Профиль

Іваночко

Іваночко

Украина, Ужгород

Рейтинг в разделе:

Последние статьи

Свежие фотографии

Буде й весна!

  • 18.09.17, 06:51

Небо плаче за літом... Дощі...
Сумно стало на хмари дивитися...
Тільки жовті калини кущі
Оголили усміхнені китиці...

І каштани чомусь зацвіли...
Де їм знати, що скоро фурделиця
Десь на місяців кілька цілих
Як зимова цариця поселиться...

Не навічно! Бо потім весна!
Лід холодний в потоки розтопиться...
А з весною всміхнеться й вона -
Та, що нині від холоду корчиться...

ОСІНЬ

  • 07.09.17, 20:48
ОСІНЬ
А ще цвітуть гортензії
І жовті чорнобривці,
З дощем горіхи падають
В покошену траву.
До них я не в претензії -
Рахую, що щасливці
Живуть й природу радують.
Що осінь -  а живуть...

Вмикаю телевізор я
І слухаю - аж нудить:
 Відкрив Гарант добробуту
Суспільний  туалет.
Яка ж то нісенітниця -
О. схаменіться, люди!!!
А він, подібно роботу :
"То наш приорітет!"

Плоди збирає білочка-
Зима не за горами...
Кульбаби розпустилися-
Їм осінь - не біда.
А персикова гілочка
Зі зрілими плодами
Обвисла, похилилася-
Краса і благодать!!!


Літо пролетіло

  • 18.08.17, 09:16
Рівно два тижні - і осінь ... Нова пора року. Нові турботи, нові форми одягу і поведінки ... Поважність зміниться квапливістю ... Замість темних окулярів з'явиться новий аксесуар - парасолька. А що нам від літа залишилось ? На питання: "Як літо пройшло?" - більша частина людей вичерпно відповість: "Вжик!" . Залишиться тільки смуток про літо, що пролетіло, та невиправдані надії.
Скоро почнемо захоплюватися дивовижним в"яненням природи, тужити під нескінченний дощ і чекати зиму, щоб знову почати покладати надії та сподіватися!

Прокляті

  • 01.08.17, 12:57

Прокляті і відлучені: як церковна анафема впливала на світську політику

0

31.07 19:43
Відлучені від церкви правителі, царі та гетьмани

У сучасному світі термін анафема, тобто відлучення від церкви, практично втратив своє значення. Католицька церква відмовився від нього ще в 1983 році, а, наприклад, Російська православна церква користується цією забавою вкрай рідко. Та й ніякого сенсу в цій процедурі вже практично немає.

Але протягом довгих століть анафема була досить дієвим інструментом, за допомогою якого християнські церкви могли впливати на політику світських правителів різного рангу, навіть імператорів. Про представників влади та їх життя після відлучення від церкви ми сьогодні і поговоримо.

Що таке анафема на ділі?

Відлучення від церкви - це заборона для християнина на відвідування церковних таїнств, тобто священнодійств. Звучить не так вже й страшно, але фактично ця заборона виводив покараного з усієї громади християн. Віруючі люди не повинні навіть спілкуватися з відлученим. Тому, якщо християн навколо переважна більшість, то і доля його незавидна.

У Середні віки для аристократа або правителя анафемі означала ще й випадання з зовнішньополітичного життя. Рідкісний король стане спілкуватися з відлученим колегою або підтримувати з його державою дипломатичні відносини. Та й внутрішні вороги отримують в свої руки серйозний козир.

Спочатку, до поділу церкви на католицьку і православну в 1054 році, від церкви відлучали в основному бунтівних священиків, тобто це була внутрішня процедура інституції. Бувало й таке, що різні священики відлучали один одного, як, наприклад, папа римський Ліберій і Афанасій Великий. До речі, на даний момент обидва зараховані до лику святих. Просто посперечалися, погарячкували.

Але вже до кінця XI століття анафема стає важливим політичним інструментом, першою серйозною жертвою якого був імператор Священної Римської імперії Генріх IV.

Проклятий імператор

Життя Генріха IV було сповнене битв і політичних інтриг. З багатьох ситуацій імператор виходив переможцем, і тільки, вступивши в конфлікт з Ватиканом, він програв. Конфлікт між імператором і папою Григорієм VII назрівав давно. У 1075 році Григорій зажадав від Генріха визнати верховенство духовної влади над світською. Гордий імператор у відповідь на це зібрав 1076 року всіх підконтрольних собі єпископів на рейхстаг, де німецькі священики оголосили про позбавлення влади папи Григорія.

