Зарбітчан у росії активно вербують спецслужби

  • 27.01.21, 18:20

 Сьогодні навряд чи хтось може з точністю визначити кількість українських трудових мігрантів. На жаль, у нашій країні відсутня система їх реального обліку. Відомо лише, що найчастіше українці їдуть на заробітки до Росії та Польщі. За деяким даними, їхня кількість у цих країнах становить десь до 40% усіх трудових мігрантів з України. До того ж кожен п’ятий перебуває там без будь-яких правових підстав.

Мігрант, який знайшов роботу в Росії, не тільки зайнятий важкою фізичною працею і найчастіше трудиться нелегально (таких, кажуть, понад 20%). Головне — він наражається на великий ризик потрапити до рук ФСБ і бути завербованим, тобто діяти проти своєї країни. За допомогою СБУ в Луганській області ми зібрали одкровення кількох наших земляків-заробітчан.

Микола:

Виїхав до Росії на заробітки. Півтора року там працював, оформляючи дозвільні документи. Потім виїхав до України й через рік знову вирішив їхати до РФ на роботу вже зі своєю дівчиною. Наприкінці серпня мене й ще одного українця затримує патрульна поліція і відвозить в опорний пункт. Довго перевіряли документи, зняли відбитки пальців. Після цього в системі з’явилася інформація, що в мене, нібито, є попередження за порушення міграційного законодавства в проходженні митного контролю на пункті «Хотіївка». Хоча в цей період я не виїжджав із РФ і митний контроль не проходив. У нас перевірили документи і відпустили. Після трьох місяців перебування у РФ, виїжджаючи на митниці в Хотіївці, у мій закордонний паспорт «вдарили» червону печатку й сказали, що в мене заборона на в’їзд до Росії строком три роки. Ще в опорному пункті випитували: чи воював я, чи служив. Я відповів, що воювати не піду і в людей не стрілятиму.

Ігор:

Я із друзями виїхав до РФ на заробітки на будівництво станції метро «Пятницьке шосе». Нам обіцяли оформити дозвіл на роботу офіційно. Але за три місяці не дали ні грошей, ні дозволу. Щоб зібрати грошей і повернутися додому, влаштувався на іншу роботу. І автоматично став порушником міграційного законодавства Росії. Мене затримали поліцейські. Суд Твері визнав винним і призначив видворення протягом 10 днів. Помістили в ізолятор тимчасового утримання для іноземних громадян. Але замість 10 днів я там провів рік і вісім місяців. Причому мене постійно схиляли до негласного співробітництва проти України. У РФ нас вважають другим сортом і дешевою робочою силою.

Роман:

Виїхав до Росії на роботу. За фахом я монтажник-наладчик зовнішніх трубопроводів, працював в одному ЗАТ з офісом у Москві. Мене і ще кількох осіб затримала федеральна міграційна служба Москви разом із поліцією з приводу перевірки документів. Нас доправили до найближчого відділення поліції, де перевірили документи, а після без пояснень відвели в інший кабінет. Там двоє в цивільному одязі стали цікавитися ситуацією на Донбасі: що відбувається, як місцеві ставляться до цих подій тощо. Запитували про родину і запропонували, коли повернемося додому, поцікавитися розташуванням українських військових частин. Натомість ми отримували право спокійно проїжджати через кордон і не мати проблем у РФ. До українців у Москві ставляться доволі негативно, залежно від тієї області, де люди проживали. Я відмовився від зробленої мені пропозиції, пославшись на те, що нічого не знаю. Жодні документи я не підписував. Мене відпустили.За матеріалами контррозвідки СБУ винесено обвинувальні вироки

