Все як в Кустурици, дні за днями, фільми з почуттями...

  • 26.09.12, 16:25
Все як в Кустурици, дні за днями, фільми з почуттями, ти жмуришся… 
Хто був тут до нас і хто прийде за нами, не чуєшся… 
Вчора ще були, тепер лягли піснями, хвилююся… 
Хочеться на вихідних до мами… 
Передавай привіт в моє останнє літо, коли я можу мовчки на потяг сісти, 
Втекти останнім рейсом і не шукати сенсу, у цих прибитих пилом днях і врешті… (гурт «Фіолет») 

Коли слухаєш цю пісню відразу в душі виринає щось таке, чого неможна ніколи описати словами… це просто те… те чого бажає душа і серце… серце, котре рветься до того чого не може зрозуміти мозок… мозок, який вириває з пам’яті моменти… моменти, того щасливого і водночас болючого почуття… почуття, яке ніколи не проходить просто так – час може пройти, а от спогади і біль можуть тільки ненадовго заспокоїтись… заспокоїтись на секунду, на хвилину, на день, тиждень, рік… але всерівно колись вони виринають, і тоді стають, як відкрита рана… рана котру неможливо залікувати просто так… просто так забути, її можна тільки пережити… пережити і будувати своє життя, надалі знаючи що це лише гіркий і повчальний урок нашого веселого життя… життя котре не може минути без тяжких моменті… моментів котрі нас загартовують, як вогонь сталь у печі…


(P.S.  подивитись відео -  http://www.youtube.com/watch?v=_rFfhUrCEg0      сторінка гурту "Фіолет" -http://vk.com/fiolet_band))

80%, 4 голоси

20%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Листи в майбутьнє... (Сергій "Колос" Мартинюк, гурт Фіолет)

  • 26.09.12, 16:15
Життя прекрасне.
Розділ 1.

Мені завжди подобалося спостерігати за людьми. Виходиш надвечір на проспект Волі у Луцьку, за декілька годин до заходу сонця над драмтеатром, вибираєш вільну лавку, вмикаєш музику і абстрагуєшся…

Луцьк не вельми гамірний; кількість авто на вулицях та типовий міський шум тут більше нагадують саунд-трек до спокійно-ванільного голлівудського фільму, ніж дихання цивілізації ХХІ століття. Все в міру. Ночі тут ідеальні в плані тиші. Майже. Що не скажеш про людей. Що не скажеш про себе, власне.

З позицій вільної лавки на проспекті Волі та музики у вухах, десь ближче до центрального корпусу умовно «рідного» університету, люди видаються відверто смішними. Але цікавими.

Останні дні літа 2012-го: на вулицях збільшилась кількість юзерів «еппл»; жінки обирають довгі спідниці; хлопці короткі джинсові шорти; на обличчях більшості молоді модний для цієї епохи вираз екзистенційної задуми; хіпстерські зачіски та стиль одягу чималої частки моїх ровесників видають в них потенційних поетів та музикантів; старше покоління, натомість, з реальною задумою на обличчях, схвильовано міркує про створення максимально комфортних умов, за яких їхні малюки стануть тими поетами та музикантами.

Географічний детермінізм. В цих луцьких місцинах специфічна публіка. Тут чимало майже «золотої» молоді, хороших авто і струнких ніг біля пузатих коротунів. На 40-му таких леді і таких коротунів суттєво менше. Там люди простіші. На предмет власної життєвої профпридатності.

Спостерігаю один із таких винятків. Вона живе в моєму будинку, на поверх вище. Наповнює наш не найсвіжішого вигляду під’їзд вразливими для пересічної психіки ароматами. Вона – алкаш. З багаторічним стажем. Не виключено, що наркоман. Не виключено, що позбавлена батьківських прав. Не виключено, що за рік другий помре, захлинувшись блювотиною. В сні. В кращому випадку.

На фоні відвідувачів «фелічіти» та «честера», жінка справляє враження трушного повстанця. Борця з системою. Провісника епохи свободи та духовного розкріпачення суспільства. Справляє враження викопного релікту, хоча на ділі леді не більше 35-ти.

