55 способів зробити життя простіше

Життя було простіше, коли ми були молодші. Чи не правда? Знаю, іноді нам так здається. Правда в тому, що життя завжди було, є і буде простіше. Різниця лише в тому, що зараз ми стали старше. Чим старше ми стаємо, тим більше ми самі ускладнюємо різні речі.

Коли ми були молодші, то дивилися на світ поглядом, повним надії. Знали, що нам потрібно, у нас не було забобонів і прихованих мотивів. Нам подобалися люди, які посміхалися нам. Ми уникали людей, які хмурились. Коли ми були голодні, ми їли, а коли нас мучила спрага, ми пили. Відчувши сильну втому, ми відпочивали.

У міру дорослішання, наш розум все більше і більше отруювали негативним досвідом.

У якийсь момент ми стали сумніватися в тому, про що нам говорять інстинкти. Коли в житті з'явилася нова перешкода або емоційний біль ставав просто нестерпним, ми спотикалися і падали. Таке траплялося не раз. У якийсь момент ми вирішили, що більше не хочемо падати. Однак замість того, щоб вирішити проблему, просто почали її ігнорувати.

У підсумку стали запивати шкідливу їжу алкоголем, щоб притупити біль і заповнити порожнечу всередині себе. Ми спеціально допізна затримувалися на роботі, щоб уникнути розмови про невирішене конфлікті будинку.

Ми затамували злобу. Почали грати в ігри і потихеньку зраджувати оточуючих і себе самих, щоб вирватися вперед. Але як тільки зрозуміли, що це не спрацювало, то почали жити на широку ногу. Стали купувати непотрібні речі. Почали ще більше їсти і пити просто для того, щоб знову відчути себе живими. Але не відчували ...

Згодом ми самі робили своє життя все складніше і складніше. Почали поступово забувати про те, хто ми є насправді і чого хочемо.

Настав час повернутися до витоків, хіба не так? Давайте зробимо так, щоб все знову було просто, адже таким воно і є.

Ось 55 способів досягти цієї мети:


Не намагайтеся вгадувати або читати думки оточуючих людей. Не змушуйте їх робити те ж саме. Спілкуйтеся.


Будьте ввічливі, але не намагайтеся сподобатися абсолютно всім навколо. Замість цього проводите час з тими, хто для вас важливіше всього.


Зміцнюйте стосунки з дійсно близькими людьми.


Ваше життя безпосередньо залежить від вашого здоров'я. Не забувайте про нього. Щорічно проходьте огляд у лікаря.


Живіть не просто за коштами, а ще економніше. Не купуйте речі, які вам не потрібні. Перш, ніж зробити велику покупку, дайте собі 24 години на роздуми. Створіть бюджет і розробіть план, який дозволить вам відкладати гроші. Дотримуйтеся свого плану.


Висипайтеся. Втомлений мозок не здатний працювати продуктивно.


Вставайте на 30 хвилин раніше, ніж потрібно. Так вам не доведеться все робити в поспіху.


Перестаньте зазнаватися. Просто попрощайтеся з цією звичкою.


Не витрачайте час на заздрість. Єдина людина, з яким ви постійно змагаються, - це ви самі.


Оточіть себе людьми, які вміють робити те, чого не вмієте ви. Дозвольте їм займатися тим, що у них добре виходить. Так ви зможете приділити час тому, що найкраще виходить у вас.


Організуйте простір, в якому ви живете, а також і своє робоче місце.


Позбавтеся від речей, якими ви не користуєтеся.


Якщо ви в чомусь не впевнені, питайте.


Витратьте сьогодні трохи зусиль на те, щоб навчитися керувати часом і економити його. У майбутньому ви зможете використовувати це на практиці.


Не намагайтеся догодити всім і кожному. Робіть те, що вам здається правильним.


Коли ви сумуєте, що не запивайте горе алкоголем. Відправляйтеся на пробіжку.


Обов'язково оплачуйте свої рахунки вчасно, чи не залазьте в борги.


Заправляйте машину бензином ввечері. Не робіть цього вранці, коли і так часу в обріз.


Автоматизуйте деякі процеси за допомогою сучасної техніки.


Негайно виконуйте важливі справи, які вимагають не більше 2-3 хвилин.


Завжди будьте чесними з собою та з оточуючими.


