Кіберфахівці СБУ оновили платформу MISP-UA

Кіберфахівці Служби безпеки України оновили інформаційну платформу MISP-UA. Майданчик створено для обміну даними про кібератаки та кіберінциденти на об’єктах критичної інфраструктури і державних електронних інформаційних ресурсах.

СБУ, використовуючи досвід країн ЄС і НАТО, у 2018 році впровадила відповідну систему на базі відкритого програмного забезпечення Malware Information Sharing Platform – MISP-UA.

Після долучення до платформи організація, установа чи підприємство отримує можливість обмінюватись через MISP-UA з іншими учасниками та СБУ актуальною інформацією про реальні й потенційні кіберзагрози, знаходити способи та інструменти для їх виявлення і нейтралізації.

Протягом 2021 року спецслужба реалізувала низку принципових оновлень MISP-UA, що дозволило забезпечити відповідність платформи сучасним викликам кібербезпеки держави.

На теперішній час кіберфахівці СЦЗК впровадили такі нові інструменти та функції:


  • оновлено версію платформи MISP до 2.4.141, яка використовується провідними спеціалістами з кібербезпеки CIRCL, CERT, CSIRT, NATO та ін.;

  • внесено важливі зміни до функції експорту подій, які дозволять користувачам системи отримувати лише актуальні ідентифікатори компрометації;

  • для забезпечення максимальної актуальності автоматичного інформування користувачів значно підвищено гнучкість налаштувань механізму розповсюдження подій між ними;

  • для актуальності даних, які надаються користувачам, впроваджено час життя ідентифікатору компрометації, що дозволило автоматично виключати з експорту ті, що застаріли;

  • для розширення можливостей платформи інтегровано сервіси CyberChef та Cuckoo Sandbox – інструменти, які використовуються фахівцями з кібербезпеки для аналізу даних і дослідження шкідливого програмного забезпечення;

  • для забезпечення зворотного зв’язку із користувачами додано функцію їх інформування після публікації доданої ними події, у тому числі опублікованої у складі іншої події;

  • оновлено інструкцію з експлуатації платформи MISP-UA, а також здійснено низку інших важливих доопрацювань.

Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБ України нагадує, що оновлена платформа MISP-UA дозволяє користувачам підтримувати свої системи кіберзахисту максимально готовими до відбиття потенційних атак, у тому числі атак так званого «нульового дня». Підключення доступне за посиланням https://misp.gov.ua.

Довідка:

Наразі до платформи MISP-UA підключено майже 800 користувачів і відслідковується 3 мільйони унікальних індикаторів компрометації.

https://ssu.gov.ua/novyny/kiberfakhivtsi-sbu-onovyly-platformu-mispua-shchob-efektyvnishe-zakhyshchaty-orhany-derzhavnoi-vlady-vid-khakerskykh-atak

Провали російських розвідників в 21 столітті



З кожним роком секретні операції спецпідрозділів Росії стають все більш відомими. Історія школи КДБ ще не знала настільки провальний період, який настав для російських шпигунів в 10-х роках XXI століття.



Якщо завдання шпигуна - не бути спійманим, то тоді російські спецслужби дуже погано працюють. Очевидно, що в ГРУ повинні хвалити за провали, щоб агенти працювали настільки погано.

Низький професіоналізм такої «розвідувальної» діяльності, принаймні, дивує. Однак якщо врахувати, що співробітники спецпідрозділів працюють, щоб збагатити правлячий режим Кремля, то викриття шпигунів можна легко пояснити.

Халатність роботи агентів виражається в недосконалому опрацюванні плану операції, виборі виконавців, а в зарубіжних країнах і вербуванні некваліфікованих кадрів, як, наприклад, в Болгарії.

Росія досі розглядає Болгарію як країну-сателіт, яку вона намагається використовувати для підриву інших країн НАТО. І якщо розглядати розкриття російських шпигунів з цієї точки зору, то можна побачити користь для Кремля. Адже якщо шпигуни були виявлені, значить, вони там були і вели свою діяльність, а значить, могли з'ясувати інформацію, якої не повинні були знати.

