Автоперевізники вимагають звільнення керівництва Укртрансбезпеки

У вівторок, 7 листопада, автомобілісти з усієї України блокували центральні вулиці столиці та пікетували урядовий квартал. Як повідомили кореспонденту «Кримінального огляду» активісти з ГО «АвтоЄвроСила», окрім питань з євробляхами, однією з вимог протестувальників було звільнення голови «Укртрансбезпеки» (ДСБТ) М.В. Ноняка - за систематичну корупційну діяльність, що розвалює галузь та ускладнює життя автомобілістам взагалі, і автоперевізникам, зокрема.


Що саме інкримінують Ноняку  - розібрались нещодавно кореспонденти антикорупційної ініціативи в своєму розслідуванні, опублікованому на порталі Медіум.

Так, найбільше обурення автоперевізників викликає створення в Україні чорного ринку дозволів на транспортні автоперевезення по території іноземних країн. Журналісти привели розрахунки фахівців  ГО «Український транспортний союз» та  ГО «Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури», за якими об’єм вторинного ринку міжнародних дозволів досягає 10 млн. євро, а вартість одного дозволу, за умови штучного дефіциту, коштує 300-700 євро. Тоді як офіційна ціна дозволу коштує менше 2-х євро! Різниця ж, за свідченням експертів, осідає в кишенях Ноняка і його поплічників.

Така ситуація, як з`ясувалося, виникає за свідомого сприяння і цілковито лежить на совісті керівництва ДСБТ. Крім того, плутанина із квотами та дозволами, що її створює «Укртрансбезпека», істотно дратує наших сусідів з інших країн, які зі своєї сторони, також знижують квоти на перевезення по їх території, тим самим збільшуючи дефіцит і попит на чорному ринку.

Крім того, в статті згадали численні скарги на тотальне хабарництво при призначенні керівників регіональних підрозділів, кричущу некомпетентність нових інспекторів, незаконне звільнення тих, хто відмовляється платити данину нагору, систематичне підробляння даних про вагу машин, тощо.

Все це разом б`є по репутації та кишені українських перевізників, і ставить автотранспортну галузь на межу виживання.

Що стосується головної проблеми – торгівлі чорними дозволами, у згаданому розслідуванні журналісти навели три основні схеми, за якими відбувається штучне створення ажіотажу і формується ситуація з дефіцитом дозволів.

Так, перша схема - це продаж дозволів на найбільш популярні напрямки (Польща, Румунія, Італія, Угорщина) своїм перевізникам, що призводить до їх відсутності та дефіциту для інших бажаючих. Насправді, ці «зайві дозволи» не використовуються власниками, а перепродаються іншим перевізникам за ринковою ціною.

В другій схемі фігурують вже пусті бланки, які видаються на підставні фірми. Фактично чистий дозвіл роздруковується на будь-яку компанію, хто готовий заплатити ринкову ціну і кому терміново потрібно їхати закордон. Згідно з отриманої інформації існують випадки, коли підприємство оптом скуповує дозволи та використовує їх в той момент, коли квота міжнародних дозволів використана в повному обсязі і утворюється штучний попит.

І, нарешті, третя схема – це коли використані бланки не утилізуються, а потрапляють на вторинний ринок, де перепродаються знову. Саме таку крупну схему по незаконному знищенню, а насправді – зникненню більш як 400 тисяч бланків нещодавно розкрила комісія Мінінфраструктури, про що був складений офіційний рапорт і повідомлене керівництво Мінінфраструктури, СБУ, Прокуратури.

Проте, як зазначається в розслідуванні, жодних правових наслідків для керівництва «Укратрансбезпеки» це викриття не спричинило. Більше того, існує інформація, що кримінальну справу планують злити, а керує прикриттям Ноняка та його команди ніхто інший, як голова ВР Андрій Парубій, з яким Ноняк пліч-о-пліч виборював демократичне антикорупційне майбутнє для Українців на останньому Майдані, і зв’язками з яким головний трансбезпеківець так пишається в соцмережах.


У статті наведена думка фахівців, що таке відверте потурання корупції в «Укртрасбезпеці» загрожує не лише знищенню вітчизняної автотранспортної галузі, але й різким скороченням імпорту-експорту, масовим закриттям підприємств, а відтак – збільшенням інфляції та економічним занепадом для всієї країни. 

Наостанок, в статті пролунало чітке попередження, що якщо не будуть почуті вимоги автоперевізників і корумповане керівництво «Укртрансбезпеки» не звільнять, то фурами безстроково перекриють не тільки центр, але й все місто, і тоді столицю очікує справжній транспортний колапс.

Державний тендер МОЗ 2018 пройшов з кричущими порушеннями

На сайті «Кримінальний огляд»  опублікували результати журналістського розслідування, які свідчать про повернення корупційних зловживань у систему тендерних бюджетних закупівель МОЗ. Відповідно до викритих фактів, було оприлюднено відкритий лист до в.о. міністра Уляни Супрун та депутатів Комітету з питань охорони здоров`я з вимогою пояснити, як таке могло статися і хто за цим стоїть. Наводимо текст звернення повністю.


Шановна пані Уляна, шановні депутати ВР Комітету з питань охорони здоров`я!

В попередньому матеріалі журналісти «Кримінального огляду» підняли тему про грубі порушення умов тендеру МОЗ «Централізована закупівля ендопротезів і наборів для імплантації» 2018 року в частині формування очікуваної ціни на протези.

Див: Корупція в результатах тендерів МОЗ 2018 року залишить нерухомими тисячі українців, які потребують штучних суглобів

Зокрема, було виявлено штучне і жодними причинами немотивоване завищення очікуваної ціни на певні групи протезів у 2,5-3 рази в порівнянні з тендерами 2016-2017 років. При тому, що ціни більшості учасників тендерів, відомих виробників протезів останні два роки не змінювались, і були значно нижчими за рекомендовані ціни МОЗ. Це означало, що буде закуплено значно меншу кількість протезів, ніж є можливість, при величезній потребі вітчизняних інвалідів у штучних суглобах. Журналісти зазначили, що викриті факти йдуть у розріз із політикою Уляни Супрун по боротьбі з тендерною корупцією в МОЗ, якій останніми роками дійсно вдалося потіснити тендерну мафію і зробити тендери прозорими і відкритими.

Ця інформація викликала широкий резонанс у вітчизняних ЗМІ: У МОЗ знову повернулась тендерна мафія — що скаже Уляна Супрун?

Уляну Cупрун запитали, чому МОЗ закупило ендопротези втричі дорожче, за ринкову ціну

В продовження теми з тендерною закупівлею ендопротезів за державні кошти «Централізована закупівля ендопротезів і наборів для імплантації», яка ініційована МОЗ України, а саму процедуру тендеру проводить міжнародна організація Crown Agents, стала доступна інформація про переможців тендерних закупівель, у пропозиціях яких ми побачили низку недопустимих порушень. Зокрема, переможцем по лотам кульшові суглоби цементні: тотальні ендопротези, кульшові суглоби цементні: однополюсні ендопротези з подвійною сферою обертання, тотальні ендопротези кульшового суглобу безцементні став завод MERETE. Відразу постає питання про офіційних представників заводу в Україні, адже у відповідності до технічного завдання  медичні вироби повинні відповідати технічному регламенту, що підтверджується завіреною копією декларації та сертифіката про відповідність.  Також в умовах тендеру вказано, що запропонований товар повинен успішно застосовуватися в медичних закладах України протягом останніх трьох років. 

Продукція заводу MERETE зареєстрована в Україні і номер сертифіката   відповідності UA.TR. 101-103-2017. Якщо детальніше розглянути цей сертифікат, то помітні порушення – відсутнє зазначення класу безпеки, що може свідчити  про  відсутність виїзної аудиторської перевірки на виробництво, чи про ще більші порушення закону. Відповідно до цього документу, уповноважений представник заводу в Україні – ТОВ «Галицький Фонд ОД».

За даними ж Державної фіскальної служби України у ТОВ «Галицький Фонд ОД» анульована реєстрація платника ПДВ 31.07.2018 року, що свідчить про повне блокування діяльності ТОВ. Також, за даними податкової, з другої половини 2017 року по теперішній час ТОВ «Галицький Фонд ОД» не здійснює ніякої господарської діяльності, що може свідчити про повне припинення діяльності організації. Це видно з інформації, що наведена у відкритому джерелі.

