Чи підуть реформи в Україні на користь інвалідів?


І це при тому, що в Україні сьогодні зареєстровано понад 2,7 млн інвалідів, що становить майже 6 % від загальної кількості населення. В країнах ЄС цей показник сягає 10-15% (ця розбіжність  пояснюється жорсткішими вимогами до встановлення інвалідності в Україні). Хоча за останні 20 років кількість таких людей у нашій країні збільшилася, і це є свідченням ліберальнішого підходу до визначення інвалідності на підставі нових нормативних актів. Крім того, за останніх декілька років, кількість інвалідів збільшилась за рахунок травмованих учасників АТО.

Для довідки, в нашій країні питанням встановлення статусу та подальшої фізичної та соціальної реабілітації інвалідів займаються центри медико-соціальної експертизи, які діють згідно Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. №1317, перебувають у віданні МОЗ та підпорядковуються органам місцевої влади — департаментам охорони здоров’я. Відповідно до чинного законодавства реабілітологи МСЕК розробляють індивідувальні програми реабілітації інвалідів. Але фактично заходи, вказані в них, реалізовуються доволі мляво, через нестачу ребцентрів та обмежені бюджети, які виділяються на програми реабілітації для інвалідів. Крім того, експерти вказують на ще одну причину — погано налагоджену комунікацію між державними структурами, які опікуються питаннями інвалідів.

На думку експертів, задля впровадження комплексних реабілітаційних заходів потрібні: соціальні, юридичні, психологічні, медичні та інші. У нас же вся реабілітація носить вузьковідомчий характер: в медичних установах — медичний, в соціальних — соціальний, в навчальних закладах та на підприємствах — професійний. Весь цей набір «інструментів» реабілітації інвалідів має контролювати структура, які складатиме міжорганізаційні та міжвідомчі маршрути пацієнтів, визначатиме якість і доступність допомоги, що сприятиме подаланню бюрократичних бар’єрів. МСЕК не наділений подібними повновагами. МОЗ, як головуюча державна установа, цим питанням не опікується. А місцеві департаменти охорони здоров’я приділяють більшу увагу освоюванню бюджетів ані ж соціальній складовій.

Останніх декілька років, зазначене питання активно обговорювалося на різних рівнях. Так, представники Національної асамблеї людей з інвалідністю України пропонували створити окремий державний орган — Незалежний центр медико-соціальної експертизи, який міг би підвищити якість медичних та соціальних програм для інвалідів. За словами юриста та члена Секретаріату Національної Асамблеї людей з інвалідністю України Олега Полозюка: «Асамблея неодноразовало виносила свою пропозицію на обговорення у відповідних комітетах ВР, але нас не почули«.

У свою чергу, у 2014 році, ще будучи міністром соціальної політики України Людмила Денисова пропонувала повернути МСЕКі у підпорядкування її міністерству. За словами Денисової: «На сьогоднішній день МСЕКі надають довідки, наприклад що людина є хворою, що людина є з психоневрологічним захворюванням, а Мінсоцполітики забезпечує ці виплати. Розумієте потрібно щоб МОЗ, або віддало свої повноваги, або відповідало за виплату, тобто формувало бюджет. Тобто тут немає зв’язку. Або МОЗ, або мінсоцполітики«. Тоді, ініціатива Міністра соцполітики була негативно сприйнята деякими інвалідами, які влаштували пікет під будівлею Кабміну та звинувачили її в саботажі інтересів соціально-незахищених громадян. Ініціатива була відкладена. Але, у 2016 році зміну підпорядкування МСЕК від МОЗ до Мінсоцполітики ініціювала вже нардеп Олександра Кужель, яка зареєструвала у ВР «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальної захищеності інвалідів в Україні». Кужель аргументувала зазначену ініціативу необхідністю боротьби з корупцією у МСЕК, порушенням прав інвалідів та прагненням піднятти рівень взаємодії державних органів з інвалідами до європейского.

Врешті, питання вирішилося 10 жовтня 2017 року, в день прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», ініційованого прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Закон у прикінцевих положеннях, передбачив для Кабінету міністрів України, у  шестимісячний строк із дня набрання його чинності,  необхідність підготовки та подання  на розгляд Верховної Ради України законопроекту: Щодо передачі підвідомчості органів медико-соціальної експертизи від центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики.

Як повідомили з офісу голови комітету ВР України з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмили Денисової правка про передачу МСЕКів від МОЗ до Мінсоцполітики з’явилася вже в другому читанні «Закону про пенсії». Вона була ініційована нардепом Наталею Королевською. Розробкою відповідного закону займатимуться фахівці Кабміну. І поки що, невідомо яким чином відбуватиметься передача та працюватиме механізм нових структур, що опікуватимуться питаннями інвалідів.

Як виявилось, прийдешнє нововведення було неоднозначно сприйнято як самими інвалідами, так і керівниками підрозділів обєктів МСЕК. А дехто з них вирішив, в рамках загальнодержавного реформування система підтримки реабілітації інвалідів, впровадити власну модель діяльності МСЕК. Але, про це згодом.

За словами керівника ДЗ Центральна МСЕК Володимира Марунича: «про передачу МСЕК у підвідомство Мінсоцполітики керівників комісій ніхто не питав. Я впевнений, що такий крок лише погіршить ситуацію. У 1991 році саме я писав Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», який передбачив передачу МСЕКів від Мінпраці та Мінохорони здоров’я. І це я зробив за вимоги громадських організацій, які захищали інтереси інвалідів. Прийняття того закону з 1992 року полегшило оформлення необходних документів для інвалідів та їх медичне обстеження. А тут міністр Рева вирішив прийняти власне вольове рішення«.

