Новий вірш "Шлях до перемоги" Автор: Олександр Кобиляков

ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ

 

Все розпочнеться з чистого листа –

До влади прийдуть справжні патріоти!

І скінчиться невизнана війна,

Та квітами жалоб зійдуть окопи.

 

Це станеться – коли побачиш ти,

Що більше так не можна далі жити,

Що нашу Неньку знищують кати –

Продажні та невдячні власні діти.

 

Повіє вітер хвилями Дніпра

Незламний дух славетного народу,

Та з віршами пророка-Кобзаря

Повстануть люди за свою свободу!

 

Зрадіє Богом дана нам земля!

Розквітне наша люба Батьківщина!

Як попіл, згинуть ворог та журба!

Ще запанує рідна Україна!

 

І напишу я, з чистого листа –

Коли настане спокій в Україні:

«Вітаю, Ненько, ти – перемогла!

Немає більше нечисті в країні!»

 

                                      © Олександр Кобиляков

Пожарная безопасность и основные требования

Что же такое пожар — это неконтролируемое горение вне специального очага, которое распространяется во времени и пространстве. Пожар, как правило, сопровождается интенсивным выделением тепла и дыма, действие которых является очень опасным для жизни и здоровья людей и окружающей среды. Пожар уносит тысячи жизней людей, уничтожает жильё и имущество и приносит вред окружающей среде. Основное количество пожаров происходит в жилом секторе, однако много происходит и в производственных зданиях, зданиях общественного назначения, складских и торговых помещениях. Также много пожаров происходит из-за нарушения правил эксплуатации электроустановок, электроприборов, неосторожного обращения с огнём, нарушение правил пожарной безопасности при устройстве электросетей. Люди тратят очень много средств по охране имущества от несанкционированного доступа в помещения, краж, но при этом практически не уделяют внимание противопожарной безопасности, а ведь пожар приносит намного больше ущерба, чем какая-либо кража. При отсутствии в нужный момент средств пожарной безопасности, ущерб от пожара увеличивается во сотни раз, а незнание норм пожарной безопасности, увеличивает риск возникновения пожара. Ответственность за соблюдение пожарной безопасности несут руководители и владельцы предприятий и подразделений. Во всех помещениях предприятий на видных местах возле телефонов необходимо размещать обозначение номера телефона для вызова пожарной охраны. Основные требования по соблюдению правил пожарной безопасности на объектах: Территория, сооружения и все помещения кроме санузлов должны быть обеспечены знаками безопасности согласно ГОСТ 12.4.02676 Все сотрудники при приёме на работу и по месту работы должны проходить противопожарные инструктажи которые проводят должностные лица, имеющие соответствующее удостоверение. Территория предприятий должна постоянно содержаться в чистоте, очищаться от мусора, отходов, тары, облетевших листьев. Все дороги и проезды, проходы к зданиям и сооружениям, а так же пожарным водоёмам, подходы к пожарным лестницам, пожарному инвентарю и средствам пожаротушения должны быть всегда свободные и быть исправными. Территория предприятий должна иметь внешнее освещение. Разводить костры, сжигать отходы, тару на расстоянии меньше 15 м от зданий и сооружений строго запрещается, эвакуационные пути и выходы должны всегда содержаться свободными и в случаи возникновения пожара или стихийного бедствия обеспечивать безопасную эвакуацию людей, которые пребывают в помещениях зданий и сооружений. Запрещается использовать средства пожаротушения не по назначению! Подробнее об инструктажах и других нормах вы можете прочитать на сайте:http://prometey.in.ua/ 

КАТЕГОРИЧЕСКИ НЕ ДОПУСКАЕТСЯ: 

   Прокладывать провода и кабеля через складские помещения, пожароопасные и взрывопожароопасные зоны, эксплуатация проводов и кабелей с повреждённой изоляцией, скрученных проводов, оставлять под напряжением провода и кабеля с неизолированными жилами, использование кустарного производства удлинителей, не соответствующих правилам эксплуатации электроустановок. использование для обогрева помещения самодельных электрообогревателей. Курить на территории и в зданиях разрешается только в специально отведённых, приспособленных для этого местах. 

ПОРЯДОК ДЕЙСТВИЙ ПРИ ПОЖАРЕ:

Незамедлительно сообщить об происшествии в пожарную охрану, необходимо указать точный адрес объекта, количество этажей здания и место возникновения пожара, а так же, наличие людей и сообщить свою фамилию и имя. По возможности приступить к эвакуации людей и тушению пожара. При тушении пожара необходимо отключить электрооборудование и сообщить о пожаре руководству. При необходимости вызвать и встретить другие подразделения аварийно-спасательных и других служб.

Як правильно вибрати необхідну кількість та тип вогнегасника.

Що ж таке вогнегасник - це технічний засіб, призначений для припинення горіння за допомогою подачі вогнегасної речовини, яка міститься в його корпусі, під дією надмірного тиску, за масою і конструктивним виконанням придатний для транспортування і застосування людиною. 