Знову ж, відповідно до технічних умов тендерної закупівлі, поставляти продукцію в Україну має право тільки офіційний імпортер. Судячи з фактів, ТОВ «Галицький Фонд ОД» таким не є, або порушує норми законодавства України. Зокрема, згадане підприємство здійснювало поставки продукції, які складаються з 12 номенклатур з-за кордону до України за останні 2 роки, але серед цього переліку відсутня продукція заводу–виробника MERETE. Це означає, що продукція MERETE законно не використовувалася на території України з дня її реєстрації (дата реєстрації – 24.02.2017р.), що свідчить про відсутність досвіду використання продукції.

Отже, постає питання, яким чином фірма, яка не веде діяльності, анульована, як платник ПДВ і має незаконні сертифікати, може в повній мірі забезпечити поставку якісних медичних виробів до лікарень України?

Бо судячи з вищезгаданих фактів, існує величезний сумнів, що хворі пацієнти отримають сертифіковану продукцію німецького виробника, яка їм не нашкодить. Не кажучи вже про низку порушень законодавства і тендерних умов.

Зокрема, як можна побачити, в тендерній пропозиції виробник пропонує ніжку протезу, яка виготовлена з матеріалу VIVIUM (нержавіюча сталь). На офіційному сайті виробника також є інформація, що вони виготовляють ніжки з нержавіючої сталі. Але ж в технічних умовах закупівель чітко зазначено, що матеріал ніжки має бути кобальт – хром – молібденового сплаву. Бо лише цей матеріал забезпечує необхідну якість та довготривалість протезу! Це свідчить про повну невідповідність запропонованої продукції вимогам тендерних закупівель. 


Крім того, викликає питання і особистість директора ТОВ «Галицький Фонд ОД», який одночасно обіймає посади керівника 6-ти організацій. Але це вже справа відповідних органів.

Головне завдання цього звернення - донести до медичного співтовариства, керівництва МОЗ, профільних закладів та контролюючих органів розуміння недопустимості такої ситуації і спонукати їх на негайну реакцію. Бо під загрозою опинилися не лише бюджетні ресурси, які можуть піти на сумнівні оборудки, а головне – у небезпеці здоров’я тисяч людей, простих українців, які плекають надії на покращення свого стану.

Сподіваємось, правоохоронні антикорупційні структури швидко розберуться, хто саме покриває таке свавілля в використанні бюджетних коштів і ставить під загрозу громадян України. Також, важливо буде зрозуміти, чи описані схеми і зловживання є результатом діяльності вітчизняних корупціонерів, чи тут вже почали діяти міжнародні корупційні схеми під егідою Crown Agents, міжнародної організації, яка провела зразкові прозорі тендери у 2016-2107 роках?

Отже, закликаємо шановну Уляну Супрун дати швидку і обґрунтовану оцінку наведеним фактам і прийняти невідкладні рішення по відновленню законності у роботі МОЗ та недопущенні подібних ситуацій. А народних депутатів Комітету ВР з питань охорони здоровя просимо, зі  своєї сторони, проконтролювати, щоб ця тема не була спущена на гальмах, а здобутки МОЗ останніх років у боротьбі з корупційними схемами не були марними. 

У МОЗ знову повернулась тендерна мафія?

Корупція в результатах тендерів МОЗ 2018 року залишить нерухомими тисячі українців, які потребують штучних суглобів


У розпорядження журналістів «Кримінального огляду» потрапили цікаві документи – а саме, умови тендеру МОЗ 2018 року «Централізована закупівля ендопротезів і наборів інструментів для імплантацій» на постачання ендопротезів для хворих українців, які потребують штучних суглобів.  Документи в своєму блозі опублікував співробітник системи МОЗ.

Більша вартість, менша кількість

Порівнявши ці умови з тими, що були у аналогічному тендері 2016 року  (у 2017 – цифри близькі до тендеру 2016 року), можна побачити кілька суттєвих і дуже принципових розбіжностей.

По-перше, у тендері 2018 року різко, подекуди у 2,5 рази, збільшилася очікувана вартість одиниці протезів на певні позиції. Так, якщо в 2016 році тотальні ендопротези кульшового суглобу цементні закуповувались за тендером по 7 900 гривень за одиницю, то  у тендері 2018 року МОЗ закладає ціну на аналогічні протези вже 22 138,30 за одиницю. 

Така ж ситуація спостерігається у сегменті «тотальні ендопротези кульшового суглобу безцементні». У 2016 році орієнтовна вартість одиниці протезу складала 15 900,  кількість закуплених одиниць була 1 244, на загальну суму 19 779 600 гривень. У 2018 році орієнтовна вартість одиниці зросла аж до  45 999,30 гривень! Тоді як заявка складає всього 435 штук при нагальній потребі 5 654 одиниці. Загальна ж вартість заявки на цей вид протезів у 2018 році зросла несуттєво до 20 009 695, 50 гривень. Але передбачена для закупівлі  кількість втричі менша.Логіка тендеру МОЗ – логіка абсурду?

В чому ж причина такого суттєвого зростання ціни?  Перше, що спадає на думку, можливо за два роки значно підвищились ціни на ендопротези, і МОЗ змушене орієнтуватися на середню ціну ендопротезів по галузі. Журналісти навели довідки і з`ясували, що в порівнянні з 2016 роком ціни на продукцію відомих виробників в галузі ендопротезування взагалі не підвищувались – ні в доларовому, ні в гривневому еквіваленті.

Тоді можливо справа в якості продукції, і більш дешевші протези переможців 2016-2017 років не пройшли випробування часом та не відповідають стандартам вітчизняного МОЗ?

Зв`язавшись із кількома клініками, і поспілкувавшись із пацієнтами, яким були встановлені протези, закуплені по прозорим тендерам 2016-2017 років, ми почули лише схвальні відгуки щодо якості функціонування наявних протезів. Отже, справа не в якості, і збільшення вартості протезів у тендері 2018 року цим обґрунтувати неможливо.

Тоді навіщо МОЗ в двічі-тричі піднімає ціну в умовах тендеру при тому, що постачальники, які перемагали у тендерах 2016-2017 роках не підвищували вартість своєї продукції? Зважте,  це відбувається саме в той час, коли потреба українців у штучних суглобах значно перевищує тендерну квоту, і на гроші, які виділяє у 2018 році МОЗ на закупівлю ендопротезів, можна, насправді, придбати у кілька разів більше якісних штучних суглобів, яких так потребують українські інваліди, ветерани АТО. Саме ці питання, журналісти адресували в запиті на ім’я в.о. МОЗ Уляни Супрун.

А поки МОЗ готуватиме пояснення про дивні зміни тендерних умов, висловимо власні міркування з цього приводу. Отже, що ми маємо.

Маємо величезну потребу українців у штучних суглобах, що значно перевищує можливості бюджетного фінансування, яке виділяє МОЗ на ці потреби.

 Маємо дешеві і якісні ендопротези, які МОЗ за результатами прозорих тендерів закуповувало у 2016-2017 роках, і зараз успішно встановлюються певним категоріям українців, що потребують таких операцій і які дісталися своєї черги.

Маємо незрозумілі зміни умов тендеру 2018 року, які неможливо пояснити навіть виступаючи адвокатом складників цих умов (пояснення очікуються).

Та головне питання, чому від оборудок чиновників повинні страждати, терпіти біль і незручності прості люди, ті, хто роками чекають заміни зруйнованих суглобів, хто покладав надію на реформи і відродження нормальної медицини в Україні?

Мафія проти Уляни Супрун або разом з нею

Треба зазначити, що так звана «тендерна Мафія МОЗ» – це потужне угруповання, що роками наживалося (ється) на  монопольних поставках медицинських товарів і лікарських засобів. Про це писали ледь не всі ЗМІ, і ситуація в цій сфері була та залишається одною з найскладніших.

Нинішнє керівництво МОЗ може повернутися до старих схем закупівель – Устінова

В УКРАИНЕ ОРУДУЕТ ТЕНДЕРНАЯ МАФИЯ МИНЗДРАВА, КОТОРАЯ РАДИ ПРИБЫЛИ УБИВАЕТ ДЕТЕЙ ПОДДЕЛЬНЫМИ ВАКЦИНАМИ

Боль государства. Отвоюет ли фармацевтическая мафия рынок закупки лекарств

Ось лише окремі пелюстки від того буйного цвітіння незаконних схем збагачення.