На думку самих інвалідів, яку озвучив юрист та член Секретаріату Національної Асамблеї людей з інвалідністю України

Олег Полозюк: » МСЕКі планують передати Мінсоцполітиці у зв’язку з тим, що Україна іде в ногу з цивілізованими країнам Світу. Здебільшого, в країнах ЄС питаннями інвалідів опікуються саме міністерства соцполітики. Хоча, на мій погляд, наше аналогічне Міністерство не готове перебрати на себе зобовязання. В комісіях переважно працюють лікарі і тільки декілька фахівців не медичного профіля. Підпорядковувати лікарів Соцполітиці не логічно…».

Іншу точку зору мають керівники регіонільних МСЕКів, які вважають зазначену ніціативу абсолютно недоцільною. За їх прохання я не озвучуватиму їх прізвища, тож:» Ми вважаємо, що Держава прийняла дуже вірне рішення, про те, що центри МСЕК мають перейти у підпорядкування Мінсоцполітики, де буде чітко працювати соціальна складова та формуватимуться успішні програми реабілітації для інвалідів, в тому числі для учасників АТО. Більш того, на сьогодні, є абсолютно не логічним підпорядкування фахівців МСЕКів МОЗ. Це все одно що прокуратура управляє судами. Складова незаангажованості явно шкутельгає«, зазначають керівники регіональних МСЕКів.

Цікава, що деякі з керівників місцевої влади, що контролюють деяльність МСЕК сприйняли державну ініціативу щодо зміни підпорядкування комісій по-своєму. Йдеться про Полтавщину та ініціативу директора департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака, який не чекаючи Закону, що визначить підпорядкування, структуру та діяльність МСЕК у майбутньому, вирішив від’єднати комісії області від загальної мережі. Ще влітку, голова департаменту ініціював рішення про ліквідацію МСЕК в Полтавській області та створення на їх місці комунальних підприємств. Ініціативу Лисака підтримала Полтавська обласна рада і процес зрушив. На сьогодні вже є ліквідованим підприємство Полтавська обласна МСЕК. Крім того, МОЗ видало департаменту охорони здоров’я Полтавської області ліцензію для  новоствореного КП «Полтавска обласна МСЕК». Для повної автономізації залишилося ліквідувати комісії по вертикалі, тобто змінити форму власності всіх районих її підрозділів.

Як виявилось, в своїх діях Віктор Лисак керується не Пенсійною, а Медичною реформою, яка передбачає створення КП на базі вітчизняних закладів медичної допомоги. У захист цієї позиції, найближчим часом навіть має вийти матеріал на 24 каналі в проекті «ЦРУ».

З точки зору експертів: «Створення МСЕКів на місцях у вигляді комунальних підприємств у підпорядкуванні місцевій адміністрації явно недоцільне, у зв’язку з тим, що ми досі ще не знаємо, яким чином буде відбуватися фінансування КП. Якщо на первинному рівні медзакладів (сімейна медицина та швидка допомога), який зараз переводиться у формат КП гроші йдуть за пацієнтом. На вторинному рівні (полікліники, лікарні тощо) гроші підуть на послуги для пацієнтів. То на третиному рівні, до якого відносяться МСЕКі, ми не знаємо яким чином вони будуть фінансуватися та як виплачуватися субвенція«.

За словами керівника ДЗ Центральна МСЕК Володимира Марунича: «На Полтавщині йде боротьба за посади. Ми навіть туди не втручаємось.Такого ніде більше в Україні немає«.

«В подальшому в нас є великий ризик що на місцях будуть створені ще меньші містечкові комунальні підприємства центрів МСЕКу. Тобто кожна територіальна громада, якій надаються дуже високі повноваги може створити свою містечкову МСЕК і це буде прецедентом щодо розвалу, взагалі, служби соціальної експертизи в УкраїніКрім того, виникає питання звітності. Якщо раніше всі центри МСЕК надавали відповідну статистичну інформацію до МОЗ, то зараз вони будуть підзвітні виключно обласній раді. Це в свою чергу, ускладнюватиме процес проведення аналізу найбільш розповсюджених випадків інвалідізації громадян в Україні в цілому. Та унеможливсюватиме створення комплексних реабілітаційних програм. А ще, не зрозуміло як до КП будуть звертатися по допомогу інваліди з інших регіонів».

Врешті, зрозумілим є те, що масштабні реформаторські зміни завжди несуть за собою великий багаж питань, які потребують часу на узгодження та адаптацію. Шкода, що в даному випадку велика їх доля впаде на плечі саме незахищеної частини нашого суспільства, в тому числі і постраждалих учасників АТО. Хоча для них, нардеп України Сергій Каплін «готує» нове Міністерства ветеранів. Доречі, Мінсоцполітики вже підтримало зазначену ініціативу. Тож подивимось як воно далі буде ….

Автор: Віктор Таранов

"Батьківщина" та полтавські рейдери

 

         Майже рік тому в країні запрацювали антирейдерські штаби, створені ПП "Батьківщина" на прохання українських селян. За словами лідера партії Юлії Тимошенко «Земельне рейдерство – це вже державна політика. І, нажаль, усі ланцюжки цього рейдерства ведуть до найвищих посадових осіб України. У тому числі, і в силових структурах. Рейдерство сільськогосподарської землі, практично, стало їхньою власною справою. Саме тому ми зараз відкриваємо «гарячу лінію» в кожній області та в Києві», – проголосила тоді Тимошенко. Крім того, політик пообіцяла "поіменно називатиме усіх, хто стоїть за кожним випадком захоплення землі", але, ймовірно,  забула підкреслити, що зазначена ініціатива не стосується її однопартійців, і що для них пані лідерка робитиме виключення...., якими партайгеноссе Тимошенко охоче скористалися.

