хочу сюди!
 

Ксения

39 років, овен, познайомиться з хлопцем у віці 37-52 років

Откуда есмъ русский язык .

 • 13.12.13, 10:22
ОРИГІНАЛ СТАТТІ ЗБЕРІГАЮ  ТУТ
Так як стаття МОЯ ВЛАСНА,ніяких (С) не буде.
Раніше публікувалася на айюшці(й з"явилася саме тут вперше),
тому маю право редагувати,тут версія з доповненнями.
Всі питання до автора,автор тут.
Для тих,хто цікавиться історією Московського Патріархату раджу
сходити прочитати коментарі на Корреспонденті.
Дякую за увагу.

Петро 1-й : Деспот,Ворог,Будівельник,Реформатор?

(спроба незалежної оцінки та аналізу)ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА.

В даній статті піде мова про культурну,наукову та мовну Реформи Петра 1-го,
та їх вплив на подальшу історію.Всі висновки,та оцінювання зроблені на реальних фактах,джерелах, діяльності історичних осіб.Багато з цих фактів
вивчаються в школах,але їм не приділяється тої важливості  як факторів історичного впливу на подальшу історію.Намагався максимально просто викласти матеріал,мінімізувати дати та скучний перелік подій.
Для зручності,матеріал розбитий на періоди,та пункти,тому ВЕЛИЧЕЗНЕ прохання,НЕ флудити,а вести діалог чи спір,чи уточнювати ЗА конкретними пунктами,а не взагал.Так як об"єм матеріалу великий,тож прошу "велике соррі" за "многабукафф"
Намагався,максимально оцінювати,не приймаючи ЖОДНИХ ІДЕОЛОГІЙ ТА АГІТАЦІЙ - як би аналіз зі сторони розрахований на загальне ознайомлення для підвищення знаннь та ерудиції.cat


1)Історичні передумови та впливи на юного Царя.

- Іван Грозний та Новгород.Початок винищення словянства на Московщині.
Держустрій Князівства Московського та знать.Мова знаті в "до-петровські" часи.


Самою першою великою постаттю,що змінила хід історії в подальшому,є один з найбільших тиранів - Іван 4-й (Грозний).Щоправда,"Грозним" його назвуть пізніше.Прийшовши до влади князем,він стане ПЕРШИМ ЦАРЕМ(згідно титулу),
й Московське князівство,яке відносно не давно перестало бути улусом стане царством.
В школах,період його правління оцінюють по-різному: й як першого "збирача" земель до купи,й як жорсткого тирану.Але мовчать про одну річ,що Іван зробив,
не зовсім на користь для подальшої -історії : винищення та захоплення Новгороду.
Що ж тут не так?А все досить просто - не буду багато писати,нагадаю лиш,то що було ніби "іго" та паннування "орди" на північному сході Русі(як це вивчається в школах).
Щоправда,тут є дві речі,які не сумісні з цією теорією.
Перша - якщо,на території решти Русі,де панування орди не було був відносний занепад,та постійні війни з ордою,то в захопленній частині Русі,в усіх улусах....ЗАСНОВАНО НАЙБІЛЬШЕ МІСТ сучасної Росії.Саме так,в той період,й хто має сумнів - вам сюди.
Друга невідповідність - самий бурхливий розвиток будівництва церков та монастирів,ТАКОЖ припадає на період іга.
В мене питання,а що ж то за поневолювачі такі - міста розбудовують,засновують храми поневолених,підтримують їх релігію по суті?
Ось,тут "ідеологічно правильні історики" й мовчать як риби - Іван Грозний,НЕ був збирачем земель,а всі його походи були...міжусібними розборками між постординською знаттю,й ким він й сам був також.
Якщо,глянути ще глибше в історію,то кидається в очі один факт:
церква та монахи,НЕ ПИСАЛИ ніколи мовою Руською,наприклад той же Нестор пише...староболгарською(!)(Мені досі дивно,що на день української мови шанують Нестора,адже він НІКОЛИ НЕ ПИСАВ РУСЬКОЮ!)А знать,ще з часів орди...татари(!)-як би їх деякі вчені виправдовуючи не називали "тать ариями",слов"янами вони НЕ БУЛИ ніколи.Отже,ще з того часу,паралельно "живій" мові "смердів та черні"
ВЖЕ існувала - окрема церковна,та окрема "знатна" татарська мови.
Тобто,"вищі".
Мови не має,це зробило неабиякий вплив й на "нижчу мову".Особливо у фонетиці та вимові.
Повернемося до подій в Новгороді Великому.
А справа,в тому,що Новгород орді ТЕЖ НЕ ПОКОРИВСЯ(звідки зараз й черпають дані,й називають їх мову "древнерусским" язиком,хоча він насправді мало різниться від сучасної української мови!),так от
Новгородські правителі,бачачи,що їх сусіди перетворюються на більш потужну та агресивну державу,заради спасіння нації та культури,починають договір з Литвою та Поляками,які їм були ближчими кревно.Іван Грозний,просто використав момент - й захопив,та вирізав останній оплот Русі й словянства на півночі біля Московії.
Хоч "зі скрипом",але це визнають всі вчені.Але в підручники шкільні слідкують,щоб то не потрапляло.