У 2016 році одним з перших кроків Уляни Супрун, яка пообіцяла зруйнувати старі схеми, стала зміна оператора з проведення тендерів МОЗ. З 2016 року задля запобігання процвітання корупції під час проведення закупівель медичних виробів за державний кошт, тендери, які ініціює МОЗ, проводить міжнародна незалежна організація Crown Agents, відома у світі своєю бездоганною репутацією і професіоналізмом.


Результати роботи Crown Agents стали помітні одразу. Зокрема, на український ринок зайшли нові відомі і потужні світові виробники з якісною продукцією і більш низькими цінами, яким до цього шлях до перемоги у тендерах був закритий. Це дозволило, з одного боку, економити бюджетні кошти, а з іншого, закуповувати більше дефіцитної продукції за визначену ціну, а відтак задовольняти потреби більшої кількості людей.

Звичайно, супротив тендерної мафії був шаленим. У тендерах на ендопротези пройшло дуже багато часу між оголошенням переможця і підписанням контрактів зі сторони МОЗ. Але попри всі труднощі, було відчуття, що лід, нарешті, зрушився, і новий курс МОЗ на прозорість змінити не вдасться.

І от, як грім серед ясного неба – тендер 2018 року! Але найцікавіше і одночасно найганебніше тут навіть не дивне підвищення ціни у кілька разів. І  навіть, не те, що тисячі інвалідів, які страждають від щоденного болю і не можуть рухатись, не зможуть отримати нові суглоби, бо за вказаними цінами їх закуплять значно менше від потрібної кількості. А те, що серед переможців, список яких сплив в інтернеті, значаться ті ж самі представники виробників, які почергово, або одночасно, вигравали тендери МОЗ багато років поспіль до того, як Уляна Супрун зламала старі корупційні схеми. Це саме ті старі і відомі фірми – представники виробників,  які виставили ціни значно вищі, ніж інші учасники тендеру. Але за дивним збігом, їхні значно завищені ціни на протези майже точно співпали з заявленою ціною в тендері МОЗ -2018!

Західних партнерів замішали у тендерних схемах

Немає жодних сумнівів, що отримуючи від МОЗ умови тендеру 2018 року в Crown Agents прекрасно бачили дивну тенденцію до завищення ціни, яка жодним чином не була мотивована ні інфляцією, ні ринковими умовами, ні потребою закуповувати більш дорогі медичні вироби. Разом з тим, формально з конкурсу були фактично викинуті виробники, які мали кращу, значно меншу цінову пропозицію, але яка не відповідала умовам МОЗ.  Виникає небезпечний парадокс на користь корупції, у який потрапила поважна корпорація. Отже, журналісти також надіслали запит до Crown Agents з вимогою пояснити логіку дій при обранні переможця тендеру 2018. Бо за наявних складових,  Crown Agents фактично стає заручником непрозорих дій МОЗ, а відтак – невимушеним(?) посібником корупційних схем.

Хто захистить інвалідів?

Очевидно, висновки напрошуються самі собою. Але оцінку таким діям і викритим фактам, звичайно, мають дати правоохоронні органи. Зокрема, про обставини навколо тендеру 2018 повідомлено ГПУ, НАБУ і ГУНПУ. Також буде дуже цікаво почути думку пані Уляни Супрун стосовно викладених фактів. Бо саме МОЗ визначає умови тендерів і в кінцевому варіанті відповідальність за все лежатиме саме на в.о. міністра. Виникає стійка підозра на корупцію, а ще таке враження, що Уляну Супрун, за її спиною, підставляють умисно. Бо якщо підтвердиться зловживання службовим становищем (немотивована витрата бюджетних грошей, штучне завищення тендерних умов)  - то кого першого живцем з`їдять політики і журналісти у передвиборчій жадобі гучних викриттів?  

Тим часом,  напевно, тим інвалідам на візках, воїнам АТО на милицях, хто не зможе отримати безкоштовні суглоби, варто масово приїхати під МОЗ, а потім - Кабмін, АПУ і ГПУ та запитати спочатку Супрун, а потім Гройсмана, Луценка, і до Порошенка – чому найнезахищеніші українці мають розплачуватись за невгамовні апетити корупціонерів? Отже, продовжуємо слідкувати і будемо про хід подій інформувати громадськість.

Джерело: «Кримінальний огляд»

Як повернути гроші з банку/депозиту?

Адвокат  Вадим Чунжин  розповідає, як перемогти у справі з банком або страховою, і змусити виконавчу службу працювати на ваші інтереси.


Останнім часом почастішали випадки відвертого фінансового бандитизму – абсолютно безпідставно не віддають депозити, заморожують рахунки, тягнуть із виплатами дивідендів, відмовляються від страхових виплат.

Юридичні форуми завалені скаргами та обговореннями чергових кидків від фінансових установ, перш за все, страхових, кредитних спілок і, звичайно, банків. Кожна друга тема - як повернути гроші з діючого банку, страхової або фінансової компанії. А що тоді казати про ліквідовані або збанкрутілі установи…

Як не крути, а реальних гарантій повернення вкладів і незахищеність рахунків від розкрадання або махінацій зі сторони фінансових установ, наразі не існує! І це одна з головних причин, чому заможні люди і чимало підприємств віддають перевагу готівці, і тримають в схованках мільярди доларів, які могли б працювати на економіку, на державу, і врешті решт – на добробут самого власника.

Фонд гарантування вкладів (ФГВ), яким немов фіговим листком прикривається держава - це слабка втіха для ошуканих, так як виплату боргів збанкрутілих банків можна чекати роками, якщо не десятиріччями.

Ми розмовляємо з відомим адвокатом Вадимом Чунжиним, який, зокрема, спеціалізується на допомозі у поверненні грошей. Його  стратегія успіху – це унікальне поєднання знань, методів, досвіду та допоміжних інтелектуальних ресурсів, які дозволяють перемагати в безнадійних ситуаціях. Завдяки впевненості у власних силах, винахідливій і оригінальній тактиці, йому вдається майже неможливе. Остання успішна його справа, в результаті якої клієнту було повернуто близько 5 млн. гривень у валютному еквіваленті з «ПриватБанку» – підтверджує цю тезу.

Наразі Вадим люб’язно погодився розповісти про особливості своєї роботи.

- Вадиме, виграти суд в місті Дніпрі у «ПриватБанку» про стягнення грошей на користь клієнта за часів Коломойського – було майже нереально. Як же Вам це вдалося?

- Перш за все, хочу подякувати клієнтові, який дозволив оприлюднення певних даних, заради ствердження позитивних змін і покращення фінансового клімату в країні. Що стосується перемоги в суді проти «ПриватБанку» в місті Дніпрі – так, шансів на це в нас було дуже мало. Справи, аналогічні цій, дніпровські судді «ховали» пачками. До того ж моїм клієнтом була фірма аграрного сектору з Криму, яка перевела свої справи на материкову Україну, що дуже ускладнювало процес. Але в мене була чітко вибудувана доказова лінія, яку юристи «ПриватБанку» не змогли дискредитувати. Та понад усе, хочу відзначити суддю першої інстанції Соловйову А.Є. з Господарського суду Дніпропетровської області, яка в умовах шаленого тиску показала себе гідним суддею, що не боїться судити по букві закону. Саме її зважене і справедливе рішення дало той поштовх, який допоміг тричі успішно пройти всі інстанції. Знаю, що її принципова позиція викликає у певних кіл роздратування. Нещодавно вона пройшла переатестацію з найвищим показником, але на час написання даної статі не отримала продовження повноважень . Бажаю їй вистояти і з честю вийти із усіх випробувань.

Стосовно використаних у суді прийомів і особливостей моєї тактики, я готовий поділитися з тими, хто дійсно потребує допомоги - це дуже специфічна інформація. Врешті-решт, в результаті наших злагоджених дій, нам вдалось повернути клієнту гроші в тій валюті, в якій вони зберігались, а саме в доларах США.

- Під час однієї з Ваших прес-конференцій Ви казали, що перемога над банком чи фінансовою установою в суді – це ще не гарантія повернення грошей. Поясніть більш детальніше, що Ви мали на увазі?

- Підтверджу думку, що виграти суд у банка, страхової компанії – це лише третина успіху. Спробуйте ще забрати своє. На жаль, у вітчизняному юридичному просторі виконавча служба не поспішає робити свою справу, часто саботує роботу або, взагалі, може грати на користь опонента. Процес стягнення грошей може затягнутись на багато  років. З іншої сторони, клієнта атакують всілякі «рєшали», які пропонують свої послуги за 30-50% відсотків від суми, що стоїть на кону. Але вони, звісно ж, не дають жодних гарантій, що це не буде чергове «кидалово».

