хочу сюда!
 

Natalia

39 лет, близнецы, познакомится с парнем в возрасте 30-45 лет

Контактні лінзи чи окуляри, що обрати?

Я пишу цю замітку як людина, що має ваду зору і багато років користується і першим і другим( тому тут будуть вказані мої враження і переживання щодо мого зору)

Отже, ЛІНЗИ, що про них варто знати (плюси та мінуси)

Опишу мінуси, хоча завчасно мушу попередити, що всі мінуси перекриваються одним величезним плюсом = Ви маєте можливість отримати повноцінний зір і вигядати при цьому привабливо!

1. Вперше надіти їх буде надзвичайно важко, тому що для ваших очей лінзи - це інородне тіло. Вам доведеться подолати інстикт, тому захочеться часто кліпати, очі будуть сильно сльозитись. Морально ця процедура буде викликати надзвичайну відразу - це результат сильної дії інстинктивного захисту вашого ока від пошкоджень.

2. Будь -який пил при попаданні в око, коли на ньому лінза, може викликати надзвичайно сильний біль. Це буде відбуватись з 2 причин. Перша -це те що око не достатньо зволожене, друга - це те що поверхня лінзи "липка" тобто пилинка з гострими краями чіпляється за лінзу, ви поченаєте активно кліпати, щоб змити цю пилинку сльозою, але вона "влипає" в лінзу і царапає внутрішню повіку ока.  Ця зона надзвичайно чутлива, тому вам доведеться добре проплакатись щоб змити пилинку.

Не варто сильно лякатись пилу. Я спробувала різні методи захисту. Може допомогти носіння  стильних окулярів від сонця, (окуляри можуть бути прозорими). З собою варто носити контейнери для лінз зі свіжим і чистим розчином. В тих ситуаціях, коли  потрібно витягнути і промити лінзу від пилу ці контейнери з рідиною вам сильно допоможуть!! Але ні в якому випадку не робіть це на вулиці!!!! Одним поривом вітру ви можете розпрощатись з лінзою, а отже із нормальним зором.(на деякий час)

3. В деяких випадках лінзи можуть "затуманюватись" білими "плямами", це може бути білок,  або жир, або крем ( рідина для зняття косметики  ітд, тобто лінза може бути забрудненою. Відчуття при цьому, що на зображення, на яке ви дивитись, натянули білий напівпрозорий кульок, який плаває.В цьому немає нічого страшного : лінзи можна вийняти і добре промити рідиною для лінз. Іншою причиною такого "затуманення" може бути інфекція. Найчастіше це схоже на коньюктивіт, але може мати і трохи інший характер. Наприклад в наслідок інфекції із сльозових проток може виділятись білий слиз, що буде "плавати по лінзі". При його видалення і промиванні ока він все-одно утворюється через деякий час.Це може бути занесений в очі насмарк В цьому випадку потрібно пролікувати очі, проконсольуватись з лікарем. Мені допомагають краплі "сульфацил"

4Проростання судинок. Ця проблема виникає в наслідок довгого носіння лінз, користування компютером. Око теж потребує кисню (який воно отримує через ці судинки) тому судинки пояляються не там де потрібно. Для мене найкращою профілактикою є щорічна поїздка на море.  очі прекрасно відпочивають коли ви (навіть у лінзах) вдивляєтесь в безкрайнє синє море. Варто там пошукати очима маленькі точки (наприклад кораблики), роздивитись деталі предметів що знаходяться на відстані.

Плюси носіння лінз

Незважаючи що лінзи це свого роду "милиця" плюсів є досить багато

1 Відчуття нормального зору. Ви отримуєете можливість радіти повноцінному житті, нормально бачити навколишній світ, своїх друзів, рідних, природу, цінники в магазинах, назви вулиць...

2. Ви збережете свій зовнішній вигляд природним ( З таким поганим зором як у мене , а це -6, я б виглядала за окулярами як кріт з малюсюсінькими очима)

3. Ви зможете подивитись кіно в 3 де (Якби не лінзи я б не могла оцінити всю неймовірну красу Аватара в 3д)

4. Ви зможете ниряти під водою з маскою та трубкою, займатись дайвінгом, плавати в морі . Страшно подумати що я б могла не побачити унікальний підводний світ червоного моря...чудесниих рибок, корали....

5. Для дівчат нормальний зір - це половина життя))) можливість реально оцінити свої позитивні сторони та недоліки(фізичні), можливість адекватно реагувати на оточуючих людей, не ображатись, бути більш розкомплексованою

ОКУЛЯРИ

Перше моє знайомство з окулярами відбулось ще в школі. Але тоді я надала перевагу лінзам

Пізніше я знову частково повернулась до користування окулярами. Моє враження від такого користування ще більш негативніше

1. При великому мінусі окуляри сильно скривлюють зображення. Не можливо реально оцінити відстань до сходинки. Кілька раз я ледве стримувалась на ногах.

2. Рухати очима в право чи в ліво не можна, тому що найоптимальніше місце для фокусування променів, що відбиваються від обєктів - центр скла. А отже хочете побачити людину зліва, повертайте голову, очима завжди дивіться прямо (як робот)

3. Звикання до окулярів призводить до "неживого погляду". Навіть коли ви їх знімаєта, продовжуєте дивитись тільки прямо. Погодьтесь - це жахливо виглядає. Мязи ока атрофуються, ви втрачаєте можливість нормально бачити

4. Нестабільне зображення змазує його чіткість. Ви жива людина, тоді ви рухаєтесь, окуляри теж...Щоб побачити одне і те саме зображення, що ви чітко бачите у лінзах навіть при русі, в окулярах доведеться завмерти і не дихати)))

5. Окуляри запотівають при вході в тепле приміщення з вулиці.

6. Якщо ви носили лінзи і ваш мозок звик сприймати зображення в нормальній якості, від носіння окулярів вас може почати нудити. Мозок просто не розуміє що трапилось з вами і йому потрібен час щоб перенастроїтись на зображення іншої якості. А поки ви будете втрачати орієнтацію у просторі ( тобто вона буде розмита, є ймовірність вписти, вдаритись, не помітити автомобіть і тд)

Позитив

Окуляри можна використовувати у вечері, дома, щоб очі відпочили від лінз. В ночі, коли потрібно терміново встати, окуляри вам сильно допоможуть. В екстремальних випаках ви просто не встигнете одягнути лінзи.

Зір - це надзвичайно важливий і прекрасний орган, це відчуття свободи, краси.....це те ,без чого я задихаюсь і схожу з розуму...

Бажаю всім берегти свій безцінний зір!

 

 


0%, 0 голосов

67%, 2 голоса

0%, 0 голосов

33%, 1 голос
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.
3

Комментарии