Отже висновок,по Івану Грозному(саме важливе).
-остаточне знищення важливості слов"янської мови Русі в Московському Царстві,укріплення староболгарської в церкві та татарської мови серед бояр.
Так триватиме,аж до правління Петра 1.


- Захоплення влади Романовими.
Перша спроба реформ,та побоювання Церкви та знаті.


Згасання династіїї Рюриковичів,за часів,які пізніше назвуть "Смутою",
приведе до власті Царями династію Романових.
Але слід,визнати цікаву річ - великого впливу на знать-бояр вони не мали,
пояснюється це дуже просто: Романови хоч,й були дворянами,але НЕ нащадками княжого роду й не "з татар".
Тому,ніяких видатних реформ,вони провести не могли - їм протистояли сильні
бояри з татар.Та ще плюс до того,за час їх правління сильно зростає сила Московської Церкви,що віддаляється остаточно від центру Православья(Константинополя),й починає керувати не лише в своїх церковних справах,але й починає відігравати сильну роль в державному управлінні.
На "допетровські" часи припадає найбільш кривава сторінка діяльності церкви Московської єпархії,що за родом та масштабами нічим не відрізняється від католицькій інквізиції.Чому,це не вивчається в школі - загадка,хоча секретом не є -будь хто може сам переконатися.

- Іслам в історії Московії(шапка Мономаха)

Є ще один,маловідомий факт.Якщо,орда не мала великої та єдиної релії,
то в ці часи на територію Московських земель,починає потрапляти іслам.
Першим суттєво цікавився ним,ще Мономах,його "шапка" була державним символом "вінчання на царство".Так,от чи то в ті часи в дарованому йому головному уборі,чи вже пізніше,але,вона інструктована мусульманськими символами та арабським письмом.Дуже,багато арабського письма й на одязі,зброї та іншому скрізь присутні арабські письмена.
Більш,того іслам поступово,охоплює землі від Астрахані до Казані,й певне,що потрапляє до численних боярів-татар.Саме з тих часів,починає зароджуватися
протистояння релігійне,що ТАКОЖ вплине на юного Петра.
Доповнення!
Виявляється,іслам проник на Московщину,значно раніше Християнства,
причому абсолютно добровільно став паралельною релігією.
Цікавий факт,що перш аніж до Володимира приїхали посли з Константинополя,він сам слав послів до берегів Волги ознайомитися з ісламом.
Тобто,він обирав з двох релігій,й Русь могла бути й не християнською,а...ісламською.Просто посли Константинополя переконали краще.

- Юрій Крижанич та його спроба ослов"янення Московщини.

Слід визнати,що на ті часи,хоч Україна(офіційно вона так  ще не називалася,
але назва вже існувала ззовні) й Московське царство не були єдиною державою й близько,але з занепадом орди на Московії ( а то,що то був саме занепад,чи переродження сумніву не має,оскільки жодних відомостей про великі баталії
які б призвели до "вигнання" загарбників не існує,більш того все проти цього)
зв"язки почали відновлюватися.Але,у 1658 році укладено Гадяцьку угоду, на підставі якої Україна мала стати конфедеративним Великим князівством Руським в унії з Річчю Посполитою.Це не сподобалося Московському цареві та
знатті,оскільки це фактично означало початок відродження Русі з подальшою
її незалежністю.А Московське царство,хоч ще не набуло тоїх сили та величі,але вже мало плани щодо розширення своїх територій сюди.Почалася велика українсько - московська війна під проводом гетьмана Виговського.
Тепер,ким же був Крижанич?Саме перше це монах - католік з Хорватії.
По друге вчений,сильний лінгвіст поліглот,одержимий ідеєю об"єднання
слов"ян в єдину величезну державу.Саме,заради цього,він вирушає до Москви,
але друга його подорож в Україну,на цей раз транзитом до Москви переривається затримкою на рік в Україні.Він вивчає детально руську мову тут,й приходить висновку,в тому що вона є самою правильною та головною для всіх слов"ян.(В Вікіпедії цю мову ВПЕРТО називають русским язиком,забуваючи,що
його на той час ще не існувало).Українці відбилися,настав відносний спокій,й Крижанич потрапляє до Москви,де пропонує Царю свої ідеї,з об"єднання слов"ян з центром у Москві,з єдиною мовою,на основі руської й об"єднаною
церквою(протистояння між православ"ям та католіцизмом на той час ще не існувало).
Тобто,пропозиції Крижанича для Москви,просто супер,але вони приймаються в штики,як Московською єпархією,яка не так давно стала незалежною,так й більшістю знаті.Чому пишу не всією?Бо з приходом Романових,почав з"являтися прошарок(хоч) їх було не багато,але не лише татарського походження знаті: Романовим потрібна була підтримка "своїх".
Тому,Крижанича відправляють в зсилку в Тобольськ,призначають навіть державне забезпечення,але не випускають - цар просто не знав,що з ним робити?
Крижанич,розуміючи небезпеку,пищше в зсилці дещо відозміну в своїх творах,де вже возвеличує Москву та царя,й створює своє штучне "слов"янське есперанто",яке так й лишилося лиш йому повністю зрозумілим та відомим.
В когось виникне питання - до чого тут Крижанич?
Насправді,постать його та все,що з ним зв"язане,чітко відповідають на
багато питань,й не вивчення його в школах - злочин,принаймі він є першим,хто постійно згадує в своїх творах назву Україна.По друге,по тому,що з ним сталося - ми бачимо передумову,появи Петра 1-го,його спроба ослов"янення Московського царства,не була покарана смертю,-навпаки після смерті царя,йому надають можливість виїхати в Польшу.
ЦЕ ВАЖЛИВО!