Як можна частіше нагадуйте близьким людям, що ви їх любите.


Не всі відразу. Спочатку візьміться за одну справу і виконайте її. Ви можете це зробити якнайкраще.


Перш, ніж взятися за новий проект, закінчите попередній.


Будьте собою.


Прибирайте за собою. Не відкладайте це на потім.


Навчіться і готуйте самі смачні і корисні страви.


Розробіть меню на тиждень. Купуйте тільки ті продукти, які вам знадобляться.

Подумайте над тим, щоб закуповувати продукти і готувати на кілька днів вперед.


Тримайтеся подалі від чужої драми.


Підтримуйте в хорошому стані свій будинок, машину і інші особисті речі, якими ви часто користуєтеся.


Посміхайтеся якомога частіше. Посміхайтеся навіть тим, кого зовсім не знаєте.


Якщо вам не подобається щось робити, перестаньте цим займатися.


Ставтеся до оточуючих людей з тим же повагою, з яким ви ставитеся до своєї мами або батька. Будьте настільки ж терплячі з людьми, як якщо б кожен з них був вашим молодшим братом.


Якщо вам слід вибачитися перед кимось, зробіть це.


Записуйте все, що вважаєте за потрібне записати.


Будьте цікавими. Не бійтеся дізнатися щось нове.


Як можна частіше шукайте і користуйтеся новими можливостями.


Не будьте сором'язливими. Взаємодійте. Зустрічайте і знайомтеся з новими людьми.


Не турбуйтеся через те, що про вас подумають оточуючі.


Проводьте час з тими, хто вам подобається. Проводьте час з розумними, натхненними людьми, які поділяють ваші ідеї.


Не пишіть СМС за кермом. Не вживайте алкоголь, якщо плануєте вести авто.


Коли ви відчуваєте спрагу, пийте воду.


Не їжте через нудьгу. Їжте, коли зголодніли.


Виконуйте вправи або зарядку щодня. Можете відправитися на тривалу, неспішну прогулянку або присвятити 30 хвилин виконання вправ вдома.


Відпустіть все те, що ви не в силах змінити. Зосередьтеся на тому, що вам підвладне.


Знайдіть роботу (нехай і важку), виконання якої приносить вам радість.


Чим старанніше ви працюєте, тим вище ймовірність того, що досягнете успіху. Усвідомте це.


Слідуйте за своїм серцем. Не витрачайте своє життя на реалізацію чужих цілей і бажань.


Визначте пріоритети і дійте відповідним чином.


Не поспішайте. Маленькі перемоги поступово складуться в одну велику. Якою б гарною чи поганою не була ситуація зараз, вона зміниться.


Удосконалюйтеся в тому, чим ви займаєтеся. Інакше ви ризикуєте розчарувати самого себе. Ви ніколи не буваєте настільки праві, наскільки вам здається.


Створіть щось або зробіть щось, що змусить вас пишатися собою.


Здійснюйте помилки, вчіться на них, смійтеся над ними і продовжуйте йти далі.


5 ознак того, що ти трохи того

Твій мозок цікавий не тільки вченим, але і тобі. Досить сконцентрувати увагу на своїй поведінці і ти помітиш деякі дивні речі. Іноді вони абсолютно нешкідливі, і з ними можливо сусідити.

Однак вони також здатні доставити дискомфорт тобі і іншим. Наприклад:


1. Клацання ручкою

Любиш клацати ручкою або стукати пальцями по столу? Знай, що твоїх колег це сильно дратує. Ти заперечиш, що це, мовляв, просто шкідлива звичка, дратуючи фактор, - і будеш прав. Однак задумайся, чому ти так робиш і чи готовий ти відмовитися від цього ритуалу. Він може стати результатом занепокоєння, яке виникає внаслідок стресу.

Ти намагаєшся позбутися від цієї тривоги за допомогою певних дій. І чим вище рівень тривожності, тим частіше клацання і інтенсивніше постукування пальцями по столу. Також занепокоєння має особливість проявлятися в певних ситуаціях. Якщо рівень тривожності високий, то будь готовий відчувати занепокоєння навіть наодинці з собою. Ця звичка буде проявлятися постійно. Ти її не помічаєш, бо сконцентрований на внутрішніх проблемах.

