хочу сюди!
 

Наталія

40 років, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 30-40 років

Результати контролю у сфері закупівель за 7 місяців


Фахівці Північно-східного офісу Держаудитслужби постійно аналізують процедури публічних закупівель (оприлюднені на веб-порталі Prozorro) та виявляють ознаки порушень законодавства, за якими проводяться моніторинги та перевірки закупівель.

За  січень-липень 2025 року проведено 356 моніторингів процедур публічних закупівель на загальну суму понад 4 млрд гривень. Понад 26% з них  здійснено на підставі даних автоматичних індикаторів ризиків. У результаті 272 моніторингів виявлено порушення у закупівлях на суму 3,3 млрд гривень.


Крім того, проведено 20 перевірок закупівель та виявлено збитків на суму понад 4 млн гривень.
За результатами проведених моніторингів у трьох процедурах закупівель аудитори попередили незаконні витрати бюджетних коштів на загальну суму понад 680 млн гривень.

Під час моніторингів закупівель аудиторами виявлено такі порушення:

🔹   Виявлено 85 випадків, коли замовник не відхилив тендерну пропозицію, яку відповідно до вимог законодавства слід було відхилити.

🔹    Зафіксовано порушення законодавства під час здійснення 11 закупівель (на суму майже 30 млн грн) без застосування передбачених законодавством процедур закупівель.

🔹    Виявлено 19 порушень законодавства під час укладання договору про закупівлю та внесення до нього змін.

🔹   Зафіксовано 66 порушень порядку оприлюднення інформації про закупівлю.

🔹    Виявлено 88 інших порушень законодавства у сфері закупівель.

 

За результатами складених аудиторами висновків щодо моніторингу закупівель, розірвано 61 укладені договори на суму понад 287 млн грн та скасовано результати 8 закупівель     на суму понад 393 млн гривень. 

За допущені порушення законодавства у сфері публічних закупівель Північно-східний офіс Держаудитслужби:

🔹    направлено до судових органів 10 протоколів про адміністративне правопорушення (ст. 164-14 КУпАП)
             🔹    
притягнуто до адміністративної та дисциплінарної відповідальності 6 посадовців, які допустили порушення закону. 

Крім того, 12 матеріалів проведених перевірок закупівель передані Північно-східним офісом Держаудитслужби до правоохоронних органів та за результатом їх розгляду         правоохоронцями розпочато 3 досудові розслідування та матеріали двох перевірок долучені до вже відкритих проваджень.

За поданням держаудиторів, за допущення порушень законодавства у сфері закупівель, до дисціплінарної відповідальності притягнуто 12 посадовців. 

👉 Детальніше — на сайті Офісу:

https://khrk.dasu.gov.ua/ua/news/346

 

 


1

Коментарі

121.08.25, 15:43

Закони не працюють