- Дитинство Петра.

Нарешті,я зміг дійти до самого Петра 1-го.Все вище згадане,мені потрібно було,
щоб ви могли собі максимально зрозуміти,на розташування сил,та на світогляд
ЮНОГО Петра 1-го,тому,що саме в юності він закарбує план на всі вчинки в майбутньому.Отже,опускаємо його дитинство,й згадуємо,що вінчаний царем
Петро 1-й стає 10-ти річним хлопчаком.На той,час ніхто не міг би сказати,що
він стане майбутнім Петром Великим.Останнім царем та першим імператором.
Ще ніхто не міг би й помислити,що він поверне хід історії,й стане тим,хто повністю знищить останні впливи орди й стане по суті творцем цілої нації та її мови.

 - Початок ненависті до бояр й причина їх виникнення.

Згідно офіційної,"вилизаної" історії згадується тривалий стрілецький бунт,під проводом Милославських.Там,же говориться,щоб втихомирити народно-військову толпу(!) малого Петра виводять на ганок.
Насправді,це повна нісенітниця: по перше,стрільці як військо,мали воєначальників бояр.Й якби,той боярин(хоч один) ХОТІВ би захопити бунтом владу,то він Петра б убив би на тому ж ганкові.А народно-стрілецький бунт,якби мав місце - був би жорстоко покараний всіма боярами та царем заодно.
Знову,ж таки - Царі жили в палатах,та мали чудову охорону,яка б запросто відбила б стрільців.Ще й бояри б прийшли на поміч зі своїми військами кожен.Виходить,то...історична вигадка для "ідеологічно правильної історії".Що ж сталося насправді?
Насправді,владу,неофіційно захопили бояри-татари,й Петро пронесе до них ненависть крізь усе життя.До того бунту,за сприянням Романових,нетатарська
знать набрала сили,й на той період вже становила велику загрозу мешканцям
Китай-города,вони відчували,що втрачають владу та вплив.
По суті,відбулася "змова" - Петро лишається царем,але не діючим,а влада переходить до бояр.
Фактично в усій історії Росії,царі дуже рідко мали реальну владу та вплив - зрештою,ті,хто мав постають перед нами бездушними тиранами,й про них знімаються фільми,про них знають усі.Але мало,хто пробує зробити аналіз,на підставі історії чому вони так діяли.Всі розглядають в рамках "не вийти з забороненого".

- Потішні полки молодого царя та простолюдини.

