хочу сюда!
 

Яна

44 года, овен, познакомится с парнем в возрасте 20-55 лет

Міфологія квітне та дає плоди

  • 25.07.18, 09:27

МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ ТА ДАЄ ПЛОДИ

(продовження низки московських міфів)

Відчував себе -- царем,

Те не важно що дурний!

Може, сам того не знав: 

Царювати, дурнем став!

                                           =    народний афоризм

 

У попередніх публікаціях:   http://h.ua/story/444844/, http://h.ua/story/444976/, http://h.ua/story/445026/  була висвітлена низка викривлених, а часом і зовсім вигаданих міфів з ніби то історичного походження Великоросії, України та інших країн на теренах Російської імперії. Наступний міф – Яке мало право на те, покоління Баскаків від Золотої Орди, що очолили Московський улус, хай спадкоємці монгольського хана, нехай і Великого князя Московії, оголосити ІІІ Рим від Візантії, чи папи Римського? Ні!!! Тут, ніякого того права не було.  Відомо, Іоан ІІІ, отримав ярлик на княжіння, цілуючи чоботи хана Золотої Орди. Взагалі то вважати, його, та і надалі всіх нащадків до Іоанна IV і далі не можна було царями. Бо заперечень цьому фактові дуже багато, є ціла низка обставин:

·       Затвердження золотоординськими ханами всіх руських князів на княжіння, з видачею їм ярликів на  управління землями і призначення данини, та видача ярлика, навіть великому князеві, ніяк не передбачала в очах завойовників, повну передачу прав на володіння землями, майном, будівлями і тими мешканцями    що проживали на теренах захопленої місцевості. Все належало Великому Ханові Золотої Орди і тільки. Незалежних не було. Всі інші князівства та землі, були їх улусами – тобто залежними.  

·       Повновладними господарями, чи як в схожих випадках кажуть, володарями, міг бути виключно монгольський богдихан тобто «освячений хан» – колись цей титул належав китайським імператорам і означав «освячений Богом повновладний володар, на права якого не можна навіть в думках посягати». Таким чином, все чим володіли князі, належало великому ханові – тому все, навіть власне життя, їм не належало… Тому, навіть "великі князі", не могли бути царями, королями, тим більш, василевсом, імператором. 

·       Розділення влади і незалежність навіть і Золотої Орди сталася набагато пізніше, а князівства про які мова, навіть те, яке намагаються виставити Велике Московське, "збирача земель руських" не більше, ніж черговий міф і фейк історії. До того ж міф народжений значно пізніше, після розпаду Золотої орди, і те там лишилися свої заковики, про які буде нижче…. А ось титул "збирача податей" чи по татарськи "баскака князівств руських" – це вже буде значно точніше.

·       А ось під час збору данини, чи під цим предлогом і відбувалося оте збирання, з кров’ю, горем та ще із прокльонами і збройними конфліктами! Чи зазря вони проходили на протязі багатьох століть в яких загинула величезна кількість руських лицарів та служилого люду. Більшість перемог з приєднанням відбувалася за допомогою інших "приєднаних до орди вассалів", вимушених під даннми клятвами виконувати свої обов’язки, вплоть до того, що йти проти своїх же родичів.

·       Уникнути насилля, свавілля та жорстокості баскаків під час сбору данини, само собою, таке було ніяк не можливо, і за своє звільнення князівства боролися. Проти баскаків і панування монголів не раз виникали повстання давньоруського населення (Володимир, Ростов, Суздаль, та багато інших), які жорстоко подавлялися. Не діставало збройних загонів баскаків, допомогала Золота орда. Проти тези, що монголи передали збирання данини руським князям у 14 ст. дуже багато заперечень.

·       Подивиться, коли були "зібрані" давньоруські князівства під московською опікою і стане ясно, що насправді ніякого зібрання не було, а було брутальне підкорення разом з золотоординцями, а часом фізичне знищення. На доданій тут карті – суттєві помилки, та ще і деякі князівства завойовувалися і перезавойовувалися по декілька разів, бо баскаки зі своїм воїнством і "помічниками" чи ординцями неодноразово терпіли і поразки. Весь процес тривав 300 років та ще і не до кінця. Часом довше…

·       Навмисне не названі, ні баскаки, ні московіти ні монголи чи татари, бо на різні часи та ще із різними князівствами це проходило у ситуативних обставинах! Були і поразки, а часом, і перемоги. Це тільки у кремлівських фальсифікаторів все гладенько – збирали баскаки данину для монголів, насобирали собі на князівство цілуючи башмак, підкоряли і вбивали незалежних князів, стали із татар володарями великоросів і продовжували красти, брехати і вбивати.

   Так і стали рюріковичами. Цікаво би провести ДНК експертизу остаків за гаплотипами та жіночими мітохондріями. Колись та проведуть, от повеселимося над величчю ординською….

 

(далі буде)

 

 

ДЖЕРЕЛА:

21. «Прихована спадщина Орди», .

22.  Ю.Мицик «Іван III»// Енциклопедія історії України у 10 т. п/р В. Смолія К: Наукова думка, 2005.

23. Charles J. Halperin. «The Tatar Yoke: The Image of Mongols in Medieval Russia». Bloomington: Slavica Publishers, 2009.

24. «Основні складові золотоординського панування на руських землях», УЕЕ, 2.09.2016

 

МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ ТА ДАЄ ПЛОДИ
МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ ТА ДАЄ ПЛОДИ
МІФОЛОГІЯ КВІТНЕ ТА ДАЄ ПЛОДИ

0

Комментарии