Популярні приколи

відео

хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

Гейзер. Памятник Пчеле

Гейзер минеральной воды в Вучково находится на берегу горного потока в урочище Петровец на подъезде к Межгорью со стороны Хуста. Вода в источнике соленая, с высоким содержанием железа, что видно по красно-оранжевому цвету окружающих камней. Раньше гейзер бил вверх свободным 7-метровым фонтаном с постоянной периодичностью 4 раза в сутки. В советские времена, при закладке санатория, он был заключен в трубу, основной поток отведен к речке. В настоящее время гейзер снова извергается вертикально вверх фонтаном высотой 5-7 метров. Периодичность извержений может меняться от 20 мин до нескольких часов (в среднем, каждые два часа). Продолжительнось извержения - около 10 мин. На другой стороне речки есть источник с вкусной железистой минеральной водой - "квасом". На въезде в урочище находится пчеловодческое хозяйство, на территории которого установлен единственный в Европе памятник пчеле. Именно здесь в 1960-е гг. был выведен морозоустойчивый вид пчелы-карпатянки.

**********************************

Єдиний в Україні гейзер мінеральної води знаходиться на Закарпатті, в селі Петровець на березі гірського потоку. Вода з якого мітить залізо, та є солоною.

Колись з гейзеру вода била фонтаном на висоту 5-ть метрів, але тепер  він укладений в трубу і б’є убік. Періодичність вивержень змінюється від 20 хвилин до декількох годин. На іншій стороні річки є джерело із смачним – «квасом». На в’їзді в урочище – бджільницьке господарство, на території якого встановлено єдиний в Європі пам’ятник бджолі.

Карпатські вулкани перестали вивергатися вже кілька мільйонів років тому і перетворилися на гірські хребти і окремі гори – останці. Але ще й зараз можна спостерігати деякі прояви пізній стадії вулканізму: грязьові вулкани і водяний гейзер. Найвідоміші гейзери знаходяться в Ісландії, на Камчатці, в парку Йеллоустон. Є свій гейзер і в Україні.

Вода в гейзері зараз холодна, рази в три менш солона, ніж раніше і б’є нерегулярно виключно в горизонтальному напрямку. На кам’янистому березі стоїть вертикально заварений обрізок труби. Навколо неї земля руда за високого вмісту заліза у воді викидається гейзером. Інша труба виходить із землі горизонтально над рікою. Періодичність вивержень непостійна. Чекати його можна і кілька годин.

За словами очевидців, наближення виверження можна дізнатися по глухому клекіті в трубі. У пік виверження, вируючий пінний потік насиченою газами води періщить в протилежний берег. Біля вертикальної труби утворюється велика калюжа. Створюється враження, що вода кипить. Досягнувши піку, процес поступово затихає. Навіть тепер викид води в гейзері залишає сильне враження.

Координати: 48°27’30.09”N, 23°31’37.35”E
Адреса: с. Вучкове Міжгірського р-ну, ур. Петровець

 



зы: вода на вкус солоновато-кислая. звучин не очень, но на самом деле вкусная. очень :)

4

Останні статті

Коментарі

130.04.15, 13:30

отличный размер !

    230.04.15, 15:32Відповідь на 1 від leschyi

    какой такой размер?

      31.05.15, 23:09Відповідь на 2 від КорицЯ

      какой не знаю , но мне нравится

        42.05.15, 09:31Відповідь на 3 від leschyi

        от уже

          56.05.15, 00:44

          цей гейзер мені шось напоминає неможу дотелепати - шо