хочу сюда!
 

Натта

43 года, дева, познакомится с парнем в возрасте 41-49 лет

А ви пробували фріланс?


19 листопада влаштувався на оффлайн-роботу в
IT-компанії, після доволі тривалого періоду роботи з дому через онлайн. Хоча, працював я не зовсім як фрілансер, оскільки вів власні проекти, а не клієнтські, але все ж досвід для порівняння роботи з дому і офісної, в мене наразі достатній.
Оскільки не встиг переформатувати все під новий графік, останній місяць прийшлось в буквальному смислі виживати. Сон по 5 годин в день і постійний брак часу вже через тиждень такого ритму даються взнаки. Правда тепер вже все внормувалось і можу нормально поєднувати роботу в офісі і роботу над власними проектами. Тим більше, що вирішив з часом розвинути 3-4 крупні ресурси, замість десятка дрібних. Це дозволить зберегти дохід на попередньому рівні, зменшивши затрати часу на порядок.
Я безсумнівно знову повністю перейду на фріланс, це лише питання часу. В найближчий ріко фісна робота потрібна мені, щоб використати її для оплати квартири, а зароблене в онлайні можна було спрямувати на розвиток власних проектів. Все-таки, ціна оренди квартир у Львові трохи кусається :)
Тепер фріланс більше не залишається прерогативою програмістів, віддалено можуть працювати  дизайнери, перекладачі, архітектори, журналісти та представники інших професій. Розвиток Інтернету та різноманітних профільних сервісів наближає час, коли відтік спеціалістів з корпоративного сектору набере масового характеру, бо вже зараз переваги у роботи «на дядю»практично відсутні. Особливо це актуально для України, де навіть крупні компанії видають зарплати у конвертах, а соцпакет або мінімальний, або відсутній взагалі.

По-суті, серед переваг офісної роботи я можу назвати лише три:
 - обмін досвідом зі співробітниками,якщо колектив хороший;
 - оплачувана відпустка;
 - «біла» зарплата, що дає можливість брати кредити.

І все. Знову  таки, навіть вище перелічене є не завжди.
А от переваг фрілансу предостатньо, хоча для кожного важливішим буде щось своє. Зокрема:

 - вільний гнучкий графік, відсутність регламентованого робочого дня. Фрілансер може працювати стільки, скільки вважє за потрібне;
 - економія часу на поїздки на роботу і з неї, а обід взагалі можна собі влаштувати коли заманеться;
 -  свобода вибору напрямків роботи, можливість  вільного розвитку;
 - відсутність прив’язки до місця роботи: працювати можна з будь-якого місця де є Інтернет;
 - працювати можуть як студенти, так і пенсіонери чи молоді мами.
 - вибір тільки тих проектів, які вам подобаються і можливість отримати 100% оплату, а не той % який вам виділить керівництво;
 - можливість вільного планування майбутнього і можна не боятись звільнення з роботи;
 - це особливо хороший варіант для провінційних містечок з мізерними зарплатами.

Мінуси у фрілансу два:
 - не завжди стабільний рівень доходу, правда невеликі коливання майже непомічаються;
 - більшість оточуючих просто не розуміють чим ви займаєтесь, і часто переконані, що вся ваша робота – звичайні забави і несерйозна фігня.

Проте, варто мати на увазі, що деякі переваги фрілансу для новачків просто недоступні і скористатись ними можуть лише професіонали з досвідом роботи. Але досягти хорошого рівня можна за рік-півтора, стартувавши практично з нуля. Я вийшов на заробіток, який перевищував середню зарплату по моєму місту вдвічі,за неповний рік роботи.
Продуктивність роботи фрілансера здебільшого значно вища ніж у офісного працівника, але й вимоги у цій сфері вищі. Дурні з купленими дипломами тут не водяться.
Свобода вибору і незалежність – це основне, що приваблює людей у фрілансі. Ніхто не стоїть у вас за спиною, немає офісних інтриг і пліток, оцінюють вас по портфоліо а не по купленому диплому, доступні широкі можливості для особистого і професійного розвитку, працювати можна з будь-якої точки планети, а графік можна міняти хоч кожного дня. Можна легко організувати власну команду, не витрачаючи величезних грошей на оренду офісу і т.п.
Врешті-решт, значно приємніше щодня проводити на декілька годин більше з дорогими вам людьми і займаючись улюбленими справами, ніж витрачати цей час на поїздки переповненими грязними маршрутками.
Наразі основною причиною того, що фріланс не набув у нас масового характеру, є дегенеративна і безнадійно відстала система освіти, побічним продуктом якої є випуск університетами дипломованих ідіотів. Хоч це і звучить жорстоко, але це правда.
Успішність роботи з дому багато в чому залежить від навиків відповідальності, організованості і самодисципліни. Хоча в кожного час від часу трапляються приступи пофігізму, коли основним заняттям стає «нічогонероблення» :))

Вже дуже скоро такий способі роботи зі стихійного ринку перетвориться в «білий»,оскільки все більше компаній починає розуміти всі вигоди співпраці з віддаленими виконавцями. А майбутнє людей творчих професій – виключно за фрілансом.

P. S. Привіт усім друзям! До Нового Року 100% розгребу всі робочі завали і нарешті почну подавати ознаки життя на I.UA :)))


21%, 3 голоса

64%, 9 голосов

7%, 1 голос

7%, 1 голос
Авторизируйтесь, чтобы проголосовать.
22

Комментарии

123.12.12, 15:23

Успіхів всім нам!

  223.12.12, 15:31

  ..гарна стаття) розвитку, вдачі!)))

   323.12.12, 16:04Ответ на 1 от Alter ego*

    423.12.12, 16:04Ответ на 2 от Merovingian

     523.12.12, 16:07

     Є ще один мінус - це організація праці. деколи вона може бути плюсом. нема начальників, нема підлеглих, нема бухгалтера і т.п. все треба вирішувати самому...

      623.12.12, 16:10Ответ на 5 от Sunny Side

      Не сказав би, що це мінус. Я в ході експериментів почав вести собі зручний графік в Excel, з іншими людьми можна працювати віддалено як на разовій, так і постійній основі.
      Організація праці швидко виробляється з досвідом + є масса як платного, так і безкоштовного софту, який дозволяє автоматизувати рутинні завдання.

       723.12.12, 16:13

       привіт любитель багатобукв )))
       про кусючі ціни... подивись вартість оренди в Києві і львівські ціни здадуться "шарою"
       є варіанти віддаленої роботи... ніби офіційно на ставці, але в офіс їздити не треба. взагалі можна чкурнути десь на Балі чи канари і сидіти там. попрацював/покупався попрацював )))

        823.12.12, 16:17Ответ на 7 от bestiaya

        привіт любитель багатобукв )))Це щоб повністю сформулювати думку

        про кусючі ціни... подивись вартість оренди в Києві і львівські ціни здадуться "шарою"Ну-ну, а ти співвідношення ціна/середня зарплата порівнювала?)) У Львові сеедня зарплата по місту ~2300-2500, при ціні оренди середної однушки 1700-1800 без комуналки

        варіанти віддаленої роботи... ніби офіційно на ставці, але в офіс їздити не треба. взагалі можна чкурнути десь на Балі чи канари і сидіти там. попрацював/покупався попрацював )))Во-во, ідеальний варіант

         923.12.12, 16:19Ответ на 6 от Ker Laeda

         я деколи сачкую

          1023.12.12, 16:20Ответ на 9 от Sunny Side

          наприклад зараз

           Страницы:
           1
           2
           3
           5
           предыдущая
           следующая