Бозна-скільки часу я вчуся не шкодувати таких людей. Але схоже, гени не переформатуєш. Мама в мене з дуже доброю душею, хоча і з різкими емоціями.

Сьогодні сусідка в ударі. Волосся в характерних для неї ковтунах, червона облізла сукня трохи вище колін, яскраво-дешева помада в тон, капронові колготки, туфлі із стесаними підборами, сумочка родом з 80-их. Очевидно, зібралася в гості. Поруч кавалер. Судячи по тому, як тримається – стосунки на етапі різносторонніх зваблювань типових для перших побачень. В руках у нього ряба сумка, в якій торохкотить склотара. Йдуть повільно, смакуючи останні світлі години дня. Чомусь згадую про Бегбедера. Про французьку ідилію.

Проходять майже поруч. Обличчя напружені і сумні; думками десь далеко, можливо в минулому, судячи по тому, як мружаться очі жінки. Легенький подув вітерця доносить запах алкоголю змішаного із чимось вкрай фаталістичним та розпусним. Він відстає, вона крокує впевненіше, відбиваючи свій чіткий, лідерський рух стуком підборів об бруківку.

Мачо з триденною щетиною та древніми як світ блакитними джинсами «левіс», щось каже їй в спину. Що, я не розчув. Закінчується пісня в навушниках і в цю ж секунду сусідка у червоній сукні, обертається і владно кидає супутнику:

Не пизди!..

Луцьк багатоликий. Різношерстий. Емоційно не врівноважений. В ньому закладений глибинний історичний потенціал. Є відчуття, що колись ця ідеальна нічна тиша трісне і ЩОСЬ станеться. Нарешті. Що в момент Х Луцьк врятує Україну. Якщо не проспить.

Інша пара. Абсолютно незнайомі обличчя. Що закономірно. Одне з перших побачень; відчутно. Якщо не перше. Характерно, що тут, у зв’язку з ремонтом ЦУМу. Він немісцевий, швидше всього першокурсник. Помітно хвилюється. Букет з дорожчих. Хоче сподобатися. По ній видно, що наміри в хлопця завідомо провальні. Очі в нього бігають туди-сюди, а те як мнеться леді, свідчить про нездатність кавалера визначитися з тим, куди йти і що роботи. Ставлю хрест. На парі. Про потенційний секс годі говорити.

Все таки починають рухатися. Судячи по напрямку пересування, до парку. Стільки невдалих кроків за таку мізерну кількість хвилин я не спостерігав уже давно. Що цікаво, обидвоє відверто не приховують усвідомлення цього на своїх обличчях. Втім, подарований букет «пом’якшує» дівчинку і та починає мило усміхатися.

Ніщо таке не втішає жінок у кризових ситуаціях, як подарунки. Навіть найменші.


Єдине, що за збігом обставин у роботі мого «айпода» вдається почути з їх діалогу, звучить приблизно так:

.. ти шо, я з цьою тупою клухою вже два місяці не бачився?!!
Хвалю, Коля.

Луцьк древній, але часом нагадує цнотливу діву, якій за 40, а яка і досі не пробувала на смак чоловіка. Вона боязка, невпевнена, місцями консервативна і відчутно перелякана. Закрита у своєму власноруч створеному світі і тільки по-справжньому вагомі суспільні коливання вносять в її життя якісь зміни.

Моє перше побачення було реально провальним. На першому курсі. У вересні 2004-го. Я чекав її біля ЦУМу. То був один із перших і останніх випадків у моєму житті, коли я тратив гроші на квіти. Домовились на 6-ту. Луцьк на той час фактично незнайомий, чужий і на своїх хвилях. Навколо сновигає заклопотаний люд, поруч стоять такі ж як я.. з букетами і тривожними поглядами на годинник. Не знаю, як там закінчиться вечір у останньої побаченою мною пари, як він закінчився тоді, у вересні 2004-ого у тих, хто чекав на когось біля ЦУМу, але в мене він тоді закінчився ніяк.