 

         Так, під час вісімнадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання вчергове виносилось "рейдерське питання", підняте головою фракції "Батьківщина" на Полтавщині Євгеном Холодом. Несподівано, це засідання стало найгарячішим у поточному році, адже на розгляд було поставлене питання про створення комунального підприємства "Регіональний ландшафтний парк "Кременчуцькі плавні", який охоплює земельні та водні ресурси поблизу другого за величиною міста Полтавщини - Кременчука. Йдеться про територію близько 5000 га, з яких 1910 га перебували у межах Білецьківської сільської ради.

         У 1991 році навколо Білецьківських плавнів розгорнулися бурхливі події. Всупереч водному законодавству УРСР у водозахисній зоні архітектурним відділом Кременчуцького міськвиконкому планувалися замив заплавних земель площею 30 га і будівництво на них житлового мікрорайону. Обурена місцева громадськість провела низку акцій протесту: виставлялися пікети, організовувалися мітинги, збиралися підписи під листом протесту. Через широкий резонанс на позачерговій сесії міськради народних депутатів було ухвалено встановлення водоохоронних зон на річках у межах Кременчука, і цим було зняте питання замиву заплавних земель. Згодом науковці та екологи неодноразово наполягали на створенні Національного парку.

В результаті цих подій, 12 липня 2001 року, відповідно до рішення Полтавської обласної ради, на території 5080 га був створений регіональний ландшафтний парк (РЛП) "Кременчуцькі Плавні". Основою для нього став ландшафтний заказник загальнодержавного значення "Білецьківські Плавні", організований наказом Президента України № 750/94 від 10.12.1994 р. на території близько 3 000 га.

         Чергову атаку на заповідні землі, у березні 2015 року ініціював вже голова фракції "Батьківщина" Полтавщини та директор ТОВ "Кременчуцька торгова гільдія" Євген Холод. Тоді, він представив свій "ексклюзивний" план забудови майже 50 Га землі за для створення нового мікрорайону міста Кременчук на кордоні з  ландшафтним заказником "Білоцерківські плавні". Під час розгляду питання на сесії облради, депутати йому пояснили про неможливість забудови на землях, що входять в водоохоронну зону та звинуватили у спробі рейдерського захоплення. Крім того, за земельний скандал, Холода, разом однопартійцями Віталієм Таценюком, Олександром Головачем та Валентиною Стасюк публічно покарали та відсторонили від участі у п'яти наступних сесійних засіданнях облради. Врешті, зазначене рішення будо оскаржене Холодом в Суді. Пізніше, лідер полтавської "Батьківщини" з колегами намагалися ще раз легалізувати "проект" та розмежувати кордони земель міста, району та заповідника. Свій план команда Холода представила на одній з весняних сесій 2017 року Кременчуцькій районної ради та отримала чергове "ні".  Але вже, 30 березня 2017 року, заангажована під Холода постійна комісія обласної ради з питань екології та раціонального природокористування під керівництвом Ігоря Горжія (фракція "Батьківщина") прийняла рішення про створення КП "Кременчуцькі плавні", яке і було представлене на вісімнадцятій сесії Полтавської облради.

 

Під час сесії депутати облради та активісти, що були присутні в залі засідань вороже сприйняли пропозиції Холода. В свою чергу, Ігор Горжій тричі протягом засідання пропонував повернутися до розгляду цього питання, мотивуючи тим, що без його ухвалення неможлива виплата зарплати працівникам РЛП. Але депутати кожного разу голосували проти. Врешті, активісти заблокували трибуну та припинили подію.

 

Голова облради Олександр Біленький пізніше заявив, що буде звертатися до правоохоронних органів, щоб вони надали оцінку подіям у сесійній залі, а також анонсував зміни до регламенту сесій обласної ради. Доречі, повідомляють, що Біленький отримає власні дивіденди від діяльності Холода та компанії.

Коли продовжиться сесія, поки що невідомо. Але можна цілком припустити, що градус пристрастей не спадатиме, якщо питання Білецьківських плавнів буде ще раз винесене на порядок денний.

Пристрасті розпалені не лише в залах та кулуарах, але й на вулиці. В квітні цього року обурені мешканці Білецьківки та навколишніх сіл збирались на мітинг і погрожували перекрити дорогу – спочатку автомобільну, а якщо влада не зверне увагу – то й залізничну. На жаль, реакції влади нема. Очевидно, не варто пояснювати, чим може скінчитися перекриття залізниці. Під загрозою не лише прибутки, але й життя та здоров’я людей.

Справедливості заради, слід нагадати про те, що, біографія Євгена Хорода рясніє не тільки спробами рейдерських захоплень, але й більш пікантними епізодами. Так, нещодавно Печерський районний суд м. Києва, Генеральна Прокуратура та поліція розпочала розслідування щодо причетність Холода до вбивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва. Так сталося, що Холод був бізнес-партнером Бабаєва та завинив його родині 33 млн. грн.

За однією із версій, за два місяці до вбивства Бабаєв «спіймав» Холода «на гарячому» і почав підозрювати у привласненні частини коштів від спільної діяльності. Врешті-решт,  Холод отримав усі «дивіденди» від смерті мера Бабаєва, а саме: керівну посаду у владі, успішний бізнес та  звільнення від усіх боргових зобов’язань. Навіть колишній автомобіль Бабаєва Mercedes GL-550 2010 року випуску, згідно даних декларації Холода,  з 1 грудня 2015 року знаходиться  у 100% його власності.

З огляду на вищезазначене, виникає питання, як далеко можуть відійти справи однопартійців Юлії Тимошенко від її гучних промов, грандіозних антирейдерських штабів та проектів. А крім того, цікаво, чи планує активний політичний лідер з президентськими амбіціями загальноукраїнське прибирання в своєму політичному списку?

Барельєф Архистратига Михаїла: хто відповідатиме за паплюження?