Щоб мати найкращі шанси на успіх, ми з колегами, а це – правозахисники, журналісти, громадські активісти, напрацювали дієвий механізм законного впливу на виконавчу службу. Це – цілий комплекс продуманих, скоординованих дій у рамках закону, які змушують виконавців рухатись швидше, виконувати свої прямі обов’язки і забезпечувати виконання судового рішення в повній мірі. В останньому випадку, завдяки використанню наших прийомів, мені вдалося домогтись переведення виконавчого провадження з Дніпра у Київ, хоча керівництво виконавчої служби дуже сильно цьому пручалося.

- Зараз Мін’юст намагається провести реформу виконавчої влади, створивши інститут приватних судових виконавців, які мають бути матеріально зацікавлені в поверненні грошей клієнту, бо матимуть свій процент. Наскільки на Ваш погляд ефективна така система?

- Вона може бути ефективною. Проте, щоб вона запрацювала як слід, має пройти багато часу, бо система «рєшал» ще дуже міцна і не збирається відпускати свій ласий шматок. Але скажу, що контролювати, підганяти чи стимулювати виконавців – це не єдиний можливий шлях повернення коштів, які фінансова установа, чи якась організація за рішенням суду винна клієнту. Особливо це стосується випадків з діючими банками, страховими і фінансовими компаніями де більш ефективною, на моє переконання, є безпосередня співпраця з цими установами.

Ми напрацювали і успішно випробували  ефективну методику добровільного повернення грошей банком чи страховою компанією. ЇЇ сутність полягає у комплексному використанні різновекторних важелів впливу– починаючи з юридичних, соціальних, іміджевих факторів. Також дуже важливу роль відіграє грамотна медіа-стратегія, що є одним із основних факторів для позитивного вирішення справи. Всі ці засоби значно прискорюють повернення грошей, економлять клієнту час, нерви і ресурси.  Повторюсь, що все це відбувається в абсолютно правовому, законному полі.

У згаданій справі з 5 мільйонами, яку ми не лише виграли, а й довели до логічного завершення, коли клієнт отримав повну суму з «ПриватБанку», кінцевого ефекту вдалося досягти лише завдяки одночасному застосуванню всіх згаданих методів. Зрештою, ДВС була змушена придбати долари та повернути їх на рахунок клієнта, чого за виконавцями раніше не спостерігалося. Все, про що ми тут говорили, підтверджується наявними посиланнями на судові та виконавчі рішення.

- Які у Вас плани на майбутнє?

- Будемо напрацьовувати та вдосконалювати методику ефективної роботи на користь клієнтів. Будем виходити на міжнародний рівень. Зараз із зацікавленістю спостерігаю за кількома  серйозними справами, де люди намагаються повернути втрачені великі суми. Бачу, що там не враховують дуже важливі моменти, і є ризик втратити більшу частину. Але то не моя справа, тому втручатись і давати поради не маю права. А от по типових ситуаціях буду намагатись піднімати загальний рівень кваліфікації колег. У мене працює консультаційна служба, де я безкоштовно даю поради, щодо вибору стратегії у складних юридичних справах. Хто має питання, може писати на пошту chunzhin@gmail.com.

Хочу зазначити, що успішно працюю також із рейдерськими конфліктами, питаннями спадщини, майновими правами. Є намір підготувати брошуру де поділюся з юридичною спільнотою власним досвідом та своїми напрацюваннями. Також є думки по організації  майстер-класів для молодих юристів та юридичних відділів корпорацій. Загалом, творчих планів дуже багато. Отже, ми відкриті до співпраці і готові допомогти кожному, хто цінує свій час, і хоче домогтись справедливості.

В Києві NATON ACADEMY випустила перший курс!


2-3-го серпня, в готелі «Братислава», близько 360-ти лікарів-хірургів, ортопедів-травматологів з усіх областей України отримали унікальну можливість прослухати лекції і майстер-класи з остеосинтезу та ендопротезування ведучих спеціалістів з Китаю, а також знаних вітчизняних світил медицини з НМУ ім. Богомольця, Інституту патології хребта та суглобів ім. Ситенка та інших установ. Захід було організовано корпорацією NATON Medical Group спільно з Асоціацією ортопедів-травматологів, компанією OSTEONANO, яка є ексклюзивним представником NATON Medical Group в Україні.

 

Відкриття Naton Academy


Директорат OSTEONANO на форумі NATON

Слід відзначити, що хедлайнери форуму професор Микола Корж та професор Олександр Бур`янов - ці знані майстри травматології і ортопедичної справи постійно вдосконалюють свій рівень і, дійсно, багато чому можуть навчити як молодих спеціалістів, так і вже досвідчених лікарів.

Ну, а безпосередньо побувати на майстер-класах таких всесвітньо відомих майстрів, як  Чень Бін, Ху Єнцзюнь, Чжан Гоцян, Ні Мінг з ведучих медичних закладів Китаю – така можливість для вітчизняних спеціалістів безцінна.

 
Українські лікарі вдосконалювали свій рівень на майстер-класах найкращих вітчизняних і світових спеціалістів

Говорячи про безперечний успіх заходу, який відкрив нову еру у відносинах  між лікарськими спільнотами України і Китаю та започаткував новий рівень якості в обслуговуванні і забезпеченні якісними протезами хворих, не можна не відзначити голову OSTEONANO Володимира Густі, а також його сина - президента NATON ACADEMY Богдана Густі. Саме вони зі своїми однодумцями доклали максимальних зусиль, щоб ця подія стала реальністю.

 

Ідеолог форуму, голова OSTEONANO Володимир Густі в кулуарах


Богдан Густі

Також не можна не відзначити і координатора форуму Валентину Буковську, багатомісячна праця якої наблизила подію до втілення і зв’язала всі ланки в один міцний ланцюжок.

 

Валентина Буковська

І хоча Володимир Йосипович і Богдан Володимирович не люблять публічності, а звикли займатись реальними справами, без їхнього ентузіазму, стійкості та віри у власні сили, все це було б неможливим. Дуже багато труднощів, про які зазвичай не говорять, довелось подолати на шляху до втілення мрії – відкриття NATON ACADEMY. Далеко не всі у медичній спільноті змогли гідно сприйняти нові починання. Не всім сподобалось, що тісна співпраця з міжнародними партнерами, відкритий і прозорий тендер на закупівлю протезів, що був виграний NATON Medical Group, зробили операції вдвічі дешевшими, при збереженні найвищої якості. Зважаючи на кастовість і багаторічні монополії в українській медицині на послуги та продукцію, можна уявити, скільки корумпованих структур залишилось без годівниці. Та не будемо про сумне. Навпаки, згадані події свідчать про реформи  у системі МОЗ на чолі з Уляною Супрун, і поступові зміни ситуації з медициною на краще.

 

Ажіотаж навколо продукції OSTEONANO

Головне, що захід відбувся, перший курс лікарів отримав унікальні практичні навички, а можливість взяти участь у лекціях і майстер-класах, завдяки прямим включенням та онлайн-трансляції, була в обласних лікарнях України, зокрема, і в госпіталях із зони розмежування на Донбасі. Більше 500-та лікарів з усієї України змогли пройти курс навчання по Skype. Віднині набагато більше українських пацієнтів, тих, хто потребує заміни суглобів, зможуть отримати якісну медичну допомогу на місцях в усіх регіонах України. Попереду ще багато справ, і організатори запрошують до співпраці всіх бажаючих, щоб разом творити історію України, творити її майбутнє заради здоров’я і процвітання простих людей.

Заходу передувала прес-конференція в ІА «Укрінформ», на якій було розкрито деталі і подробиці форуму та співпраці з NATON Medical Group.

Див. відео:
Молоді лідери вчаться хазяйнувати

У рамках підтримки Державної реформи з децентралізації влади, на початку червня 2017 року «Всеукраїнська рада регіонального молодіжного розвитку та співробітництва» (ВРРМРС) організувала і реалізувала в столиці проект «Всеукраїнська громада». Це були дводенні навчальні курси для  молодіжних лідерів з усієї країни, спрямовані на підготовку молодіжних кадрів для лобіювання інтересів місцевих громад.


Участь у проекті взяли 20 молодих лідерів – членів громадських обєднань з різних областей нашої держави. У програмі навчання  - навички підготовки грантових пропозицій, ведення переговорів про спонсорську підтримку, особливості керівництва інфраструктурними проектами на рівні місцевих громад,  організація дієвих команд для вирішення конкретних господарських завдань.

