хочу сюди!
 

Елена

39 років, риби, познайомиться з хлопцем у віці 30-40 років

Брудна атака на «Черкасиобленерго»

  • 11.06.19, 20:01
сьогодні о 07:15 | переглядів: 70
Брудна атака на «Черкасиобленерго»: кому вигідно та хто за цим стоїть?

Уже більше року триває судова тяганина між «Чекрасиобленерго» і найбільшим споживачем послуг ПАТ «Азот», яке заборгувало підприємству майже 2 млрд гривень. Нещодавно сторони домовилися про реструктуризацію боргу і підписали довгоочікувану мирову угоду. Та схоже, що це не на жарт стурбувало деяких політичних діячів, які мали на обидва підприємства власні плани.

Усе почалося з того, що в період з 2015-2016 рр. ПАТ «Азот» заборгував «Черкасиобленерго» за спожиту електроенергію чималу суму – 1 млрд 700 млн гривень. Як наслідок, найбільший постачальник електроенергії опинився в критичній ситуації: в підприємства виник борг за куповану електроенергію в ДП «Енергоринок», 4 тисячі працівників залишилися без заробітних плат, почалися страйки та масові звільнення.

У цей самий час стало відомо, що, найвірогідніше, цей величезний борг – результат брудних схем очільниці обленерго Світлани Кузьмінської. Все вказувало на те, що вона вивела ці кошти з підприємства, а трохи пізніше прихопила ще 61 млн грн. Так чи інакше, а з 2016 року підприємство фактично залишилось без керівника та грошей.

Незважаючи на переслідування правоохоронними органами, Кузьмінська не полишала спроб повернути собі контроль над підприємством, тому всіляко блокувала зміну керівництва компанії. Тітушки, рейдери, інформаційні атаки – задля досягнення своєї мети Кузьмінська не гребувала жодними методами.

Та попри усі перешкоди та блокування роботи, у лютому 2017-го року акціонерам «Черкасиобленерго» нарешті вдалося обрати нового керівника – Олега Самчука. Він переконав колектив припинити страйки та за короткий час зумів перезавантажити роботу підприємства.

Наразі компанія не має боргів із виплати заробітної плати, оновлюється інфраструктура, покращується якість надання послуг. Та найголовніше – новим керівництвом було розроблено та підписано мирову угоду з ПАТ «Азот» про реструктуризацію боргу, за якою лише за два місяці поточного року «Азот» перерахував «Черкасиобленерго» 18,8 млн грн. Усі кошти, стягнені з ПАТ «Азот» за мировою угодою, миттєво надходять в ДП «Енергоринок» в рахунок погашення заборгованості «Черкасиобленерго». Таким чином, підприємство, яке було доведене до занепаду, почало не тільки впевнено підводитися з колін, а ще й виплачувати борги.

Але, очевидно, що це зовсім не входило в плани колишнього керівництва компанії та зацікавлених осіб. І, скоріше за все, завадити цьому вони вирішили звичними для себе методами – задіяти підконтрольні державні структури. Підтвердженням цьому є останнє засідання в Апеляційному господарському суді, де розглядалась скарга Фонду держмайна щодо укладання мирової угоди між «Черкасиобленерго» та ПАТ «Азот». 

Здавалося б, держава має бути дуже зацікавлена в тому, щоб сторони нарешті перестали судитися, визначилися з матеріальними претензіями один до одного та почали працювати на державу, на народ. Та з невідомих причин Фонд державного майна чомусь вважає, що укладення мирової угоди між компаніями суперечить інтересам держави. І це при тому, що той самий фонд легко надає згоду на менш привабливі угоди інших державних обленерго, наприклад в Одесі. Дивно також, що незрозуміло звідки у справі з’являється ще одна особа – антикорупційна прокуратура, яка, виявляється, також має претензії до цієї мирової угоди і хоче вступити у справу, щоб підтримати позицію Фонду державного майна. Усе це вказує на те, що на суд здійснюється тиск з боку екс-президента і його оточення. Навіщо це їм – здогадатися не важко. Якщо підприємства не домовляться про сплату боргу, вони обидва збанкрутують. Тож, схоже, що кінцева мета замовників – штучно довести «Черкасиобленерго» до банкрутства, за безцінь віддати його в приватні руки та захопити активи ПАТ «Азот», що має величезні борги перед обленерго.

Викликає сум той факт, що, схоже, наша антикорупційна прокуратура виявилася найбільш корупційною і робить лише те, що скажуть її політичні боси. Здається, прокурори навіть не бояться зіпсованої репутації і допомагають на повну, порушуючи закон. Складається враження, що всім цим можновладцям байдуже на людські життя і сльозі. Підприємства годують тисячі родин, але їх доля байдужа державним діячам епохи Порошенка.

Але ті, хто розпочав усю цю брудну гру, забули врахувати одну річ – трудовий колектив «Черкасиобленерго» неабияк згуртувався за ці роки, для більшості з них це справа усього життя, тому за своє рідне підприємство вони будуть боротися до кінця.

Навіть проти держави.

0

Коментарі