хочу сюди!
 

Надежда

42 роки, діва, познайомиться з хлопцем у віці 40-50 років

Медичні лабораторії “медіс” та “ескулаб”: лють і сліпа дурість

Викриття громадським активістом Едуардом Синяговським сумнівної діяльності львівських медичних лабораторій “МеДіС” та “Ескулаб” цупко завантажили правоохоронну та судову системи і задемонстрували дурість власників бізнесу.

Нагадаємо: невдоволений та рішучий пацієнт львівських лабораторій Едуард Синяговський у лютому-квітні ц.р. задокументував на мобільний телефон низку порушень приватними медичними закладами, що мають ознаки кримінальних злочинів. Порушення стосувалися правил запобігання епідемічним та іншим заразним захворюванням і боротьби з ними, а також правил поводження з мікробіологічними або іншими біологічними агентами чи токсинами. Загалом на даний час за наполяганнями активіста відкрито п'ять кримінальних проваджень, в яких фігурують бізнесмени і пов'язані з ними правоохоронці.

Prigodi

У фокусі громадського розслідування опинились лабораторії “МеДіС” та “Ескулаб”. Львівського активіста підтримали колеги з Одеси та інших містНе дивно, що власники та керівництво закладів неабияк розлютились на викривача. Можна уявити приблизно таку розмову умовного власника певної лабораторії (В) зі своїм штатним юристом (Ю) та піарником (П):

В: Що будемо робити з цим клятим активістом?!

П: Треба його скомпрометувати. В Інтернеті є інформація, що він сидів у в'язниці.

В: А ще?

П: Можна знайти зв'язки із проплаченими громадськими активістами і грантожерами.

В: Мало. Треба заявити, що нас замовили конкуренти!

Ю: Про конкурентів заюзано. Ніхто не повірить.

В: Нехай! Ключове слово - “замовили”!

П: Замовили — так замовили.

В: Яка у нас правова позиція?

Ю: Чесно кажучи, слабка. Ми по вуха в лайні!

В: Що робитимемо?

Ю: Можна подати позов про захист честі, гідності, ділової репутації.

В: Від фірми?

Ю: Ні. Програємо. Але можна від фізичної особи, співробітника. Невеличкий, але шанс є.

В: Приймається. Що ще?

Ю: Тітушок можна ангажувати. Чи “атошників”.

В: Навіщо?

Ю: Нірки відіб'ють, язика вирвуть.

В: Це добре. Що ще?

Ю: Заяву до поліції написати. Що фейкові активісти вимагають грошей, перешкоджають роботі підприємства, розповсюджують неправдиву інформацію тощо.

В: Що матимемо на виході?

Ю: Менти хлопця закриють, а потім “разведуть на бабки”.

В: Непогано. Скільки це коштує?

Ю: Ну, як Ви домовитесь зі своїм кумом...

В: Добре. Телефоную куму.

Невідомо, чи була така розмова, і чи дійшла справа до уявного “кума”, але львівська поліція вкрай недружньо поставилася до дій упертого активіста. На стрімах виднояк поліціанти потайки шепотілися з медичними бонзами та бездіяли, коли викривачу загрожувала небезпека. За словами наочних свідків, слідчий Личаківського відділку поліції “Н” взагалі кидався на активіста з кулаками.

В умовах повної бездіяльності правоохоронців Едуард був вимушений звертатисядо слідчого судді. Суддя кілька разів зобов'язував органи поліції вносити дані до ЕРДР. Також через слідчого суддю активіст домігся статусу потерпілого, аби бути в курсі досудового розслідування. Проте, незважаючи на судову ухвалу, Синяговського до ознайомлення з ходом розслідування не допустили (про це свідчить листування львівського поліцейського главку та народного депутата України Олега Мусія, яке потрапило до редакції).

Відносно поліцейського, що чинив відкритий спротив, суд зобов'язав Державне бюро розслідувань порушити кримінальне провадження.

Розуміючи, що у Львові панує тотальна кругова порука, і що провадження можуть бути “поховані”, пан Синяговський завітав на вулицю Богомольця в Києві. Пізніше заступник начальника відділу Головного слідчого управління Національної поліціїАнастасія Шидловська офіційно повідомила, що усі скарги активіста розглянуто, і по них розпочато службове розслідування. Так би мовити, справа “на контролі”.

Тим часом, у Шевченківському суді Львова відкрите провадження проти Едуарда Синяговського. Позивач — юрисконсульт лабораторії “МеДіС”Володимир Тимчук. Вочевидь, позов Тимчука є одним з інструментів зухвалої боротьби з активістом. Тобто, таким самим, як заяви у Поліціюзалучення озброєних “активістівзнищення майнапогрози журналістам тощо.

Що ще цікаво? Заходи державного нагляду (контролю) за роботою двох зазначених лабораторій проводилися чорт його зна коли. Планових перевірок давно немає, а для проведення позапланових необхідно отримувати погодження від центрального органа виконавчої влади. У Львівській Держпродспоживслужбі зізналися, що у 2018-19 роках вони не отримали від Міністерства охорони здоров'я жодного погодження на проведення позапланової перевірки.

Виникає питання: чому так розворушилися бізнесмени, якщо у них “фсьо схвачєно”? Чого хочуть досягти власники лабораторій, проводячи наступ на активіста?

Зрозумілою і природною метою будь-якого бізнесу є отримання прибутку. Тому можна припустити, що активіст заважає власникам досягати фінансових результатів, до яких вони звикли. Проте боротися з такою принциповою і завзятою людиною, як Едуард Синяговський, - це надзвичайна дурість. Набагато дешевше було б подякувати Едуардові за відшукані порушення і подарувати йому професійну відеокамеру. І паралельно тишком-нишком усунути недоліки. Але у даному випадку, скоріш за все, адвокати вміло зіграли на почуттях власників і отримали вартісний довгостроковий проект для своєї юридичної практики. Або загадковий “кум” переконав, що шукати порозуміння з активістом — це “не по поняттях”.

Отже, поки триває оголошена бізнесменами “війна” проти активіста, медичнілабораторії “МеДіС” та “Ескулаб” зазнають фінансових і репутаційних втрат. Чим скінчиться ця історія? Щось підказує, що бізнесменам доведеться вибачатись. І перед активістом, і перед львів'янами.

 

P.S. Загальноукраїнська підтримка, схоже, надихнула Едуарда на нові викриття. Нещодавно активіст виявив численні порушення лабораторіями Державних будівельних норм. Крім того, активіст ініціював створення громадського руху “За чесну медицину”.

99991

Мета Руху – захист прав пацієнтів, які постраждали від недбальства та непрофесіоналізму медичних працівників. Рух швидко набирає популярність у Львові та інших регіонах. Журналісти ІБ “Сек’юріті ЮЕй”, не вагаючись, приєднались до активістів. Бо чесна позиція — вона завжди шляхетна і непереможна!


0

Коментарі