  • 26.01.21, 11:14
За матеріалами контррозвідки СБУ винесено обвинувальні вироки особам, які сприяли учасникам терористичної організації «ДНР»
Контррозвідники Управління СБУ у Вінницькій області у 2020 році викрили та припинили функціонування каналу протиправного одержання виплат грошових коштів з держбюджету, у тому числі учасниками незаконних збройних формувань.
Слідством було задокументовано причетність 5-х громадян України, у тому числі працівника державної банківської установи, до створення та функціонування механізму протиправної видачі членам незаконних збройних формувань так званої «ДНР» соціальних виплат з Державного бюджету України в особливо великих розмірах.
Як було встановлено, фігуранти кримінального провадження мали значну клієнтську базу понад 700 осіб, контролювали їх банківські рахунки, здійснювали зняття готівкових коштів, забезпечували безперешкодне проходження ідентифікації. Без фактичного перебування клієнтів на території, підконтрольній українській владі, ділки оформлювали необхідні документи для нарахування всіх видів соціальної допомоги для власного збагачення, а також в для фінансування окремих представників НЗФ т.зв. «ДНР», зокрема керівників місцевих правоохоронних органів, окремих представників «МДБ ДНР».
На разі всім фігурантам кримінального провадження було оголошено про підозру у вчиненні ряду злочинів за ст. ст. 258-3, 366, 332-1, 358, 200 Кримінального кодексу України.
В січні поточного року, Артемівським міськрайонним судом Донецької області трьох зловмисників засуджено за ст. 258-3, 332-1, 358 КК України.
Завдяки викриттю співробітниками спецслужби зловмисників, АТ «Ощадбанк» зупинив видаткові операції, а також заблоковав рух коштів за рахунками зазначеної клієнтської бази, чим попереджено нанесення збитків державі у сумі понад 8 мільйонів гривень. Разом з тим, за рішенням суду в дохід держави конфісковано кошти у сумі понад 570 тис. гривень, 10 тис. доларів США та 278 тис. російських рублів.
Тривають подальші слідчо-оперативні дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх фігурантів кримінального провадження, причетних до протиправної діяльності
Заходи з викриття протиправної діяльності проводилась співробітниками Управління СБУ у Вінницькій області, за координації із ДКР СБУ, під процесуальним керівництвом Вінницької обласної прокуратури.

СБУ попередила замовне вбивство співробітника спецслужби

  • 23.01.21, 22:34

Служба безпеки України попередила замовне вбивство свого співробітника і затримала одного з його організаторів, який є чинним працівником Служби.

Про це на брифінгу розповіли начальник слідчого управління Головного слідчого управління СБУ Анатолій Буліч і в.о. начальника відділу Офісу Генерального прокурора Андрій Лисокобилка.

Спецоперація із затримання була проведена 22 січня цього року.

«Вчора Служба безпеки затримала одного з організаторів під час передачі частини коштів. Це була оплата за послуги з підготовки злочину. Затримано співробітника Штабу антитерористичного центру при СБУ за готування до вбивства на замовлення іншого співробітника СБУ», – розповів представник Головного слідчого управління СБУ Анатолій Буліч.

Він повідомив, що збір інформації відбувався тривалий час на етапі досудового розслідування. Слідчі СБУ встановили, що мала місце змова кількох осіб. Ними був розроблений план вчинення злочину. Організатор підшукав виконавця і запропонував за вбивство 50 тис. доларів.

Затримання було проведено рівно у той момент, коли було достатнього доказів планування злочину.

«Якщо є злочин – ми маємо на нього реагувати. І в даному випадку СБУ спрацювала на випередження. Тож є результат», – підкреслив Анатолій Буліч.

Він наголосив, що дане кримінальне провадження, незважаючи на різні інтерпретації у ЗМІ, не є якимись «розбірками» між співробітниками СБУ, як це намагаються подати окремі зацікавлені особи, а є безпосереднім попередженням вчинення особливо тяжкого злочину.

При цьому СБУ вважає, що згадування Президента України у контексті даного затримання є лише бажанням різних сил привернути додаткову увагу до теми та спотворити інформацію.

Окремо Анатолій Буліч додав, що також не відповідають дійсності будь-які чутки про те, що нібито хтось втік в наручниках з місця затримання.

Представник Офісу Генпрокурора повідомив, що затриманому наразі оголошено про підозру за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 28 та ст. 348 Кримінального кодексу України.

За його словами, передбачене законом покарання за цими статтями – позбавлення волі на строк від 9 до 15 років або довічне позбавлення волі.

Також сьогодні Шевченківським районним судом м. Києва обрано запобіжний захід підозрюваному –  тримання під вартою без можливості внесення застави. Триває досудове розслідування.

На запитання ЗМІ щодо відношення до резонансної справи колишнього першого заступника Голови СБУ Дмитра Нескоромного, Анатолій Буліч зазначив, що процесуальні норми поки що не дозволяють оприлюднювати цю інформацію. Однак він запевнив, що найближчим часом представники Служби безпеки проведуть окремий брифінг, де нададуть нові матеріали відносно розслідування, зокрема і по цьому питанню також.

Офіційний коментар пресслужби СБУ

  • 23.01.21, 13:48
Служба безпеки України приділяє окрему увагу системній протидії порушенням закону та проявам корупції, в тому числі коли це стосується чинних чи колишніх співробітників СБУ - незалежно від їх звань, посад чи вислуги років. Безкарність буває лише тимчасовою.
У межах цієї роботи вчора проведено слідчо-оперативні заходи щодо припинення злочину, а саме – попереджено вбивство співробітника спецслужби. Наразі затримано одного діючого працівника СБУ.
Окремо звертаємось до представників ЗМІ з проханням керуватися офіційними джерелами інформації.
Офіційна інформація з цього приводу буде надана згодом, після завершення всіх слідчих та оперативних заходів. Та як тільки це дозволять норми законодавства, зокрема процесуального.

