужных слов,

Безмолвные свои фигуры
Гроссмейстер, словно зверолов,
По полю гонит взором хмурым.


Но улыбается в ответ

Пленительной своей улыбкой...
Ему я не подам совет,

Дабы не сделаться ошибкой!



Дороги нові і старі (продовження)

  • 22.06.10, 14:58
– Чи можна провести у ЛЬвові вихідні задурно??? – Можна – http://zmij27.blogspot.com/2010/06/0.html!!!  Гарного відпочинку!!! А тепер про біди наші:
 Ремонт площі Ярослава Осмомисла у Львові ускладнюється великою кількістю інженерних робіт. В результаті реконструкції, мають замінити  всі підземні
комунікації.
    А тут ще, як на зло, розкопали стародавню дорогу, про що я розповів раніше http://blog.i.ua/user/130965/482726 Та й на цьому біди н6аші не закінчуються.
    Біля церкви Марії Сніжної будівельники вирубують дерева та розбивають підпірний мур уздовж трамвайної колії, що пролягає попри Ляльковий  театр, на їхніх планах буд. № 2 на вул. Сніжній… не значиться, немов він розтанув, хоча це пам’ятка архітектури.

     Тим часом Храм Матері Божої Неустанної Помочі на вул. Сніжній, 1  втрачає звичний вигляд свого довкілля у зв’язку з реконструкцією  прилеглої вулиці Гонти, де міняють інженерні комунікації та настил дорожнього полотна.  До наших днів цей історичний куточок Львова мало змінювався, хіба що у 1960-роках зникла скульптурна композиція Діви Марії XVIII ст., що височіла над вул. Гонти праворуч від входу до костелу Марії Сніжної, заснованого німецькими колоністами у XIV ст. (перша документальна згадка про цей костел як дерев’яний датована 1352 р., від XVII cт. він  мурований), який був міським парафіяльним аж до часу посвяти нового храму Вознесіння Діви Марії, тобто щонайменше до 1405 р. За усталеним  звичаєм, біля костелу був цвинтар.

     За свідченням колекціонера Ігоря Котлобулатова, до збірки якого належить старовинна поштівка із зображенням цього куточка Львова, за свою багатовікову історію львівський костел Непорочного Зачаття Марії Сніжної, що започаткував марійський культ у місті, неодноразово перебудовувався. Останні перебудови та реставрація відбулися у 1888-1892 рр. за проектом Юліана Захарієвича; у 1893 р. стіни храму прикрасили розписи художника Едварда Лєпшого. Листівка, що її видав Cтефан Вєруш Нємойовскі на початку ХХ ст. переконує: це була єврейська дільниця міста, що підкреслюють стафажні постаті єврейських торговців, які можна зауважити праворуч на першому плані.

     Та й це ще не кінець.  Зусиллями копачів-археологів роботи призупинені для дослідження знайдених поруч старих мурів. Що було збудовано на цих підмурках належить дослідити спеціалістам, та за даними археологів коштів і часу на фундаментальні дослідження нема. і, очевидно, розкопані артефакти будуть законсервовані і засипані до кращих часів, як і на площі перед пам’ятником князю Данилу чи вулиці Краківській.
     І дуже сподіваюсь, що такі (тобто кращіunsmile ) часи настануть хоч колись, і знайдену історію нашого міста прочитають ті кому вона справді не байдужа.
ХОЧУ НА ТЕ СПОДІВАТИСЯ!!!

Дороги нові і старі...

  • 10.06.10, 17:23
У центрі Львова
знайшли давню дорогу,
вимощену дерев’яними брусами



Читайте детально: http://zmij27.blogspot.com/2010/06/blog-post_10.html

Напередодні...

  • 04.06.10, 15:26

Дорогі журналісти: газетярі, телевізійники,

працівники радіо та Інтернет-видань!

