Обласне телебачення"Галичина" 20 хвилин очікувало кворуму

20 хвилин івано-франківське обласне телебачення транслювало очікування кворуму облради
Навесні звичка депутатів запізнюватись після перерви на засідання облради переросла у банальні прогули. Щойно ОТБ «Галичина» трохи більше 20 хвилин транслювало спроби керівництва облради зібрати докупи народних обранців. З перемінним успіхом у сесійній залі знаходились від 50 до 52 депутатів.
Телеглядачі мали змогу спостерігати, як депутати телефонують своїм колегам і намагаються назбирати кворум для продовження пленарного засідання. Чи продовжиться робота сесії – наразі невідомо.


Депутати облради не звільнили Ольгу Бабій

 

Сьогодні почалось друге пленарне засідання сесії Івано-Франківської облради. Нагадаємо, що минулого разу робота закінчилась скандальним розглядом питання про відставку генерального директора ОТБ «Галичина» Ольги Бабій. Повернувшись сьогодні до розгляду даного питання, фракція «Наша Україна» внесла пропозицію зняти з розгляду дане питання. Більше пропозицій не надійшло. Пропозиція була одноголосно підтримана. У залі пролунали оплески. Тож шоу наразі скасовано.


Намалюй мені море, та так, щоб штормило.
Намалюй мені море, та так, щоб штормило.
Сильний вітер і гнівні пориви води…
А на березі ми. Вдвох малюємо крила
Й не змиваються хвилями їхні сліди
А на березі ми. Не злякавшись негоди,
навстріч вітру босоніж по мокрих пісках,
міцно взявшись за руки, тамуючи подих,
біжимо і сміємось як діти в казках…
Намалюй мені море… Де гнатись не треба
За придуманим щастям, за мрію у нім.
Хай штормить і лютує роз’ятрене небо,
А ми вдвох… і нам все ніпочім, ніпочім…
А ми вдвох. Але ти не малюй, я благаю,
Нас у двох серед хвиль, наших вигадок мить.
Не малюй наших мрій. Я їх й так пам’ятаю.
Тільки море оте, що штормить, що штормить…


Розвіваю усі думкиРозвіваю усі думки
Хай за вітром у даль полинуть…
Я побуду з тобою лиш
Без думок хоч одну хвилину.
Я тебе обійму дощем
Чи осінньо-тремтливим листям,
А на серце вогненний щем,
Коли ти так до болю близько…
Розіллюсь я в тобі за край,
Прошептавши шаленств сонату,
Ти лиш тільки мене бажай,
Як ніхто ще не смів бажати…
Я тобі напишу про ніч,
Що з’єднала крізь відстань руки.
Ти мене хоч у сні поклич –
І не буде для нас розлуки.
У осінніх рядках мольби
Прочитаю для тебе літо,
Ти лиш тільки мене люби
Як ніхто ще не смів любити…
І ридає цей світ нехай
Від осінньої болі й втрати,
Але ти… ти мене кохай,
Як ніхто ще не смів кохати!

Думки в невпопад

Думки в невпопад,
на душі якось сумно і холодно…
Тебе вже давно
не чекаю й не кличу у сні,
Та знов зорепад
нагадав як спокусливо й солодко
З тобою удвох
малювали ми крила весні.
Я знала – не мій,
та в думках все одно через відстані
Летіла в твій світ,
цілувала тебе і до дна
Нектар пила твій
і здавалось всі зорі непізнані
Зовуть нас в політ,
у якому лиш наша весна…
Я знаю, що ти –
лиш бажана, намріяна вигадка,
І знову клянусь,
що забуду тебе – тільки так.
Ми різні світи…
І до слів цих давно уже звикла я,
Та тільки чомусь
я без тебе не звикну ніяк…

В області зарплати легалізовуватимуть за затвердженою програмою

 

Затверджено комплексну програму заходів з легалізації заробітної плати в області на 2013-14 роки.
Відповідну комісію очолює заступник голови ОДА Ігор Зварич. До речі, наша область єдина в Україні, яка має таку програму. Хоча Івано-Франківщина за рівнем легалізації зарплати у державі займає провідні позиції — показник в області коливається від 0,3 до 1,7 відсотка, але все ж є чимало суб’єктів господарювання, які виплачують заробітну плату своїм працівникам нижче мінімального рівня.
На Прикарпатті збирались бджолярі

