Про співтовариство

Патріотична група.

Топ учасників

Вид:
короткий
повний

Україна понад усе!!

Тарас Чорновіл

  • 11.07.22, 21:53


Проскочила одна цікава інформація з перехоплень розмов окупантів. Я про цю проблему знав у контексті нашої артилерії, але не думав, що на лаптєстані вона також актуальна. Йдеться про критичне зношення дул у їхньої артилерії. Не всім відомо, що гарматне дуло, хоч у гаубиці, хоч у танка, має обмежений ресурс за кількістю пострілів. З часом падає дальність і точність стрільби. Дуло треба міняти, коли швидкість вильоту снаряду падає на понад 15% (з пам'яті, можу трохи помилятися). З певного моменту користуватися артсистемою вже не тільки не ефективно, але й небезпечно. Ресурс для різних систем та років випуску відмінний. Радянські гармати витримують узагалі 1-2 тисячі пострілів повним зарядом. Дещо новіші - 7-8 тисяч. Щодо натівських 155-го калібру, то там ніби краще, але про них не знаю. Ми про рашистську артилерію.
Отже, у нас дула для артилерії не виготовлялися, раніше завозили з рашистану. Перша спроба налагодити їх серійний випуск був у Кременчуці під "Богдану". Та ще й на калібр - 155. Усе йшло успішно, доки рашисти не перемогли в 2019-му на виборах в Україні. Після того каманда Zеленського в інтересах рашен федерейшен роботи заблокувала. Тому в нас проблеми з дулами ще більші, ніж із снарядами. Але ж на московії їх виготовляють, там же мав бути невичерпний запас. А виявилося, що все в них набагато гірше. Перше - їх чомусь не виявилося в достатній кількості. І вже зараз відновлювати артилерію стає вкрай трудно. А ще виникли проблеми з якістю. На дуло йде найякісніша сталь. Після введення санкцій ще 2014 року чи самі поставки якісної зброярської сталі, чи якихось складових на московію були заборонені. Замінити китайською не можна - вона також не витримує тривалих навантажень.
Отже, замість прогнозованих 7-8 тисяч пострілів дуло витримує в 2-3 рази менше. І то вже незабаром падає дальність і точність. Схоже, що старі запаси встигли розпродати різним підрум'яненим друзям, а нове виробництво нікудишнє. Під час боїв на Луганщині рашистська артилерія заливала наші позиції й міста вогненною стіною, вистрілювалися десятки тисяч снарядів. І заодно випалили запас своєї артилерії. Отже, до нестачі снарядів у ворога може добавитися дефіцит якісних дул. І це хороша новина, бо по іншому воювати вони просто не вміють.
Цим не слід себе надто втішати, доки пуйло істерикує, вони все одно будуть гатити з усього, що є, але запаси вичерпуються, а оновлення все гірше...

Фактор Джонсона

  • 10.07.22, 18:59
Для України Джонсон став улюбленим західним політиком.
Його епатажне висміювання російської недоімперії стало еталонним.
Його чуприна стала знаком, що нудні повчальні балачки старої Європи можна замінити блискавичною передачею зброї.
Джонсон не тільки сміливо озброював українську Армію. Він подарував нам віру в самих себе.
Джонсон порушував усі правила.
Дуже сподіваюся, що він порушить і правило йти по англійськи.
Джонсон має залишитися в геополітиці.