хочу сюда!
 

Zoya

41 год, водолей, познакомится с парнем в возрасте 37-47 лет

Народний сонник

Тлумачення снів надзвичайно популярне в усіх народів світу і, мабуть, таке ж давнє, як і людство. Повсякденна свідомість народу, певне, ще з часів неоліту була тісно пов’язана із сновидіннями як явищами містичними, віщими тощо. З язичницьких часів дійшло до нас уявлення про сон як про чарівну істоту або чарівних істот - дітей богів підземного царства, при цьому сон залишається абстрактним поняттям. З народних уст нам відомо, що Сон - це "кудлатий чоловік з чотирма очима", добрий і не страшний, його помічницею виступає Дрімота. Вони мають дивовижну силу - насилати на людей сни, під час яких людина зустрічається з душами померлих предків, бачить фантастичні картини, пов’язані з її переживаннями та мріями

Символіка снів змінювалась відповідно до розвитку суспільства, і, звичайно, давніх пластів лишилось обмаль. Кожна людина сприймає світ індивідуально і по-своєму тлумачить сновидіння, але система символів-пояснень спільна для всіх представників народу, хоча в невеликій кількості багатоваріантність все-таки існує. Цікавими в цьому плані були б дослідження колискових не як фольклорних перлин, а як трансформованих і пристосованих до побутових потреб ранніх язичницьких молитв-заклинань, присвячених Сну і Дрімоті - представникам "темного царства", але це не входить у наше завдання.

Тлумачення сновидінь українцями відбувалось на рівні побутовому, коли сни намагалися розгадати ті, хто їх бачив, і на рівні знахарському, коли сни тлумачилися людьми, які на цьому розумілися більше за інших (знахарі, ворожки тощо). На обох рівнях існував певний підхід до тлумачення, щоправда в різному обсязі. Так, наприклад, всім відомий тижневий календар сновидінь. Сон з неділі на понеділок не можна нікому розповідати, бо не збудеться; з понеділка на вівторок збувається до обіду; з вівторка на середу - сон в руку; з середи на четвер - пустий сон; з четверга на п’ятницю - віщий; з п’ятниці на суботу та з суботи на неділю сни базарні і не тлумачаться.

Так само загальновідомі й магічні дії та заговори на погані сни. Треба зранку проказати: "Куди ніч, туди й сон", або подивитися у вікно, щоб сон забувся.

Тлумачення сновидінь другого рівня базується на повніших знаннях і ретельніших спостереженнях. Так, ворожбитам відомо, що віщі сни сняться на 4, 9, 12, 16, 19, 22, 27 день після появи нового Місяця і якраз їхнє тлумачення має важливе значення для прогнозування майбутнього, щоправда, тлумачення снів за місячним календарем теж мають розбіжності у різних ворожбитів та магів, але визначення їхньої правдивості - завдання науковців: медиків, психологів тощо.

Українські традиції /Упорядник О. В. Ковалевський.- Харків : Фоліо, 2003 С.387-388(Артур Ярещенко. Етнографічні особливості України)

Колискова Ой ходить Сон коло вікон, А Дрімота коло плоту. Питається Сон Дрімоти: -Де будемо ночувати? Ой Соночку, ой Соночку, Прийди до нас в колисочку Да приспи нам дитиночку! А-а, а-а, а-а, а!
3

Комментарии

16.10.09, 23:02

о!!!

буду думати про щось хороше, хай мені присниться нині файний сон! і хай він збудеться!до обіду чи як там???

  26.10.09, 23:39Ответ на 1 от Лянця

  о!!!

  буду думати про щось хороше, хай мені присниться нині файний сон! і хай він збудеться!до обіду чи як там???
  "сон в руку"

   Гость: Нютик_

   35.12.09, 23:26

   Сновидения - магическое отражение наших скрытых, таинственных знак космоса или энергетический след, остановленный нашим реальным окружением (с)
   или
   Сны напоминают нам о прошлом, рассказывают о настоящим, заглядывают в будущее. Понять язык сна,- значить понять себя, а через собственное "Я",- и окружающий мир. (с)