Є ще одна нісенітниця про Петра,що протирічить й його характеру,й його діяльності.Офіційна історія,говорить,що Петро ніби був майже безграмотним,
бо його вчили 2 обмеженні д"яки Зотов та Нестеров,й тому Петро все життя писав з помилками.
Ви в те повірите,що це все про людину,яка мала живий розум,фантазію,військовий хист,чудово орієнтувалася в навігації,розуміла важливість фортець,в деталях володіла іноземними мовами,оточувала себе іноземцями та внесла,чи не найбільший вклад в розвиток Росії,й була ця людина не грамотна?Я в таке в житті не повірю.
Але,я чудово знаю "де песика закопано".
Я вже згадував,про те,що існувала при Грозному окремо,церковна мова,окремо мова "знаті" й окремо "черні".
До того часу,майже без змін "дожила" лише староболгарська,яку всі почали називати "церковно-слов"янською" й то сталося тому,що вона навмисне вивчалася в семінаріях та монастирях.
А як розвивалися мова "знаті" та мова "черні"?
Все вірно,утворився суржик з усіх трьох.При,чому якщо знать більше говорила та вживала татарських слів,то простий люд,який жив по селах та стікався в міста,більше говорив мовою руською,лиш втрачаючи сам акцент.
А дитинство "іграшкового" царя,як всім відомо проходило,під наглядом 2-х дяконів з простолюду,які не могли справитися з впливом численних друзів Петра,якими він керував у своїх потішних Преображенському та Семенівському полках.Тим,більше "вояки" росли разом з ним,по суті друзі дитинства,не дивно,що отримають від нього титули,заслуги,та перетворяться на Петровську "спецслужбу",й служитимуть йому вірою та правдою.Але всі вони-простолюдини.
Тому,абсолютно КОЖЕН історик підтвердить,Петро до самого скону,писав через слово...українізмами(сучасна назва).Більш того,мав ідею(майте терпіння
їх ровивати,й навіть зробив спробу)То буде нижче.
Знову ж таки,фактиччно до влади,його привів ніхто інший як Мазепа.Про це також нижче,але тут є ще один ключ до реформ Петра -
в дитинстві Петро був найбільш ослов"яненим з усіх царів Росії,які були в її історії.Й одним з найбільш освіченних,а не напівграмотним - то вже пізнвіша вигадка..бо не вписувалося в "ідеологічно правильну історію".
ХТО НЕ ВІРИТЬ - МАРШ ДО ШКОЛИ Й РОЗПИТАТИ ПРО ТО ВЧИТЕЛІВ!


2)Прихід до влади,перші приготування до реформ.


Влада,не далася молодому царю так просто.Йому за неї довелося,поборитися
й уже навіть маючи її зі звідною сестрою та зі старшим братом.
Але,вже отримавши він продовжує війни з Османською імперією та Кримом,
й в цьому йому знову ж таки підставляє плече Мазепа.Й якщо походи князя
Голіцина до того,були на рівні "піррових" перемог,то вже під керівництвом Петра були більш успішними,й авторитет царя виріс та укріпився.
Не буду описувати,його життя детально,кому цікаво маєте малоправдиву Вікипедію.

 - Відмова від титула Царя,титул імператора.Поява назви "Россія" та народу Великороссійсого.

Війни на якийсь час полонили основу життя молодого царя.Разом,з тим
він відчував й слабкість,й потребу в розвитку.Заснування будівництва флоту у лісах під Воронежчиною(між іншим теж за сприяння Мазепи,й фактично де була вітчина Мазепи та маєток)Петро,зрозумів потребу в науці,й у спеціалістах та вояках,взагалі зрозумів слабкі сторони.Для самоосвіти,Петро 1-й,(а він розумів,що слід починати саме з СЕБЕ)  викликає до Москви Гавриїла Бужинського,просить його в навчанні,та замовляє йому переклад ряду відомих наукових творів Європи.Один з самих перших та найвідоміших,які розтиражовані були найбільше(й потім найбільше винищувалися) був :
" «Феатрон, або Позоръ історичний" - писаний й друкований руською мовою та
буквичним шрифтом(до реформ Петра).Постать Бужинського,та його вплив як на Петра так й на російську мову величезний.Замовчуваним він стане при Катерині,за часів Петра,його просто "не взлюбили" в Московській єпархії колеги-священники,а народ його слухав охоче,хоча деякі прямо казали,що "говорит он варварски".Вже після смерті Петра,Бужинський зазнає навіть репресій,але  як й Крижанич,уникне великих покарань й повернеться до Києва.
Так,от в період між війнами,та в процесі освіти,Петро поступово,вживаючи спочатку дисциплінарні заходи : "подоли та рукави кафтанів постригти,бороди обрізати",а подекуди репресивні,поступово збагрюється від бояр-татар.Натомність,роздає титули тим,хто відзначився й "приніс користь державі".Петро 1-й прорубує "вікно в Європу",а перед тим веде активний пошук союзників проти Османської імперії,веде переписку через створене Велике посольство.
От тут,Петро особливо починає дратуватися зі свого офіційного титулу: "Царь Тартарський".Петро,нагадую,був ВЖЕ на той час досить освіченим.Тяжів він
до всього слов"янського,й такий титул.Зараз багато,хто каже,що він "вкрав" в українців назву,але.Останніми,хто Україну називав Руською землею,то були поляки за часів Виговського.
Тому,Петро,дещо змінив назву,й оголосив : народ руССким,а державу свою РуССкой империей,а сам став Імператором Россійським.При чому,на Україну Петро до Полтавської битви не зазіхав,розглядав її як союзника.Про це дещо нижче чому саме так.
Оголосивши імперію,та змінивши титул,Петро починає в НАКАЗОВОМУ порядку
вводити русский язик,по ходу його створюючи.Над цим працював,не лише Бужинський,а й інше як оточення Петра 1-го,так найбільший внесок зробили вчені з німців.