О 18.10 запрошена мною на побачення дівчинка, попри спізнення на 10 хвилин, і досі була поза межами мого зору. Відтак, я ретирувався з поля бою. На майбутнє взяв собі за правило: ніколи більше нікого от так от не чекати. Мені було 16: це вік коли принципи важать дуже багато, а плювати можна на все і на всіх.

Коли о 18.30 від дівчинки, з якою я хотів провести вечір, прийшла смс «вибач, я трохи спізнююся», я був вже далеко. Шкода було лишень 12 гривень, витрачених на троянду, яка опинилася в смітнику (на той момент мені не доводилося зустрічати в кіно сцени, коли у схожих ситуаціях герої дарували квіти першим зустрічним, отримуючи у відповідь нереально потішні усмішки, - не факт, що я б спромігся на таке вар’ятство – це вам не Львів, дітлахи).

Вже пізніше, зустрічаючи цю дівчину в місті, я щиро дивувався: як я міг запросити на побачення кобіту з такою дупою? Провал. Підсвідомість працює. Нічого випадково не буває.

Найбільше, що я виніс з останніх років навчання в школі та перших двох в університеті, так це те, що за будь-яких, навіть найнесприятливіших умов, завжди потрібно лишатися собою. До кінця. З усіма своїми принципами, тарганами, рваними джинсами і футболками із Сідом Вішесом. Так загартовується твоя сталь.

А ось ще одні цікаві персонажі. Виходять з «тойоти кемрі». Він стрункий, засмаглий, підтягнутий, впевнений і очевидно стильний. Критичним поглядом оцінює дійсність навколо. Подружка має чорне фарбоване волосся, стрункі ноги, коротеньку сукню і невдоволене капризне обличчя. Конвеєрний підхід до життя.

Лишивши за спиною авто, виходять до проїжджої частини проспекту Волі. Рухаються в напрямку Київського. Він багато і агресивно жестикулює. Постійно озирається, чи випадком ніхто не звертає на нього увагу. Супутниця похнюплена і тільки час від часу кидає поодинокі фрази.

Мені сьогодні щастить. Ще одна пауза між треками з останнього альбому Smashing Pumpkins дозволяє мені почути його гнівне:

Ще один вибрик, і ти вертаєшся нахуй в свій грьобаний Любомль!..

Луцьк контрастний. Не менше ніж Львів. Тут свій цивілізаційний вододіл між Заходом та Сходом. Тут своя специфіка життєвого сходження та свої унікальні формули успіху. Головне, як казала одна моя давня подруга, мати завжди шляхи відступу. Вона в Києві, і має Луцьк; я в Луцьку, і маю Дубно. Кожен тут має мати свій Любомль. Луцьк такий.

Гарний вечір. Гарна музика. Часом для щастя більше і не потрібно. Коли знаєш, що з рідними все більш-менш в порядку, що завтра є чим поснідати, а наступного місяця зможеш вирватися на декілька днів у Карпати, все виглядає доволі світлим. Карма. Я переживаю свій виток і навряд зможу пережити чиїсь інші. Всі на своїх місцях, в радості і горі. ІньЯнь.

Люблю спостерігати за людьми. І коли бачу, що спостерігають за мною, можу навіть усміхнутися у відповідь. Не такий я вже і безнадійний, як видається часом опісля довгого часопроведення в неті. Ось та брюнетка в ромашковій блузі на сусідній лавці і синім метеликом у волоссі. Вона теж спостерігає. Часом кидаючи погляд і в мій бік. І хоча я роблю вигляд, що не помічаю цього, її увага тішить.

За декілька секунд я піднімуся і пройду повз. Усміхнуся їй і відверну погляд. Щоб не бачити. Я безбожно закоханий, вже стільки років, але це абсолютно інша історія. Це абсолютно інший я. 

далі буде...

(P.S. ще два розділи цієї чудової книги шукайте тут -

100%, 3 голоси

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

2 серпня

  • 02.08.12, 11:11
З днем ВДВ!!! говорити і бажати можна багато, я скажу тільки одне - пам'ятайте , ви є найелітніші війська України, і НІХТО КРІМ ВАС не може виконати найважчі місії....

На цій землі я народився...