Проте арешт російських шпигунів в Болгарії привів до того, що були вислані російські дипломати, а громадяни Болгарії стали ганьбою для всієї країни і були звинувачені в державній зраді. Шпигунський осередок діяв кілька років, і у контррозвідки було достатньо часу, щоб зібрати доказову базу. Після успішної роботи, сумнівів у вині шпигунів не виникає. Прокурори показали відеозаписи під час пресконференції того, як керівник мережі обговорював з агентами їхні дії і фінансову винагороду. Був навіть запис того, як один з агентів фотографував секретну інформацію на своєму комп'ютері.

Втім, як і слід було очікувати, незважаючи на явні докази проти російських дипломатів і агентів, посольство РФ в Софії, як і Кремль, заперечували і продовжують заперечувати будь-яку причетність до шпигунської діяльності.

Також вражає ставлення розвідки РФ до своїх співробітників. Відомо, що один з шпигунів втік, прагнучи дістатися до посольства РФ. Однак в посольстві вирішили не допомагати своєму підопічному.

Школа розвідки РФ вже не та і виконані ними завдання сьогодні з першого погляду можна визначити як непрофесійні. Інакше як можна пояснити те, що багато з їхніх злочинів викрили звичайні "цифрові" журналісти?
https://myc.news/ua/specproekty/provaly_rossijskih_razvedchikov_v_21_veke

Военные и переселенцы отправили в ОРДЛО необычное поздравление


На Донетчине переселенцы и военные специфически "поздравили" оккупантов и земляков, которые живут на временно оккупированной территории, с Днем России 12 июня. Они "воздушной почтой" отправили в ОРДЛО тысячи листовок с напоминанием о том, что Донбасс – это Украина. Далее читать по ссылке:


12 июня-"дно" России..

12 июня в Волновахском районе, жители Донецкой области совместно с военнослужащими 93-й ОМБр, специфически «поздравили» земляков на оккупированной территории с дном роиссии

Переселенцы совместно с военнослужащими 93-й бригады «Холодный Яр» и представителем организации «Третья сила» Владом Бородой, отправили на оккупированные территории посылочки с 11 тыс. агит листовок дабы напомнить дырявым, что Докучаевск, Донецк и весь Донбасс- это Украина, а также поддержать патриотов Украины, которые по разным причинам вынуждены жить в оккупации.

Судя из присланных вчера скриншотов переписки, какие-то листовочки таки долетели куда надо.


blob:https://web.telegram.org/b4914195-6dbd-4a25-a6df-084c2f83876e


Боевик обвинил главарей"ДНР"в срыве спецоперации в Мариуполе

Освободившись из подвала «Изоляции» диверсант «ДНР» обвинил свое руководство в измене, сливе их группы и краже средств, выделенных Россией для проведения этой и других диверсионных операций на территории Украины.

Также бывший «министр обороны «ДНР» Игорь Гиркин обвиняет Александра Ходаковского и других причастных к хищению денежных средств, выделенных Москвой для проведения диверсионных операций на территории Украины, в результате чего диверсионная группа боевиков «ДНР» попала в плен.


https://www.62.ua/news/3126522/boevik-dnr-obvinil-svoih-glavarej-v-sryve-specoperacii-v-mariupole-i-predavil-zapis-peregovorov-video

Видання "Страна. ua" маскує пропаганду

Центр Стратком: Прямолінійну, нав'язливу чи агресивну пропаганду легко розпізнати. Однак дезінформатори не обов’язково мають відверто брехати.

Далі читати за посиланням:

https://detector.media/infospace/article/189022/2021-06-10-tsentr-strategichnykh-komunikatsiy-vydannya-strana-ua-maskuie-propagandu-ta-namagaietsya-dosyagnuty-efektu-svoikh/

Истории из жизни "идейных новороссов"..

