Велкам ту Удмуртія

14:59 04 червень Київ, Україна



Адміністрація Президента Росії Володимира Путіна випустила спеціальну вказівку щодо американського підприємця Ілона Маска. Керівництво Апарату попросило регіони припинити пропонувати свої майданчики для проєкту Ілона Маска з будівництва заводу Tesla. За інформацією, вказівка надійшла "в різкій формі".
Що ж саме послужило причиною такого невдоволення Апарату Президента Путіна.
Далі читати за посиланням:
https://myc.news/ua/kolonka_redaktora/velkam_tu_udmurtiya

Кому вигідне придбання компанії Мотор Січ

22:20 01 червень Київ, Україна



Протягом останніх семи років триває епопея навколо вітчизняного підприємства - АТ Мотор Січ, підприємства, завдяки якому Україна залишається серед світових лідерів виробництва авіаційних двигунів. Але що відбувається насправді і яка подальша доля підприємства?

Почнемо з того, що після окупації Російською Федерацією українського Криму і початку збройного конфлікту на сході України, абсолютна більшість виробничих галузей України відмовилася від російського ринку і почала шукати альтернативні шляхи реалізації продукції.

На жаль, не всім вдалося зробити це безболісно. Компанія Мотор Січ, доля реалізації продукції якої на російський ринок становила понад 50%, не стала винятком. Швидкої переорієнтації на інші ринки не відбулося, а спроби керівництва обійти наявні обмеження зустрічали активний опір як з боку держави, так і суспільства, що призвело до значного зменшення обсягів виробництва і фінансових проблем підприємства. У свою чергу, незадовільний фінансовий стан товариства негативно відбивався на матеріальному добробуті почесного президента Мотор Січ - В'ячеслава Богуслаєва, який фактично контролював підприємство (за різними даними, станом на 2014 рік Богуслаєв контролював особисто і через афілійовані структури від 48% до 56% акцій підприємства).

Слід зауважити, що ми не відносимо Богуслаєва до того типу власників, які як п'явки висмоктували ресурси підприємства, що дісталося в спадок від радянського минулого, без його модернізації і розвитку.Товариство при ньому розвивалося, приносило прибуток, здійснювалися нові розробки, були амбітні заяви про плани на майбутнє, і невідомо, якою була б доля Мотор Січ, якби не події 2014 року, які кардинально змінили вектор розвитку нашої держави.

З втратою традиційного ринку збуту продукції підприємство повільно згасало. Існує думка, що це стало рушійною силою, яка остаточно вплинула на рішення Богуслаєва про продаж підконтрольних йому акцій товариства, оскільки стало зрозуміло, що без залучення іноземних інвестицій Мотор Січ не виживе.

Росія, незважаючи на свою агресивну зовнішню політику щодо України, зі свого боку була зацікавлена в продукції і фахівцях Мотор Січ, тому продовжувала шукати шляхи співпраці з підприємством. Так, з 2008 року Росія і Китай намагалися реалізувати проєкт зі створення важкого транспортного вертольота. За задумом розробників оснащуватися вертоліт повинен був двигуном виробництва Мотор Січ.

Збіг зазначених обставин призвів до того, що в 2015 році з'явився маловідомий широкому загалу китайський інвестор Ван Цзин з наміром придбати контрольний пакет акцій Мотор Січ, а Богуслаєв отримав прекрасну можливість продати підприємство за вигідною для себе ціною.
При цьому, на нашу суб'єктивну думку, найбільший інтерес в цій історії викликає не спосіб придбання Ван Цзином пакетів акцій, а сама персона набувача акцій.
Нагадаємо! Службою безпеки України розслідується кримінальна справа за підозрою у використанні підконтрольних офшорних компаній для незаконного придбання контролю над АТ "Мотор Січ".

Почнемо з того, що інформації про пана Цзина у вільному доступі дуже мало, майже все, що буде викладено далі, довелося збирати і перевіряти через численні джерела, які стосувалися діяльності Ван Цзина і "Мотор Січ".