СБУ підтвердила затримання працівника: запобігли вбивству

  • 23.01.21, 13:07

Служба безпеки України підтвердила інформацію про затримання її діючого працівника, завдяки чому запобігли вбивству співробітника спецслужби.

Джерело: коментар пресслужби СБУ "Українській правді" щодо інформації про затримання полковника спецпідрозділу "Альфа" Андрія Расюка за підозрою в підготовці вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова

Дослівно: "Служба безпеки України приділяє окрему увагу системній протидії порушенням закону та проявам корупції, навіть якщо це стосується діючих чи колишніх співробітників СБУ – незалежно від їх звань, посад чи вислуги років. Безкарність буває лише тимчасовою.

В межах цієї роботи учора проведено слідчо-оперативні заходи щодо припинення злочину, а саме – попереджено вбивство співробітника спецслужби. Наразі затримано одного діючого працівника СБУ".

Деталі: У пресслужбі СБУ попросили ЗМІ керуватися офіційними джерелами інформації та пообіцяли надати детальну інформацію з цього приводу згодом, "після завершення всіх слідчих та оперативних заходів та як тільки це дозволять норми законодавства, зокрема процесуального".

Що передувало: Раніше журналіст Юрій Бутусов із посилання на джерела повідомив, що полковник спецпідрозділу СБУ "Альфа" Андрій Расюк затриманий за підозрою в підготовці вбивства начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова на замовлення колишнього заступника голови СБУ Дмитра Нескоромного. Джерела УП підтвердили інформацію про затримання. 

Контррозвідка Служби безпеки України затримала агента ФСБ РФ

  • 22.01.21, 18:06

Контррозвідники затримали мешканця Кропивницького, який за завданням спецслужби країни-агресора збирав та передавав інформацію про військовослужбовців одного з підрозділів Cил спеціальних операцій ЗС України, а також представників місцевих органів влади.

Оперативники спецслужби встановили, що агент, який також є керівником осередку забороненої комуністичної партії, залучив до протиправної діяльності близьку родичку та ще одного мешканця Кропивницького.

Під час проведення обшуків за місцем проживання фігуранта правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні термінали, які використовувались для збору та передачі розвідувальної інформації. Затриманому повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.

Тривають невідкладні слідчі дії під процесуальним керівництвом Кіровоградської обласної прокуратури.

Российских туристов, привитых «Спутник-V», не пускатимуть в США

  • 22.01.21, 17:53
Сертификат про вакцинацию российской вакциной «Спутник-V» не будет котироваться при въезде в США и страны Европы.
Вице-президент
российского союза туриндустрии Александр Осауленко выступил с
заявлением, о том, что вакцинация препаратом «Спутник V» может негативно
сказаться на российских туристах, которых могут попросту не пустить в
иностранные аэропорты, потому что российское зелье от COVID-19 не было
сертифицировано в ряде цивилизованных странах мира.
Такое опасение главтуриста России весьма оправдано и подкреплено печальными результатами прививания россиян «Спутником».
Руководители
западных стран прекрасно осведомлены о безрезультативности применения
«Спутника» в России, что обусловливает нежелание впускать привитых
распиаренным российским фальсификатом граждан.
Цифры,
которые тщательно умалчиваются кремлевским агитпропом, говорят о том,
что значительная часть участников испытаний вакцины «Спутник V» все же
заразилась коронавирусной инфекцией.
К
примеру, в ноябре прошлого года трое медиков в Алтайском крае после
прививок заразились короной. В том же месяце у 10 чиновников Курска
диагностировали COVID-19, несмотря на то, что они были провакцинированы
«Спутником». Заражения уже привитых граждан РФ также фиксировались в
Томской области, Кузбассе, Екатеринбургской области и Татарстане. В одно
только Москве у 273 привитых «Спутником» граждан диагностировали
коронавирус.
Исходя
из такой динамики, в ОБСЕ пришли к мнению, что российская вакцина от
коронавируса, хоть и первая в своём роде, по мнению Кремля, но абсолютно
не эффективная в борьбе с пандемией, поскольку после ее повсеместного
применения фиксируются неоднократные случаи дальнейшего заболевания на
COVID-19, в том числе тяжелой формы. Кроме неэффективности применение
«Спутника» влечет за собой побочные эффекты, которые местами гораздо
тяжелее переносятся нежели сам COVID-19.
Учитывая
такую тенденцию, России грозит новая форма изоляции от здравомыслящего
общества, которое оттает предпочтение качественным и истинно научным
медицинским разработкам, а не сварганенным на скорую руку варевам,
предназначенных только для раздутия щек на весь мир.