Відповідь Григорія був негайною і згубною для Генріха. Він виявився відлучений від церкви. У цей момент багато союзників та васалів відвернулися від імператора. Генріх виявився в складній ситуації. У нього було три місяці, щоб помиритися з Папою, інакше почалася б процедура виборів нового імператора. З невеликим загоном Генріх прорвався через Альпи і, попросивши у Папи аудієнції, тря дня простояв біля воріт Каноського замку. Григорій зняв з імператора опалу.

Але політичні наслідки відлучення вже наступили. В імперії посилилася опозиція Генріху, яку в підсумку очолив його власний син, коронований під ім'ям Генріха V. Незабаром імператор був відлучений від церкви повторно і через деякий час помер.

Стійка королева

Період правління англійської королеви Єлизавети I (1558-1603 рр.) Прийнято вважати "золотим століттям" Британії. Саме в цей час жили Вільям Шекспір і Френсіс Бекон, була розгромлена іспанська Непереможна армада та заснована Ост-Індська компанія.

Але мало хто пам'ятає, що фактично Єлизавета була віддана анафемі Католицькою церквою. Її батько, король Генріх VIII, створив англіканську церкву, бажаючи дистанціюватися від Ватикану, за що теж був відлучений. Єлизавета стійко продовжувала його церковну політику, незважаючи на тиск з боку папи Пія V, який в 1570 році видав спеціальну буллу «Regnans in excelsis». Цим указом він офіційно відлучив королеву від церкви і заявив, що всі її піддані-католики звільняються від цього підданства. Результатом стало посилення прокатолицьких настроїв в Шотландії, війна та багато іншого.

Легендарний гетьман

Одним з найвідоміших українців, відлучених від церкви, є гетьман Іван Мазепа. Петро I не просто не пробачив гетьмана за перехід на бік Карла XII, а й організував його анафему, яку в 1708 році проголосив митрополит Київський і Галицький Іоасаф. Більш того, була влаштована навіть символічна страта Мазепи. Замість нього обезголовили ляльку.

Чому ж Мазепу відлучили від церкви, якщо безпосередньо церковних злочинів за ним не було? Справа в тому, що в Росії майже до кінця XVIII століття анафемі віддавалися не тільки вероотступники, а й ті, кого Кремль вважав державними злочинцями та зрадниками. Так як в очах Петра I Мазепа був таким, його заодно і від церкви відлучили.

Останні відлучені

Як вже було зазначено вище, Католицька церква більш не користується процедурою «великої екскомуніки». Останньою публічною персоною, відлученою від церкви, став кубинський революціонер Фідель Кастро. Він виявився у списку відданих анафемі в 1962 році, коли папа Іоанн XXIII підтвердив, що дія більш раннього «Декрету проти комунізму» поширюється і на Кастро.

Цікаво, що антихристиянином Фідель Кастро ніколи не був. В різний час він зустрічався і з Іоанном Павлом II, і з Бенедиктом XVI, і з Франциском. А раз три папи поспіль були не проти спілкування з відлученим, фактично, його таким можна і не вважати. На Кубі католицька церква існує без найменших утисків.

Російська православна практику анафеми на даний момент продовжує. Серед останніх відлучених були, наприклад, протопресвітер Апостольської православної церкви Гліб Якунін та патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

Автор матеріалу: 
Митя Раевский

З інета

  • 31.07.17, 23:17
https://znaj.ua/history/proklyati-i-vidlucheni-yak-cerkovna-anafema-vplyvala-na-svitsku-polityku

Спека

  • 23.07.17, 13:52
Сьогодні вигулював себе до річки. Там, де колись диміли багаття, пахло шашликами - жодної живої душі. На протилежному березі р. Уж - дикий піщано-гальчатий пляж. Завжди був заповнений дорослими і дітворою Сьогодні ж тільки двоє тихопомішаних ловлять рибу, якої в Уже й не залишилося  Пекуче сонце погнало всіх в тінь полотняних парасольок, до розливного пива...

Куди поїхав цирк?