  • 31.07.12, 12:36
На цій землі я народився,
Колись благословенній Богом.
На ній я жив, на ній учився…
На жаль, життя на ній убоге.
Мені так боляче дивитись
На всі страждання цих людей.
Ми ж українці! Ми великі!
Чому не чути цих ідей?
Чому відмовились від віри
В твоє майбутнє, рідна мати?
Усі в душі ховають звіра,
Про тебе стали забувати…
Хіба так можна? Схаменіться!
Де той народ? Де ті пісні?
Я вас прошу, молю верніться!
І пута розірвіть тісні.
Ми перестали жити щиро,
Коріння нації гниє…
Ніхто ніщо не йме на віру,
Усіх цікавить лиш одне:
Усім потрібні влада, слава…
А це банальний примітив.
Усюди всім лиш гроші правлять,
В життя приносять негатив…
А де ж минуле наше славне?
Невже забули ми його?!
Воно яскраве, не безбарвне,
Воно твоє, моє, його…
Надія в серці ще жевріє,
І віра є іще в єдине:
Хто прочитає, зрозуміє,
Любити мусим Україну!

88%, 7 голосів

13%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

присв'ячується для Ж.М. ...

  • 31.07.12, 11:35
присв'ячується для Ж.М. ...
20 років... 20 років... 20 років - це третина життя середньостатистичного українця...
для когось це є час для осмислення того що вже зробив і ще потрібно зробити у себе в житті, або що потрібно змінити в ньому...
для одних це є час розквіту у плані серйозних стосунків, а для інших це час просто гроблення свого життя - наркотики, спиртне, цигарки...
усі люди в цей час діляться на дві категорії:
одні невірять що за цей час вони так мало змогло зробити - посправжньому закохатись, вияснити що для них в житті головне, знайти нехай і не багато, зате справжніх друзів, працювати на нормальній роботі, жити окремо і строїти плани на майбутнє...
напротивагу першим інші - сидячі в батьків на шиї і роблячі все що їм хочеться, вони не мають час на роботу, а якщо мають то це в ті рідкісні моменти між гулянками і відпочинку десь в фешенебельних курортах Іспонії, Швицарії чи ще десь...
Ось ти сидиш і думаєш - "А в яку групу, в першу чи другу, людей я входжу???"
І не знаходиш відповіді... 
І починаєш розуміти, що існує ще одні люди... які напохожі ні на перших, ні на других...
Ці люди є унікальні, вони навіть не мають загальних характеристик, як ці дві наведені групи людей... кожен із них є своєю унікальною, окремою і в той же час невідємною частинкою всього...
Кожен із цих людей має своєму житті, як перемоги так і поразки... кожен із них відчув на собі що таке удари життя, котрі стали, хоч і болісними, але всежтаки повчальними уроками життя, ти потрібним досвідом життя котрого нама і не буде ні в перших ні в других...
Ну що ще можу сказати - "ДАВАЙТЕ ЗАНАВІС БО ЦЕ ЖИТТЯ!!!".

33%, 1 голос

67%, 2 голоси
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

першоквітнева казочка від Сашка Положинського...

  • 26.07.12, 12:10

Жила-була Партія Родіонів… Ні, не так… В одній багатій, але чомусь дуже бідній країні жила-була Партія Родіонів. У цій Партії було багато членів, і що цікаво – членів різностатевих. І всі ці члени регулярно та успішно насаджували: свої цінності, свої переконання, свої ідеї, усіх довкола та й саму країну… Але це якась сумна лінія цієї історії, давайте краще пошукаємо якусь лінію веселу!

Весела лінія у цій історії пов’язана, мабуть, з Головним Родіоном – давайте спробуємо з ним познайомитися! Головний Родіон був вихідцем з того ж району, з якого вийшли й багато інших членів Партії Родіонів. Навіть така приказка існувала: “Спасибі жителям району за Головного Родіона!”. Не дуже вдала приказка, як на мій погляд, адже усім іншим районам можна так само подякувати – і за Головного Родіона, і за інших Родіонів. Бо не було в країні такого району, де б не було жодного Родіона… Але це знову сумна лінія відкривається, тож повертаємося назад – до веселої!

