хочу сюда!
 

Вероніка

31 год, весы, познакомится с парнем в возрасте 23-33 лет

Трохи культури


В готелі "Тріанон", яким управляє якийсь Брігелла відбувається змовини сина доктора Ломбарді Сильвіо і дочки комерсанта Панталоне Петуньо Кларіче... Правда, зовсім недавно - про це повідомляє Панталоне - Кларіче була заочно просватана знаменитому комерсанту Туріну Федеріко Распоні, змовини ж з Сильвіо стали можливо завдяки тому, що Распоні загинув.

І тут раптом в готелі з'являється дивна людина і заявляє, що його господар приїхав до сеньйора Панталоне; після настирних розпитувань, що господаря звуть... Федеріко Распоні. Перш, ніж приїжджого встигають переконати, що той помер, в готелі з'являється ще одна дивна особа - неначебто і в чоловічому одязі, так тільки якась жіночна, - і заявляє: "Я Федеріко Распоні!", після чого пояснює, що замах-то був, але невдалий...

Брігелла-то, як виявляється, знає, хто це - зовсім не Федеріко, його сестра Беатріче! За тридцять дублонів та умовляє його не тільки мовчати, засвідчити, що вона - брат ("як не засвідчити, за тридцать-то дублонів! - філософськи помічає Брігелла. - Кінцево, Федеріко Распоні!"), після чого Беатріче заявляє, що треба улагодити ряд справ з паном Панталоне.

Сильвіо і Кларіче вирішують, що одна із справ - одруження, в результаті перший починає нишпорити по готелю, вишукуючи ненависного Туринця, щоб викликати його на дуель, а друга заявляє, що швидше помре, чим вийде за Распоні, і батьки не можуть її заспокоїти...

http://video.i.ua/user/517122/3770/15654/

Між тим Брігелла з'ясовує, що у вбивстві Федеріко звинуватили полюбленого Беатріче - Флоріндо Аретузі - який сховався в невідомому напрямі... Тепер та намагається його розшукати - а заразом і вибити грошей (спадку чекати доведеться довго) з Панталоне, який винен брату досить велику суму.

Між тим слуга Труффальдіно намагається налагодити контакт із Смеральдіною - і тут раптом з'являється Флоріндо! Коли слуга повертається, він наймає хитруна Труффальдіно в слуги (і той стає слугою двох панів)...

http://video.i.ua/user/517122/3770/15618/

Природно, служити відразу двом не просто, доводиться вивертатися і хитрити, що доводить перша ж задача - Флориндо посилає слугу на пошту (подивитися, чи не прийшло листа), той збирається бігти, і тут з'являється "Федеріко" - з наказом йти на пошту ж... Труффальдіно промовляється, що вже туди йшов, проте ухитряється викрутитися, коли задається природне питання - навіщо.

Не легше й іншим - наприклад, Сильвіо шукає господаря Труффальдіно, той направляє двох до Флоріндо. Ті, нічого не розуміючи, вибачаються і йдуть. Флоріндо довідується, що Распоні "живи".

http://video.i.ua/user/517122/3770/15660/

Проблеми Труффальдіно продовжуються - він узяв два листи (одне для Беатріче, одне для Флоріндо), Флоріндо розркрив адресований коханій... На щастя, викрутитися вдалося і у випадку з "господинею", і у випадку з "господарем"...

Продовжується і плутанина - Панталоне дає Труффальдіно гроші для господаря, а той їх віддає "господині".

Що ж до Беатриче-"Флориндо", вона зустрічає люту Кларіче і відкривається їй (спочатку примусивши ту пообіцяти, що вона збереже все секреті), в кінці сценки вони обнімаються - і тут входять батьки і, радісно посміхнувшися, повідомляють, що весілля відбудеться негайно... На щастя, Беатріче вдається його відкласти - мовляв, спочатку вирішимо фінансові питання, - ці питання Панталоне готовий вирішити негайно (до речі, він здивований тим, що Труффальдіно не передав "господарю" сто дукатів - але ж Беатріче його ще не бачила; на щастя, при зустрічі слуга викручується - благо, Флоріндо віддав гроші йому на зберігання). Сильвіо зустрічає "Распоні" і вони починають дуель.

http://video.i.ua/user/517122/3770/15675/

Труффальдіно дуже хочеться пообідати... Йому везе - в готель приходять "Федеріко" і Панталоне, і він сервірує обід, при цьому він мимовільно розриває відданий йому на зберігання борговий вексель Панталоне - той, на щастя, виписує новий.

Добивається він успіху і ще на одному терені - несподівано проявивши скромність і соромливість, признається в любові Смеральдіне, та ж відповідає, що і їй Труффальдіно по серцю...


Не все такий солодко у Ломбарді - радісний Панталоне повідомляє їх, що Кларіче виходить за Распоні... Розлючений Сильвіо не бажає слухати пояснень дівчини, не бажає вірити, що вона його любить, коли ж вона говорить, що не може пояснити, чому весілля не буде, бо дала клятву Распоні, він заявляє: "І це не доказ, що ви його любите?". У результаті Кларіче збирається накласти на себе руки - але падає без відчуттів; Смеральдіна вимовляє гнівний монолог, в якому не тільки лає Сильвіо, але і повідомляє, що мир був би краще, якби закони писали жінки і як висновок говорить: "Якщоб кожному чоловіку, що образив жінку дати зелену гілку, то всі наші міста прертворилисяб на пишні сади".

Між тим Труффальдіно вирішує провітрити чемодани - два відразу; у результаті "господиня" бачить чемодан "господаря" і навпаки, обом слуга пояснює, що речі дісталися йому від попереднього господаря, який помер.

http://video.i.ua/user/517122/3770/15685/

У результаті і Флоріндо, і Беатріче вирішують, що маскуватися більше немає чого, та і жити також...

http://video.i.ua/user/517122/3770/15912/

На щастя, вони не вмирають - зустрічають один одного і знаходять щастя.

http://video.i.ua/user/517122/3770/15916/

Отже, п'єса закінчується відразу трьома весіллями - Труффальдіно і Смеральдіни, Беатріче і Флоріндо, Сильвіо і Кларіче...

4

Комментарии

Страницы:
1
2
предыдущая
следующая