хочу сюди!
 

Людмила

48 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 45-55 років

gans137

попередня
наступна

Звернення

  • 26.08.10, 23:03
Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:595.3pt 841.9pt; margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

Вельмишановна тернопільська громадо, дорогі діти – учні «Зоринки», випускники, батьки, бабусі і дідусі минулих, сьогоднішніх і майбутніх «зоренят», шанувальники «Зоринки»!

До вас моє слово як до останньої інстанції!

Упродовж півроку «Зоринку» лихоманять події, які могли б вивести із колії будь-який дорослий колектив. А в нашому випадку йдеться про дитячий позашкільний мистецький навчально-виховний заклад.

Заклад, який інтенсивно, напружено працює цілий навчальний рік сім днів  у тиждень. Цього вимагає специфіка нашої установи, цього вимагають умови, в яких ми працюємо, адже в школу приймають усіх бажаючих, а їх з кожним роком більшає. Напевно, авторитет нашого закладу в Європі таки резонує і в рідному місті. Стіни школи розсунути неможливо, тому доводиться «розсувати» часовий режим – збільшувати межі робочого дня (з 8.30 по 20.30), а також працювати у вихідні та святкові дні. Піти на таке “порушення” нам дали дозвіл і батьки, і діти, і це зафіксовано офіційно у відповідних документах. Думаю, що тільки така повсякденна важка, але водночас приємна праця підняла «Зоринку» на п’єдестал  колективу європейського рівня – не тільки хор, а й школу, методика, принципи, засади роботи якої виросли у надрах хорового гуртка.

 

Уже перший скромний успіх «Зоринки» – звання дипломанта Міжнародного музичного фестивалю в Будапешті у 1995 році – спричинився до мудрого, справді державницького рішення тодішнього голови міської ради В’ячеслава Негоди про відкриття на базі хору і для хору «Зоринка» дитячої хорової школи «Зоринка». Мені не потрібно було доводити п. Негоді, людині, далекій від музики, що і в співучій Україні дітей необхідно вчити співати. Не експлуатувати здібних у період оглядів художньої самодіяльності, забираючи з уроків і нашвидкуруч змушувати відстоювати честь школи, а вчити п р о ф е с і й н о.  Адже дитячий хор – це живий організм, дивовижна істота, яка постійно росте, з ентузіазмом несе енергетику юності; особливий виконавський інструмент, тендітний і ніжний, гнучкий і чуйний, якому підвладне щире і безпосереднє вираження найглибших людських почуттів. Тільки цей інструмент неможливо отримати готовим. Його потрібно виростити, виплекати, навчити, настроїти, виховати…

Отже, у 1996 році на базі хорового гуртка палацу піонерів і для вже досить відомого хору повстала хорова школа – навчально-виховний позашкільний мистецький заклад. Учасники хорового гуртка де-юре стали учнями дитячої хорової школи, адже де-факто вони ними були уже давно, бо в основу організації навчально-виховної роботи у музично-хоровому відділі палацу піонерів з перших днів його існування ми заклали принцип професійності. І діти, які приходили в «Зоринку», і їхні батьки насамперед психологічно мали бути готовими до усвідомлення того, що вступ до «Зоринки» - це вступ до структури, яка дає дітям ґрунтовні теоретичні основи музичної грамоти і формує високі навички з вокалу, хорового співу, сольфеджіо і гри на музичних інструментах.

Невдовзі після відкриття школи прийшли перемоги і здобутки, які утверджували нас у правильності обраного шляху. Ось лише декотрі з них:

 

1999 р. – два срібних дипломи на 1 Міжнародному конкурсі хорових  колективів ім. Брамса  (Німеччина) (1   місце отримав камерний хор Московської консерваторії, а друге - «Зоринка»);

2000 р. – дві срібні і одна бронзова медалі 1 Всесвітньої хорової олімпіади в  Австрії  (в олімпіаді брало участь 350 колективів із 70 країн світу);

2001 р. – шість сольних концертів духовної музики в костьолах Кракова;

2002 р. – присвоєно звання "Народна хорова капела";

2002 р. – на базі хорової школи - Всеукраїнська хорова асамблея, майстер-класи для керівників хорових колективів України;

2004 р. – гран-прі 1 Всеукраїнського хорового фестивалю „Співає юність України”.

2005 р. - володар 2  премії 28 Міжнародного хорового  конкурсу    ім. Дімітрова (Болгарія);

2006 р. – володар 1 премії 22 Міжнародного хорового  конкурсу ім. Бели Бартока (Угорщина); керівники хору Ізидор Доскоч та Анжела Доскоч визнані кращими диригентами конкурсу;

2008 р. – участь у церемонії зустрічі Вселенського Патріарха Варфоломея І (м.Київ);

2009 р. - лауреат 1 ступеня IV Міжнародного Павловського фестивалю ім. Глінки (м.Санкт-Петербург, Росія);

2010 р. - володар  3 премії  24 Міжнародного хорового  конкурсу  ім. Бели Бартока (Угорщина).

 

З прикрістю констатую, що нинішня влада в особі її міських керівників різних рангів не завдає собі труда вникати в наші потреби і проблеми. Ми надто довго давали собі раду самі і це всіх влаштовувало. А тепер наші елементарні офіційні і професійні вимоги трактуються як завищені амбіції. Попри всю імпульсивність, властиву творчим людям, заявляю, що це не так. Елементарна взаємоповага передбачає повне розуміння керівників і підлеглих (принаймні у нашій школі це відбувається так навіть на рівні вчителів та учнів), що, на жаль, не є очевидною нормою для тернопільських владців).

Гроші, звичайно, - сила. Але ж не хлібом єдиним живе людина, та й, мабуть, не задля хліба насущного хочуть забрати приміщення школи у центрі міста. Такі потуги стосовно будівлі, в якій працює «Зоринка», тривають  з березня цього року.

Як керівник мистецького закладу, як педагог, який упродовж 52 років навчав українських дітей мистецтва співу, щиро кланяюся усім представникам нинішньої влади, котрі знайшли спосіб і можливість пошанувати найславетнішу українську співачку Соломію Крушельницьку. За це владі щирий, низький уклін. А відразу по тому прошу усю тернопільську громаду підтримати мене у не менш щирому і не менш уклінному проханні: знайти спосіб і можливість вишукати засоби, відчути внутрішню потребу підтримати той колектив, який іде слідами своїх знаменитих попередників, який працює не лише на втіху вузькій родині (хоч і це дуже добре, і споконвіку культивувалося українцями), а й на славу Україні! Таким колективом, на моє глибоке професійне переконання, є «Зоринка»!

Ізидор ДОСКОЧ,

засновник і незмінний керівник дитячої хорової школи «Зоринка», заслужений працівник освіти України.

 

Приєднатися до події

0

Коментарі