законы
- 18.09.10, 15:28
- одной фразы достаточно
Для мудрого человека не существует таких вещей, как законы. Так как все законы подвержены ошибкам или исключениям, мудрый человек - сам себе судья, подчиняется ли он законам или нарушает их.
/Колин Уилсон/
/Колин Уилсон/
6
Коментарі
Гість: Alexanord
118.09.10, 17:22
Мудрость в том, чтобы не делать ошибок, которые совершают на каждом шагу...
Гість: Tery Presly
218.09.10, 20:59
цікава думка
Думаю, нормальні закони є мудрими, тому мудро жити - це значить жити відповідно до закону, не піддаючи судійству власні вчинки.
НеГерой
318.09.10, 23:58Відповідь на 2 від Гість: Tery Presly
насправді ні. Думака цілком вірна, без виключень. А от закони завжди з виключеннями. Колись я читав роздуми одного хлопця, і він казав: суддя може робити не по закону, він лише повинен робити завжди справедливо. Тобто вміння робити справедливо - ознака гарного судді. А не знання законів.
Гість: Tery Presly
419.09.10, 09:57Відповідь на 3 від НеГерой
Але якщо розібратися, то справедливість - це моральна якість, а мораль – це погляди, які регулюють поведінку у суспільстві. Для кожного суспільства властиві свої моральні норми, які повинні регулювати вчинки індивідів. Закон, по своїй суті, - це загально обов’язкові правила. Головна заповідь справедливості в законі – «трактувати однакові випадки однаково, а різні випадки по-різному».
Яким має бути справедливий суддя? Думаю, справедливий суддя – той, хто діє по совісті. А що таке совість, це внутрішній закон, етична відповідальність за свої дії перед оточенням. Інша справа, що закони повинні писатися мудрими людьми. Саме тоді судді і будуть справедливими в рамках написаних законів.
Гість: Tery Presly
519.09.10, 09:58Відповідь на 4 від Гість: Tery Presly
Не думаю, що автор цієї фрази вважає, що у світі мудрих людей законів не повинно існувати. Адже мудрість – це розсудливе і грамотне застосування знання. Мудрість – це життєвий досвід, який формується в рамках суспільних відносин.
Гість: Tery Presly
619.09.10, 10:01Відповідь на 3 від НеГерой
Порушивши закон, який є мудрим і справедливим, при виправданні «справедливим» суддею, людина підпадає суспільному осуду і критиці.Справедливість закону, а не судді, є однією з необхідних умов, яким має відповідати будь-яке законодавче рішення, метою якого є загальне (суспільне) благо.
Гість: Tery Presly
719.09.10, 10:03
А як щодо принципу Природної Справедливості «ніхто не може бути суддею в своїй власній справі», що є в принципі гарантією об’єктивності. Думаю мудрий суддя віддасть свою справу на розгляд іншим суддям.
НеГерой
819.09.10, 10:32Відповідь на 4 від Гість: Tery Presly
якби все було так просто, то чому б не обійтися 10 заповіддями? І вся мораль.
Сучасні закони змінюють кожен день. Така складна система не може бути надійною і справедливою.
Неможливо виразити всю складність сучасного життя в декількох законах. І однакові випадки трактувати однаково не завжди справедливо.
Чому суддя повинен залежати від мудрості авторів законів? А якщо суддя розумніше їх?
НеГерой
919.09.10, 10:34Відповідь на 5 від Гість: Tery Presly
звичайно ж закони повинні бути! У фразі ж іде мова про мудрих людей.ці факти не протирічать фразі
НеГерой
1019.09.10, 10:36Відповідь на 6 від Гість: Tery Presly
от саме справедливість закону в усіх випадках і є сумнівною.
Може ти вважаєшь українську судову систему справедливою? Або якусь іншу реальну судову систему?