Не закопуй *мертвого* їжака...
- 22.10.23, 09:04
Вже давно ні для кого не є таємницею, що по всій Україні у різні часи були заховані всілякі скарби, які досі не дають спокою мисливцям за ними. З плином часу в руки істориків і археологів потрапляли відомості про існування і приблизне місцезнаходження захованих цінностей, проте далеко не всі з них вдавалося швидко відшукати. Отже, де сьогодні можна шукати стародавні реліквії, надійно укриті від людських очей в українській землі.
Варязькі скарби ЛавриПоходження лаврських печер і захованих у них скарбів має кілька версій. Згідно найбільш правдоподібної, печери були викопані монахами, які побажали віддалитися від мирської суєти і провести там решту життя у смиренні і служінні Богу. Згодом невеликі підземні ходи і печерки були об’єднані у пов’язані між собою лабіринти. Так з’явилися Дальні печери, через які теоретично можна потрапити у печери Варязькі.
Коли за часів Київської Русі солідний загін розбійників-варягів грабував торгові судна у цих краях, то все награбоване золото та інші цінності звозилися в одну з печер. Пізніше монахи відшукали скарби і, розділивши незліченні багатства на чотири частини, сховали їх у різних місцях. Російський цар Петро I, застосовуючи тортури, зумів дізнатися місцезнаходження лише одного скарбу від одного монаха; решта забрали таємницю із собою у могилу. Лише на початку 20 століття під час ремонтних робіт у Лаврі вдалося випадково виявити нішу з монетами і золотим начинням. А після київського землетрусу в 1975 році дала тріщину одна з внутрішніх стін огорожі. На дні розлому виявили дві великих кованих скрині. Це були ті самі варязькі скарби, заховані ченцями від очей жадібних володарів. Останній, четвертий скарб, досі перебуває у надрах лаврських печер.
Багато сучасних істориків сперечаються про те, яким було європейське Середньовіччя насправді. Одні наполягають, що це був похмурий період убогості та відсталості, інші заперечують, що таку картину намалювали для нас літописці епохи Відродження, котрі бажали очорнити минуле…
Напевно, навіть зараз є люди, яким хотілося б жити в ту далеку епоху лицарських турнірів, неприступних замків, мудрих алхіміків і королівського полювання…
Тому подаємо 15 фактів, про які незайве знати:
Хоча зґвалтування вважалося злочином, на шлюбне життя ці закони не поширювалися. Дружина не мала права відмовляти чоловікові в сексі (як і чоловік дружині). Вважалося, що жінки увесь час мріють про секс і без нього помруть.
[ Читати далі ]