Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Славушка

48 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

УПА воювала проти НКВД, а не Червоної армії

Головним противником УПА був НКВД, а не Червона Армія. Про те, що УПА не воювала з Червоною Армією, розповів директор архіву СБУ Володимир В’ятрович. Він наголосив, що у архіві є документи про відносин між УПА і Червоною Армією.

«Основним противником УПА була не Червона Армія, а НКВС, який проводив зачистки серед місцевого населення», – розповів історик. «Саме проти цих військ воювала Українська повстанська армія до середини 1950-х років».

Також пан В’ятрович зазначив, що стереотип «вони стріляли нам у спину» спростовується архівними документами: «Документи підтверджують, що керівництво Української повстанської армії давало чіткі вказівки своїм підрозділам не воювати з Червоною Армією, яка наступала».

В’ятрович переконаний, що такий нейтралітет спричинили тактична і політична причинини. З одного боку, командування УПА розуміло неможливість зупинити німецько-радянський фронт, який наближався, з іншого боку, українські повстанці розглядали Червону Армію як «можливий резерв в боротьбі проти і сталінізму, і нацизму».

Історик також розповів про випадки, коли червоноармійці приєднувалися до УПА – часто це були люди, які потрапляли в німецький полон і яких звільняли українські повстанці. Наприклад: лейтенант Червоної Армії Дмитро Карпенко, який став першим кавалером вищої нагороди УПА, – «Золотого хреста Бойової заслуги»; Іван Кулик (Сірий), що воював в УПА до 1952 року. «Таких прикладів можна навести багато», – сказав директор архіву.

Ширший матеріал про роль УПА і Червоної армії в другій світовій війні читайте на http://cdvr.org.ua/content/володимир-вятрович-упа-нікому-не-стріляла-в-спину .

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху,
Контакт для преси: Тетяна Сергійчук +093-3253193.
11

Коментарі

13.11.09, 12:10

брехня

    23.11.09, 12:21

    при поверненні військових частин у 1945 році з Західної і Центральної Європи їх кидали воювати в Західну Україну, УПА мусило воювати із ними захищаючи свою землю, а за що червоні регулярні частини виходить воювали то велике питання звісно. Проте таки такі бої були недовго, а в основному УПА як і написано у тебе воювали з НКВД, що були справжніми окупантами на рівні з німцями, свого часу поляками, та іншими.

      Гість: associal

      33.11.09, 12:30

      О, я знайшов своїх однодумців!!! Я якраз теж кілька днів тому про це написав..!
      Але як на мене для вираження даних думок достатньо здорового глузду, і можна й не дослухатись документів, розсекречених у СБУ. Зараз таким документам мало вірять..

        анонім

        43.11.09, 12:47

        сейчас много чего можно на эту тему врать и перевирать.

        но вот куда деть трупы учителей, почтальйонов, председателей колхозов и прочих служащих которых тоже порубили эти "бойцы"?

        кстати Натка, никогда не интересовалась статистикой убитых? \Ну и их принадлежностью? Так вот НКВД там составляют жалкий процент.

          анонім

          53.11.09, 12:48Відповідь на 2 від AMA-XXX

          промытые мозги это класс

            63.11.09, 12:54Відповідь на 5 від анонім

            промытые мозги это класс у нас УПА утворилось, хаос був поний справжня війна, а проте що партизани червоні були й такі що свиней забирали і людей розстрілювали мало хто говорить, чомусь найбільше активно негатив виливають ті хто й близько не був у тих краях того часу, а нам діди й баби наші розказують не з книжок і газет читану історію

              анонім

              73.11.09, 12:58Відповідь на 6 від AMA-XXX

              а ты значит был в те времна рядос красноармейцами которые за Украину кровь проливали и сцука знаешь об их истиных планах?

                83.11.09, 13:12Відповідь на 7 від анонім

                а ты значит был в те времна рядос красноармейцами которые за Украину кровь проливали и сцука знаешь об их истиных планах?ну будь "сцусикалом", складається враження що предки точно були в рядах НКВД,
                в нас є багато ветеранів червоної армії, які кров проливали, ідучи в перших рядах, такі ж воїни служили в УПА, і з тими, і з тими я знайомий і часто спілкуюсь
                ...а були ще підлабузники і бандити з широкої дороги,
                ...я передаю слова людей, що жили в той час і воювали по обидві сторони за ідею свободи своєї землі
                і були справжні НКВДистські прихвосні, яких свідки тих подій і ненавидять по справжньому

                  анонім

                  93.11.09, 13:29Відповідь на 8 від AMA-XXX

                  1. изучи статистику жертв
                  2. бандиты были везде, и в УПА и РККА и у немцев

                    103.11.09, 13:35Відповідь на 9 від анонім

                    1. изучи статистику жертв
                    2. бандиты были везде, и в УПА и РККА и у немцев
                    я тобі це з початку й доводив

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      5
                      попередня
                      наступна