Лідери ГО отримали від фахівців вичерпні консультації і корисні поради, щодо реалізації програми дій територіальних громад, та отримання державної підтримки місцевих ініціатив.

Эпопея Приват-Бривер подошла к своему завершению?

В истории Украины еще не было такого упорного и резонансного противостояния между крупнейшим банком ПАО КБ «ПриватБанк» и небольшим предприятием ООО «Бривер», Херсон.


За эпопеей возвращения «Приват», исчезнувших с корреспондентского счета ООО «Бривер» более 4, 5 млн гривен вот уже почти два года следит все финансовое, юридическое и бизнес-сообщество. Цена вопроса вовсе не смехотворная - по приватовским меркам, сумма.

Вернет ли «ПриватБанк» доверие бизнеса?

Главная проблема – восстановление доверия к банковской системе как таковой, и способность исполнительных и судебных органов хоть как-то обеспечить защиту интересов игроков этого рынка.

Не будет преувеличением сказать, что большинство клиентов украинских банков, вынуждены пользоваться банковскими услугами, так как это единственный возможный способ легально вести свою деятельность.

И это на фоне катастрофического падения доверия респондентов к регулируемой банковской системе, когда люди пребывают в постоянном страхе того, что их банк неожиданно обанкротится, или в одно прекрасное утро просто исчезнет вместе с их счетами и вкладами.

На этом печальном фоне растет лишь популярность банков с преобладающим иностранным капиталом, имеющим давнюю, проверенную годами международную репутацию. Любой же, без исключения, отечественный банк выглядит как сейф, набитый деньгами, стоящий на пороховой бочке. Одно неверное движение - все ваши деньги взорвутся и пропадут, и никто вам ничего не вернет. Фонды гарантирования вкладов в этой ситуации играют жалкую роль болеутоляющих припарок, когда у тебя взрывом оторвало конечности. Вставайте в очередь за протезами, и когда-нибудь, возможно, вам возместят часть оторванного, если к тому времени вы вообще будете еще живы…

Вот поэтому, ситуация с «ПриватБанком» – крупнейшим отечественным финучреждением с сотнями тысяч клиентов, является лакмусом состояния и перспектив банковской системы Украины.

А история борьбы ООО «Бривер» за свои деньги - один из самых показательных и ярких примеров того, насколько незащищенным является частный бизнес перед финансовой системой, и насколько тяжело предпринимателям возвращать свои пропавшие из отечественного банка средства.

Долг платежом красен

Надо отметить, что значительную часть пропавших со счета денег ООО «Бривер» удалось вернуть. Ценой невероятных усилий адвокатов, помощи журналистского сообщества, многочисленных жалоб, запросов и обращений в службы ГИС, Минюст, к руководству «ПриватБанка».  

На данный момент за ПАО КБ «ПриватБанк» пред ООО «Бривер» остался маленький должок – 59 248,34 долларов США. Про что свидетельствует решение Апелляционного суда Днепропетровской области от 22.02.2017 года (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64955062), и которое подтверждает кассация – решение Высшего хозяйственного суда от 27.03.2017 года (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65579924).

На пресс-конференции 2 февраля 2017 в «Интерфакс» новый глава правления ПАО КБ «ПриватБанк» Александр Шлапак в присутствии СМИ на многочисленные камеры пообещал уладить все дела, и закрыть вопрос по ООО «Бривер».


Чи виконає голова «ПриватБанку» Шлапак свою обіцянку приватному бізнесу? http://n-v.com.ua/chi-vikonaye-golova-privatbanku-shlapak-svoyu-obicyanku-privatnomu-biznesu/

Однако вскоре после этого, в редакцию всеукраинской газеты «Наша версия» пришел ответ за подписью А. Шлапака, в котором глава правления ПАО КБ «ПриватБанк» объяснял отказ банка возвращать долг отсутствием исполнительного производства на сумму остатка в $59 тис. Дескать, нет процесса - нет возврата. А иначе, мы бы сразу, неукоснительно выполнили законные требования. Что ж, закон есть закон.

И после всех разбирательств, препирательств и затягиваний 21.04.2017 г. вышло постановление об открытии исполнительного производства за подписью главного исполнителя Днепровского районного отдела исполнительной службы г. Киева Федориной А. М. (исполнительное производство №53812423), в котором четко указано «Відкрити виконавче провадження про стягнення боргу з ПАТ КБ «ПриватБанк» на користь ТОВ «Брівер» у розмірі 59 248,34 доларів США».


Постанова про відкриття виконавчого провадження

Это означает, что теперь ничто не сдерживает Александра Шлапака и возглавляемый им банк пойти навстречу своим бывшим клиентам из ООО «Бривер», восстановить законность и свое доброе реноме в глазах украинского бизнеса. 

Правда, при подготовке исполнительного листа государственным исполнителем Федориной были допущены 2 ошибки: в части суммы исполнительного сбора неправильно указана валюта и перепутан суд, выдавший постановление, которые она исправила, как только неточности были обнаружены. Но что поделаешь, идеальных служащих не бывает, и при большой загрузке исполнительной службы, ошибки – естественная часть процесса.


Исправления в постановлении

Теперь, когда все соблюдено, остается только выполнить решение суда в полном объеме и, наконец, поставить точку в этом громком деле. Вопрос лишь в доброй воле руководства «ПриватБанка», и следовании букве закона.

Правильный выбор – будущее банка

Как должен поступить солидный банк, который ценит свою репутацию, расписывается в любви и уважении к клиентам, который приглашает к сотрудничеству малый и средний бизнес, обещая полную защиту их средств, который всячески подчеркивает свою приверженность к выполнению судебных решений?

Есть два пути. Первый – это продолжать играть в дурачка, пытаться снова оспаривать решения, укрывать имущество, препятствовать работе госисполнителя. В таком случае, единственный шанс на справедливость – это поймать это самое имущество внезапным наскоком, арестовать его и реализовать в пользу погашения долга истцу. Это трудоемкий и энергозатратный способ, вырывающий у обеих сторон кучу нервов, сил и времени.

Второй - цивилизованный, который как раз лучше всяких слов и деклараций, покажет, что «ПриватБанк» действительно изменился в лучшую сторону, и с ним можно работать бизнесу - это пойти навстречу исполнительной службе и предложить вариант погашения долга. Без конфронтаций, злобы, алчности.

Какой вариант выберет уважаемый господин Шлапак – мы узнаем, о чем сообщим читателям и сообществу в самое ближайшее время. Будет ужасно жаль, если окажется, что выбрал первый.

А что же ГИС?

В этой связи очень важна и позиция Минюста и руководства ГИС. И министр юстиции П. Петренко, и заместитель министра юстиции Украины по вопросам исполнительной службы С. Шкляр, и директор департамента исполнительной службы Д. Полищук, безусловно, прекрасно знают о деле ООО «Бривер» с ПАО КБ «ПриватБанк». Во многом, возвращение части долга стало возможным, благодаря тем позитивным реформам, которые проводятся в системе ГИС под руководством вышеназванных лиц. Что ж, остается выразить надежду, что указанные высокопоставленные чиновники не станут чинить препятствий своему госисполнителю и ООО «Бривер», а напротив, поспособствуют слаженной работе, и процесс завершится наилучшим для всех образом!

А «ПриватБанк» уже по-настоящему начнет дышать по-новому, прирастать клиентами и работать на благо украинской экономики.

P.S. Данный материал доведен до сведения всех участников этого процесса. 

Суддя «Сонечко» порушувала норми закону?


«Суддя Апеляційного суду Київської області намагалась обдурити мене, щоб я не представляв від профспілки 15 незаконно звільнених працівників Концерну РРТ. Суддя-доповідач Ніна Ігнатченко зателефонувала мені напередодні засідання. Намагалась переконати, що третьої сторони - профспілки - у справі немає, і долучити її на апеляційній стадії неможливо. "Переживала", що я не зможу виступити, "сонечком" називала», – повідомив на своїй сторінці у ФБ народний депутат України Сергій Каплін.

«Це при тому, що профспілку залучили до справи ще в грудні 2015 р. Ми знаємо це, бо люди, яких витурили з КРРТ за те, що викрили сепаратизм керівника, призначеного Яценюком за 3 мільйони, відстоювали свої робочі місця 2 рази в суді першої інстанції, 3 - в апеляційній та 2 в касаційній.