МГБ выложило в Интернет разговоры высокопоставленных военных руководителей «ДНР» и их договоренностей между собой о сливе диверсионно-разведывательной группы

Освободившийся с подвала «Изоляции» диверсант «ДНР» обвиняет свое руководство в предательстве, сливе их группы и воровстве денежных средств, выделенных Россией на проведение этой и других диверсионных операций на территории Украины

Бывший министр обороны самопровозглашённой «ДНР» Игорь Гиркин обвиняет Александра Ходаковского и других причастных в разворовывании денежных средств, выделенных Москвой для проведения диверсионных операций на территории Украины, в результате чего диверсионно-разведывательная группа «ДНР» попала в плен .
https://ok.ru/igoristrelkov/statuses/154042370927439



https://ok.ru/video/2760820984399?fromTime=265

Спецслужбы РФ пытаются сорвать украино-британские военные учения

Россия пытается сорвать международные военные учения Warrior Watcher-2021, которые пройдут в июне на территории Украины. Организацией подрывной деятельности на территории Одесской области занимается Дмитрий Фучеджи, который предлагает бывшим и действующим сотрудникам одесской полиции принять участие в подготовке акций, направленных на срыв и дискредитацию украинско-британских учений. Об этом Guildhall сообщил источник в ГУ НП в Одесской области.

Фучеджи координирует действия пророссийских боевиков. Одесса, 2 мая 2014

По имеющейся информации, экс-замначальника ГУ МВД в Одесской области Дмитрий Фучеджи, обвиняемый в организации массовых беспорядков в Одессе в мае 2014 года и скрывающийся в России, установил контакт с бывшими и действующими сотрудниками правоохранительных органов с целью организовать серию акций по дискредитации и срыву военных учений Warrior Watcher-2021. В частности, некоторые сотрудники получили сценарии возможных акций на территории Одесской области и пропозицию привлечь к участию в таких акциях представителей криминальных кругов. По сообщению источника, характер акций и личность самого Фучеджи не оставляют сомнений в том, что такого рода инициатива осуществляется под руководством специальных служб РФ. Кроме того, аналогичная подрывная деятельность по срыву учений может вестись и в других регионах Украины.

Фучеджи среди пророссийских боевиков, обстреливающих сторонников Евромайдана. Одесса, 2 мая 2014

Напомним, что бывший начальник милиции общественной безопасности Одессы Дмитрий Фучеджи обвиняется в организации массовых беспорядков 2 мая, целью которых являлась дестабилизация региона для последующей оккупации РФ под видом провозглашения «Одесской народной республики» по аналогии с уже оккупированными на то время «ДНР» и «ЛНР». Фучеджи лично координировал работу пророссийских боевиков во время обстрела сторонников Евромайдана. С 3 по 6 мая 2014 года — исполнял обязанности начальника областного УВД. 4 мая отпустил задержанных во время беспорядков 2 мая пророссийских боевиков. 6 мая он был задержан сотрудниками прокуратуры. Суд отправил Фучеджи под домашний арест. 7 мая Фучеджи сбежал в Приднестровье. Позже переехал в Россию и получил гражданство РФ. Его брат является начальником полиции Тирасполя.
https://ghall.com.ua/2021/06/10/rossijskie-spetssluzhby-pytayutsya-sorvat-ukrainsko-britanskie-voennye-ucheniya/

Робота за ґратами

09:47 04 червень Київ, Україна






Російські чиновники продовжують активно продукувати «постановочні» ідеї щодо можливих напрямків та шляхів розвитку. Хто на що спроможний…

Останнім часом Росія відчуває нестачу робочих рук. А у зв’язку з тим, що до 15 червня влада зобов’язала покинути країну приблизно мільйон трудових мігрантів, криза сягне загальнодержавного масштабу. Виявляється, в Росії робити (за смішні гроші) просто нікому…

Тому нещодавно голова ФСВП (Федеральної служби виконання покарань РФ). Олександр Калашников на повному серйозі оголосив про те, що було б добре використовувати працю засуджених на важливих напрямках розбудови Росії. Наприклад – добудувати БАМ. За словами Калашникова, 188 тисяч засуджених мають право на заміну покарання в колоніях примусовими роботами.