Тут тебе врятують дихальні практики або коротенька прогулянка поза робочим місцем. Не звертай увагу на ненадовго, провітрити свій мозок. Заодно розімнеш ноги і спину. Рух життя. У наших предків тому й не було психічних розладів і стресів. Занудьгував - тоді напряги м'язи. Зарядка відмінно допомагає скинути зайвий вантаж.

2. Ходіння по кімнаті

Приклад: дзвінок телефону; ти піднімаєш п'яту точку від крісла і починаєш ходити по офісу або кімнаті від стіни до стіни. В дану хвилину турбує зміст діалогу, його результат. Ти тільки за інтонаціями і словами можеш зрозуміти реакцію співрозмовника, що напружує. Не бачачи жестів і міміки, складніше зрозуміти відвертість ходу думок. Ситуація ускладнюється під час листування. Ти ретельно продумуєш, що написати, іноді переш текст і нервуєш. Хоча при діалозі віч-на-віч без зайвих вагань висловив би всі доводи.

У цей момент важко контролювати себе, тому що ти зайнятий справою. Постарайся замість нервів сконцентруватися на змісті діалогу. Сядь або приляж, розслабся. Коли ти розумієш, що робиш зайві рухи, усвідомлюєш корінь ритуалу, то боротися простіше. Ця тривога, до речі, виникає внаслідок непевності. Тому попрацюй над своїм внутрішнім стрижнем, адже ти тут бос, так?


3. Розмови з самим собою

Ти, звісно ж, любиш добре поїсти. Однак навіщо про це говорити іншим? Чи думав ти про те, чому вимовляєш вголос «піду співаємо»? Багато людей розмовляють самі з собою, однак у цього є нюанси. Психіатр Тимур Дамір Єналієв вважає, що це своєрідний захист від почуття самотності. Ти можеш сидіти в компанії людей в офісі, однак ви зовсім не кажіть один з одним, тому що захоплені роботою. Для того щоб розвантажити мозок, тобі необхідно знайти когось і поговорити. В даному випадку ти бачиш в собі партнера для діалогу і вимовляєш вголос зовсім непотрібні речі. Таке може відбуватися і вдома. Сидиш, читаєш книгу - і раптом схаменувся про телефон. Не можеш знайти і ставиш привселюдно питання: «А де мій телефон?» Однак навколо нікого.

У цій ситуації знайди співрозмовника. Так, на роботі все завантажені рутиною, але час для обіду завжди знайдеться. Запроси колегу поїсти - так можна налагодити комунікацію і заодно підняти настрій, позбутися від почуття самотності. І, звичайно, смачно поїсти. Удома ж можеш зателефонувати хорошому другу, батькам або сестрі. Так ти і про чужі справи дізнаєшся, і з себе тягар скинеш. Людина - соціальна тварина, і нам постійно потрібно спілкуватися.


4. Покусування губ

До речі, а навіщо ти кусаєш свої губи? Це все через пригніченою агресії. Вона з'являється в моменти втрати контролю над собою. І для того щоб її хоч якось утримати, організм мимоволі змушує тебе кусати щоки, губи або скрипіти зубами.

Напруга м'язів безпосередньо пов'язано з емоційним дисбалансом. Вихлюпування малої частини енергії мозок звільняється від подразника і потихеньку приходить в норму. Однак цей ритуал не принесе тобі нічого хорошого. Покусані щоки і губи - не той результат, який повинен стабілізувати емоційний стан. Спробуй займатися аутогеними тренуваннями, як тільки помітиш, що почав калічити себе. Дихальні практики відмінно знімають напругу і допомагають боротися не тільки з агресією, а й з панічними атаками.


5. Сон з телевізором або світлом

Якщо ти помічав, що не можеш заснути без телевізора або в темряві, то у нас для тебе погані новини. В тобі живе страх, причину якого ти не знаєш. Багато дітей просять батьків не вимикати світло на ніч і в відкриту говорять, що бояться монстрів. Ти вже великий дядько, тому навряд чи зізнаєшся в тому, що боїшся чогось. Та й навряд чи тебе лякає Майк Вазовський з відомого мультика.

Причина може бути будь-яка, головне - спробувати її встановити, щоб успішно побороти. Якщо ти вважаєш, що об'єктивно оцінивши всі свої думки і вчинки, то впораєшся самостійно. Проаналізуй все стадії. Якщо думаєш, що ти не дружиш з самим собою, то звернися до фахівця. Це нормально.