Вогнегасники бувають як переносні, які за масою не повинні перевищувати 20 кг, так і пересувні маса яких не перевищує 450 кг 
Вогнегасник це один з найпоширеніших і найефективніших видів первинного засобу пожежогасіння, який повинен бути в кожному офісі, кожному виробничому і складському приміщенні, в кожному готелі, ресторані, гуртожитку, магазині, кіоску та на прилеглій територій підприємства. 
За відсутності норм належності вогнегасників для конкретних об`єктів тип та необхідна кількість вогнегасників визначають за типовими нормами належності вогнегасників. 
При виборі типу та необхідної кількості вогнегасників для оснащення об`єкту слід враховувати фізико-хімічні і пожежонебезпечні властивості горючих речовин, характер їх взаємодії з вогнегасними речовинами, а також площа приміщень, будинків і споруд. Необхідну кількість вогнегасників визначають окремо для кожного поверху і приміщення об`єкту. Приміщення, в якому розміщено декілька різних за пожежною небезпекою виробництв, не відокремлених один від одного протипожежними стінами, оснащують вогнегасниками за нормами найбільш небезпечного виробництва. Під час вибору типу і необхідної кількості вогнегасників для оснащення об`єктів слід також керуватися галузевими правилами пожежної безпеки, нормами технологічного проектування та іншими нормативно правовими актами, які регламентують вимоги до оснащення об`єктів вогнегасниками. При виборі типу вогнегасників необхідно враховувати кліматичні умови експлуатації будинків і споруд, придатність переносних і пересувних вогнегасників до гасіння пожеж різних класів. Згідно ГОСТ 27331-87 «Пожежна техніка. Класифікація пожеж» встановлено чотири класи пожежі, а також їх символи: 

клас А - горіння твердих речовин; 
клас В - горіння рідин; 
клас С - горіння газоподібних речовин; 
клас D - горіння металів. 

Окрім цих чотирьох класів "Правилами пожежної безпеки в Україні" введений ще додатковий п`ятий клас (Е), прийнятий для позначення пожеж, пов`язаних з горінням електроустановок. Знання класів пожеж та їх символів необхідне для вибору ефективних для гасіння пожеж вогнегасників. Символи класів пожеж які вогнегасник здатний гасити вказуються на корпусі вогнегасника. При покупці вогнегасника необхідно обов`язково переконатися, що цей вогнегасник сертифікований в Україні, звернути увагу на дату виготовлення, і дату технічного обслуговування вогнегасника, встановити які класи пожежі йому підвладні. При виборі порошкового вогнегасника необхідно також звернути увагу, щоб стрілка на манометрі знаходилася в зеленому секторі. Купуючи вогнегасник потрібно уважно перевірити його на відсутність механічних пошкоджень. Кожен вогнегасник повинен мати при собі паспорт. 
Придбані вогнегасники необхідно розміщувати згідно ГОСТ 12.4.009-83 з урахуванням вимог експлуатаційної документації на них. Вогнегасники слід розміщувати в доступних та помітних місцях, а також поблизу місць, де найбільш вірогідна поява вогнищ пожежі. При цьому необхідно забезпечити їх захист від дії сонячних променів, опалювальних приладів, а також хімічно агресивних речовин, які можуть негативно вплинути на їх працездатність. Вогнегасники в місцях їх розміщення (усередині будинків та приміщень, біля входів або виходів з них, в коридорах) не повинні створювати перешкоди під час евакуації людей. Переносні вогнегасники розміщують шляхом навішування за допомогою кронштейнів на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника, і на відстані від дверей, достатньому для їх повного відчинення, або встановлюють в пожежні шафи пожежних кранів, на пожежні щити або стенди, підставки або спеціальні тумби. Для вказівки місцезнаходження вогнегасників на об`єктах повинні встановлюватися вказівні знаки. 

Інформація взята з сайту: http://prometey.in.ua/

Шановні Друзі - будьте обережні при поводженні з вогнем! 

Не залишайте без нагляду електроприлади, не дозволяйте дітям бавитися сірниками та іншими вогненебезпечними предметами, не використовуйте електронагрівальні прилади кустарного (саморобного) виробництва, прилади виконані з порушенням вимог ПУЄ, не розпалюйте вогнище в не дозволених, не облаштованих для цього місцях. При виході з будинку, офісу, покидаючи місце роботи, переконаєтеся в тому, що вимкнені всі електроприлади, перекритий газ і відсутні можливі джерела загорянь. Пам`ятаєте, що викинутий з вікна недопалок або будь-який інший палаючий предмет може стати причиною пожежі. Пам`ятаєте, що вогонь помилок не прощає, і що пожежу легше попередити, ніж загасити. 

Використані матеріали: "Правила пожежної безпеки в Україні", "Типові норми належності вогнегасників", "Правила експлуатації вогнегасників", ГОСТ 27331-87 «Пожежна техніка. Класифікація пожеж»