Довідка: Архистратиг Михаїл - унікальна реліквія, пов’язана із діяльністю київського магістрату. До 1811 року розташовувався на будівлі київської ратуші, в якій відбувались засідання міського магістрату. Під час пожежі в 1811 році реліквія була врятована від вогню. З 1982 року експонат тимчасово зберігається у Музеї історії міста Києва. Висота барельєфу - 2м. 60 см.


У певний період часу правління нині існуючих псевдоеліт, котрі на вістря поставили не збереження країни та її історичних пам’яток, а власне збагачення через усілякі оборудки, котрі можуть дати можливість отримати ґешефт, в країні почали занепадати певні галузі, в тому числі і музейна. А потому – пішли скандали, коли стало відомо, що деякі твори мистецтва підмінювали копіями, а оригінали – зникали у небуття.

Тож, коли з’ясувалось, що барельєф захисника Києва «Архангела Михаїла», що ще за радянських часів у 1982 році було передано Національним музеєм історії України (на той час - Державний історичний музей УРСР) до Музею історії Києва, наразі суттєво відрізняється від фото, як його було зафіксовано до того, як його передали, постало абсолютно логічне питання: з якого дива так сталось? Представники Музею історії Києва зміну зовнішнього вигляду пояснювали реставрацією. Проте в усьому світі реставрація - це сукупність рятувальних, відновлювальних і консервативних засобів відносно творів мистецтва (від ювелірства - до архітектури). А той об’єкт, що виставлено в Музеї історії Києва, суттєво відрізняється від об’єкту, який йому передавали.

Коли ж журналісти почали цікавитись питанням, як так склалось і чи, часом, не підмінили сам експонат, виявилась дивна річ: на співпрацю з журналістами пішли лише у Національному музеї історії України, відповідаючи на запити згідно закону, а от Міністерство культури України та дирекція Музею історії Києва – дали зрозуміти, що на співпрацю не готові. І це за умови, що їм ставили логічні і вмотивовані питання. Зокрема: де знаходяться усі три реставраційні паспорти, якщо реставрація таки відбувалась?

Щоб розібратись з питанням справжності експонату, було зроблено велику кількість запитів та вивчено чималу кількість документів. Але, з іншого боку, лишень преса почала цікавитись ситуацією з барельєфом, Музей історії Києва без згоди з реставраційною радою Національного музею історії України (якому експонат належить) терміново влаштував технологічну експертизу для доведення автентичності експонату, неначе бажав спішно замести сліди.

Тож, згідно з листом 060/37 від 13.02 17 року співробітники наукового відділу фізико-хімічних досліджень Національного науково-дослідного реставраційного центру України у квітні 2017 року були змушені провести експертизу і потім, за результатами хіміко-технологічного дослідження музейного предмета кінця 17 сторіччя барельєфа Архистратиг Михаїл, зробити заключення, аби довести, що барельєф, що наразі зберігається в Музеї історії Києва, є справжнім.

Подібне ще більше насторожило і, звісно, захотілось ознайомитись з висновками експертизи та експертів, а також поговорити з паном Марченком, котрий і брав участь у тій славнозвісній експертизі.

При зустрічі пан Марченко підтвердив, що реставрація і справді відбувалась у майстернях лаврського музею. Також він розповів, що на той період часу дозвіл на реставрацію надавали представники департаменту культури м. Києва, проте зазначив, що групі під його керівництвом дістались «чорнові» роботи, а от сусальним золотом покривали не у цих майстернях. І, що цікаво, він зазначив, що як реставратор по металу настоював на відновленні поліхромного покриття, проте було прийняте інше рішення, що сьогодні і не дивно, адже, як також він розповів, що на той період часу майстерні очолював славнозвісний українофоб Вакуленко, фото якого є в Інтернеті, і де видко, що ця особа вважає себе таким собі барином, для котрого золото - то визнання величі, та який у літку 2017 року зірвав перейменування музею російського мистецтва, та котрий співпрацював з Табачником, а також прославився багатьма іншими негативними вчинками. Так от, зі слів пана Марченка, на той період часу базікали, що начебто було утворено такий собі трикутник, коли в реставрації експоната (тобто в майбутньому покритті золотом) брала участь приватна структура, котра була між департаментом культури Києва та Музеєм історії Києва.

Представники Музею історії Києва не вважали за потрібне відповідати журналістам на всі журналістські запити. Так, відповідь прийшла лише на один, де представники музею повідомляли, що «екземпляр реставраційного паспорту музейного предмету, що зберігався серед службової документації Музею історії міста Києва в приміщеннях Українського Дому (Хрещатик,2), був втрачений під час подій Революції Гідності 2014 року разом з частиною документації та музейними предметами. Про інші екземпляри реставраційного паспорту, а також і про місце проведення реставрації музейного предмету, нинішня адміністрація Музею історії міста Києва відомостей не має».

Але, зі слів пана Марченка, керівництво Музею історії Києва не може не знати про те, де експонат вкривали сусальним золотом, оскільки після реставрації, що проведена була в Лаврі, експонат забрали саме до цього музею.

Те, що в Музеї історії Києва редакції повідомили неправду, стало зрозуміло згодом. Вже тоді, коли після відповіді з Міністерства культури України від прес-служби надійшла відповідь на запит журналістів, в котрому, по-перше, повідомлялось, що «за наявними у Мінкультури документами, барельєф було передано на тимчасове зберігання до Музею історії міста Києва, відповідно до акту видачі від 18.05.1982 року», а по-друге, що «питання проведення реставрації музейних предметів виходить за межі повноважень Мінкультури, визначених положенням про нього, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 495.

Таким чином, для отримання детальної інформації щодо стану музейного предмету – барельєфу «Архангел Михаїл» редакції «Конфліктів і законів» необхідно звернутись до Національного музею історії України, у якому зазначений предмет перебуває на обліку в основному фонді».