Ти ж ідеш в травмпункт, коли ламаєш руку? Так чому ти повинен жити з порушенням сну?

П'ять питань, які ви постійно повинні собі ставити

Життя без питань подібне бенкету без вина.

Якщо ви не питаєте себе, що ви робите, куди ви прямуєте і як ви проводите своє життя, ви не живете в повній мірі. Легко потрапити в пастку і почати дрейфувати по життю, але це помилка.

Не чекайте ніякого зростання при такому сценарії. Ви будете тупцювати на місці і регресувати, в той час як час пролітає повз вас зі швидкістю світла.

Перш ніж ви це усвідомлюєте, настане майбутнє, де ви будете міркувати про те, як все могло б бути, якби ви діяли, а не зволікали. Якби ви трохи частіше задавали собі питання.

Нелегко дивитися на себе критично і інтроспективно. Це те, з чим багато хто з нас відчувають проблеми. Якщо ви занадто критичні, ви можете в кінцевому підсумку деморалізувати себе і не досягти мети.

Тим часом, якщо ви задаєте питання занадто рідко, в доступному для огляду майбутньому ви можете виявити себе на тому ж самому місці.

Ви повинні встановити правильний баланс, що не можна назвати легким.

Ви можете почати з того, щоб ставити собі наступні п'ять простих питань.

Я намагаюся ставити собі ці питання кожен місяць або близько того. З тих пір як я почав це робити, вони роблять позитивний вплив на моє життя.

Я беру відповідальність за власне життя і за все, що в ній відбувається.

 Питання досить прості. Після того як ви зробите це кілька разів, ви будете дивуватися, чому ви не користувалися даною стратегією раніше!


Що я роблю?


Це один з найбільш важливих питань, які ви можете задати собі.

Те, що ви робите, визначає, яка ви людина і наскільки далеко ви просунетеся в життя.

Якщо ви витрачаєте свій час на даремні заняття, наприклад, запоєм дивіться серіали, не чекайте від цього хороших результатів.

І навпаки, якщо ви візьмете на себе відповідальність за своє життя і будете наполегливо працювати, щоб досягти своїх цілей, ви зможете жити так, як вам хочеться.

Якщо ви будете ставити цілі і мати чітке уявлення про те, що ви хочете робити, ви зможете досягти всього.

Ось чому важливо запитувати себе, що ви робите. Якщо ви прокрастініруете при кожному зручному випадку, ви залишитеся на місці.

Особистісний ріст вимагає багато самоаналізу і рефлексії. Ви не можете робити це, одночасно переглядаючи черговий епізод якогось серіалу.

Наступного разу, коли ви виявите, що у вас не виходить досягти своїх цілей, запитайте себе, що ви робите і чи сприяє це вашим цілям.

Якщо щось вас не влаштовує, замініть це більш ефективним варіантом. І ви виявите, що результати приходять швидше, ніж ви очікували!


Куди я прямую?

Це питання пов'язане з попереднім пунктом. Він має не буквальне, а переносне значення.

Життя - це шлях, і важливо мати уявлення про те, куди ви прямуєте, інакше ви можете опинитися там, де не хочете бути.

Я опинився в такій ситуації, коли закінчив університет. Я не міг знайти хорошу роботу і в кінцевому підсумку влаштувався в букмекерську контору, що було, щонайменше, нудно.

Я прокидався вранці і не хотів йти на роботу, настільки мені вона не подобалася. Три роки навчання в університеті привели до того, що я став приймати ставки від чоловіків середнього віку! Я відчував, що упустив щось по дорозі.

Минали місяці, і, не дивлячись на мою антипатію до цієї роботи, я продовжував приймати ставки. Я боявся щось поміняти. Я плив за течією.

Тільки після того, як мене збила машина, коли я повертався додому з роботи на велосипеді, я вийшов зі ступору.

Я усвідомив, що повинен взяти на себе відповідальність за те, куди я прямую, інакше я опинюся там, де не хочу бути.

Або, що ще гірше, я буду працювати на тій же жалюгідною роботі навіть кілька років тому.

Аварія змусила мене усвідомити, в якому напрямку я хочу рухатися, і знайти в собі мужність зробити перший крок. Не чекайте, поки радикальне подія зробить те ж саме для вас. 

