хочу сюда!
 

Ольга

30 лет, телец, познакомится с парнем в возрасте 30-40 лет

Зроблено в Китаї

А ви замислювалися коли-небудь, чому hi-tech підприємства Європи та Америки повально переносять виробничі потужності саме в Китай?.. При цьому у себе в країнах ці підприємства залишають страшне безробіття, вбивають цілі промислові галузі. Це звично пояснюють економією, мовляв в Китаї копійчані зарплати і в результаті виробництво дешевше - але скажіть, який відсоток у вартості високотехнологічного гаджета займають зарплати конвеєрних робітників, яких потрібно всього нічого?!
Не руками ж плати паяють. Та й не тільки в Китаї зарплати маленькі.

Версія №2: китайці дуже працелюбні і старанні. Теж невірно, зіпсовані комуністичною пропагандою китайці - рідкісні баламути і любителі халяви, і якщо хочеш отримати результат, то над ними потрібно з палицею стояти. Саме тому якість продукції «made in China» сама по собі низька, її можна покращувати тільки невсипущим контролем.

Так чому саме Китай?...

А справа ось в чому: у виробництві будь-якого сучасного високотехнологічного продукту використовуються рідкоземельні метали. Зокрема, в Айпаді їх як мінімум 17 (точна цифра невідома, оскільки Apple тримає в найсуворішій таємниці інформацію подібного роду): у літій-іонній батареї планшета використовується лантан, в бічних магнітах для кріплення смарт-кришки - неодимовий сплав, при поліруванні скляної кришки екрану застосовується оксид церію і так далі.

Тепер саме цікаве: в Китаї здійснюється видобуток 95-97% всіх рідкоземельних елементів на землі!
І - фінальний акорд: Китай не дозволяє експортувати рідкісноземельні елементи в чистому вигляді, лише в готової продукції, виробленої в самому Китаї - тільки made in China, хай їм грець!

Ось вам і пояснення китайської монополії на виробництво високотехнологічної техніки. Як світ примудрився допустити таку кричущу диспропорцію в економічних відносинах - розуму незбагнути. Таке враження, що лише сьогодні прокинулися: американська компанія Molycorp і австралійська Lynas Corp планують почати власний видобуток рідкоземельних елементів лише в кінці 2012 року. І це тільки планують!

Навіть якщо вдасться налагодити видобуток, ніяк не вийде задовольнити виробничі запити: щорічна потреба в рідкоземельних елементах - 136 100 тонн (дані за 2010 рік), і всю цю потребу монопольно задовольняє Китай. У Заходу немає жодного шансу в осяжному майбутньому налагодити власне виробництво своїх комп'ютерів, смартфонів, планшетів, плеєрів, GPS-навігаторів та інших високотехнологічних іграшок у себе вдома, та й взагалі за межами Китаю.

Погодьтеся, ця інформація змушує зовсім по-новому поглянути на реальну розстановку сил у світовій економіці. Китай дуже міцно тримає весь світ за горло.
2

Комментарии

Гость: Туго_Входит

130.01.14, 11:11

А добувають метали в копанках

  230.01.14, 11:18

  Полезные ископаемые добываемые в Китае,могут использоваться при производстве на территории Китая.+ дешевая рабочая сила.

   330.01.14, 11:30

   а кагжэш одежда/обувь, мебель, бытовая техника, игрушки... та хуле перечислять? а кагжэш ВСЁ остальное?
   дело внатуре в дешовых руках, в низких ценах на энергию и аренду площадей. Китай щас полностью попал в зависимость от мирового потребителя. И эта зависимость прямо отражается на уровне жизни китайцев - он там очень низкий. Мы видим картинке с красивыми городами и улыбающейся айфоновой толпой. Но это вершина айсберга. Под водой - нищета. Китайский партийных олигархат искусственно удерживает нищебродство населения. Подумайте сами: стОит поднять среднюю з/п по стране % на 10 и основная масса зарубежных производств сбежит в Индию, Пакистан, Бангладэш и проч. А китайцам придётца переходить на северокорейские рельсы.

    430.01.14, 11:50

    все хорошее имеет плохую привычку рано или поздно заканчиваться. Проклятые капиталисты в очередной раз решили стать на пути прогресса и задушить в тисках экономического удушья страну идущую уверенной поступью в светлое будущее всего человечества. Они (проклятые капиталисты) разрабатывают технологии добычи полезных ископаемых (в т ч редкоземельных металлов) со дна моря-окияна с глубины 5 тыщ метров квадратных. Точно так же как это они попытались со сранцем. Но силы мира и прогресса непобедимы и им это не удастся!

     530.01.14, 12:40

     а тепер фінальне запитання: ЧОМУ рідкоземельні елементи зосередженні переважно в Китаї??