хочу сюди!
 

Наталья

50 років, риби, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

Замок Річарда Левове Серце.

  • 15.03.23, 14:32
Замок Річарда Левове Серце.
Замок Річарда Левове Серце в Києві – поетична назва будинку на Андріївському узвозі, унікальної пам’ятки архітектури у стилі британської неоготики початку 20 століття. Дім має вигляд старовинного замку, розташований він на схилі історичної гори Уздихальниці, неподалік від Андріївської церкви. Ліву частину споруди прикрашає висока вежа фортечного типу, а фасади оздоблені численними готичними елементами – баштами, шпилями, зубцями тощо.
Історія замку Річарда Левове Серце
У будинку жили й працювали видатні українські художники і скульптори. Деякі з них мали майстерні на верхньому поверсі, до якого можна було потрапити через гвинтові сходи, таємні галереї та балкони. У стінах романтичного замку, де з вікон відкривалася захоплива панорама Києва, творили: Фотій Красицький; Григорій Дядченко; Федір Балавенський та інші українські митці. Фасад будинку прикрашає меморіальна дошка, присвячена художнику Григорію Дядченку, який мешкав у замку до 1921 року. Початок 20 століття – це період інтенсивної розбудови Києва. Видатний архітектор і будівельник А. Краусс, на замовлення промислового магната Дмитра Орлова, на Андріївському узвозі 1904 року звів унікальну споруду, яка мала приваблювати мешканців. Будівництво на той час у Києві було прибутковою справою.
Після революції 1917 року будинок націоналізували, а розкішні апартаменти перетворили на комунальні квартири.
Цікаві факти
Готичний будинок швидко здобув популярність як споруда, населена нечистою силою і привидами. Щоразу, коли здіймався сильний вітер, із пічних труб до помешкання долітали звуки моторошного виття, а мешканці відчували паралізуючий страх.
Проблему нечистої сили вирішив професор Київської духовної Академії Степан Голубєв. Провівши ревізію димоходу, він витягнув з труби яєчну шкарлупу, дірки в якій слугували резонатором і були джерелом потойбічних зітхань та виття.
Замок Річарда і сьогодення
Незважаючи на всі спростування присутності потойбічних сил, історія замку Річарда наповнена справжньою містикою. Будівля вже більше 20 років стоїть порожньою. Ще у 80-тих роках його мешканців відселили, а замок мали реконструювати. У 90-тих виникла ідея перетворити будівлю спочатку на відомчий, а потім і приватний готель, але роботи знову зупинилися.
Містична історія романтичної споруди потребує продовження, адже вона була свідком величних та трагічних подій. У стінах Замку Річарда переховувалися євреї під час Другої світової війни, він межує з наповненою магією та чарами Уздихальниці, як і інші споруди старовинного Києва.
0

Коментарі