хочу сюди!
 

Трям

44 роки, телець, познайомиться з хлопцем у віці 30-45 років

Пам"ятки Херсону. (з рубрики "Заповідний південь")

Я довго вагався що до поїздки в Асканію Нову. Вже давно мені хотілося побачити той первозданний ковилово-типчаковий степ, який описується у козацьких переказах та байках, що описав Гоголь у "Тарасі Бульбі". Почав планувати подорож, наводити справки. Як виявилося, заповідник знаходиться далеченько від транспортних шляхів та осередків цивілізації. umnik Недовіру викликала інфраструктура загалом. wakeup А тут знайомий запропонував турфірму, що організовує тур в ці краї. Після певних вагань вирішили проміняти свободу вибору пересування на комфорт і стабільність, хоча після подібних екскурсій залишається певне почуття "недосказаності".
Квитків на південь, а саме у Херсон, звідки мала початися подорож, вже не було.nevizhu Але дівчата з фірми швидко зметикували і купили квитки до Миколаєва, де нас зустріли на автобусі.
"Будучі у здравому умі..." саме так починався договір з турфірмою lol

Тож сама подорож:
Протягом поїздки у Херсоні, як і решті пунктів нашої подорожі, ми були двічі. Спочатку нас привезли сюди о 6-й ранку і до 10:20 у нас був вільний час, поки ми чекали поїзд з Києва та Львова. Тож ми вирішили поснідати та випити кави.  На самій привокзальній площі було кілька кафе, одне з них навіть привертало увагу джазбендом роботів, але, на мою думку, вокзал є якимось інтернаціональним місцем і щоб відчути автентичність міста потрібно пошукати тихе кафе неподалік центра... Не так вже багато кав'ярень відчинено о 7-й ранку. Не втрачаючи надію і нагулюючи апетит, ми прогулювалися по головній вулиці імені Ушакова, що тягнеться понад 4 км майже через все місто від Залізничного вокзалу до набережної Дніпра. Єдине, що працювало в таку рань і трапилося нам на шляху, був ресторан "Бомонд" (потім виявилося, що це цілодобовий заклад з дивною репутацією). Ми сіли за столиком на вулиці. Замовили омлет, але попросили замість грибів додати помідорів... Офіціант погодилася, але через хвилин 20, як ми вже почали хвилюватися про сніданок mmmm , принесла 4 омлети з грибами...eda Хоча і вони були смачні. Заварну каву та еспресо вони не робили, чи то щось зламалося чи то закінчилося, прийшлось обмежитися чаєм з пакетиків...cup_full До речі, склалося враження, що на півдні воду черпають прямо з Дніпра чи каналу не дуже заморочуючись з очисткою, бо чай і кава у більшості випадків тут були несмачні.huh

Історія заснування міста пов"язана з графом Потьомкіним, королевою Екатериною у період Русько-Турецьких воєн. Закладене воно у 1778 році і назване на честь древнього Херсонесу, щоб закріпити панування Російської імперії на Чорноморському узбережжі. Вже наступного року на судоверфі розпочали будівництво великого 66-ти гарматного корабля. На честь корабелебудівельників на Набережній стоїть пам"ятник та пушка з першого фрегату.
Історичних і архітектурних пам"яток у місті не дуже багато. Найзнаменитіша - це Очаківська брама

та Свято-Катериненський храм, що стояв у середині фортеці
.
Навколо церкви поховання полководців, що воювали у цих місцях, а за однією з версій на території церкви похований сам Потьомкін. Наша екскурсовод - вже досить пожила дама - з ніжністю, гордістю і любов"ю розповідала про життя Потьомкіна. Багато чим це місто пов"язане з діяльністю Суворова, Ушакова...

У 90-ті роки 18 ст. стало зрозуміло, що це не дуже зручне місце для судоверфи (Дніпро приносить сюди багато піску і в гирлі річки утворюються мілини, що заважає великим кораблям рухатися до моря), і у 1789 році побудували Миколаїв та у 1794-му Одесу. Невдовзі адміралтейство перевели в Миколаїв, а сам Херсон стає повітовим містом Миколаївської губернії... Але стратегічного значення воно не втратило. Тут продовжують будувати судна, запускають перший паровий млин, на околицях інтенсивно розвивається вівчарство. Кажуть майже вся російська армія тоді була вдягнена у шинелі з херсонської вовни...
На сьогодні це чисте, приємне місто. Досить багато навчальних закладів, в парках багато атракціонів. Тож, навіть незважаючи на те, що тут не вміють варити смачну каву і заварювати духм"яний чай, це місто має право жити і квітнути...
 
Решта фото тут
А музичка Петра Наліча найкраще підходить для прогулянок сонячним містом...letsrock

Продовження подорожі по заповідному півдню тут:

Азовські коси. (з рубрики "Заповідний південь")

Асканія-Нова. (з рубрики "Заповідний південь")


Р.S. Перегляньте ще це: http://blog.i.ua/user/347293/723747/

11

Коментарі

Гість: Noa_Neo

19.06.11, 11:18

дякую Вам красно, моє рідне улюблене місто

    Гість: marianne

    29.06.11, 11:21

    Гарно пишеш, Сергію.

      39.06.11, 11:24Відповідь на 1 від Гість: Noa_Neo

      Ну ось, тепер і нам воно подобається

        49.06.11, 11:27Відповідь на 2 від Гість: marianne

        Гарно пишеш, Сергію.Дякую... Іноді вночі на роботі натхнення приходить...

          Гість: Лъйошкин_Кот

          59.06.11, 11:37

          ДЯКУЮ,ДЯКУЮ,ДЯКУЮ!!!
          Завжди приємно чути про рідне місто гарні слова!!!

            Гість: Noa_Neo

            69.06.11, 11:39Відповідь на 5 від Гість: Лъйошкин_Кот

            Котику привіт , дякую і тобі , я тут вже отмітилася

              Гість: Лъйошкин_Кот

              79.06.11, 11:46Відповідь на 6 від Гість: Noa_Neo

              Котику привіт, дякую і тобі, я тут вже отмітиласяПривіт!!!Бачу,ти найперша взагалі

                Гість: Noa_Neo

                89.06.11, 11:54Відповідь на 7 від Гість: Лъйошкин_Кот

                так отож, треба роботу робить, а я в неті шарюся...тепер , завдяки тобі, дійшло що можна друзям цікаві замітки рекомендувати

                  Гість: Лъйошкин_Кот

                  99.06.11, 11:56Відповідь на 8 від Гість: Noa_Neo

                  так отож, треба роботу робить, а я в неті шарюся...тепер , завдяки тобі, дійшло що можна друзям цікаві замітки рекомендувати ну,головне не перебільшувати

                    Гість: Noa_Neo

                    109.06.11, 11:58Відповідь на 9 від Гість: Лъйошкин_Кот

                    це завжди головне "слишком много хорошо тоже плохо"

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      попередня
                      наступна