Міністр юстиції Костянтин Чуйченко вважає правильною ідею про заміщення російськими ув'язненими приїжджих заробітчан, про яке говорить Олександр Калашников. За словами Чуйченка, створювати виправні центри, де будуть працювати ув’язнені, можна, наприклад, на великих будівництвах. Ідею Калашникова також підтримали у Слідчому Комітеті та Раді з прав людини при президенті РФ. У червні до будівництва БАМу можуть бути залучені перші 600 ув'язнених.

Як повідомили у Федеральній службі виконання покарань, зараз в 11 регіонах РФ на об'єктах організацій вже створено 715 місць для засуджених до примусових робіт.
Середня зарплата таких засуджених, які відбувають покарання на об'єктах бізнес-організацій, перевищує зарплату засуджених до позбавлення волі, уточнили у ФСВП.
Наприклад, в Новгородській області вона становить 24 тис. рублів, в Приморському краї - 20 тис. рублів. «У низці випадків вона перевищує і середню зарплату по регіону. Так, є приклади отримання засудженими заробітної плати в розмірі 224 тис. рублів (Білгородська область), 102 тис. рублів (Новгородська область), 94 тис. рублів (Приморський край), 80 тис. рублів (Волгоградська область)», - підкреслили в ФСВП.

Така заява різко контрастує з офіційною Інформацією про досягнуті результати, що викладена на офіційному сайті ФСВП. Там йдеться про таке (мовою оригіналу): «По итогам работы за 2020 год доля осужденных к лишению свободы, привлеченных к труду на оплачиваемых работах, в среднесписочной численности осужденных, подлежащих привлечению к труду, составила 57,5% (в 2019 году - 47,8%), среднесписочная численность осужденных, привлеченных к труду на работах, связанных с приносящей доход деятельностью, составила 128 058 человек (в 2019 году - 117 210 человек).

Среднемесячная заработная плата осужденных составила 5 616,8 руб.». Крапка!

А ФСВП заявила, що зарплати засуджених до примусових робіт можуть сягати 220 тисяч рублів!

«На папері» середня зарплата в Росії в 2020-2021 роках дорівнює сумі в 36 тис. рублів. Для Москви, Санкт-Петербурга, Далекого Сходу та Крайньої Півночі воно, можливо, так і є. А от «всередині» Росії навіть «на папері» середня заробітна плата ледь перевищує 20 тис. рублів.

Складається враження, що Кремль розпочинає рекламну кампанію переваг роботи та проживання у «местах, не столь отдаленных»! І, справді, навіщо корячитися за 16 тисяч рублів у Орлі, викладаючи левову частку такої зарплатні на проживання, якщо можна сісти – отримувати безкоштовне житло та харчі – та ще й відкладати по 200 тисяч рублів у місяць. П’ять місяців, дрібниця – і ти мільйонер! А «сів» на довічне – практично мільярдер.  Перспектива! Потрібно лише «сісти» – і твоє життя вдалося!

Схоже, що економічний прорив Росії не за горами. Рівень життя простих росіян має можливість збільшитися в декілька разів. Девелопери почнуть будувати житло руками зеків дешево і багато. Вирішиться проблема безробіття, не залишиться безхатченків.
Настане епоха загального багатства та щастя для росіян. Мабуть, саме такими клінічними ілюзіями зараз пестять себе творці цього проєкту. Останнім часом будь-які рішення та дії влади Кремля схожі на хворобливий тривожний сон.