Ван Цзин завжди підкреслює, що є звичайним бізнесменом, не користується підтримкою правлячої Комуністичної партії Китаю, а свій статок заробив завдяки копіткій роботі на фондовому ринку і в сфері телекомунікацій.

При цьому ні ми, ні наші колеги, які також досліджували шлях становлення пана Цзина, не змогли знайти пояснення походженню стартового капіталу на придбання його основного активу - компанії Xinwei Group.
Цікаво, що крім самого Ван Цзина, в список інвесторів Xinwei також входить низка громадян КНР з не менш сумнівною бізнес-історією - вчителі, фермери, пенсіонери.

Інший факт, який викликає більше питань, ніж пояснює хто такий Ван Цзин, є те, що майже всі проєкти останнього фінансувалися коштом Китайського Банку Розвитку. При цьому ми розуміємо, що в отриманні кредиту під бізнес немає нічого особливо, крім випадків, коли ви отримуєте кошти в державному банку КНР під "чесне слово", а точніше під гарантії майбутніх доходів. А щоб спонукати банки давати нові кредити, навіть якщо вони лояльні до тебе, боржник повинен створити хорошу картинку, пан Ван Цзин і робив в останні роки.

Так, в своєму інтерв'ю він розповідав про діяльність групи Xinwei в Камбоджі, пов'язану з видобутком золота з оціночною вартістю родовища в сумі понад 5 млрд дол. США. Ці заяви позитивно впливали на зростання котирувань акцій компанії і дозволяли Ван Цзину без проблем отримувати кредитні кошти. Коли наступав термін погашення кредитної заборгованості, Ван Цзин втягував Xinwei в черговий амбітний проєкт, що знову позитивно впливало на акції компанії і рішення банків щодо надання нового кредиту.

У 2013 році таким проєктом стали наміри будівництва Нікарагуанського каналу з оціночною інвестиційною вартістю 50 млрд дол. США. В цей час проєкт існує тільки на папері.

Крім того, в 2013 році Ван Цзин заявляв про наміри побудувати в Україні порт в акваторії м. Євпаторія. Реалізація зазначеного проєкту була зупинена після окупації Криму Росією.

Проаналізувавши досягнення Ван Цзина за останні десять років, можна зробити висновок, що під його керівництвом Xinwei не реалізував до кінця жодного з початих проєктів. Бізнес-авантюри за участю Xinwei помпезно починалися, залучали багато уваги (а відповідно і грошей) і поступово згасали.

Така ж доля спіткала і російський проєкт Ван Цзина в сфері телекомунікацій з розвитку 4G транкінгового радіозв'язку. Протягом 10 років в зазначеному проєкті здійснюється тільки анонсування меморандумів і участь у виставках.

Всупереч заявам самого Ван Цзина можна з упевненістю стверджувати, що він є людиною, не чужою правлячій партії КНР. Загальновідомий факт, що китайський режим суворо карає тих, хто здійснює будь-які незаконні маніпуляції з державними коштами, а перехресне субсидування кредитних коштів групи пов'язаних суб'єктів господарювання саме такими і є.

Крім того, ринок телекомунікацій в КНР тотально контролюється державою, в сукупності з непрозорим придбанням Ван Цзином компанії Xinwei наводить на роздуми про його зв'язки з владою цієї країни.

Тому, можливо, покупка Ван Цзином акцій Мотор Січ здійснювалася в інтересах

офіційного Пекіна в надії на те, що зазначена транзакція пройде повз увагу свого основного конкурента в сфері авіабудування - США?

Можливо, що не менший інтерес до Мотор Січ проявили в Росії.

Зокрема, до 2014 року Посольства України і Росії в КНР постійно співпрацювали через посла України Олега Дьоміна. Саме росіяни представили Ван Цзина Дьоміну для подальшого представлення керівництву нашої держави.