Тобто: прес-служба міністерства підтвердила, що Музей історії Києва незаконно утримує у себе експонат, який їм було передано на тимчасове зберігання, проте відповідальність за цей експонат (що є нонсенсом) несе дирекція Національного музею історії України. Тож виходить, і рішення про реставрацію Музей історії Києва не мав права приймати без згоди Національного музею історії України.

І чи не дивина: у Музеї історії Києва, виявляється, що завгодно могли і можуть зробити з експонатом, але відповідальності за це вони – не несуть, оскільки за нього – не відповідають. Тож і не дивно, що вони організовували оборудку з покриттям експонату сусальним золотом (а ще треба підняти фінансові документи, аби, знаючи про бажання більшості причетних до фінансових оборудок чиновників збагачуватись за державний кошт, зрозуміти, чи не було афери з використанням цінного металу), але при цьому у Музеї історії Києва (як вони повідомили редакції!) не мають жодних документів про реставрацію, і як вони повідомили, навіть не знають про місце, де проводилась реставрація, та хто виконував роботи з покриття барельєфу сусальним золотом. І, звісно, не мають акту виконаних робіт.

Зважаючи на те, що прес-служба Міністерства Культури відправила редакцію до дирекції Національного музею історії України, редакція і звернулась туди за багатьма роз’ясненнями.

Згодом стало зрозумілим, що, на відміну від Музею історії Києва, в архівах Національного музею історії України зберегли і опис предмету Архистратиг Михаїл, і мають усі записи його вигляду і усі інші документи. І з’ясувалось, що директорка музею Тетяна Сосновська теж не розуміє, як може бути, що відповідальність за експонат лежить на дирекції їхнього музею, а сам предмет знаходиться в іншому. Також вона розповіла і про те, що Міністерство культури України в багатьох питаннях відмежовується від вирішення питання щодо повернення барельєфу до фондів Національного музею історії України.

Звісно, знаючи про усі скандали, до котрих нині причетні пан Ніщук та пані Мазур, які наразі ліпше будуть вирішувати проблеми забудовників, аніж культурної спадщини, розумієш, що славнозвісний анекдот про пральню та Мінкульт якнайкраще характеризує діяльність нинішнього керівництва Міністерства культури.

Проте, як вже зазначалось вище, зацікавленість журналістів автентичністю барельєфа призвела до того, що на початку цього року було проведено експертизу, з висновків якої стало видко, що барельєф Архистратиг Михаїл, що датується другою половиною 17 століття та раніше прикрашав фасад ратуші Києва Подільського магістрату, зберігається у Музеї історії міста Києва, де пам'ятка перебуває і дотепер. У 2001 році барельєф, без згоди Національного історичного музею, у котрого він знаходиться на балансі, було вирішено реставрувати. Реставрація відбувалась у Центрі наукової реставрації Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Але, як з’ясувалось, «заповідник не зберігає реставраційну документацію пам'яток з інших музеїв. Після проведення консерваційно-реставраційних робіт пам'ятка разом із супроводжуючою документацією (паспорт реставрації пам’ятки, фотографії) передається до місця постійного зберігання».

Однак пам’ятку було передано не до «місця постійного зберігання», чому? Але далі у відповіді директорки лаврського заповідника ще цікавіше: «на засіданні науково-реставраційної секції рухомих пам’яток культури питання реставрації барельєфу «Архангел Михаїл» інв. № СК-269 не розглядалося у період 1999-2001. Крім того, зазначаємо, що у період з 1999-2001 у штатному розписі заповідника такий структурний підрозділ, як Лаврська реставраційна майстерня, відсутній».

Погодьтесь, що подібна відповідь – достатньо оригінальна, адже, якщо дивитися під таким кутом, то виходить, що барельєф «Архистратиг Михаїл» реставрували на території музею Лаври – нелегально, або напівлегально. Але чому? В чому інтрига?

Проте у копіях висновку експертизи, що за запитами редакції було надано дирекцією Національного музею історії України, вказано що «групою реставраторів металу під керівництвом О.І. Марченко було проведено реставрацію. У процесі реставрації згідно з рішенням реставраційної ради Центру наукової реставрації, поліхромний розпис, який прикрашав поверхню основою з лицьового боку, було реставровано, але під час реставрації не відбулось повернення барельєфу його першозданного зовнішнього вигляду, а він був замінений позолотою».

Чому так відбулось – з’ясувати не вдалось, оскільки у Національного музею історії України відсутні будь-які документи по реставрації (туди їх ніколи не передавали). А от до музею історії Києва виникли питання, адже вони вже в експертизі вказують, що для проведення цьогорічної реставрації вони посилались на документи, що були раніше. Так ці документи існують, чи ні? Якщо ні, то на яких підставах проводились порівняння і чи є вони правдивими? Якщо так, то навіщо повідомили неправду редакції про відсутність документів та інформації про реставрацію?

Але найцікавіше в тому, що, вже згідно з висновком проведення експертизи барельєфу Архистратиг Михаїл, реставрація була проведена некоректно,
 хоча експертиза і підтвердила, що основа барельєфа автентична, проте поверхня пам'ятки повністю вкрита шарами поновлення. (скрін6)

Лицева сторона суспільною позолотою з підготовчими фарбами шарами та тонуванням під колір. Зворотна сторона, укріплена каркасом, повністю вкрита захисними шарами фарби.

І звідси виникає декілька запитань, котрі правоохоронні органи повинні поставити як Департаменту культури міста Києва, так і Міністерству культури України.

Перше: чому барельєф вперто не повертають до Національного музею історії України, якщо саме міністерство стверджує, що саме ця структура несе за неї відповідальність?

Друге: хто давав розпорядження про проведення експертизи, що відбувалась в Центрі наукової реставрації Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника?