А простим росіянам потрібно пам’ятати про таке: зараз влада заявляє про нестачу в країні робочих рук і пропонує вирішити проблему завдяки створенню нового ГУЛАГу. А завтра, поміркувавши, Кремль прийме рішення про нестачу засуджених. І з ентузіазмом почне вирішувати нову проблему!
https://myc.news/ua/kolonka_redaktora/rabota_za_reshetkoj

Ізоляція

14:51 04 червень Київ, Україна



В сучасній Росії сформувалися коаліції інтересів, яким не вигідний будь-який розвиток російської економіки та суспільства, будь-які реформи. За останні роки правління Путіна формувався стагнаційний статус-кво, який повністю задовольняє потреби Кремля. В умовах закритості економічний розвиток неможливий. Така економічна модель в довгостроковій перспективі загрожує для країни великими проблемами.
Російське керівництво свідомо проводить курс на все більшу закритість економіки з орієнтацією на внутрішній ринок і внутрішні джерела інвестицій. Але витрачати ресурси на повторення на території країни того, що вже створено в світі, та ще й менш ефективним способом (через проблеми з міжнародною кооперацією), нераціонально. Результатом стає відгородження Росії від світу і уповільнення трансферу нових технологій. Тим часом в умовах зростаючого дефіциту робочої сили технологічний розвиток стає ще більш необхідним.
Монополізація економіки, яку успішно проводить Кремль , особливо небезпечна у поєднанні з її закритістю. Домінантне положення великих, пов'язаних з державою, компаній, унеможливлює як зовнішню, так і внутрішню конкуренцію. Це позбавляє економіку джерел розвитку, але вигідно економічним елітам, пов'язаним з бенефіціарами обмеження конкуренції.
Ці еліти, з їхнім потужним політичним впливом, цілком влаштовує привілейований доступ до державних ресурсів і влади в цілому. У них постійно відкриваються нові ніші діяльності. Їхній прибуток зростає.
Вийти з технологічної та інвестиційної ізоляції, залишаючись при цьому в ізоляції політичній, неможливо. Теоретично близькість до Європи, великий людський капітал та великий розмір внутрішнього ринку роблять Росію привабливою для провідних світових компаній.
А їхня присутність забезпечує обмін технологіями і ноу-хау, поліпшення корпоративного середовища і бізнес-стандартів - російські компанії вбудовуються в технологічні ланцюжки доданої вартості. Цей процес дуже інтенсивно проходив в 2000-х роках, але в останні роки російська зовнішня політика фактично наклала на це заборону.
Припинилося і витіснення більш конкурентоспроможними приватними компаніями держкомпаній з внутрішнього ринку.
Зовнішня закритість економіки, викликана політичною конфронтацією із Заходом, одержавлення економіки, низька конкурентність внутрішніх ринків і преференції для наближених компаній, незахищеність прав власності - це найгірше поєднання для економічного розвитку. Але це цілком усвідомлений вибір, що дозволяє елітам захистити свої джерела ренти і максимізувати її величину.
Головна мета сучасного Кремля – збереження влади. У будь-який спосіб. Тому будь-яке зростання показників економіки чи життя країни взагалі відходить на другий, може й на третій план. Реформи стають дуже небезпечними, оскільки знижують ймовірність збереження елітами контролю над політикою і економікою країни.По суті, політична система перешкоджає розкриттю підприємницького потенціалу нації. Збільшує її закритість, гальмуючи таким чином її розвиток. Без вільного перетікання ідей, талантів, фінансів, технологій через кордон розвиток сучасної економіки неможливий.
Але нічого більше ворожого обраному російською елітою напрямку руху, ніж така свобода, не існує. Це може пролонгувати «новий застій» на десятиліття - так само як це сталося з «застоєм» у радянські часи. Чим довше триватиме стагнація, тим більш ймовірна дестабілізація в її кінці - так само як це сталося з СРСР.
Адже до кінця цього тривалого періоду конкурентоспроможність Росії серйозно ослабне. Найменше така система вигідна молоді, кваліфікованим фахівцям.
Але вони не можуть впливати на прийняті владою рішення. Цілком закономірно, що саме в цьому середовищі вище за все невдоволення політичним курсом, тому проти неї в першу чергу і спрямовані репресії влади. Згубна для країни політика вигідна її правлячим групам.
Коло бенефіціарів такого стану речей вузьке, коло постраждалих від такої політики – населення Росії. Але поки ніякої можливості вплинути на владу з тим, щоб цей курс скорегувати, не проглядається.
https://myc.news/ua/kolonka_redaktora/izolyaciya