Запитайте себе: Я рухаюся в правильному напрямку? Я йду туди, куди хочу?

Якщо відповідь негативна, вам потрібно змінити курс.

З ким я проводжу час? Скажи мені, з ким ти спілкуєшся, і я скажу тобі, хто ти. Ви середнє тих п'яти осіб, з якими ви проводите більше всього часу.

Це кліше, яке часто зустрічається. Я бачу, як воно цитується щонайменше один раз в тиждень в Інтернеті. Так, це заяложена фраза, але вона містить зерно істини.

Якщо ви проводите свій час з людьми, які люблять алкоголь, вечірки і відеоігри, ви ніколи не досягнете своїх цілей. Ніхто не домагався успіху, нехтуючи наполегливою працею. Вам потрібно вирватися на свободу і проводити час з людьми, у яких є схожі цілі.

Люди - соціальні істоти. Дивно, як сильно ми жадаємо бути з іншими, навіть якщо це йде врозріз з нашими надіями і бажаннями. Ви повинні подивитися на те, з ким ви спілкуєтеся найбільше, з критичної точки зору.

Ці люди мислять так само, як і ви? Живуть вони тим життям, до якої прагну я?

Може бути важко розлучитися з друзями. Але, якщо вони утримують вас від досягнення ваших цілей, вам краще продовжувати свій шлях без них. Вам потрібно проводити час з людьми, які будуть тягнути вас вгору, а не вниз.


Як я себе почуваю?

У наш час це питання стає все більш важливим. Нас атакують зображеннями людей з ідеальним життям і рекламою, яка демонструє наступний кращий продукт.

Неважко потрапити у пастку, коли вам здається, ніби ви щось втрачаєте, або ви не гідні, на відміну від інших. Це небезпечний шлях. Той, який може привести до тривоги, депресії і проблем із психічним здоров'ям.

Не дивно, що ми знаходимося в розпалі епідемії тривоги, адже ми, використовуючи Instagram, постійно порівнюємо наше життя з тим, що ми бачимо на екрані.

Ми всього лише люди, і для нас природно порівнювати себе з іншими і прагнути до уявних параметрам, які ми встановлюємо в своїй голові.

Але це небезпечна гра. Ми дозволяємо нашим думкам пригнічувати нас і зводити з розуму. Ми повинні тримати себе в руках, щоб бути в здоровому глузді.

Аналогічним чином, якщо у вас щось болить або ви відчуваєте себе погано, ви повинні запитати, що є причиною цього. У нас тільки одне тіло. Вона завжди з нами, куди б ми не пішли, і ми не можемо обміняти його на інше.

Воно буде з вами до останніх днів, подобається вам це чи ні. Ігнорування болю призведе до більш серйозних проблем.

Прислухайтеся до свого тіла. Якщо ви не будете піклуватися про себе, в один прекрасний день у вас не залишиться іншого вибору, крім як почати робити це.


Ким я хочу бути?

Це один з найважливіших питань, яке ви повинні задавати собі в будь-який момент свого життя. Попри те, у що багато хто з нас вірять, у нас є здатність перетворювати себе в тих, ким ми хочемо бути. У всіх нас є можливість вибирати, ким ми хочемо бути.

Це питання пов'язане з іншими чотирма і є кінцевим результатом цих питань. Те, як ви відповісте на всі чотири питання і що будете робити потім, визначить, ким ви станете.

Якщо ви вирішите продовжувати витрачати свій час даремно і не брати на себе відповідальність за власні дії, ви продовжите дрейфувати по життю, не проживаючи її в повній мірі.

У всіх нас є можливість стати кращою версією самих себе, але це відбувається не просто так. Це результат свідомого зусилля стати такою людиною.

Ви повинні знати, куди ви прямуєте і що ви робите. Ви не можете досягти цього, спілкуючись з людьми, які тягнуть вас вниз. Ви також не можете досягти цього, не будучи в гармонії зі своїм тілом.

Вам потрібно постійно задавати собі питання. Запитайте себе, чи перебуваєте ви на правильному шляху і не дрейфуєте чи. Це вимагає мужності, відданості і бажання стати тією людиною, якою ви хочете бути.

Взяти на себе відповідальність - це перший крок.