Третє: хто і на якій підставі приймав рішення про зміну зовнішнього вигляду експонату та наполіг на покритті його золотом, а не на реставрації у поліхромному вигляді?

Четверте: чому представник лаврського заповідника відхрещується від проведення тих робіт і з чим це пов’язано?

П’яте: де зберігаються акти виконаних робіт, використання дорогоцінних металів і що то була за фірмочка, котра ці роботи проводила і головне - де, оскільки у Лаврському заповіднику відбувались лише роботи по металу?

Шосте: так де ж зберігаються вцілілі реставраційні паспорти від реставрації початку двотисячних, аби їх порівняти з висновками, котрі отримані вже експертизою, що проведена цього року?

А от що далі буде з історичною пам’яткою Архистратиг Михаїл? Дирекція Національного музею повідомила, що підготувала листи до усіх потрібних структур щодо того, аби чиновники посприяли у прискоренні оформлення належним чином (відповідно до вимог Міністерства культури України) документів на подовження терміну тимчасового експонування в Музеї історії м. Києва експоната основного фонду Національного музею історії України барельєфа Архистратига Михаїла.

Але лишається питання: чи притягнуть до відповідальності тих, хто вирішив сплюндрувати, а потому і спаплюжив зовнішній вигляд барельєфу? Проте і тут питання - руба, оскільки хто буде брати за комірець осіб, котрі при Табачнику давали можливість заробляти багатьом тим, хто і нині пригрітий владою?

Конфлікти і закони

Судова реформа? Ні, не чули! Судові рішенняне указ владі Полтави

Судова реформа? Ні, не чули! Судові рішення не указ владі Полтавщини

 За понад три роки, що минули з часу Майдану та революції Гідності, відбулося безліч розмов і спроб щодо реалізації судової реформи в Україні.  На зміни до Конституції та законодавства в цій сфері покладаються великі надії, хоча викликає стурбованість запровадження монополії адвокатури на представництво в судах, обмеження гарантій гласності судочинства та відтермінування на 3 роки можливості ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

За даними Центру інформації про права людини, серед проблем у судовій владі українці бачить корупцію (94%), залежність суддів від політиків та олігархів (80%), ухвалення замовних рішень (77%), кругову поруку в системі правосуддя (73%),  невиконання судових рішень (90%), а крім того, складність, незрозумілість і заплутаність як судових процесів, так і судової системи загалом. Зрушень в цій сфері не видно.

 На одному з брифінгів голова ВСУ Ярослав Романюк, інформуючи про результати свого візиту до Європейського Суду з прав людини (ЄСПЛ), зробив наголос на тому, що здебільшого наші громадяни звертаються до Страсбурга через невиконання рішень національних судів. За словами Романюка: "На відміну від двох попередніх років, упродовж 2016 року зросла на 32% кількість звернень громадян країн-членів Ради Європи. На 80 тис. заяв, що надійшли до ЄСПЛ, загальна кількість заяв від України становить 18 тис. 150 заяв (22,8 %). При цьому, кількість скарг українців на тривале невиконання, або взагалі невиконання рішень національних судів України та Європейського суду з прав людини склала 65%". Не дивно, що ЄСПЛ розрубив цей гордіїв вузол одним махом: передав для реагування Комітету міністрів Ради Європи понад 12 тисяч справ, які стосуються невиконання рішень національних судів в Україні.

 Через системне невиконання рішень ЄСПЛ країною-членом Ради Європи Кабінет міністрів може застосувати ст. 8 Статуту Ради Європи про виключення країни зі складу організації. Це є серйозним важелем політичного тиску, який напевне спонукає українську владу до відновлення верховенства права.

 Експерти стверджують, що в деяких окремих регіонах, таких як Полтавщина, невиконання судових рішень сягає 95%. Полтавські суди не виконують судові рішення у справах будь-якої категорії: про стягнення заборгованості чи поновлення на роботі, про відшкодування шкоди, завданої державою, чи про надання відповіді на інформаційний запит. Позивачами в таких справах виступають громадяни України, а стороною звинувачення  є органи державної, міської та обласної влади. І хоча невиконання службовою особою (чи навіть лише перешкоджання виконанню) судового рішення тягне кримінальну відповідальність аж до позбавлення волі на строк до п’яти років, ст. 382 Кримінального кодексу України є мертвонародженою, оскільки правоохоронні органи не визнають іншої підстави для реєстрації відповідного кримінального провадження, окрім як повідомлення про злочин, складене державним виконавцем. При цьому, всім відомі результати роботи і ентузіазм державних виконавців.... 

 Як з'ясувалося, Полтавська обласна та міська влада відмовляється виконувати рішення не тільки вітчизняних судових інстанцій, але і Європейського Суду з прав людини.

 За свідченнями народного депутата України Ю.Бублика, вже понад 10 років не проводяться  присуджені судами виплати громадянам, потерпілим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, не відбувається забезпечення житлом переселенців із зони радіаційного забруднення, а також не надаються гарантовані чинним законодавством пільги, пов'язані із участю у ліквідації наслідків цієї катастрофи. 

 Рішенням Європейського суду з прав людини від 02 лютого 2012 року у справі "Онопко проти України" задоволено заяву позивачки Онопко про забезпечення її сім'ї, як осіб, потерпілих від наслідків на Чорнобильській АЕС житлом. При цьому судом вказано на довготривале провадження у цій справі трьома інстанціями, що здійснювалося близько 9 років, та зобов'язано державу Україна виконати рішення суду у розумні строки. Але досьогодні рішення Європейського суду з прав людини щодо позивачки залишається невиконаним через відсутність державного фінансування місцевими органами влади на придбання житла для пільговиків.