  • 21.07.17, 09:58


Цирк взяв літні канікули. Наші дуже дорогі (в буквальному розумінні) верховні депутати  повезли своїх коханок на заморські курорти гріти сідниці. Але без цих блазнів нудно не стало.  По TV не  показують багатосерійних серіалів про зняття незайманості з повій різної статі, які за вкрадені бабки купили собі місце   в розсаднику корупції під назвою «Верховна Рада».  Зате зараз без угаву з телевізора шепелявить чемпіон по плювках в лице опонентам Ігор Мосійчук.  Або лунає  вересневе каркання, звучать одеські анекдоти Рабиновича та хрюкання ще двох-трьох борців за краще майбутнє. Своє!!!
От Гройсман прийняв геніальне рішення в галузі державотворення !Додумався  створити раду  «поперєдників». Відтепер ті,  хто колись наступному очільнику  залишали вкрай розвалену державу, будуть радити   чорноволосому майстру карколомного управління державою, в який бік крутити кермо, щоб наступний благодійник міг  знову починати з нуля. А Сеня Яценюк вже забув про кулю в лоб. Він, з не всіма кульками в голові,  мов старик Хоттабич,  рве волосся на рижій борідці, бормочучи заклинання:  «Пора навести лад в державі!»
Пора. Пора, хлопці, порядок  навести! А вас всіх відвезти на смітник, аби не заважали  людям виживати!
А хіба не викликає реготу просторікування ще одного клоуна, який тимчасово працює гарантом Конституції. Цей дядько з єзуїтською посмішкою на нетверезому обличчі, повчає, що треба економити електроенергію: «Електрики треба брати лише в межах жебрачих пенсій! Жити можна і при свічках!»  Замовчує, що  захмарні рахунки за енергію виписують по  тарифах  незаконно народженого НКРЄ.  Ще й знущається очільник з своїх роботодавців: «Хто відмовиться від холодильника (і так не маєте що в ньому держати) та житиме в потемках - тому дам шоколадку!»
Весело живемо!!!  Незалежно від того куди поїхав цирк!!!

Скажені комахи

  • 19.07.17, 06:44
У мене була жахлива ніч ... Вчора косив двір. Мошкари - потемок! Повиривати  б їм зуби! Мене кусали  -  куди хотіли ... А вночі - свербіж. Руки - в пухирях, до сих пір сверблять.  Око запливло. Якісь скажені комахи ... Сьогодні на роботу не зможу піти ...

Анекдоти

  • 19.07.17, 02:51

!Роза разгадывает кроссворд:
– Абрам, как называются деньги, получаемые от государства?
– Копейки.

– Семён Маркович, вы знаете, что такое детектор лжи?
– Ой, Беня, сказать, шо знаю – это ничего не сказать! Меня угораздило на нем жениться!

– Борис Абрамович, вы не знаете, почему семья Рабиновичей живет в такой роскоши?
– Из-за недостатка доказательств!

Умирает старый Кацман. Возле смертного одра сидит его жена. 
Кацман слабым голосом спрашивает ее:
– Сарочка, ты хоть будешь плакать на моих похоронах?
– Ты можешь хоть сейчас не портить момент?!

Объявление на одесском перекрёстке: «Граждане! Не переходите улицу на тот свет!»

– Фирочка, сделайте красивый жест, одолжите немножко денег.
– Моня, денег не дам! Но жест запросто могу показать!

– Cофочка, вы бы хоть плаванием занялись, а то совсем форму потеряли.
– Вон киты всю жизнь плавают и шо, стройнее меня?

– Больной Бронштейн, опишите свою внешность.
– Привыкнуть можно!

– Мойша, ты женат?
– Временно да.
– Это как?
– Пока брат в командировке, его жена пилит меня!

– Бэлла, у меня с памятью всё хуже и хуже.
– Давай в долг, тренируй память.

Как скрипач-победитель конкурса – так еврейский мальчик.
Как грабитель с Брайтон-Бич – так русская мафия.

Израиль. Воздушная тревога. Два очень пожилых еврея сидят на крыше дома престарелых и наблюдают, как ракета из сектора Газа взвилась ввысь, но упала на арабской территории.
– Хаим, – спрашивает Изя, – а ты не знаешь случайно, как будет на идише «Аллах акбар»?
-- Изя, любой а-ид, знает, что это будет "Барух а-шем"

Основна задача...

Час якось так проноситься швидко ... Повз і галопом. Уже полуниця відійшла. Раніше я цього не помічав - робота, весь час робота ... А навіщо? Зараз дивлюся на пташок - трудяться постійно ... Аби їжу знайти собі і пташенятам ...  І не потрібно їм ні вищу освіту, ні соціальний статус ... А людям, бачите, ТРЕБА. Хоча ціна всього цього - нуль. Мета життя в тому, щоб продовжити рід. А все супутнє - порох від руху ...
Страницы:
1
2
предыдущая
следующая