З представниками російської влади Ван Цзин знайомий як мінімум з 2012 року. Так, 23 березня 2012 тодішній віцепрем'єр РФ Владислав Сурков проводив переговори з Ван Цзином щодо реалізації в Росії спільного проєкту. Також, за альтернативною версією, Ван Цзин мав намір реалізувати Нікарагуанський проєкт, фінансування якого передбачалося здійснити коштами російського мільярдера Геннадія Тимченка і інших близьких друзів Кремля.

На жаль Україна має сумний досвід залучення російських інвестицій в окремі галузі промисловості. Так, показові історії з Харківським тракторним заводом (ХТЗ) і Запорізьким виробничим алюмінієвим комбінатом (ЗАлК) після їхнього придбання російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Зокрема, в результаті управлінських дій менеджменту Дерипаски в інтересах російських конкурентів ЗАлК, в Україні було повністю знищено виробництво первинного алюмінію.

У свою чергу з ХТЗ намагалися вивезти в Росію виробничі потужності і технічну документацію підприємства. Тоді в історію втрутилася СБУ, в результаті чого Дерипаска був змушений переписати активи ХТЗ на свого друга Олександра Ярославського, який з 2020 року також намагається придбати активи Мотор Січ. Однак «хеппі енду» не сталося, під формальним головуванням Ярославського, діяльність цього харківського підприємства була майже повністю зупинена, одночасно в Росії розпочато виробництво "клонів" продукції ХТЗ на потужностях Брянського тракторного заводу.

Тому участь пана Ярославського в проєкті "Мотор Січ", як бачимо на прикладі ХТЗ, не передбачає нічого позитивного для українських авіапідприємств.

Можна підсумувати, що на цей момент в історії навколо Мотор Січ залишається більше запитань, ніж відповідей. Однак вже зараз стає зрозумілим, що незалежно від того, хто стоїть за Ван Цзином - Пекін або Москва, доля вітчизняного виробника їх мало цікавить, і в разі бездіяльності нашої влади імовірним розвитком подій, ймовірно, було б повторення долі ХТЗ і ЗАлК.
https://myc.news/ua/specproekty/komu_vygodno_priobretenie_kompanii_motor_sich_i_kto_na_samom_dele_pytalsya_stat_ee_vladelcem

Витівки Лукашенка призводять до ізоляції Білорусі

19:05 07 червень Київ, Україна



Примусова посадка літака в Мінську... Визнання Криму російським... Намір припинити поставки в Україну бензину А-95... Рішення запросити в Білорусь слідчих з т.зв. ЛНР для допиту засновника Телеграм-каналу NEXTA Романа Протасевича... Яке ще недалекоглядне рішення прийме Лукашенко?
Глава МЗС України Дмитро Кулеба підкреслив, що:-Україна не хоче починати політичну чи економічну війну з Білоруссю, але влада РБ сама провокує конфлікти, а Україна має достатньо інструментів, щоб зробити людям і країнам, які не поважають територіальну цілісність України, боляче.
Наприклад, якщо говорити про намір Білорусі припинити поставки в Україну бензину А-95, то необхідно відзначити, що Україна є одним з основних покупців цієї марки палива у Білорусі, а пошук нового постачальника призведе до колосальних фінансових втрат. Більш того, Україна - єдина країна, з якою у Білорусі позитивне сальдо (тобто Білорусь в Україну продає більше, ніж купує). Навіть поверхневий аналіз двостороннього економічного співробітництва свідчить про те, що припинення торгівлі з Білоруссю для України, яка має вільний доступ до західних ринків, призведе лише до тимчасових труднощів, а для Білорусі - до глибокої економічної кризи.
Віддаляючись і відгороджуючись від Заходу, а також з урахуванням недалекоглядних дій Лукашенка, Білорусь може зіткнутися з кримським сценарієм окупації, адже все йде до того, що Путін почне рятувати росіян від тирана і диктатора Лукашенка, що давно вже навіюється російськими ЗМІ.
https://myc.news/ua/specproekty/vyhodki_lukashenko_privodyat_k_izolyacii_belarusi