 В іншій справі  "Хворостяной та інші проти України", розпочатої Європейським судом з прав людини за заявами 250 ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській ЧАЕС, та постановленому рішенні від 25 липня 2013 року ЄСПЛ також вказує на порушення статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод у зв'язку з тривалим невиконанням рішень, ухалених на користь заявників.

 Прикладом ухилення протягом 14 років від виконання рішення суду Полтавською міською радою є справа про примусову (за рішенням суду) передачу на баланс міста житлових будинків на вулиці Харчовиків, 29/1, 31 у Полтаві. Після банкрутства бавовнопрядильної фабрики в 2003 році за рішенням Господарського суду вони мали бути передані на баланс міста. У 2014 році Полтавська міськрада ухвалила відповідне рішення, яке так і не виконала. 31 березня 2015 року суддя Полтавського окружного адмінсуду Тетяна Канигіна задовольнила позов міської прокуратури. Бездіяльність міської ради була визнана протиправною, відповідача зобов’язано прийняти будинки на баланс. Зараз справа знаходиться на розгляді в касаційній інстанції. При цьому Державна виконавча служба Полтавської області двічі оштрафувала Полтавську міськраду: 6 січня 2017 року з неї було стягнуто 5 100 гривень, а 31 січня 2017 року – 10 200 гривень. Далі державний виконавець вніс подання до правоохоронних органів щодо притягнення посадових осіб Полтавської міськради до кримінальної відповідальності. Але Полтавська міськрада вважає дії виконавчої служби незаконними та оскаржила накладені штрафи у судовому порядку.

 Найграндіознішим та безпрецедентним є  ігнорування Полтавською обласною радою та департаментом охорони здоров'я Полтавської області 8 (восьми!) судових рішень вищих судових інстанцій України щодо поновлення на роботі Тетяни Максимівни Жабо.  Історія про звільнення та поновлення Тетяни Жабо вже стала притчею во язицех для місцевих ЗМІ. А сама пані Жабо стала місцевою героїнею, яка спромоглася самотужки зробити виклик безжальній Системі.

 Звільнення Т.М.Жабо відбулося згідно розпорядження голови Полтавської обласної ради № 97 від 21.05.2015 року "Про головного лікаря Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи" у зв’язку з закінченням терміну дії трудового контракту, незважаючи на те, що контракт є безтерміновим. Підставою для звільнення стало бажання керівника департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної ради В.П.Лисака  поставити на цю посаду "зручну" людину. 

 Протягом трьох останніх років Т.М. Жабо та її адвокати неодноразово довели і продовжують доводити в судах, що її звільнення є незаконним. За цей період було винесено 8 (!!!) судових рішень, проголошених Іменем України, які брутально ігноруються органами державної влади та правоохоронними органами. 

 Рішенням Полтавського районного суду Полтавської області №545/1491/15-ц від 17.09.2015 року Т.М. Жабо було поновлено в посаді головного лікаря Полтавського обласного Центру МСЕ. 14.01.2016 р. рішення набрало законної сили та в подальшому залишено без змін. Законність рішення суду підтвердили не тільки суди апеляційної та касаційної інстанцій, але й сесія Полтавської обласної ради рішенням від 29.01.2016 р. № 49. Але поновитися на роботі їй так і не вдалося.

 Більше того, намагаючись втримати свої позиції та зберегти власні інтереси у структурі  Полтавського обласного Центру МСЕК, голова департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА в липні 2017 року вирішує в незаконний спосіб ліквідувати структуру МСЕК, де він мав поновити на роботі Т.М.Жабо. Швидше за все, ця ініціатива пихатого та впевненого в собі чиновника потягне за собою кримінальну справу.

 ПОВНА ВЕРСІЯ МАТЕРІАЛУ:

https://censor.net.ua/forum/951460/sudova_reforma_n_ne_chuli_sudov_rshennya_ne_ukaz_vlad_poltavschini

 

Пані-корупціонерка оксана корчинська, її скелети у шафі та любі

Сьогодні, ні для кого не є секретом що Верховна рада України функціонує в якості притулку для моральних збоченців, корупціонерів та шахраїв. Чесним та “незабрудненим” у минулому депутатам там втриматися дуже важко, адже для них не діють стандартні важелі впливу та мотиватори, такі як шантаж та підкуп. А ось ділки серед собі рівних там почуваються безпечно та комфортно. Між ним працюють неформальні міцні звязки та кругова порука. Вони недоторкані, популярні та всемогутні. Вони діють від імені народу, адже заслужили цю місію голосами виборців. Або придбали собі право виступати від імені народу. А тепер, як вправні бізнесмени отримують свої дивіденди та цинічно закривають минулі гріхи шляхом переведення стрілок.

Гучні скандали для них – це благодатний грунт для самопіару. Вони завжди в епіцентрі яскравих подій та готові рвати на собі коштовний одяг заради справедливості та покарання “винних”. Але, інколи вони на стільки заграються, що забувають про свою кримінальну причетність до тих самих скандалів…

 

Так, про свою абсолютно доведену активістами громадської організації «Громекс», забула і нардеп від партії радикалів Олега Ляшка Оксана Корчинська, яка у 2015 році звинувачувалася у розкраданні коштів, виділених на будівництво нового корпусу ОХМАТДИТУ. І яка, вже сьогодні, з притаманною їй істеричною ноткою коментує цей жахливий інцидент та погрожує покарати винних.

За 20 місяців опікунська рада Охматдиту разом з юристами МОЗ та ДП “Укрмедпроектбуд” ми провели  81 суд. У результаті цього нам вдалося повернути в державне казначейство 97 млн грн“,- на останньому брифінгу повідомила голова опікунської ради Корчинська. І додала, що зараз проводиться розслідування НАБУ також щодо закупівлі цією організацією обладнання з проведення  ПЕТ-КТ для Національної академії медичних наук. Цікаво, а чи продовжується розслідування НАБУ за матеріалами , переданими «Громексом”, в яких саме Корчинська виступає в ролі одного з головних фігурантів кримінальної справи?