Під час засідання, на яке суддя так переконливо мене не запрошувала, правозахисники розвіяли всі її побрехеньки про протокольну відмову участі третьої сторони в суді першої інстанції і показали в журналі справи, яку вона "перечитала 18 разів", що представником профспілок в цій справі я вже є давно», – написав депутат Каплін.

За його переконанням, позапроцесуальне спілкування - це порушення всіх норм і тому заявив про відвід судді. Тим більше, що в юристів по справі є свідчення, що при автоматичному розподілі справ відбулось втручання в систему, і в нас є всі підстави вважати, що наша справа "небайдужій" Ігнатченко дісталась не випадково.

«Це вже не перший випадок, коли в цей процес втручаються згори. Це особиста вказівка Яценюкового міністра юстиції Петренка, який як лялькар за ниточки керує «кривосуддям» в цій державі.

Звернувся у Вищу раду правосуддя, Генпрокуратуру та НАБУ, щоб там розібрались із втручанням "судді-сонечко" в діяльність народного депутата», - написав Сергій Каплін на своїй сторінці.

Описану розмову можна прослухати на сторінці депутата у ФБ: https://www.facebook.com/kaplins?fref=ts

В Каменском мафия отравляет Днепр цианидами

Борец за экологию Каменского (Днепродзержинска) Вячеслав Патяка стал объектом охоты как со стороны местных коррумпированных силовиков, так и бандитов.


Вячеслав Патяка, рискуя жизнью, отстаивает интересы родного города

Он рассказал, как вот уже несколько лет противостоит попыткам незаконной разработки «Накопителя жидких химических отходов» - вредных продуктов многолетней жизнедеятельности завода «ЕВРАЗ Южкокс». А кусочек там весьма лакомый, ведь стоимость топлива, а это около 70-80 тыс. тонн, которое можно выкачать из отстойников, оценивается по меньшей мере в 200 млн. гривен! Однако главная проблема здесь не в самом факте вторичного использования ресурсов, а в том, что бездумный подход к этому процессу грозит региону экологической катастрофой громадного масштаба.

Об этом писали и продолжают писать региональные СМИ: http://www.kamyanske.dp.ua/konflikt-evrazyuzhkoks-i-vyacheslav-potyaka-kak-vse-nachalos/

А после того, как на ворота предприятия Вячеслава Патяки прицепили взрывчатку и ему чудом удалось выжить, спрятавшись от взрыва за машину, это дело вышло за местные рамки и приобрело всеукраинский масштаб.

 

Или с нами – или против нас!

В славном промышленном городе Каменское (бывший Днепродзержинск) назревает экологическая катастрофа, способная заразить цианидами Днепропетровскую область и все нижнее течение реки Днепр. Мало того, что Каменское и так принадлежит к числу украинских городов с наихудшей экологией, так еще и ситуация вокруг отстойников местного завода-гиганта «ЕВРАЗ Южкокс» приобрела угрожающие формы.

С 2007 года предприятием владеет крупный холдинг «ЕВРАЗ» с российским капиталом. В частности, Роман Абрамович – один из основных акционеров «ЕВРАЗа».

Группа журналистов из «Журфонда», «Кримінального огляда», и «Нашей Версии» побеседовали об этой проблеме с местным активистом, директором предприятия ТОВ «Промэнергия», кандидатом технических наук Вячеславом Патякой, чтобы выяснить все нюансы из первых рук.

«Дело в том, что с недавних пор эти отстойники попали в сферу интересов местных полулегальных структур, которые в сотрудничестве с руководством «ЕВРАЗ Южкокс», под крышей местных правоохранительных органов и преступных элементов, пытаются незаконным способом извлечь из опасных захоронений свою коммерческую выгоду», - рассказывает Вячеслав Патяка, чье предприятие граничит с заводом и примыкает непосредственно к территории отстойников.

«Все началось в 2011 году, когда городская власть отказалась продлевать мне аренду на землю под моим предприятием, хотя ни малейшего формального основания для этого не было, ведь здание я выкупил еще в 2000 году. Видимо уже тогда они рассматривали мою землю как плацдарм для выработки ресурсов из этих отстойников», - говорит Вячеслав.

По его словам, корень проблемы заключается в том, что территория, занимаемая его предприятием ООО «Промэнергия», лучше всего подходит для организации добычи топлива из отходов.


План участка В. Патяки - сверху примыкают отстойники «ЕВРАЗА»

Сам «Накопитель жидких химических отходов» находится прямо напротив подъездных ворот ООО «Промэнергия», и лучшего места для размещения оборудования по выработке мазута из отстойников не найти. Как бы то ни было, на все предложения со стороны «ЕВРАЗа» и его «компаньонов» вести совместную деятельность по разработке отходов, и работать под их «крышей», Вячеслав отвечал решительным отказом.

Вместе с тем, как утверждает Вячеслав Патяка, предприятие «ЕВРАЗ Южкокс» пытается без лишнего шума вывести территорию отстойников из баланса завода. По мнению Вячеслава, это делается для того, чтобы с одной стороны, не платить экологический налог и не тратиться на утилизацию отходов, а с другой – получить возможность втихую раздерибанить 200 млн. от продажи мазута, под крышей местных воротил и силовых структур.  

 

Цианиды для Днепра и кухонных кранов

Возможно в этой ситуации и не было бы столько драматизма (подумаешь, дерибанят свалку на каких-то 200 миллионов - вон по всей стране миллиардами воруют!), если бы не экологический аспект. А он таков, что цена махинаций вокруг отстойников может оказаться роковой для всего Нижнего Поднепровья! 

«Отстойнику уже очень много лет, - рассказывает Вячеслав, — грунтовые воды сделали свое дело, и теперь все фенолы, цианиды и другие компоненты вымываются за пределы территории. Кроме того, через ливневую систему завод сбрасывает отходы прямо в расположенную в 300 метрах от завода балку, где протекает река Сухая Сура, которая тянется на десятки километров и впадает в Днепр.


Cток отходов в речку Сура

Но это цветочки! Благодаря тому, что смола в отстойниках забила поры в земле и связала жидкие отходы, сейчас вредные вещества просачиваются в окружающую среду достаточно медленно, что не дает опасной ситуации превратиться в масштабное бедствие.

«Когда ко мне обратились от имени «ЕВРАЗ Южкокс» и попросили разместить на моей территории оборудование - котел и центрифугу, чтобы отделять воду от смолы, я спросил – а куда будет деваться вода? По реакции, я понял, что они планируют сливать ее обратно в отстойники, в землю! Конечно, я отказался, ведь никакая выгода не может быть оправданием загрязнения окружающей среды опасными ядами», – говорит Вячеслав.


Отстойник «ЕВРАЗА»

Если начать незаконную добычу мазута, путем отделения смол от воды, в которой растворены все яды, то эта вода беспрепятственно хлынет в грунты, в реки и подземные воды, заражая все на своем пути цианидами.  Ведь только при таком антиэкологичном способе добыча будет рентабельной и привлекательной для коммерческих структур.


Жидкие отходы «ЕВРАЗА»

Если же действовать по закону, то при добыче мазута из отстойников необходима утилизация жидких отходов. Это - комплексная, масштабная задача для серьезного, уважаемого инвестора, которая требует громадных денег и комплексного подхода. Причем, расходы на проект едва ли покроет продажа излишков мазута.

 

Один против мафии и экологической катастрофы

Вячеслав Патяка рассказывает о ситуации вокруг отстойников и про угрозу совей жизни:

 

«Когда бандиты подложили на ворота моего предприятия взрывчатку, я понял, что против меня объявлена война на уничтожение».

Вячеслав Патяка уверен, что директор завода «ЕВРАЗ Южкокс», гражданин России Сергей Бурылин плевать хотел на местную экологию, и на Украину в целом. Но в своем стремлении освоить полезные вещества из отстойника, он прикрывается заключениями карманных экспертов-экологов, таких как Тарас Иващенко, который не видит в дерибане отстойников ничего угрожающего.

Интересно, а в цехе роданистых солей, стоящем неподалеку, откуда и стекали основные отходы в отстойник, эксперт тоже не видит опасности? А ведь в живых не осталось ни одного работника этого цеха. А двое охранников «ЕВРАЗ Южкокс», пытавшихся спилить там металл, умерли через несколько дней после своего визита.

«Никто ничего по утилизации отходов делать не собирается! Выберут кислую смолу, положат деньги в карман, а мы будем пить отравленную воду и дышать цианидами. Дальше отрава пойдет в Днепр, попадет в водозаборники питьевой воды, а это уже – риск токсического отравления для миллионов украинцев Нижнего Поднепровья! Вот этому беспределу я и противостою, рискуя ежедневно своей жизнью и здоровьем!» - рассказывает Вячеслав.