- Вплив німецьких вчених.Створення російської мови та алфавіту.

Ще за часів юності,поруч з потішними полками Петра,була невеличка "німецька слобідка",й Петру спочатку було просто цікаво там,з інтересу,а потім він навіть закохався.Тож,він був частим гостем там,вивчав мову,побут та життя.
Німці "стали" його "любовью",так само,як потім голландці,під час розбудови флоту в яких він навіть запозичить ідею прапору.
Тож,дивуватися тому,що Петро запросить до "делікатного питання" по суті,створення мови сторонніх та надійних спеціалістів не слід.Тим,більше серед німців,було багато славістів - лінгвистів.Одним словом,німцям з їх ментальністю Петро довіряв.При чому,самих німців Петро теж змушував вивчати та вживати новостворену російську мову.Але,якщо до Петра 1-го,науки як такої майже не було,то за Петра 1-го почався бурхливий розвиток науки.Тому,ці німці повинні були,спочатку ПЕРЕКЛАДАТИ наукову літературу та технічну,але зрозуміло,що термінів їм просто бракувало.Тому,зі згоди Петра,вони просто почали використовувати,латинські та іноземні терміни на "російський манер" та створювати словники.Я не хочу засуджувати в цьому ані німців,ані Петра.Були вагомі причини на те,хоч руську мову на Московщині,такий підхід  понищив сильно.
Вони не знали досконало мови,тим більш татарсько-болгарсько-руського суржику,а тут їм слов"янських термінів та "образів" пояснити ніхто не міг.Але спершу,була ще проблема - в нашій буквиці,символів та звуків було,значно більше,які ще хоч й можна було почути серед українців,чи інших,але вже серед російського простолюду,через вплив татарської та фінської давно
навіть голосовий апарат не відтворював.Тому,саме за Петра 1-го,при формуванні російської мови,й були вперше "викреслені" зайві символи,й створений був АЛФАВІТ,ближчий до сучасних.Поява АЛФАВІТУ замість АЗБУКИ.
Винити чи ні їх в тому?Я б не став,просто слід сприйняти як факт.- Початок репресій проти старих устроїв та порядків,утворення нової знаті.
Репресії проти старовірів.


Слід,зауважити - Петро намагався навести лад не лише в мові та науці.
Він боровся,з пороками,такі як алкоголізм та лінощі,він розвивав сільське господарство,бо армія та флоти голодними бути не могли,тобто,він зробив
велике потрясіння в усіх сферах.Владу його допомагали утримувати його
"спецназівці" з колишніх "потішних" полків.Задля укріплення влади Петро будує
нову столицю,щоб якомога подалі бути від ображених бояр.Репресій щодо них,він чинив лише при непокорі,але зраду боявся.Тому в Санкт-Петербурзі,він почував себе більш впевнено.Не минули зміни й церкву,-яка вже на той час мала,так званих старообрядців.Спочатку Петро проголосив віротерпимість(не забуваємо,що серед бояр було багато татар!),але чим більше влада Петра укріплювалася,тим більше з"являлося явних та неявних репресій на користь традиційного православья.Слід,зауважити,що старообрядці,ще й трималися "старої" мови,а не лишень обрядів,тому поява "нового язика",стала додатковим чинником їх незадоволення та спротиву.Й хоч,вони до того й так мали слабкі позиції,то тепер проти них почалися справжні гоніння - церкви та часовні спалювали,а самих перехрещували або страчували.Зрештою,закінчилося то майже винищенням,та втечею у глухі місця останніх.
Петро,все нове,НЕ ПРОГОЛОШУВАВ,ВІН КНУТОМ ТА СОКИРОЮ ВЧИВ ТА ЗМУШУВАВ!
Саме,через це він увійшов,як тиран та деспот в історію.Зрозуміло,що такі дії
швидко дали результат - жити хотіли всі.

- Перепис історії..Вплив голландської,латинської та німецької мов на подальший розвиток російської.

