КУЦЕНКО Олександр Петрович
- 06.03.22, 15:41
Олександр Петрович Куценко народився в 1953 р. в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області. Українець. Має двох доньок - Аллу та Олену і трьох онучок.
Одружений , дружина Куценко (Фабінська) Тетяна Петрівна 1959 -2022.
Батько, Петро Афанасійович Куценко, працював машиністом екскаватора,столяром на Південному гірничо-збагачувальному комбінаті (ПівдГЗК, Кривий Ріг, 1928-1996 рр.), мати, Куценко Клавдія Семенівна 1926-1983 рр.-швачка.
Олександр Петрович навчався з 1961 по 1972 р. в середній школі №73 Кривого Рогу, середній школі робітничої молоді №15 Кривого Рогу та ПТУ №28, Кривого Рогу.
Свою трудову діяльність Куценко Олександр Петрович почав в управлінні "Металургмонтаж" №210 Кривого Рогу, де з червня 1971 по листопад 1972 рр., де працював слюсарем-монтажником 4-го розряду.
Проходив службу в Збройних Силах з листопада 1972 р. по листопад 1974 р. З лютого по грудень 1975 р. працював слюсарем-ремонтником в цехі №14 на заводі "Ленінська кузня", м. Київ.
З грудня 1975 р. по червень 1976 р. слухач денного підготовчого відділення Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка.
З 1976 по 1981 р. навчався в Київському державному університеті ім. Т.Г.Шевченка, історичний факультет. За фахом історик, викладач історії та суспільствознавства.
У 1981/1982 навчальному році працював заступником директора з навчально-виховної роботи технічного училища №14 м. Києва та викладав суспільствознавство. В 1982/1983 навчальному році викладав історію в середній школі №24 м. Києва.
З вересня 1983 по 30.04.2015 р. О.П.Куценко перебував на посадах редактора, старшого редактора, спеціаліста 1 і 2 категорії Головного управління по охороні державних таємниць у пресі при Раді Міністрів Української РСР, Кабінеті Міністрів України, провідного спеціаліста Державного комітету державних таємниць у пресі та інших засобах масової інформації головного спеціаліста, заступника начальника управління кадрів і навчальних закладів у центральних державних органах виконавчої влади (Міністерство України у справах преси та інформації, Міністерство інформації України, Державному комітеті інформаційної політики України), які займалися інформаційною політикою, видавничою справою, ЗМІ та захистом інформаційної безпеки України.
Працював в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України на посаді головного спеціаліста з 2003 р. до 30 квітня 2015 р. Приділяв особливу увагу в своїй роботі:
- здійсненню моніторингу висвітлення державними та комунальними друкованими засобами масової інформації, Українським національним інформаційним агентством "Укрінформ" найважливіших питань внутрішньої і зовнішньої політики держави на виконання постанов Верховної Ради України, актів і доручень Президента України, актів і доручень Кабінету Міністрів України та підготовці аналітичних матеріалів за результатами моніторингу;
- вивченню стану в інформаційній сфері області, регіону під час перебування у відрядженні у всіх областях та регіонах України та підготовки відповідних матеріалів до колегій міністерств, відомств, які опікувались інформаційною сферою.
-готував відповіді на звернення народних депутатів, редакцій друкованих засобів масової інформації, органів державної влади з проблемних питань розвитку інформаційної та видавничої сфер, діяльності ЗМІ під час виборчого процесу, розповсюдження преси, а також на звернення громадян, зокрема, ті, що надходили на Урядову "гарячу" лінію;
- проводив організаційне забезпечення роботи Комітету з Премії імені Івана Франка в області інформаційної діяльності, організаційне забезпечення роботи Комітету з Премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.
Готував з працівниками Держкомтелерадіо проекти законопроектів - концепція державної мовної політики, концепція інформаційної політики, концепція реформування державних ЗМІ тощо. Розробляв також проект постанови Кабінету Міністрів України від 15 березня 1999 р. N 377 "Про реалізацію статей 14 і 16 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", яка затвердила:
порядок оплати праці журналістів державних і комунальних засобів масової інформації;
перелік посад журналістів державних і комунальних засобів масової інформації, які прирівнюються до посад керівних працівників, спеціалістів апарату відповідного органу державної влади та органу місцевого самоврядування;
Порядок обчислення стажу роботи для встановлення щомісячної надбавки за вислугу років і призначення пенсій журналістам державних і комунальних засобів масової інформації та державних інформаційних агентств.
Куценко О.П. був відповідальний за виконання Державної програми "Журналіст» на 2004-2010 роки", затверджена постановою КМУ від 4 березня 2004 року №271. Відповідно до виконання цієї програми був відповідальним за:
-проведення конкурсів засобів масової інформації, а також всеукраїнських фестивалів журналістів;
- розроблення професійно-кваліфікаційних характеристик посад журналістів для їх включення до довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників:
-визначення обсягів довгострокової потреби в журналістських кадрах для державних і комунальних засобів масової інформації;
-забезпечення підвищення кваліфікації працівників засобів масової інформації в Українському інституті підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення і преси.