Для экологов и контролирующих органов публикуем наименование отходов: ДК 005-96:2310.2.913. Класс опасности 3. Категория объекта В. С66-фенолы, С71 полицикличные соединения, С75 органические соединения серы, С 81 кислородные и азотные (серные) соединения.

А вот, что сказал в комментарии для Каменского портала бывший директор Днепродзержинского производственного объединения “Приднепровский химический завод”, академик Инженерной академии Украины Юрий Коровин — «Контроль, за выбросами должен быть, как это было раньше. Я 15 лет в городе возглавлял комиссию по охране окружающей среды. Нажил немало врагов, но всегда отстаивал здоровье горожан, но сейчас работы депутатской комиссии по экологии просто не вижу. Даже не знаю, чем они занимаются.

Прекрасно понимаю, что представляют из себя отходы коксохимического производства, и насколько они вредны. Кокс и химия, как правило, грозит онкологией и раковыми опухолями. Полициклические продукты, канцерогенные вещества — бомба замедленного действия. Фенолом пропитывают покойников. А если эта зараза попадает в воду, то и вода, и воздух — тоже по факту отравлены. Есть такая злая шутка – «Город вечно молодой, потому, что до старости здесь никто не доживает». Спросите, сколько осталось в живых работников, к примеру, цеха роданистых солей?

Я поддерживаю идею дать городу статус экологического бедствия. Мы его заслужили. Пусть субвенциями, льготами, путевками или, как минимум, бесплатной медициной». http://www.kamyanske.dp.ua/konflikt-evrazyuzhkoks-i-vyacheslav-potyaka-kak-vse-nachalos/

Самое печальное, что кроме Вячеслава и пары местных журналистов, похоже, в самом Каменском и в областном центре Днепре до этой ситуации никому нет дела. А ведь это напрямую касается жизни и здоровья всех жителей области!

В последний год ситуация вокруг отстойников обострилась до предела!

На Вячеслава Патяку было совершено несколько нападений, идут постоянные угрозы.  Всевозможные подозрительные личности (данные по ним находятся в полиции Южного района Каменского) все время пытаются спровоцировать активиста на неадекватные действия, подсылают молодчиков к его предприятию, несколько раз пытались повредить трактором кабельные сети, питающие его предприятие.

Ну а когда бандиты подложили на ворота его предприятия взрывчатку (притом, что ни одна из его жалоб и заявлений не получила законного хода в местной полиции), он понял, что началась борьбе не на жизнь, а на смерть, и что против него объявлена война на уничтожение.

Я хочу заявить, что меня пытаются убить. Провоцируют на неадекватные действия, когда я вынужден при полном бездействии полиции, защищать свое имущество и свою жизнь с оружием в руках. Хочу, чтобы ГПУ, СБУ и НАБУ считали это официальным заявлением о готовящемся на меня покушении.

Очередное нападение случилось 21 января 2017 года, когда только серия выстрелов в воздух остановила более десятка «титушек», которые приехали разрывать землю и портить имущество Вячеслава Патяки. Полиция, как водится, явилась, когда уже все разбежались.

 

Кто эти люди, отравляющие сами себя?

Ладно, можно еще понять, но не оправдать, россиянина-директора завода «ЕВРАЗ Южкокс». Наверняка он приезжает на вредное производство в чужую страну по праздникам, и не собирается там жить. Но как же остальные участники этого правового и человеческого беспредела?  Они-то сами постоянно живут в Каменском, многие их друзья, родители, дети, возможно и внуки - тоже будут пытаться построить свою жизнь в Каменском или соседнем Днепре. И всем им они в угоду сиюминутной материальной выгоды, готовы устроить экологический ад?

«Против меня действует целая преступная группировка, - рассказывает Вячеслав Патяка. - Это, в первую очередь, начальник полиции Южного района Каменского Дмитрий Сидорчук, попадающий под люстрацию, и его жена, старший следователь полиции. Это его кум, прокурор Криничанского района Владимир Резник, прокурор Сергей Чебаненко, зять которого эколог Тарас Иващенко обеспечивает любые экспертизы. Это и Евгений Чернобривец, по кличке Талиб, который под крышей фирм «Экология 2004» и «Барьер» участвует в организации незаконной добычи мазута из отстойников. Это и СБ «ЕВРАЗа» - М. Каптанный, М. Скляр, И. Куличенко, С. Коваль. Всех их, по мнению Вячеслава Патяки, «крышует» нынешний начальник службы внутренней безопасности ГПУ, выходец из Каменского Владимир Уваров, и все они, так или иначе, замешаны в данных махинациях и преступлениях.

Также каменский активист обращает внимание на то, что проблемой вредных отходов коксохима занимается не профильное предприятие «Гипрококс», а сомнительная фирма «Дніпро 2004», на директора которой Виктора Высоцкого открыто несколько УД по экологии.

Многочисленные обращения Вячеслава в высшие инстанции пока не дали результата. Несмотря на то, что для всех обвинений у него и его доверенных лиц имеются неопровержимые доказательства. Это не удивительно, ведь все мы прекрасно знаем, как ловко умеют коррупционеры заметать следы, особенно в регионах. Ясно одно – так дальше продолжаться не может! 

Без сомнения, меру вины и ответственности каждого из участников данной эпопеи предстоит установить компетентным, незаангажированным органам.

Журналистские запросы с требованием разобраться и отреагировать на изложенные в материале факты и события уже направлены в высшие инстанции, ГПУ, СБУ, НАБУ, Кабмин, а также в ведущие отечественные СМИ. Журналистское сообщество выражает надежду, что с этого момента вокруг ситуации с опасными отстойниками в Каменском все изменится, и готово проконтролировать ход расследования. Есть уверенность, что к этому делу подключатся также представители депутатского корпуса, и совместными усилиями удастся остановить грозящую региону экологическую катастрофу, и привлечь виновных к ответственности. 

А напоследок, хотелось бы задаться вопросом.

О чем думают эти люди, которые хотят раздерибанить отходы путем заражения окружающей среды? Ведь, несмотря на громкую цифру 200 млн. на руки, большинство из них, в лучшем случае, получат по несколько десятков тысяч гривен, а то и меньше, которые будут пропиты-проедены-растрачены за несколько месяцев. Очень вероятно, что большая их часть пойдет на лечение их близких от болезней, связанных с ужасной экологией в Каменском. Скорее всего, многие из виновников будут искренне рыдать на похоронах своих родственников, забывая о том, что это они приложили к этому руку. Как можно своими руками бездумно убивать то, что тебя окружает, из-за какой-то совершенно глупой алчности и недальновидности? Город вечно молодой, где никто не доживает до старости – есть у тебя шанс на спасение??? Ребята, еще не поздно остановиться…

P.S. Назначен новый директор «ЕВРАЗ Южкокс»

Пока готовился материал, стало известно, что директор завода «ЕВРАЗ Южкокс» Сергей Бурылин по решению инвесторов был освобожден с занимаемой должности. На его место назначили теперь уже экс-начальника центральной лаборатории коксохимического производства ОАО «ЕВРАЗ Нижнетагильский металлургический комбинат» (РФ) Дениса Кошкарова. Судя по специфике профессии, новый директор должен хорошо разбираться в угрозах, которые несут отходы коксохимического производства. Интересно, продолжит ли он преступную политику своего предшественника, или с его приходом ситуация начнет меняться в лучшую сторону? Ответ узнаем очень скоро!

 

Справка. Кто такой Вячеслав Патяка?

Несмотря на то, что Вячеслав Патяка готов с оружием в руках отстаивать свою правоту, он является признанным и уважаемым специалистом, ученым-новатором, действующим практиком, чье предприятие ООО «Промэнергия», помимо того, что создает рабочие места, разрабатывает уникальные технологии для металлургической промышленности. Вот какую характеристику дает Вячеславу Патяке доктор наук, профессор, академик А. Н. Овчарук:


В Києві презентували унікальне видання - антикорупційний журнал

26 грудня 2016 року, в приміщенні КМДА, редакційна колегія першого Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша надія», заснованого Громадсько-соціальним агентством «Ваша надія», представила широкому загалу результат своєї багатомісячної праці.

Це солідне видання на 50 сторінок гарного межованого паперу, що містить в собі різноманітні матеріали, статті, нариси, інтерв’ю, і звісно ж, журналістські розслідування – найголовніша зброя у боротьбі з сучасною корупцією.

