хочу сюди!
 

RYna

39 років, риби, познайомиться з хлопцем у віці 34-45 років

Михайло Савченко кришує ділків з «Кріогенсервісу»

  • 29.07.19, 17:37

Уже майже півроку триває наше розслідування щодо афери засновника компанії «Кріогенсервіс» – Сергія Защенкова. Усе вказує на те, що підприємство постачає в дитячі лікарні та пологові будинки по всій країні замість медичного кисню – кисень технічний, який в рази дешевший і небезпечний для здоров’я людей. Але не дивлячись, що інформаційний простір рясніє публікаціями про подробиці та масштаби цієї афери, вона досі залишається поза увагою державних органів.

Найбільше питань у журналістів та громадськості виникає до Романа Ісаєнка – голови Держлікслужби. Найголовніше з них – чому весь цей час Держлікслужба мовчки спостерігає за тим, як Защенков безсоромно, на очах у всіх «труїть» пацієнтів українських лікарень?

Ми розповідали, що у червні цього року учасники ГО «Рух за чесну медицину» та небайдужі громадяни подали до ДЛС звернення, в якому просили про проведення перевірок в «Кріогенсервіс». Пройшов майже місяць, але жодної реакції від органу, який безпосередньо відповідає за дотримання компаніями ліцензійних умов, не було взагалі.

Тоді 10 липня під стінами Держлікслужби відбулася масштабна акція протесту. Громадяни зі всієї країни з плакатами «Кисень, який вбиває», «Кріогенсервіс» труїть дітей та вагітних» тощо вимагали від контролюючого органу нарешті відреагувати на оборудки Защенкова та зупинити поставки небезпечного фальсифікату до медичних закладів.

Скоріше за все, щоб вгамувати обурений натовп, посадовці ДЛС надали активістам лист, в якому ліцензійний орган звернувся до Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування, щоб та погодила позапланову перевірку в «Кріогенсервіс». Крім цього, Ісаєнко доручив опрацювати звернення від громадян головному спеціалісту з питань запобігання та виявлення корупції ДЛС – Михайлу Савченку. Саме він мав зібрати інформацію, яка обґрунтовує необхідність проведення перевірки в «Кріогенсервіс».

Та час йшов, але Савченко так і сидів склавши руки. Напевно, сподівався, що хвиля громадського невдоволення незабаром вщухне.

Але сподівання Савченка були марними. З кожним днем історія з цинічною аферою ласого до наживиЗащенкова набуває все більшого розголосу. І днями люди знову прийшли до приміщення Держлікслужби, і особисто до Савченка, щоб отримати відповідь на питання – як просувається справа. І коли нарешті до «Кріогенсервіс» прийдуть з перевіркою?

Та, виявилось, що Савченко взагалі не займається цим питанням. Більше того, він заявив, що звернення громадян є необґрунтованим (!) Уявляєте? Тобто уся інформація про непрацюючу установку, оборудки з тендерами, кримінальні справи проти «Кріогенсервіс» в Запоріжжі та Одесі не є підставою для того, щоб перевірити, що приховують стіни цього підприємства!

Сергій Косенко
Сергій Косенко
Правозахисник, ГО «Рух за чесну медицину»
0

Коментарі