 

Науково-практична конференція «Зустрічі бджолярів в Карпатах» зібрала на базі лікувально- оздоровчого комплексу «Дружба» у Долинському районі фахівців з різних куточків України та з-за кордону.
Фахівці із бджільництва з Івано-Франківської, Полтавської, Київської, Волинської, Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Донецької, Рівненської областей України та з Чехії, Словаччини, Польщі та Болгарії взяли участь у конференції: «Сучасне бджільництво. Українські та закордонні технології утримання бджіл, ветеринарія, апітерапія та реманент».
Серед учасників конференції: заступник директора департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Степан Вінтонович, начальник управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації Уляна Сергенюк та долинський міський голова Володимир Гаразд. Благословив учасників конференції настоятель Гошівського Святопреображенського Василіанського монастиря о. Дам’ян Кастран.
Учасники конференції у виступах говорили про розвиток сучасного українського пасічника, новітні технології, виробництво з мінімальним впливом на природне середовище і засоби переробки екологічно чистої бджолиної продукції.
Бджолярі відвідали духовну святиню Долинщини — Гошівський монастир та побачили виступи місцевих мистецьких колективів.
У Долині провели виставку-ярмарок, де продавали продукцію бджільництва.
За вагомий внесок у розвиток галузі бджолярі нагороджені грамотами департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації та голови районної державної адміністрації і голови районної ради. Ініціатори конференції: обласна асоціація розвитку бджільництва «Галичина», громадська організація «Братство карпатських бджолярів», Долинське районне товариство пасічників за підтримки районної державної адміністрації і Долинської міської ради.