 

Головною метою створення журналу, як зазначається в прес-релізі, є бажання редакційної колегії донести до громадськості ситуацію щодо корупції в Україні, ефективність боротьби з нею на практиці та світовий досвід вирішення цього болючого питання.

Із вступним словом до присутніх звернувся головний редактор журналу, директор Громадсько-соціального агентства «Ваша надія» Федір Олексюк.

Зокрема, він зазначив, що агентство-засновник журналу було створено ще у 2012 році. Крім того, очільник редакції повідомив, що в робочих планах колективу було створення газети і 45-хвилинної програми для підтримки іноземних інвесторів, але врешті-решт вирішили зосередитись саме на журналі та його електронній версії. Зараз вже працює сайт журналу.

 

 «Який журнал нам вдалося зробити, будете оцінювати ви - читачі, громадяни України. Але пам’ятайте, що за кожною статтею, за кожною навіть найменшою інформацією стоїть наше бажання з Божою Мудрістю і нашими спільними зусиллями змінити на краще самих себе і українське суспільство. Бо корупція зараз – це справжня загроза національній безпеці!» - наголосив головний редактор.

«Проте, ми, як і багато співавторів журналу, вважаємо, що переслідування корупціонерів - лише частина боротьби з корупцією і цим тільки  можна її обмежити до розумних меж. Однак, мораль, державний патріотизм, етика та релігія це ті інструменти, за допомогою яких і відбувається викорінення даного явища, насамперед, з нашої свідомості, а потім вже і з кабінетів чиновників. Не варто забувати про те, що корупційні злочини часто характеризуються латентністю, що обумовлено не тільки зовнішньою скритністю поведінки, але і за згодою самого потерпілого», - зазначив Федір Олексюк. При цьому він навів прозорливі слова Голови УГКЦ Любомира Гузара: «Чого ми очікуємо від вищого керівництва, якщо самі не дотримуємось правил дорожнього руху? Порушивши ці правила, даємо хабара інспектору, щоб не понести законне покарання».

«Можна скільки завгодно говорити про шляхи розвитку держави, про боротьбу з бідністю і злочинністю, про прорив економіки і т. д., але поки не буде знищено корупцію, будь-які починання не дадуть результату»,  - підкреслює Федір Олексюк.

Отже, здатність українців бути самокритичними до себе й стверджувати норми моралі та законності у повсякденному житті, за думкою Федора Олексюка, є важливим чинником для ствердження засад правової держави.

Під час презентації видання, головний редактор представив найбільш значущі матеріали журналу.

          Так, у першому номері опубліковано інтерв’ю з директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником, який розкриває деякі нюанси своєї роботи на цій відповідальній посаді, окреслює виклики та загрози суспільству. Є також інтерв’ю з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, у якому можна прочитати про реальні проблеми і корупційні виклики державного сектору в регіонах.

«В журналі ви знайдете як законодавчі акти щодо боротьби з корупцією в Україні та зможете порівняти їх ефективність на практиці, так і дізнаєтесь про міжнародний досвід такої боротьби, - відкриває подробиці змісту номера головний редактор журналу. - Ми вважаємо, що зменшення в Україні рівня корупції до безпечного можливе лише за умови вивчення закордонного досвіду боротьби із цим вкрай негативним соціальним явищем», - стверджує Федір Олексюк. В журналі наведено приклад, як вдалося побороти корупцію в Сінгапурі.

«Корупція боїться світла» - це головний девіз журналу. Наші «прожектори» гострого пера і влучного слова будуть  викривати тих, хто одягнув маску чесного керівника чи можновладця, справедливого судді чи борця зі злочинністю, а за словами Апостола Павла: «Що роблять  потаємно, соромно навіть казати про те» (До Єфесян 12.5). Саме тому, журналістські розслідування та інформація про ті чи інші зловживання будуть з номера в номер відслідковуватись і триматись на контролі редакції, поки дана проблема не буде вирішена, чи викорінена як явище»,  - підкреслює головний редактор.

Щодо інших тем то варто відмітити наступні матеріали.       

Не обійшли стороною питання довгобудів і обман інвесторів горезвісного ЖК «Золотий Берег» в м. Одесі в публікації «ЖК «Золотий Берег» - «еталон» будівельної корупції в Україні». Про дослідження цієї теми розповів особисто Володимир Дроздовський, член редколегії, письменник. Про те, як сам потрапив у халепу фінансових махінацій і про свій тернистий шлях до відновлення справедливості.

 

Неабиякий резонанс можуть викликати матеріали, що стосуються українських суддів. В кожному журналістському розслідуванні фігурують судді всіх інстанцій, які мали поновити законність, але цього не зробили. Вони заносяться до, так званого, народного «досьє» з обов’язковим оприлюдненням їхніх фотографій, де кожен читач зможе повідомити редакцію про порушення з боку суддів, прийняття ними свавільних і незаконних рішень та їх скриті  фінансово-майнові активи.

В журналі аналізуються декларації «слуг Феміди», викриваються корупційні ознаки при їх заповненні. Лакмусом «обліко-морале» деяких суддів є матеріал про те, як у п’яному вигляді за кермом куражився суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Галаган О. В., під назвою «Захмелілий феодальний лад в Україні».

В контексті останніх проблем з «ПриватБанком», багатьох може зацікавити стаття - журналістське розслідування про Ігора Савченка з Черкащини, під назвою «Боргове рабство або, як «ПриватБанк» за допомогою суддів та виконавчої служби, двічі стягував неіснуючі борги».

До речі, на презентації Федір Олексюк, як головний редактор і  правозахисник, повідомив, що ним до нового року буде подано до адміністративного суду позовну заяву про скасування націоналізації «ПриватБанку», оскільки це призведе до падіння курсу національної валюти до основних валют світу  і ще більшого зубожіння громадян України.

Духовну складову у журналі висвітила Ірина Бекрешова (Ірина Звоник), член редколегії, голова ГО «Місія духовного відродження «Примирення». У своєму матеріалі «Застереження тим, хто нехтує словом Бога» вона доступно й проникливо розкриває сутність корупційної складової, показує, як зневіра, сріблолюбство, гнів, спонукає людей до ганебних вчинків, і як важливо знаходити в собі світло мотивації жити Законами Божими. 

Варто також відзначити побудовану структуру і досвід редакційних  засобів і прийомів. Так, член редколегії, молодий журналіст-розслідувач Олександр Бондарчук розповів про ті методи, якими користуються журналісти редакції у пошуках інформації, як у боротьбі із корупційними явищами вони змушують краще працювати правоохоронні органи та державні установи.

У світлі всього сказаного, треба відзначити колосальний об’єм роботи, наполегливу працю багатьох людей над створенням журналу «Антикорупційний вісник «Ваша надія».

Безсумнівно, ця подія – створення повноцінного, гострого, фахового видання, що спрямоване проти корупції, вже стала явищем у новітній історії України.

Відео з презентації можна переглянути тут:Довідка: Журнал вийшов тиражем 4500 примірників, половина яких буде направлена в Адміністрацію Президента та Верховну Раду України, НБУ, ГПУ, Кабмін, в усі суди України, районні та обласні державні адміністрації України, консульські та посольські установи інших країн.

«Антикорупційний вісник «Ваша надія» виходить щоквартально. Підписатись на нього можна через Укрпошту (підписний індекс 97881), через редакцію, або на сайті  Вісника http://antykor.info

Із анонсів другого номеру можна відзначити наступні матеріали:

- Як борються з корупцією в Китаї;

- Кіберзлочинність у банківській сфері: хто і як з нею бореться та скільки мільярдів коштів громадян украдено;

- Актуальне інтерв’ю з Головою Національного агентства запобігання корупції;

- А судді хто? Журналістські розслідування щодо дій, бездіяльності, нахабства українських суддів.

Та багато інших, цікавих і гострих матеріалів.

Влучна теза: Корупціонер є потенційним зрадником Батьківщини, тому що будь-яка спецслужба, провівши невеликі оперативні роботи, з легкістю може виявити корупційні зв'язки чиновника і почати його шантажувати. Якщо корупціонер не виконуватиме накази іноземних спецслужб, то в західній пресі з'являться викривальні статті про його махінації. Так чиновник потрапить до «чорного списку» країн Європи і Америки. В результаті чого всі його рахунки в західних банках будуть заморожені.

Страницы:
1
2
3
4
5
7
предыдущая
следующая