Невиліковний патріотизм безпринципного бізнесмена Порошенка

  • 21.01.21, 18:06
Гучні заяви колишнього самого
проукраїнського президента Петра Порошенка про патріотизм, мову, армію, а
також його завзята, публічна, боротьба проти східного окупанта так і не
стали на заваді квітучому бізнесу гетьмана в Росії.
Напевно,
крилатий вислів «Гроші не пахнуть» є ідейною настановою – таким собі
життєвим кредо – для пана Порошенка, який не перестає цинічно брехати
про свою відданість Українському народу та українському державотворенню в
той час, коли його активи на території агресора породжують приносити
далеко непогані дивіденди.
Наприклад,
славнозвісна в Україні та за її межами російська філія «Рошен»,
Липецька фабрика, наразі є лідером національного ринку кондитерських
виробів в Росії та виробляє цукерки для окупантів «безупречного
качества». А загальний обсяг продукції складає 400 тисяч тон на рік!
Вся ця інформація міститься на сайті «ООО Рошен» з усіма російськими реквізитами та контактними даними.
Окрім
Липецької кондитерки, Порошенко володіє в РФ зерновим та крохмальним
бізнесами, які звісно контролюються кіпрськими компаніями з орбіти Петра
І, щоб електорат не пронюхав. Бізнес дрібний, але його наявність в
Росії яскраво відображає особисті якості колишнього гаранта… Жадність…
Безмежна жадність, оскільки він так і не зміг змусити себе позбутися
дрібного бізнесу на території ворога, продовжуючи вливати в свої
російські активи гроші, які стимулюють економіку агресора.
Виходить,
що в Україні Петро Олексійович створив ореол «отця нації» і
відчайдушного борця з російським агресором, а в самі Росії користується
статусом успішного бізнесмена і справного платника податків. 
Адже,
це просто бізнес… А патріотизм – це для телеглядачів телеканалів
«Прямий», «5 канал» та підписників порошенківських ботів в соцмережах.

СБУ Системно Протидіє Та Нейтралізує Загрози Державній Безпеці

  • 21.01.21, 09:24

Протягом 2020 року завдяки заходам підрозділів Служби безпеки України до держбюджету донараховано понад 2,5 мільярда гривень митних платежів. Вилучено предмети контрабанди і виявлено порушення митних правил на суму 510 мільйонів гривень.

У минулому році за матеріалами СБУ також повідомлено про підозри: митники 53, прикордонники 31, контролюючі на кордоні – 10 осіб. Засуджено 12 працівників прикордонної служби та 4 митної. За ст. 201 (Контрабанда) Кримінального кодексу України вироки отримали 36 осіб.

СБ України продовжує вживати заходи з нейтралізації загроз державній безпеці, пов’язаних з протиправними транскордонними операціями та контрабандною діяльністю. СБУ також здійснює контррозвідувальне забезпечення митних органів та підрозділів Держприкордонслужби.

Зокрема, у межах відпрацювання зведеними мобільними групами співробітників СБУ на державному та митному кордонах України продовжуються заходи із виявлення та локалізації сталих корупційних схем і механізмів незаконного ввезення в Україну контрабанди, вантажів. Це загрожує економічному потенціалу країни та завдає критичних втрат державному бюджету.

СБУ організовано також заходи із виявлення та попередження спроб іноземних спецслужб, організованих злочинних угруповань та окремих осіб використати українських митників і прикордонників для здійснення діяльності на шкоду державній безпеці України.

Наразі відпрацювання проводиться у Волинській, Закарпатській, Львівській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернівецькій, Чернігівській, Донецькій та Луганській областях.

Нагадуємо, що право здійснення відповідних заходів співробітниками Служби безпеки України у пунктах пропуску через державний кордон України та митницях визначено статтею 25 Закону України “Про Службу безпеки України”, статтею 7 Закону України “Про контррозвідувальну діяльність” та статтею 12 Закону України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”.

На Луганщині СБУ викрила схрон із вибухівкою

  • 16.01.21, 10:07

Служба безпеки України виявила у Луганській області прихований арсенал із військовими засобами ураження.

Зі схрону, облаштованого у лісосмузі на виїзді із Сєвєродонецька, правоохоронці вилучили 13 тротилових шашок, загальною вагою понад 5 кілограмів, і 12 артилерійських снарядів різного калібру. Також виявлено 6 гранатометних пострілів ПГ-9 та ВОГ-25 і понад 4 тисячі набоїв.

За попередньою інформацією, схованку із засобами ураження заклали у 2014 році бойовики незаконних збройних формувань.

Заходи із викриття і вилучення арсеналу зброї проводились спільно з підрозділами Держслужби з надзвичайних ситуацій.