В Україні за роки незалежності з карти зник 321 населений пункт

 
За даними Апарату Верховної Ради, за роки незалежності в Україні з карти зник 321 населений пункт. Це 40 селищ і 601 село.
2000-й рік став рекордним для України щодо вимирання сіл. Тоді з адміністративного обліку було знято 86 населених пунктів.
Найбільше сільських населених пунктів зникло через адміністративні втручання у 1991 році. Населені пункти то тут, то там почали приєднували до інших сіл та селищ.
Найбільше за роки незалежності вимерло сіл на Київщині, Полтавщині, Житомирщині, Сумщині, Харківщині, Чернігівщині.
Проте через відсутність жителів жодне село за цей час не щезло з території Івано-Франківщини, Тернопільщини, Чернігівщини.
Соціологи пов’язують кількість вимерлих сіл із від’ємним природним приростом населення.
«У різних областях України – різна ситуація. Лише кілька регіонів мають за природним приростом не мінус, а плюс. Так, за даними 2012 року, у Волинській, Закарпатській, Рівненській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях більше народжувалось людей, ніж помирало. І така ж ситуація у місті Києві», – коментують в Інституті демографії та соціальних досліджень імені Птухи.
З 2002 по 2012 роки сільське населення в Україні тільки скорочувалось, але відтік населення у міста відбувається і зараз. У перші роки незалежності була зворотна тенденція: люди їхали до сіл, тому що там було легше вижити, адже людина могла там прогодуватись.Прикарпатський лікар - автор наукового відкриттяДиплом дійсного члена інтелектуального клубу творчих особистостей “Галицькі кмітливці”, а ще - квиток почесного читача обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка на проведеному тут засіданні цього клубу вручили Василеві Поповичу - вченому-винахідникові, авторові першого в історії Івано-Франківського національного медуніверситету, нашого краю і всієї Західної України наукового відкриття в галузі медицини. Він у 2011-му став лауреатом обласної премії ім. Герасима Терсенова для винахідників і раціоналізаторів, а торік був удостоєний титулу “Найкращий науковець Прикарпаття”.
- Парадокс у тім, - сказала директор бібліотеки Людмила Бабій, - що прикарпатський професор, доктор медичних наук і водночас лікар-онколог, оториноларинголог, дитячий оториноларинголог вищої категорії Василь Попович більше знаний світовій спільноті вчених-медиків, аніж в Україні. Його особистий внесок у розвиток медичної науки відзначено такими престижними закордонними нагородами, як медаллю ім. Петра Капіци Російської академії наук, орденом “Золотий орел” Європейської академії природничих наук, орденом “Шевальє” Бельгійської академії наук…
На засіданні клубу “Галицькі кмітливці”, звичайно ж, найбільше довелося розповідати про себе і свої здобутки в науці й медичній практиці, в царині винахідництва й раціоналізаторства, відповідати на запитання присутніх самому Василеві Івановичу. Він уродженець м. Долини, наприкінці березня зустрів своє 53-річчя. Фахову освіту здобував у Львівському медучилищі, Томському державному медуніверситеті. Там, у Росії, після закінчення ВНЗ В. Попович певний час працював у клініках науково-дослідних установ. До речі, заодно він був одним з організаторів і керівником Сибірського центру української культури “Джерело”. Але, звичайно, тягнуло його на Батьківщину. Повернувшись на рідне Прикарпаття, із жовтня 2001-го вчений завідує курсом оториноларингології в івано-Франківському медуніверситеті, через кілька років організовує кафедру оториноларингології з курсом хірургії голови та шиї.
Коло наукових досліджень В. Поповича - органозберігаючі методи лікування пухлин голови та шиї; методи комплексного лікування при хронічних запальних процесах носа і навколоносових пазух; програми реабілітації отоларингологічних хворих. Він організовував Центр мікрохірургії і реконструктивної хірургії ЛОР-органів на базі ОКЛ, а на базі ОДКЛ - Центр ендоскопічної хірургії ЛОР-органів у дітей і Центр слухомовної реабілітації поганочуючих та глухих дітей.
Тема ж наукового відкриття в галузі медицини, здійсненого колективом науковців медуніверситету під керівництвом В. Поповича, звучить досить складно як для не обізнаних з цим: “Закономірний зв’язок між розвитком хронічного аспіринового поліпозного риносинуїту і порушенням метаболізму арахідонової кислоти в організмі людини”. Варто зауважити, що в Україні за всі роки її незалежності зроблено загалом лише 46 наукових відкриттів. Тим престижнішим є почесне місце, яке займає серед їх авторів наш краянин.
Василь Іванович бере активну участь у благодійних проектах, як-от “Реконструкція будинку перестарілих у с. Чернієві” - спільно з БФ “Henri Nouwen”, “Лікарня для ведмежат” у рамках проекту “Лікарня, доброзичлива до дитини” спільно з Європейською асоціацією студентів-медиків “EMSA” і міжнародним фондом ЮНіСЕФ, “Почуй мене” - програма безоплатного протезування глухих дітей (а це важлива соціальна проблема) спільно з міжнародним фондом ЮНіСЕФ і торговельною маркою “Pampers”. На зустрічі в інтелектуальному клубі творчих особистостей організатори винахідництва й раціоналізаторства на Прикарпатті Богдан Середюк та Лідія Шляхтич високо оцінювали творчий доробок Василя Поповича у цій сфері. Про співпрацю з ним у галузі онкології та в реабілітації ЛОР-хворих дітей вели мову головні лікарі обласного онкодиспансеру - Володимир Романчук та обласної дитячої клінічної лікарні - Радислав Котурбаш, побажали гостеві клубу підкорення нових наукових вершин проректор з науки ІФНМУ Ігор Вакалюк, професор ІФНТУНГ Едуард Кузьменко, відомий краєзнавець Петро Арсенич. Пісенні твори подарували вченому вихованці професора ПНУ ім. В. Стефаника Христини Михайлюк - четвертокурсниця інституту мистецтв Надія Вівчарук та студентське вокальне тріо ”Едельвейс”.
Джерело: Газета ГАЛИЧИНА
Співчуття Софрону Мудрому

 

Івано-Франківська міська рада та виконавчий комітет поділяє горе і складає щирі слова співчуття Єпископу-емериту Івано-Франківської єпархії УГКЦ, ректору Івано-Франківської Теологічної Академії Софрону Мудрому, ЧСВВ з приводу смерті рідної сестри Софії Мудрої – монахині згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.
Поділяємо Ваше горе, разом з вами схиляємо голову в глибокій скорботі та молитві за упокій душі с.Софії в оселях небесних.
Вічна їй пам`ять.