Профиль

Радослава

Радослава

Украина, Киев

Рейтинг в разделе:

Последние статьи

Любите женщину

Родиться женщиной — невелика заслуга, 
Куда важнее ЖЕНЩИНОЮ быть! 
Не той, которая для лёгкого досуга, 
А той, которую нельзя забыть ! 

Той самою из «Чудного мгновенья», 
Перед которой меркнут времена. 
Она сама любовь и вдохновенье, 
Она сама и осень и весна! 

Её обидеть грех неумолимый, 
Душа её, как родничок без дна, 
А если вдруг сорвётся с губ: ,,Любимый", 
То не случайно, клятва не нужна. 

Такая станет для кого-то музой, 
А для кого-то тропкой между скал... 
"Ищите женщину", как говорят французы, 
Любите женщину - НАЧАЛО ВСЕХ НАЧАЛ!

Венеція

Не тільки ми потерпаємо від морозів.
Дивіться, що сталося з сонячною Венецією.


Все ще буде...Зима ніяк не відступає.
Лютими морозами Весну лякає.
Та нехай лякає, по її не буде...
Все ще попереду,
все ще буде...

Подих весни


Ось і проснулася  сон-трава,
теплим подихом сніг зігріла.
І як не лютує зима -
вже лине весна легкокрила!

Українська пісня


 Пісня супроводжує український народ протягом усієї історії його існування. У часи розквіту та занепаду, під час важких випробувань війнами, бідністю, національного гніту завжди пісня допомагала людям. У ній – пам'ять про визначних історичних діячів, про минуле, щирі почуття. У радісні хвилини життя – при народженні немовляти, хрещенні, весіллі, на будь-яке свято – пісня неодмінно лунала, зігріваючи душу та підіймаючи настрій. Пісня допомагала в праці та в дорозі. Мабуть, така співуча в нас українська душа.

Є давня легенда, пов’язана з пісенністю українського народу. У ній розповідається про те, що Бог обдаровував усі землі світу багатствами, тож українській землі, яка постала перед ним останньою, не залишилося нічого, окрім  Пісні. Мабуть, ця легенда виникла в часи великих бід, що випали на долю нашого краю. Та Пісня, пообіцяв Бог, допоможе людям пережити всі лиха та ще й нестиме радість та світло.

В українських народних піснях живе вся історія нашого буття. У них і кохання, і побутове життя, і праця, і військова слава. Українські пісні надзвичайно мелодійні, щирі та прості. Вони нікого не залишають байдужими. Незважаючи на те, що багато з них народилися з болю, вони несуть світло  і віру в життя.У наших піснях немає жорстокості, агресії, навпаки – прагнення щастя, любові, добробуту, гумор, що найкраще характеризує національні риси нашого народу. Без рідної пісні ,як і без рідної мови, людина не може висловити своїх почуттів. 


Середньовічні замки Закарпаття (продовження)


Невицький замок
(На  жаль, лишилися лише руїни)

Історія Невицького замку починається десь у XII столітті. Його будівництво  було пов’язане з активною проруською політикою угорських королів, зростанням ролі гірських перевалів і шляхів, які вели через Карпати на північ і схід до Галича та Києва. Тоді замок був земляним городищем невеликих розмірів, укріплення якого складалися з валів, ровів.