Район, із якого вийшов Головний Родіон, був дуже екологічно-нечистим. Загадили його колись, як відомо, Команьяки, але, прийшовши їм на зміну, Родіони ту загадженість не почистили, а лише гарно прикрили кольоровими плакатами, цукерками та футболістами. Хто не знає, Команьяки – це такі ж Родіони, тільки червоного кольору. Однак, якщо цей червоний колір трохи потерти, то під ним просвічується яскрава зелень американських доларів.

В молодості Головному Родіону пощастило двічі вириватися зі свого району в екологічно-чистіші місця. Їх ще називали місцями позбавлення болю. Лікуючись від свого душевного болю, викликаного важким дитинством у екологічно-забрудненому районі під владою Команьяків, Головний Родіон мав змогу бодай інколи посидіти на лавці та подихати свіжим повітрям. Цей факт, в свою чергу, дав змогу заздрісникам Головного Родіона казати про нього, що він двічі сидів на озоні. Але доброзичливці Головного Родіона стверджують, що все це було давно і неправда, і хто ще раз ляпне, хай краще подумає, перед тим, як ляпати, бо Головний Родіон йому зовсім не заздрить!

Та й нема коли йому заздрити! Стільки ж важливих справ у щоденнику! І по пеньках побігати, і на золотому унітазі посидіти, і на гвинтокрилі політати, і рух на дорогах своїм кортежем перекрити! А країну умикати хто без нього буде? А з вінками хто воюватиме? А родіонну мову хто державною робитиме? А ще ж треба всім накази роздати, пальчиком погрозити і Гарну Герну за святе-місце-пустим-не-буває тишком-нишком ущипнути! О – роботи скільки! Ні самому подужати, ні синам рідним доручити, бо в них і своїх справ з кожним днем все більше й більше – аби тільки не луснули. Від перенапруги, звісно ж.

Є в Головного Родіона й один мінус. Народ. От якби не той злоідучий народ, взагалі би Родіону прекрасно жилося – і Головному Родіону, і кожному Рядовому. Їм і так, здається, непогано живеться, але раз за разом звідкілясь той народ виринає. То зліва, то справа, то взагалі з якогось там центру. І все чогось хоче, чогось вимагає, чогось запитує. Чого, питається, лізти? Сиди собі тихенько, тішся тим, що маєш, аби не гірше було! Так ні – то те їм не подобається, то інше. Так і хочеться інколи як врізати! Але не можна – в країні Родіона демократія, порядок і скоро Євро-2012. А як пощастить, то і Євробачення-2013. Але це вже інша казка.

А в нашій казці лишився тільки щасливий фінал. Яким і для кого він буде шасливим – залежить тільки від нас самих. А поки влада в країні належить народу, а все інше, переважно, належить Партії Родіонів. І поки ми з вами втішно бавимося словами, над усіма нами гордо піднімає свій меч непорушна і незламна Родіона-Мать.

Перше квітня – брехня всесвітня! :)


91%, 10 голосів

9%, 1 голос
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

sashko.com.ua

  • 25.07.12, 22:02
http://sashko.com.ua/2012/04/yak-my-revolyutsiyu-robyly/#comments - прочитайте це є ціково і дуже реалістично... автор - Олександр Положинський...

100%, 4 голоси

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Ще трішечки Луцька для вас друзі... (останій дубель)

  • 25.07.12, 14:01

100%, 5 голосів

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Ти подумай...

  • 25.07.12, 13:33
Коли часом здається, що ти зайва людина, І що власне життя для життя не причина. Коли думаєш знову, що існуєш даремно, Ти подумай про тих, кому завжди темно. Можеш чути і радість пташиного співу, Перекати і громи, шелестіння зливи. Твоя біда – не біда, твоє лихо – не лихо, Ти подумай про тих, кому завжди тихо. 

© О.Положинський

100%, 7 голосів

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.

Ще трішечки Луцька для вас друзі... (дубель 4)

  • 24.07.12, 15:54

100%, 8 голосів

0%, 0 голосів
Авторизуйтеся, щоб проголосувати.
Сторінки:
1
2
3
5
попередня
наступна