Вакцинація в Україні набирає темпи: за добу прищепили 57,4 тисяч

10:49 05 червень Київ, Україна



Вакцинація в Україні набирає темпи. Якщо в четвер було вакциновано від коронавірусу 50,8 тисячі осіб, то в п'ятницю кількість українців, які отримали COVID-щеплення, зросла до 57,4 тисячі осіб. З них першу дозу отримали 53 710 осіб, а повністю імунізовані - 3 730 осіб. Про це в суботу, 5 червня, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

"57 440 осіб щеплено проти COVID-19 за добу 4 червня 2021. Одну дозу отримали 53 710 осіб, повністю імунізовані - 3 730 осіб", - сказано в повідомленні на сторінці МОЗ України в Facebook в суботу вранці.

У МОЗ зазначили, що з початку прищеплювальної кампанії щеплено 1 177 373 особи, з них отримали 1 дозу - 1 177 371 особа, повністю імунізовані і отримали 2 дози - 145 792 особи (з них двоє отримали одну дозу за кордоном). Всього проведено 1 323 163 щеплення.

Також в МОЗ повідомили, що станом на 5 червня 2021 в лист очікування вакцинації від COVID-19 записалися 635 704 людини.

Нагадаємо, в четвер 50 тисяч українців прищепили від COVID-19. Більшість щеплень - понад 32 тисячі - зробили препаратом Comirnaty виробництва Pfizer і BioNTech.

В Україні на вихідних відкриють центри вакцинації в п'яти областях.
https://myc.news/ua/glavnoe/vakcinaciya_v_ukraine_nabiraet_tempy_za_sutki_privili_574_tysyachi_chelovek

"Зелена країна": президент анонсував новий екопроєкт

15:20 07 червень Київ, Україна



В Україні дано старт проєкту "Зелена країна", мета якого - за десять років збільшити площу лісів на 1 млн гектарів, а за три роки посадити 1 млрд дерев.
Відповідний указ президент Володимир Зеленський підписав під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія».
"Ми починаємо проєкт "Зелена країна". Відразу скажу - це не політичний, а суто екологічний проєкт для природи і навколишнього середовища. Ми поставили перед собою амбітну, але досяжну мету - за 10 років збільшити площі лісів на 1 мільйон гектарів", - сказав Зеленський.
Він додав, що для реалізації цієї мети в найближчі три роки планують висадити в Україні 1 мільярд дерев.

Також президент зазначив, що в Україні вся необроблена деревина реалізується через електронні аукціони, доходи державних лісгоспів збільшилися на 1 млрд гривень за 1 квартал цього року.
https://myc.news/ua/glavnoe/zelenaya_strana_prezident_anonsiroval_novyj_ekoproekt

Вони ніколи не втомляться: кібератака на виробника м'яса

23:35 03 червень Київ, Україна



За останні кілька років програми-вимагачі перетворилися на серйозну проблему національної безпеки. Кілька груп хакерів з Росії, яких звинувачують в зв'язках з колишнім ГРУ РФ, розробляють шкідливе програмне забезпечення, яке шифрує файли, а потім вимагає оплати в криптовалюті за ключі, які дозволяють власникам розшифрувати їх.

Однак вимагання - це неосновна діяльність російських хакерів. Своїми діями вони призводять до тимчасового колапсу певного сектора промисловості та економіки країни, що атакується.

Так, недавня хакерська атака на трубопровід Colonial Pipeline позбавила палива 45% Східного узбережжя. Паливний колапс вдалося усунути лише через 6 днів після кібератаки. Це призвело до зростання цін на паливо в США.

Тепер стало відомо про чергову хакерську атаку, яка, як з'ясувалося, проводилася з території Росії. Цього разу метою зловмисників став найбільший виробник м'яса в США - JBS S.A.

В результаті кібератаки виробництво зупинилося не тільки в Америці, але і в інших країнах, де розташовані філії компанії. За словами офіційних осіб профспілки, у вівторок JBS зупинила забій великої рогатої худоби на всіх своїх заводах.

Тривалі зупинки заводів JBS можуть призвести до подальшого зростання цін на м'ясо для американських споживачів під час літнього сезону гриля і порушити експорт м'яса в період високого попиту з боку Китаю.