Провівши багато переможних воєн,провівши купу реформ,фактично перетворивши темне Московське царство на Російську імперію,Петро
зрозумів - він проробив велику роботу,й створив могутню державу.
А як може бути могутня держава без "правильної" історії?Не протримається,
тому неграмотні ті вчені,або лукавлять,що Петра називали неграмотним!..
Він перший,зрозумів - Великій Державі -треба тільки "світла" підправлена історія.
Ось,тут знову йому в поміч,приходять його старі друзі - німецькі вчені,й історія,
вперше сильно переписується,Россія стає спадкоємицею великої Русі,а
всі решта народів не при чому.Знову ж таки,Петро покращує,стосунки Московської церкви з Канонічним Православ"ям,змусивши Константинополь,визнати її автокефальність..
Починається написання першої "ідеологічно - правильної історії".
Але,що слід відзначити,то Петро 1-й,не так вже й сильно перекручував історії,більш того,він навіть,не став спалювати рукописи та літописи.

- Петро та Мазепа.Хто кого зрадив?

Петро та Мазепа.Дві великі історичні постаті,долі яких переплелися.
Але наприкінці різко розійшлися по 2 різні боки барикад.
Хто кого зрадив та чи була зрада?
Й чому,гетьман,маючи великі землеволодіння та маєтки на Курсщині
та Воронежчині,маючи великого впливу на козаків,раптом вирішує
допомагати юному Петрові,ризикуючи усім влазить в інтриги чужого
"двору",а не розбудовує своєї держави?
Питань багато,але відповіді на поверхні.
Справа в тому,що Мазепа дійсно мріяв про розбудову великої Руської
держави - України.Більш того,цей освічений гетьман,планував стати
в ній правителем.Але.Країна була роздерта та оточена ворогами -
Польща,Османська імперія докучали війнами.Європейські союзники
були над-то далеко,й не могли підтримати держави,яка ще не утворилася.
Більш того,не мали бажання сваритися ані з поляками,ані з турками,ані
з Кримом.Потрібен був союзник,й Мазепа вирішує,його створити собі сам.
Він допомагає,прийти до влади юному Петру.Він,вирішує багато його
проблем,у тому числі й з розбудовою флоту на Воронежчині.
Допомагає з військом у всіх походах очолюючи козаків.Чому зрадив?Чи може Петро не виконав якої обіцянки?Й чи існувала поміж них угода таємна?
Нові питання,але я думаю,що ніякої угоди не існувало.Справа в тому,що Петро,хоч й був ще  юним дитинчам,але він ВЖЕ був царем.Тому,ні про які угоди з Мазепою,на рахунок допомоги в державотворчості й мови йти не могло.З точки зору,хай й юного царя,але Мазепа був нижчий нього,й ніяк Петро б не
погодився б з Мазепою : тим,більше,на той час Московське царство,
було не лише темним та слабким як й Україна - але Україна була значно
за нього більша,при умові "збору" територій докупи.
Розрахунок Мазепи,був хоч й наївним на перший погляд,але єдино вірним:
він допоможе Петрові,а той мав би допомогти йому.
Все йшло добре,але до моменту,коли Петро,відчувши сили,проголосив себе
імператором Російським,проігнорувавши Мазепу.
Тоді,Мазепа зрозумів - Україну,він без бою не отримає.Він,хоч й добре
розумів,що йти шляхом Хмельницького та Виговського війною,є
велика авантюра(з легкої руки самого ж Мазепи,багато козаків вважали
росіян братами та союзниками),але він ризикнув,навіть розуміючи,що у випадку невдачі вірні йому козаки теж опиняться під ударом люті царя.
Тому,усвідомлюючи це,слід зазначити.АНІ ПЕТРО,АНІ МАЗЕПА не є зрадниками одне одного-
кожен з них діяв,згідно своїх меркантильних міркувань.Єдине,що можна
дорікнути Петру,що його просування влади на Україну,все ж таки були такою ж окупацією,проти якої козаки йому допомогали воювати не так давно.3)Смерть Петра,та основні висновки та передумови.
Деяка спадщина в історії.


- Зміна мови знаті.Вплив мови знаті на простолюдинів.

Петро 1 остаточно подолав владу гордовитих бояр-татарів,вихідців ще з
ординських часів.Більше того,внаслідок примусового переходу,на новий
руССкий язик,змусив знать та простолюдинів говорити однією мовою.
Проти змін мови в церкві піти він не ризикнув.

- Розвиток російської науки та промисловості.

Петро 1 фактично,заснував промисловість,кораблебудування,
підняв промисловість,з рівня поодиноких майстерень до великих
виробництв.За його сприяння в науку прийшли "зрусифіковані"
іноземні терміни.Поява шкіл для ремеслеників та спеціалістів й науковців
безпосередньо в країні.

- Час відносного спокою та розвитку в Російській імперії.

Внаслідок воєн,та військових походів,розширив території,створив державні
установи,поборов корупцію,ввів поліційний нагляд,та остаточно сформував
таємні "канцелярії",що пильно стежили за становищем,як в країні,так й за
кордоном.

