хочу сюди!
 

Татьяна

56 років, телець, познайомиться з хлопцем у віці 55-58 років

На Дніпропетровщини знайдено український Стоунхендж?

У Криворізькому районі Дніпропетровщини археологи зробили сенсаційну знахідку – стародавнє поховання, яке відносять до епохи пізньої бронзи. Фахівці переконані: якщо вдасться встановити точний вік, відкриття можна буде сміливо порівнювати з відомим всьому світові Стоунхенджем. Територію поблизу села Недайвода на Криворіжжі називають останньою ділянкою цілинного степу Дніпропетровщини. Наразі археологи виявили тут давнє поховання.  Його датують епохою бронзи, це   14-12 століття до нашої ери. 

Вченим вдалось відкопати тут унікальні артефакти. Серед них – гранітна брила, яка могла слугувати жертовним каменем, а також кам’яна стела висотою майже 4 метри із зображенням людського обличчя. Це найбільша така стела, виявлена на теренах України, пише Радіо Свобода . Як зазначають автори дослідження, знахідки дозволяють припустити, що тут було давнє капище. На користь цієї версії свідчать і виявлені вченими поховання, зокрема, дорослої людини, імовірно, жерця, та дитини.

«Була розкопана кам’яна конструкція, що нагадує змію. Камені різних кольорів і різних порід граніту були складені у вигляді концентричних кілець, у центрі композиції була дитяча могила», – сказала археолог Ірина Стеблина. В археологічному шарі також виявили частини давнього посуду – амфор, глечиків тощо. Усе це ще належить дослідити. А втім, археологи вже запевняють: їхня знахідка – епохальна.

Якщо фахівці Спілки археологів України підтвердять датування знахідки бронзовим віком, то її сміливо можна буде прирівнювати до англійського Стоунхенджу, каже завідувач відділу охорони пам'яток Криворізького історико-краєзнавчого музею Олександр Мельник.

«У цій конструкції є велетенські камені, блоки, доставка яких потребувала велетенських фізичних зусиль. Це однозначно вказує на винятковість цього архітектурного і духовного центру. Можливо, це був якийсь об’єднуючий міжплемінний центр того часу», – зазначив Олександр Мельник.

Примітно, що там, де нині виявили давнє поховання, ще кілька місяців тому планували гірничі виробки. Приватна фірма, що отримала землі в довгострокову оренду за рішенням облради, мала намір створити тут гранітний кар’єр. Мешканці довколишніх сіл стали на захист степу і навіть були готові лягти під колеса бульдозерів. Тепер плани щодо гірничих розробок, запевнила влада, скасовані.

«Стародавнє поховання знайдене на території, відведеній для розробки гранітного родовища. Хочу подякувати всім небайдужим людям – вченим, експертам, жителям села за відповідальне ставлення до свого краю і його історичної спадщини», – сказав на прес-конференції голова облради Євген Удод

 
Від блогера.   Наочна демонстрація не лише надзвичайного багатства території України на історичні артефакти, а й можливості громадян успішно захищати їх від знищення чиновниками чи скоробогатьками.
Стародавні цінності мають не лише бути доступні для майбутніх поколінь, а й вже сьогодні-завтра давати додаткові стимули для розвитку історико-туристичного бізнесу України.
Особлива подяка Криворіжанці та її землякам за успішну боротьбу. Можемо ! 
20

Коментарі

112.09.11, 23:17

    212.09.11, 23:34

      анонім

      312.09.11, 23:48

      Кацапы скажут , что эти дела принадлежат скифам-китайцам , а не украинцам.

        413.09.11, 00:32Відповідь на 3 від анонім

        Кацапы скажут , что эти дела принадлежат скифам-китайцам , а не украинцам.Щось подібне. Хоч скіфи лише в 7 ст до н е сюди прийшли. Та нехай чешуть, самобрехи - самовіри.

          513.09.11, 00:36

          В нас чимало такого, за що треба боротися. Це класно, що знайдене нова історична пам'ятка.
          Ще б оберегти старі від розкрадання і ті що так і не побаче широкий світ (лише приватний через чорних археологів).

            анонім

            613.09.11, 00:40Відповідь на 4 від Росомон

            Скифами греки называли наших предков .
            Просто старо-греческим "скифос"означает то ли сердитый , то ли злой , не помню точно .
            Дурня о скифах-монголоидах и скифах-иранцах - чепуха.

              анонім

              713.09.11, 00:58

              "Особлива подяка Криворіжанці та її землякам за успішну боротьбу" . Молодці , я теж дуже переживала, читаючи Криворижанку. Дякувати богу , що все так вдало обійшлося.
              Якщо це можливо , розкажіть, якщо буде відомо, що ж це за стародавнє поховання.
              " Скіфо " на сьогодні в італьянській означає -неприємний , противний.

                813.09.11, 02:17Відповідь на 6 від анонім

                Скифами греки называли наших предков .
                Просто старо-греческим "скифос"означает то ли сердитый , то ли злой , не помню точно .
                Дурня о скифах-монголоидах и скифах-иранцах - чепуха.
                До кого скіфи не мали відношення,так це до монголоїдів. З походженням-кілька версій. Вони займали південні степи. З лісостепу розпочинались землі землеробів-наших предків(*скіфи-пахарі*). Та ще й Лукомор"я - величезний ліс від Дніпра до Донбасу, території по річках як транспортне сполучення. Це не *справи степовиків*. А греки - візантійці навіть Святослава називали скіфом чи тавроскіфом. Що вже говорити про *ідєолого-билінніков*.

                  913.09.11, 06:54

                    анонім

                    1013.09.11, 07:59

                    Та в Україні купа тих "Стоухенджів" Одна Камяна могила переважить усі інші археологічні памятки разом узяті. Але антиукраїнській владі афішувати ті всі памятки не до шмигу. Їй аби поскорше знищити нашу память.

                      Сторінки:
                      1
                      2
                      3
                      5
                      попередня
                      наступна