Ціни на яловичину і свинину в США вже ростуть, оскільки Китай збільшує імпорт, ціни на корми для тварин ростуть, а на бійнях не вистачає робітників. За словами аналітиків, будь-який подальший вплив на споживачів буде залежати від того, як довго заводи JBS будуть закриті.

Судячи з почерку кіберзлочинців, це може бути група хакерів Dark Side, яка зробила атаку на Colonial Pipeline місяць тому.

У свою чергу, відповідь Кремля була короткою - "Ми не знаємо, хто здійснив атаку". Зрозуміло, що навіть якби в Москві знали, хто причетний до злочину, то все одно б не сказали. Проте в Росії однозначно не хочуть шукати злочинців, які вносять свою лепту в ведення гібридної війни проти США. Поки проводяться розслідування, залишається лише гадати, чи було заздалегідь відомо Кремлю про майбутню кібератаку і чи пов'язані хакери з військовими силами Росії.
https://myc.news/ua/specproekty/oni_nikogda_ne_ustanut_kiberataka_na_proizvoditelya_myasa

Україна закуповує донбаське вугілля у одного з ватажків"лнр"

12:30 04 червень Київ, Україна



Україна веде регулярні гуртові закупівлі вугілля у литовської компанії UAB Smart Steel Industry, яка під виглядом російських копалин продає нашій країні крадену на Донбасі вугільну продукцію. Одним з власників цієї компанії виступає 24-річний виходець з міста Ровеньки Луганської області Олександр Мельничук.
Про це йдеться в розслідуванні Слiдство.Iнфо.

За даними видання, батько Олександра Мельничука - Сергій, і його дядько - Олександр - кілька років тому потрапили під санкції України і США через торгівлю донбаським вугіллям. Через братів Мельничуків раніше йшли вугільні потоки на захопленому терористами Донбасі. Олександр Мельничук-старший кілька років тому, стверджують журналісти, перебував у терористичній організації ЛНР. Бойовики називали його "заступником міністра вугільної промисловості".
Фото:  Олександр Мельничук


Серед продукції, яку пропонує литовська фірма Олександра Мельничука-молодшого, є вугілля марки "антрацит". В Україні його добувають виключно на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.

В українському офісі компанії запевняють, що їхнє вугілля - з Росії. Наявні на сьогодні численні журналістські розслідування свідчать, що документи на донбаське вугілля часто підробляють і продають його під виглядом російського.

Як з'ясувало Слiдство.Iнфо, литовська фірма є співвласником київської компанії під назвою Спецвантаж Лоджистік. За даними YouControl, компанія отримала в минулому році понад 50 млн грн чистого доходу. Також вона підписала договорів на майже 4 млн грн на поставку вугілля українським бюджетним установам.

У розпорядженні Слiдство.Iнфо опинилися документи, які свідчать, що Smart Steel Industry, крім вугілля, продає також бітум. Як свідчать документи, цей бітум йде, зокрема, з заводу, який до недавнього часу контролював проросійський політик і кум Путіна Віктор Медведчук.

https://myc.news/ua/proishestvie/ukraina_zakupaet_donbasskij_ugol_u_plemyannika_odnogo_iz_glavarej_boevikov_lnr

"Північний потік-2" нічим не відрізняється від анексії Криму.."

  • 03.06.21, 00:05

15:36 01 червень Київ, Україна



Глава України Володимир Зеленський заявив, що Північний потік-2 - черговий важіль впливу, і Москва зробить все можливе, щоб використати його проти України.