У день вашого професійного свята хотів би побажати не лише відчуття свободи, не лише вільного розвитку усіх українських медіа, а й створення міцної та надійної законодавчої та матеріальної бази для  подальшого розвитку незалежної преси в Україні. Сподіваюся, що ми разом – політики, журналісти і все суспільство будемо зводити надійні  фундаменти захисту журналістської професії, права на вільний доступ до  інформації, гарантії сприяння з боку держави вільному журналістському  слову.

Вітаю усіх причетних і не дуже, зичу вам, шановні журналісти, успіхів, перспективи, здоров'я та благополуччя, гострого пера, успіхів і творчої наснаги.

Борітеся – поборете.

***

  • 28.05.10, 11:46
      НЕ п’ю, НЕ палю, з жінками НІ-НІ, працюю як ненормальний, щось спина посилено свербить – або короста, або крила ростуть...

Німецька якість подолає кризу

   

Ви втомились, у вас кепський настрій, Ви напружені чи роздратовані – Вам  гарантовано допоможуть прилади для здоров’я від німецької компанії  CASADA.

Деталі тут – http://www.casada.ru

 і тут http://zmij27.blogspot.com/p/blog-page_03.html

Вознесіння Христове

  • 13.05.10, 10:29

      Одним із найбільших рухомих весняних  свят українців є празник  Вознесіння Ісуса Христа.

Свято випадає в четвер, на сороковий день по Великодні. Цього року це 28 травня. Таким чином, Вознесеніє завершує цикл весняних свят в Україні.

 

В основі його - євангельський переказ про воскресіння Ісус Христа та вознесіння його через 40 днів після смерті на небо. Свідками вознесіння Христа, яке сталося на Єлеонській горі недалеко від Єрусалима, були апостоли та Богородиця, про що докладно розповідається в Євангеліях від Марка та Луки і в Діяннях Святих Апостолів. З IV ст. свято Вознесіння Господнього стає загальновизнаним. В цей день,  за  пророком Давидом, «Спаситель довершив діло відкуплення і вознісся на небеса». Церква дуже урочисто відзначає цей празник Всеночною, Великою Вечірнею, Службою Божою. У суботу по цьому святі служать панахиди за померлими, так, як Христос, який вознісся на небесний престол, відчинив за собою небесні ворота, і в них можуть увійти душі всіх тих, хто томився у чистилищі. У народі, повідають легенду, що тої глибокої ночі, коли підійти до глибокої криниці, то можна почути ангельський спів, який зустрічає прощені душі у райському саду.

Є також і свої прикмети.

  • Якщо на Вознесіння гарний день і бджоли-літають дуже високо, то буде добрий урожай і меду, і хліба.
  • Людина, яка народилася в цей день, має змогу добитися успіху в галузі медицини, літератури, музичної культури.
     ВІТАЮ УСІХ ХТО ЧИТАЄ З СВЯТОМ !!!

День радіо

  • 07.05.10, 15:56
Усім причетним МОЇ найкращі побажання з професійним святом!



На честь п'ятидесятиріччя з дня винаходу радіо вченим Олександром
Степановичем Поповим, що виповнилось 7 травня 1945 року Рада народних
комісарів союзу РСР затвердила: «встановити 7 травня щорічним Днем
радіо».



Цей день у мене викликає певні спогади у яких чомусь присутня й ця радіола.
Вона досі працює і зелений вогник у темноті кімнати заворожуюче притягує, легенько повертаю кружальце налаштування й поринаю у спогади....
Спогади про ті далекі і давноминулі роки, коли усі ми були молоді, красиві, а головне – щасливі і впевнені, що завтра прийде....

З почутого...

  • 30.04.10, 12:30
     Зранку, їдучи на роботу, почув по радіо:
     – Пересічний українець віком після 30 років вступає у статеві контакти у середньому 108 разів на рік, що на 5 разів перевищує середньостатистичного жителя Західної Європи, а про штати й козати соромно....
     От де браття наша слава...
А далі була пісняhypnosis