ЛЕГЕНДА ПРО ПОГАНУ ДІВУ
Колись дуже давно в долині річки Уж поселилась турецька царівна. Це була жорстока чародійка, і народ прозвав її Поганою Дівою.
Задумала Погана Діва на крутій горі над Ужем серед дрімучих лісів побудувати для себе неприступну фортецю. Яничари згоняли людей піднімати на гору каміння і будувати твердиню. Для міцності вапно Погана Діва наказала гасити молоком та білками яєць. Та навіть цього їй показалося замало? і вона наказала примішувати до вапна материнське молоко. Почали помирати маленькі діти. По всій долині стояв плач, та Погана Діва лише посміхалася.
Та навіть цього Діві не вистачило. Задумала вона додавати до вапна ще й людську кров.
Не стало народу легше навіть тоді, коли замок було вже збудовано. Вояки Поганої Діви рискали по селах, сама вона з башти замка стежила за перехожими. Хто йшов попри замок та не кланявся їй низенько, тому вона веліла голову рубати. Стали люди це місце обходити.
Жив в той час в недалекому селі Ореховіце робітник Іванко. Він якось сказав своєму хазяїнові, що визволить народ від Поганої Діви, як тільки стане царем.
- Коли це залізо заквітне, тоді ти будеш царем, - відповів хазяїн, встромивши в землю істик (паличку з наконечником для чищення плугу).
Раптом на його очах істик перетворився в зелений куст з пишними трояндами. Відпустив хазяїн Іванка, пішов той в Ужгород, де якраз вибирали царя. Хтось запропонував зібравшимся аристократам, що ніяк не могли розібратися поміж собою, підкинути в повітря золоту царську корону. На чию голову вона опуститьс, той царем і буде.
Підкинули. І впав цей вінець на голову Іванка.
- Не бути мужику царем, - сказали аристократи. І знов підкинули корону. З тим же результатом. І в третій раз корона опустилася все на ту ж голову... що робити – став Іванко царем. Зібрав він велике військо, а також велів зігнати великі стада худоби. Пішло це стадо по направленню замку. Було вже темно, Іванко наказав прив‘язати до кожної тварини дзвіночок, а поміж роги поставити в‘язанку сіна та підпалити її.
- Коли все стадо з ревінням посунуло на фортецю, то Погана Діва прокинулася від страшного галасу. Перестрашилась царівна, вскочила на свого чарівного коня і помчала в бік Ужгорода. Та Іванко помітив утікачку – і почалася погоня. Проминули вершники Ужгород, вже попереду – річка Латориця.
Дорога йшла густим дубовим лісом, і Погана Діва зачіпилася своїм розкішним волоссям за густі гілки та повисла на них, а кінь її поскакав далі.
- Як вже просила царівна Іванка не губити її, пропонувала своє серце... та убив Іванко жорстоку чародійку. Тіло її було спалено, а над попелом насипали курган. І зараз він стоїть під замком в долині коло поля.
За іншими даними, замок названий Невицьким тому, що повинен був захищати “невіст” (дівчат) міста. Назва поступово трансформувалась в Невицьке. В 14 ст. магнат Другет перебудував твердиню, замінив дерев‘яні укріплення кам‘яними. Кажуть, Погана Діва була його спадкоємицею. Такий персонаж дійно існував, та була та чародійка не бусурманкою, а угорською графинею. Вона дійсно наказувала селянам в вапно яйця з молоком примішувати. Хто не слухався – того піддавали всіляким карам. Жалоби на її сваволля доходили до тогочасного короля Матьяша, він, обурений, навіть зібрав військо, щоби силоміць доставити графиню до двору для судового процесу. Та до того часу Невицький замок став настільки міцним, що міг витримати не одну осаду. Король пішов на хитрість – саме ту, з худобою, про яку народ і розказує в легенді про Іванка.
В 15 ст. замок був частково зруйнований військами князя Д‘єрдя Ракоці ІІ. З того часу споруда стояла пусткою і вважалася нечистим місцем.

Середньовічні замки Закарпаття (продовження) Один із найкрасивіших і найдавніших замків на території нашої країни знаходиться в Закарпатті – місті Мукачевому – та носить промовисту назву «Паланок». Його я й відвідала, привізши з собою не лише приємні враження, а й легенди. «Паланок»є найтаємничішим замком України.


Середньовічні замки ЗакарпаттяЗахідну Україну  можна сміливо назвати замковим краєм. Це – єдиний регіон  України, де збереглися замкові архітектурні пам’ятки. І нехай більшість із них перетворилися на руїни, декілька замків і палаців перебувають у задовільному стані. Ці споруди є об’єктом постійних відвідувань туристів і з України, і з ближнього зарубіжжя. 

Не буду багато писати, бо словами важко те все описати.Краще подивіться відео.
Спочатку побуваємо в УЖГОРОДСЬКОМУ  ЗАМКУ


Страницы:
1
2
3
предыдущая
следующая