Про це він сказав в інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, яке публікує Офіс Президента.
"Якщо вони добудують Північний потік-2 - це загроза для енергетичної безпеки України та Європи. Росія точно нас відключить. Так, у нас є контракт. До речі, завдяки Німеччині і Франції ми в нормандському форматі домовилися про цей
контракт на п'ять років.І з цих п'яти років майже два вже пройшли. Через три роки цей контракт закінчиться. Якщо вони завершать технічну сторону Північного потоку-2 в цьому році, він запрацює через два-три роки. І ми знаємо, що буде. Все це робиться для того, щоб наступного контракту в України не було", - сказав Зеленський.
Також він вважає, що РФ буде використовувати дане питання в питаннях Донбасу і Криму.
"Північний потік-2, я вважаю, нічим не відрізняється від анексії Криму. Я поясню, чому. Щоб забрати собі Крим і мати можливість торгуватися, була розпочата війна на сході України, тоді потроху "забувається" питання Криму...
Але ми продовжували піднімати цю тему. Саме тому я вирішив створити Кримську платформу... Тепер росіяни йдуть за однаковим сценарієм. Тобто у них з'являються постійні важелі для торгів", - зазначив Зеленський.
аннексия Крыма
"Далі, щоб торгуватися по Донбасу, щоб "вибити" для сепаратистів амністію, щоб залишити за Росією контроль над результатами місцевих виборів і так далі, потрібно підвищувати ставки. Північний потік-2 на сьогодні - це козирна ставка. Реально у них на руках флеш-рояль, який ще й частково підтримує Європа", - додав президент.
Крім того, Зеленський виступив за те, щоб співвласниками української ГТС стали іноземці.
"Я дійсно вважаю, що було б круто мати в ролі партнерів, як співвласників в ГТС України, Європу та Сполучені Штати. Тому що питання не в тому, що ніхто б нам не пошкодив цю трубу, не здійснював проти неї будь-які дії, але в тому, що всі захищали б ці контракти і захищали в цілому безпеку України і Європи", - сказав він.
https://myc.news/ua/glavnoe/severnyj_potok2_nichem_ne_otlichaetsya_ot_anneksii_kryma__zelenskij

Працюючим пенсіонерам врахують новий стаж і перерахують пенсії

10:43 01 червень Київ, Україна



Працюючим пенсіонерам з 1 червня автоматично буде здійснено перерахунок пенсій. Доплати за квітень і травень пенсіонери зможуть отримати заднім числом.

Про це розповіла начальниця ГУ Пенсійного Фонду в Києві Лариса Дзядевич.
"Ми проводимо перерахунок пенсій тим пенсіонерам, які на 1 березня року, в який проводиться перерахунок пенсій, отримали таке право. Тобто, якщо людина після призначення пенсії пропрацювала 24 місяці або якщо період страхового стажу був менше, але пройшло не менше 2 років", - пояснила вона.
При цьому для перерахунку пенсій звертатися до органів Пенсійного фонду особисто не доведеться.

Соцвиплати для працюючих пенсіонерів обчислюються за такою формулою: середня зарплата * трудовий (страховий) стаж * індивідуальний коефіцієнт заробітку.

Відповідно до формули, трудовий стаж розраховується у відсотках (1 рік - це 1%).

Саме до цього відсотку буде зараховано весь час, який громадянин пропрацював з моменту виходу на пенсію.

На збільшення пенсії може вплинути коефіцієнт заробітку, а ось якщо пенсіонер буде отримувати менше, ніж до виходу на пенсію, держава буде враховувати тільки додатковий стаж.
https://myc.news/ua/glavnoe/rabotayushim_pensioneram_uchtut_novyj_stazh_i_pereschitayut_pensii

Протасевичгейт



23-24 травня перші шпальти світових ЗМІ були віддані інформації про державний тероризм білоруського диктатора, який наказав захопити літак європейської держави для арешту свого «особистого ворога» Протасевича. За допомогою винищувача, борт ATH-VNO Ryanair, який виконував політ з Греції в Литву, був змушений виконати незаплановану посадку у Мінську. В результаті - Протасевич арештований спецслужбами Білорусі.

Якщо в когось і залишалися ще ілюзії що до Лукашенка, то вони зникли протягом декількох годин. Захоплення літака сталося за прямою вказівкою «останнього європейського диктатора». Слабі та примітивні спроби офіційного Мінську «відбрехатися» викликали у світової спільноти лише відразу. Поставивши під загрозу життя пасажирів літака, в більшості своїй – європейців, Лукашенко поставив себе по за законом та повністю заблокував Білорусь на міжнародній арені. Як у переносному, так і у прямому сенсі. Авіасполучення з країною практично перерване. Білорусь у повітряній блокаді.