Має 7 ранг державної служби.
Систематично підвищував свою кваліфікацію:
У 1998 р. пройшов навчання за професійною програмою підвищення кваліфікаціі державних службовців 4 категорії державних службовців в Українській Академії державного управління при Президентові України;
Брав участь 16-18 листопада 2010 р. у семінарі підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської інтеграції в Інституті вищої кваліфікації Київському національному торгово-економічному університеті;
Пройшов навчання 1 березня 2011 р. за тематикою «Актуальні проблеми вдосконалення кадрових служб системи Держкомтелерадіо в світлі проекту Стратегії державної кадрової політики на 2011 – 2020 роки» Укртелерадіопресінституті;
Пройшов курс навчання по темі «Проблема формування інформаційного простору Украіни» в Укртелерадіопресінституті 23 вересня 2014 р.
Займався науковою роботою. Склав кандидатський мінімум на здобуття наукового ступеня, написав кандидатську дисертацію, яка рекомендована науковою радою Київського університету ім.Т.Г.Шевченка до захисту в 1990 р., але не захищав.
Сфера наукових інтересів: Співпраця трудящих України з профспілками європейських країн соціалізму (1971-1985 рр.). Історія і співробітництво поріднених міст України з містами країн світу. Діяльність видавництв, навчальних закладів, які готували фахівців для видавничо-поліграфічної галузі.
Громадська діяльність: під час навчання в Київському державному університеті в 1979 - 1980 р. обирався головою об'єднаної ради студентського містечка КДУ ім.Т.Г.Шевченка, в якому проживало 8 тис.студентів із 100 країн світу в 17 гуртожитках;
- брав участь в парламентських слуханнях 12.03. 2003 р. "Про функціонування української мови в Україні";
- 20.04. 2007 р. брав участь від Держкомтелерадіо в зустрічі Кабінету Міністрів України "Нові форми взаємодії органів виконавчої влади із засобами масової інформації в прецесі їх роздержавленя".
Захоплення: займався спортом - важкою атлетикою, художньою самодіяльністью: в духовому оркестрі при Палаці культури Південного гірничо-збагачувального комбінату (керівник Горюн Павло Семенович) і естрадному оркестрі ПТУ №28, ансамблі бального танцю "Юність" (1971-1972 роки) при Палаці культури «Металург» заводу "Криворіжсталь" Кривий Ріг (керівник Подлясова - нині Тимофеєва Софія Володимирівна), ансамблі бального танцю "Політ" (1973-1974 рр.) м. Мічурінськ Тамбовської області при в/ч №36628, керівник Олександр Куценко, народному ансамблі бального танцю "Каштан" г. Київ (1975 р.) під керівництвом Бориса Калініченка, клубі спортивного танцю "Супаданс" при Національному університеті фізичного виховання і спорту України м. Київ, (2007-2012 рр.) тренери Станіслав Портаненко, Ігор Коб'юк, Денис Парфьонов, президент клубу - Соронович Ігор Михайлович.
У 1974 р. став лауреатом 3-го Тамбовського обласного конкурсу виконавців бальних танців, з партнеркою Людмилою Комаровою, фіналістом Національного чемпіонату України зі спортивних танців з партнеркою Оксаною Устюжаніною (Лігостовою) 12.04. 2008 р. У категорії "Сеньйори", Стандарт, переможцем Чемпіонату зі спортивних танців Союзу громадських організацій спортивного танцю України 14.12. 2008 р. в категорії "Сеньйори", стандарт з партнеркою Людмилою Журавльовою-Волинець, і зайняв в категорії "Сеньйори", стандарт разом з нею 2 місце на 15-х ювілейних міжнародних змагань зі спортивних танців у Львові "UKRAINIAN TITLES" 19.12. 2009 р. Брав участь в танцювальному проекті "Танцевальный зал" на Центральному телебаченні в Москві 1975 року.