Він був ОСТАННІМ ЦАРЕМ темного й слабкого Московського царства.
Й він став ПЕРШИМ ІМПЕРАТОРОМ Великої Російської імперії.


4)Катерина 2 Велика.


Тут,я дещо "перескочу" на "машині часу".Справа в тому,що Петро Великий,
став однією,з тих історичних осіб,вплив якого,не закінчився з його смертю.
Але,багато його досягнень були спотворені.Тому,без короткого огляду діянь
Катерини Великої - ця стаття була б не повною,як підручники з історії.
Після нього,ще якийсь час керували імператори з династії Романових,але
якихось суттєвих змін не сталося.Більше того,поступово від імперії почалася
знову відколюватися Козацька Держава.
Але,реформи Петра з його смертю не закінчилися - їх закінчить інша.
Великий Реформатор - Катерина 2 Велика.

- Церковна реформа.

Те на що не наважувалися Романови,змогла зробити перша ж представниця
нової династії.Можливо їй було,то легше зробити,як іноземці.До того ж,на той
момент,самодержець мав значно більшого впливу та владу,аніж Петро на початку.Разом,з тим вона стала першою,хто наважився вказати Церкві на
її місце.Можливо те,що "піпл схавав" це нахабство,Катерина 2 й осміліла.
Проте,вона стала останньою самодержицею,хто лишив найвагоміші сліди
в історії.
Чому я згадую,про неї в замітці саме про Петра Великого?
Справа в тому,що Катерина поставила,на деяких реформах Петра хрест,а деякі
розвинула ще більше.
Кому цікаво - більше,за посиланням,я лиш торкнуся мовно-культурних перетворень.

- Мовна реформа.Поява французької мови для знаті.

Катерина була німецькою принцесою.А ще вона любила моду та шик.
Вона любила оточувати себе кавалерами,й увійшла до історії досить
скандально-відомою дамою.
Але,вона відіграла важливу роль в остаточному формуванні російської мови.
Справа,в тому,що як Петро насильно не вводив російську мову,вона все одно
в столицях та в різних губерніях звучала дуже по - різному.Тобто,Катерина
знала точно,що навіть там де пліткою та сокирою "вчили" російської мови,населення все одно,або вживає діалекти,або взагалі продовжує говорити
рідною мовою.Її це,дуже турбувало,тому вона та її міністри,проводять політику
насильницької русифікації,при чому навіть в Києві,змусивши Києво-Могилянську академію перейти на російську.
Виникла ціла система,покарань за вживання "невірної" мови,видаються
словники,саме їй належить додавання в алфавіт літери "ё".
Спершу,збирання та спалювання старовинних рукописів,та берестяних грамот,
робилося саме з метою,"очищення" та "стандартизації" язика.Введення,нових французьких слів(Катерина фанатіла від французької мови,так само як Петро 1-й від німецької).Більш того,в знаті за часів Катерини,знову з"являється
"своя" окрема мова - на цей раз французька,причому пануватиме ця мода,
ще декілька поколінь навіть після розгрому Наполеону.
Але над простим людом знущатися вона не стала, більш того: Великому язику - Великая история!
Щоправда,не забула дати завдання німецьким вченим,ще більш "почистить" Великий язик.smoke

- Нова історична реформа.

Під час своїх русифікацій,знищення писемних джерел,(особливо дісталося
вчителю Петра - Бужинському,той же його "Феотрон" - вцілів просто чудом.
Катерина,чудово розуміла,що всі її злодіяння прощені не будуть.Тому,
вона за прикладом Петра,збирає знову німецьких,але вже поживших у Росії
вчених(не могла взяти французів,бо не могла зганьбитися перед Вольтером та їх Просвітою).
Починається ВЕЛИКА ФАЛЬСИФІКАЦІЯ ІСТОРІЇ.
Оригінали рукописів та літописів звозяться примусово відусіль,перш за все з України - знищуються,та переписуються вже "ідеологічно-правильно".
З"являється новий епос - Биліни.Й на основі,цього пишеться нова історія!
Для підкреслення Величі російського народу,скорену Україну,оголошують Малоросією,а мову малоросійським діалектом,при  цьому не забуваючи активно знищувати та забороняти.Більше того,фактично на підвладних їй
територіях України знищує місцеву церкву,передпорядковуючи Московському патріархату.

- Розорене козацтво на Придніпров"ї та німецькі колоністи степу.