Мабуть настільки виявилася заразною політика «Великого сусіда», якому теж начхати на всі правила та норми міжнародного права. Але «що дозволено Юпітеру, не дозволено Бику». І Білорусь може опинитися в повній ізоляції.

Таке захоплення літака отримає великий політичний і медійний резонанс. Саме тому, що це має відношення до внутрішнього європейського порядку. Своїм безумним наказом підняти винищувач Лукашенко поставив під загрозу життя європейців, які летіли з однієї європейської столиці в іншу.

Акт повітряного піратства був здійснений щодо великого європейського авіаперевізника «Ryanair», чий флот становить 419 судів (для порівняння, у «Белавіа» - всього 32). Лукашенко зміг додати до свого прізвища крім ознаки Диктатор, ще й ознаку Терорист.

Схоже на те, що Лукашенка не турбують нові можливі санкції та ізоляція. Він впевнений в тому, що Путін допоможе. Можливо… Але Лукашенко не може не розуміти, що цей повітряний терористичний акт, від якого навіть ХАМАС відхрестився, ставить його у вкрай невигідне становище у спілкуванні з таким «братнім» Кремлем. Хоча Кремль, як не дивно, може стати певною мірою справжнім і єдиним «вигодонабувачем» від цієї історії.

У Кремля практично закінчилися «скрепи». А рефрен «Росія – обложена фортеця» зараз отримає додаткове підтвердження. За фактом, між путінською РФ і Європою залишався єдиний «неворожий» коридор через Білорусь. ЄС прийняв рішення про заборону білоруським авіакомпаніям здійснювати польоти над територією Європи та рекомендував «своїм» літакам утриматися від польотів над Білоруссю.

Тепер Білорусь «замикають» не зсередини, а ззовні, що автоматично створює ту ж обложену територію, але не по східному кордону Білорусі, а по західному. Таким чином повністю замкнеться «санітарна зона» навколо Росії. І Росія справді стане «обложеною фортецею» на «радість» ідеологам Кремля. Це справжній бонус для «довічного», який і так погрожує всім навіяним ворогам «вибити зуби».

Плюс Кремлю – мінус Лукашенку, який звик шантажувати Кремль, вимагаючи чергову допомогу, можливими «європейськими намірами». Тепер у Лукашенка просто немає можливостей для маневру і шантажу Кремля. На Заході він виглядає терористом, а значить - будь-які контакти з ним будуть носити непублічний характер. І тільки. Така ситуація фактично «обнуляє» позиції Лукашенко перед Кремлем в питанні анексії Білорусі. І Путін стовідсотково цим шансом скористається.

Знаючи стиль «кремлівських шахістів» можна бути впевненим у двох речах. Перше – Москва обов’язково допоможе Мінську і стане на сторону Лукашенка у цій ситуації. Друге – Кремль виставить такий рахунок за свої послуги, що у Білорусі не залишиться ніяких шансів на самостійність та суверенітет.

Виходячи з таких міркувань складається певне враження про можливий «центр прийняття рішення» інциденту над Білорусією.

І все ж таки більшої свині, ніж перехоплення літака перед зустріччю Путіна з Байденом «батька» своєму «другу та брату» підкласти не міг. Навіть неготовність Кремля відстояти інтереси та свободу власної громадянки Сапеги, захопленої разом з Протасевичем, виглядає як негласна підтримка дій Лукашенка. Тому ніякого «нового етапу» в російсько-американських відносинах не буде, для цього немає підстав. І всі це остаточно зрозуміли. Лукашенко створив умови для ситуації, коли програють всі. І в першу чергу – прості пересічні громадяни Білорусі та Росії.
https://censor.net/ru/blogs/3268470/protasevichgeyit
Источник: https://censor.net/ru/b3268470