Нагороди та відомчі відзнаки:
- Диплом першого ступеня Тамбовського обласного оргкомітету з проведення огляду художньої самодіяльності за творчі успіхи на 3-му обласному конкурсі виконавців бального танцю від 24.02.1974;
- Подяка Голови Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України за плідну роботу в інформаційній сфері та високу професійну майстерність від 16.11.2001;
- Почесна грамота Державного комітету телебачення і радіомовлення України за багаторічну працю, високий професіоналізм та до 50-річчя від дня народження 30.11.2003;
- Подяка Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України за особистий внесок у розвиток інформаційного простору держави, значні трудові здобутки, високий професіоналізм, плідну співпрацю від 5.09.2006;
- Подяка Київського мера за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня слов'янської писемності і культури від 24.05. 2004 р, іменний годинник;
- Подяка Київського мера за багаторічну, плідну працю, високий професіоналізм та Дня української писемності та мови від 9.11.2004 р., іменний годинник;
- Диплом Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту за 7 місце в Чемпіонаті України зі спортивних танців (Київ), вікова категорія "Сеньйори" програма "Стандарт" від 12.04. 2008 р;
- Подяка Державного комітету телебачення і радіомовлення України за активну участь у Всеукраїнському конкурсі "Кращий державний службовець" і зразкове виконання посадових обов'язків від 23.06.2008 р.;
- Диплом Спілки громадських організацій спортивного танцю України за 1 місце Чемпіонату СГОСТУ (Київ) в категорії "Сеньйори", "Д" клас, "Європейська програма" від 13.11. 2008 р., золота медаль і кубок;
- Диплом Всеукраїнської федерації танцювального спорту України, Української Ради Танцю за 2 місце в 15 ювілейних міжнародних змагань зі спортивних танців "Титули України - 2009" (Львів) від 19. 12. 2009 р., срібна медаль і кубок;
- Почесна грамота Державного комітету телебачення і радіомовлення України за особистий внесок у розвиток інформаційної сфери держави, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, великі виробничі досягнення і в зв'язку з 60-річчям від Дня народження від 30.11.2013 р.;
- Подяка Державного комітету телебачення і радіомовлення України за значний особистий внесок у забезпеченні роботи апарату Держкомтелерадіо, багаторічну сумлінну працю, відповідальне ставлення і творчий підхід до виконання службових обов'язків від 30.04.2015 р.
Займається фотографією, написанням публікацій на теми:
діяльність центральних органів виконавчої влади, які опікуються інформаційною сферою;
про національне книговидання;
про рух поріднених міст;
про спортивні танці в Україні і за кордоном, ведучих танцорів та тренерів України та світу.
Книга:
Куценко А.П.//Жизнь, посвященная танцу/А Куценко. ФОП Зеленский В.Л., 2018, 272 с.;
Брошура:
Куценко О.П,Прокопенко Л.Л.//Дружать міста - дружать народи", К.:, Вид-во "Знання" Українскої РСР, 6/1989-48 с.
Куценко А.П."Киев и породненные с ним города", К.:"Знание", 1985.- 24 с.
Інформації:
Куценко О. Юний посланець миру" в книге "Школа… погляд у майбутнє/О.Куценко. К. Вид-во "Веселка", 1988;
Куценко А. Озаренные знаменем Октября/А.Куценко// Радуга, К.: 1985.-№11;
Куценко О. Грані співдружності/О.Куценко//Знання та праця.-1985. -№10.-С.15;
Куценко О. Поділитися з другом/О.Куценко// Трибуна лектора. – 1985.- №6.-С.39-41;
Куценко О. Братом сильний брат/О.Куценко//Ранок.-1985.- №5;
Куценко О. З турботою про книги/ О.Куценко//Вісник Книжкової палати.- 2001.- №5.-С.7-9.;
Куценко О. Видавництво "Либідь" - лідер українського видання/О.Куценко//Вісник Книжкової палати-1999.- №9.-С.11;
Куценко О. Наш скарб - рідна мова/ О.Куценко//Вісник Книжкової палати -2004.- №12.-С.31-39.
Величко В., Куценко О. Гарт робітничих кадрів. Діяльність поліграфічних профтехучилищ на сучасному етапі/В.Величко, О.Куценко //Друкарство.-1999.- №12.С.34-35.
Куценко О.П. Готуємо журналістські кадри//Злагода. –1995. –21 грудня,
Куценко О.П. Дзеркало суспільства //Злагода.– 1996. – 6 червня,
Куценко О.П. Українська преса: здобутки і проблеми //Ліки і Здоров"я". – 1996. червень–№11 (88) –Харьків
Куценко О.П.Преса: барометр громадської думки і сподівань// Куценко О.П. Житомирський вісник . –1996. – 6 червня, м. Житомир.
Куценко О.П. Барометр громадської думки.//Радянське Прибужжя. –1996.–1 червня, м. Миколаїв.
Куценко О.П. Національне книговидання шукає вихід із кризового стану //Орієнтир 6+1.–1997 –8 травня, м.Житомир.
Куценко О.П. Свята справа - відроджувати культурні надбання.// Орієнтир 6+1. –1999. –21 січня 1999, –№3. м.Житомир.
Куценко О.П. Це актуально. Про діяльність Міністерства інформації України.//Ліки і Здоров"я.–1999, –18 березня.
Куценко О.П.Ринковому навчанню – належну увагу.//Наша газета. –1995. –1 листопада, Луганськ.
Куценко О.П. Ще раз про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ.//Телекритика. -2007,-26 квітня.
Куценко О.П. Браво, клуб "Танцювальний центр "Максимум"//Хрещатик,-2018,-25 квітня
- Олександр Куценко систематично публікує свої публікації на сайті "Телекритика", українських і раніше до окупації на російських танцювальних Інтернетсайтах (Dancesport,Danceinfo.com.ua, Udsa.com.ua, Udance, Dancesport.Ru, Tancor.Ru), має свій персональний блог "kyevlanin" на сайті - i.ua. на якому систематично публікує статті, інтерв'ю про спортивні бальні танці та інше.
Коментарі