Після розорення Січі,козаки не всі повтікали за Дунай.Відходили ті,що не мали
сил,поранені,слабкодухі.Російські війська жорстоко розправилися з січовиками,та з козацькими селами.Багато,хто з сім"ями пішли на не так давно завойовану Кубань.
Але,частина козаків,не хотіла ані кидати рідних міст,але й не бажала втрачати
ні культури,ні мови,ні незалежності.Долина Інгульця,Інгулу та Південного Бугу,
стали для них пристанищами.Там утворюються нові поселення,в жорстоких
умовах степу,вони могли утворювати,свої поселення лише в заростях Придніпров"я,або долинами річок.А степи стояли дикими та порожніми.
Поступово,козацтво,знову почало набирати сили,й це досить непокоїло імператрицю.Вона,вирішує заселяти степ,вірними їй німцями,щедро роздаючи їм наділи серед дикого степу.Але,це не сподобалося,козакам - тому,першим
колоністам дуже не пощастило,їх просто вибивали.
Якось,діяти проти козаків військом,в Катерини теж не виходило,настільки там
були складні умови.Тому,Катерина двічі проводить переговори,з козацькими старшинами,викликаючи їх до себе.
Саме,такий епізод,обережно описує Гоголь,у своїх "Вечорах на хуторі близько Диканьки",щоправда не пояснюючи,що козаки робили в Петербурзі.
Самі поміркуйте - Січ розорена,козаки винищені,й який може бути інтерес,до якихось селюків аж в самої Великої Імператриці?
Але інтерес був,й наслідком тих переговорів,хоч й це й стало мирним "знищенням" бойових козаків,та перетворення їх на селян,але - українці на Придніпрянщині отримали виняткові права:
-вони були вільними селянами,
-вони мали право влаштовувати,свої села в долинах річок,й поруч їх,
а німецькі поселення,лише серед степу.
-їх не карали за мову.Саме тому,Придніпров"я завжди було центром та оплотом українства,саме тому лише там міг з"явитися Нестор Махно.Скрізь інакша була ситуація,бо були панщина та поневолення.А тут жив  дух свободи та самовизначення.


5)Пушкін та його "Мідний вершник".

Петро 1,не лише справив вплив на Катерину.Його справжнім прихильником
був  нащадок "арапа Петра Великого" - О.С.Пушкін.
Й справа,не в тому,що Пушкін напише купу геніальних творів,зокрема присвячену Петру 1-му поему "Мідний вершник"- (Медный Всадник).
Ні.В пам"ять про Петра,та в знак вдячності за те що саме Петро дав його родині великий шанс в житті,Пушкін "відшліфує" російську мову(хоча,справжні дослідники поета знають,час від часу навіть в нього проскакують "українізми",тож те,що зараз видається - це насправді,не оригінальний Пушкін,а осучаснений  варіант).
Але разом,з тим,саме Пушкін остаточно й без всякого насильства,закінчить справу яку розпочав Петро Великий - саме він,остаточно відшліфує й завершить створення великої мови Пушкіна,-російської.

А вже,які висновки робити Вам - то особиста справа кожного.
Головне,перед тим осмислити діяльність та логіку вчинків та їх наслідки в історії.


ЩАНОВНІ РУССОТРОЛЛІ,НЕ ЗАДОВБУЙТЕ МЕНЕ БІЛЬШЕ ВАШИМИ "поглядами" НА ІСТОРІЮ,А ВЕЛЕСОВУ ДУРНИЦЮ БІЛЬШ НЕ ХОЧУ,АНІ БАЧИТИ,АНІ ЧУТИ!


72%, 18 голосів

28%, 7 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.
30

Коментарі

113.12.13, 10:32

оце ти розійшовсямнога букафпіду я краще поснідаю

  Гість: чечако

  213.12.13, 10:33

  ещё одна версия №...

   313.12.13, 10:33

   тточно, Светка Соколова, Игорек Антонов, Васька Сыроежкин, Петька Иванов, Олег Сидоров это раскосые\кривоногие\ коротыши монголы

    Гість: Мартышка Чита

    413.12.13, 10:38

    Оце ти вже догодив наших западенцям

     Гість: Познай себя

     513.12.13, 10:38

     «Хочешь погубить народ, истреби его язык».

      613.12.13, 10:45

      Статья о языке.Ты филолог?Или так,"погулять вышел"

       713.12.13, 10:48Відповідь на 4 від Гість: Мартышка Чита

       А там не нужно большого ума.Там,главное,всё "непатриотичное" обосрать.

        Гість: Мартышка Чита

        813.12.13, 10:50Відповідь на 7 від тор102

        А там не нужно большого ума.Там,главное,всё "непатриотичное" обосрать.

         913.12.13, 10:54Відповідь на 8 від Гість: Мартышка Чита

         Ну,теперь поапладируем.Обосрать получилось...

          Гість: Мартышка Чита

          1013.12.13, 10:58Відповідь на 9 від тор102

          Ну,теперь поапладируем.Обосрать получилось...таки да

           Сторінки:
           1
           2
           3
           4
           5
           6
           7
           8
           11
           попередня
           наступна