Згідно інформації “Громекса” у 2015-2016 роках українські чиновники розтратили 60,4 млн. грн., призначених на будівництво нового корпусу “Охматдиту”. Виявилося, що з однією з фірм-розтратниць пов’язана голова опікунської ради «Охматдиту», народний депутат Оксана Корчинська.

Під час свого розслідування експерти-аналітики ГО «Громекс» розкрили схеми привласнення грошей, які виділялися на будівництво головної дитячої лікарні країни.

Фірма «Альтіс-Констракшн», пов’язана з Корчинською, привласнила в 2015 році 48,6 млн. грн. за допомогою фіктивних компаній і нелегальних схем. У 2016 році ДП «Укрмедпроектбуд» перерахувало фірмі «Термоінжиніринг» 11,8 млн. грн., частину з яких остання перевела на рахунки фіктивних підприємств. Експерти ГО «Громекс» встановили, що одним з співзасновників групи компаній “Юримекс” до складу якої входить і ТОВ «Альтіс-Констракшн» є Наталія Сидоренко, теперішня помічниця нардепа Корчинської.

За версією проекту “Наші гроши” ТОВ «Альтіс-констракшн» зі статутним капіталом 350 тис. грн. належить кіпрським офшорам «Альтіс холдинг лімітед (Altis honding limited) і” Гаріхан інвестментс лімітед “(Garyhun investments limited), кінцеві бенефіціари не вказані. Директором фірми є Максим Забігайло, який також є директором корпорації «Альтіс-холдинг» відомого забудовника Олександра Глімбовського. Дочка Глімбовського Катерина є власницею британської фірми «Altis ltd» і дружиною голови Державної фіскальної служби Романа Насирова. Секретарем британського «Альтіс» є брат Насирова Євген, – стверджують «Наші гроші». Гримуча суміш – колоборація Корчинської з Насировим, не скажете? Хоча, як виявилось Оксана Анатоліївна товаришує і з цікавішими персоналіями. Але, про це згодом.

Крім того, у розкраданні державних коштів, виділених “Охматдету” Корчинську публічно звинуватила і екс-генеральний директор ДП “Укрмедпроектбуд” Ірина Коваль.

Оксана КорчинськаОксана Корчинська

 

Для довідки – ДП “Укрмедпроектбуд” виступало від імені держави замовником будівництва на території “Охматдету” та проводило тендер на визначення головного підрядника проекту. За словами Коваль, контора, афільована з Корчинскою демпінгувала та виставила найменші ціни на виконання держзамовлення та перемогла. Але, замість виконання своєї роботи, лише передавала на підпис фіктивні акти. “В кінці грудня 2015 року працівники “Альтіс-Констракшн” подали акти на понад 22 млн. грн., а перевірено та підписано “Укрмедпроектбуд” – всього на 6,4 млн грн.”, під час прес-конференції в УНІАН заявила Коваль.

Я категорично відмовилася це робити. Крім того, генеральний підрядник досі не надав жодної інформації щодо використання 37 млн. грн, перерахованих на рахунки “Альтиса” авансом для закупівлі обладнання “, – додала екс-директор ДП. Саме зі своєю принциповою позицією вона пов’язує своє звільнення 29 січня 2016 року. На думку Коваль, за її звільненням стоять бізнес-інтереси компаній, які планують збагатитися на постачанні медичного обладнання.

Оксана КорчинськаОксана Корчинська

До речі, одіозна фігура Оксани Анатоліївни замішана й в інших гучних скандальних історіях, але її депутатська недоторканність дає їй тимчасову індульгенцію та волю на дії.

Нагадаємо читачам whois мадам Оксана Корчинська: депутат ВР від партії Ляшка, перший заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров’я, голова опікунської ради “Охматдиту”, координатор АТО з медичних питань, волонтер. Дружина не менш одіозного координатора вуличних баталій на замовлення Дмитра Корчинського. Персона яка має середню освіту, отриману у Монголії (хоча розповідає що має дві вищі – «фізика» та «економіка»). До того, як потрапила у ВР – вона була, за її словами, безробітна та жила багато років на заощадження, зароблені під час продюсерської діяльності на телебаченні (останнє зафіксоване місце роботи ТРК “Золоті ворота”).

Політична діяльність Корчинської та її відношення до радикальної партії Олега Ляшка

Інформація щодо політичної діяльності Оксани Корчинської в лавах партії Ляшка до 2014 року в ЗМІ відсутня (або проходила абсолютно не поміченою для соціуму). Судячи з усього, вона розпочалася з моменту отримання нею 24 – місця у виборчих списках кандидатів в депутати ВР. Номер Корчинської виявився прохідним і, за результатами виборів, майже не відомий у широких колах волонтер та телепродюссер із трохи забрудненою репутацією потрапила у будинок під куполом серед інших 22 прохідних кандидатів від Ляшка. Як розповіла Корчинська в одному зі своїх інтервю, до Ляшка вона пішла за порадою чоловіка Дмитра Кончинського. ” Мене здивувало в Ляшко: він не боїться особистостей. Я не знаю більше в парламенті людини-лідера, який би не побоявся і взяв Корчинську. У мене жахливий характер, і це всім відомо. Я абсолютно некомфортний людина, тому що, коли я вірю в те, що я роблю, що це служіння Богу, то я абсолютно безкомпромісна. Єдина людина, яка може мене якось стримати в емоціях, це Дмитро Олександрович. І тому, якщо у нас в країні будуть такі лідери, як Ляшко … Його мета – увійти в історію, як Корчинський, якого нічого більше не цікавить, як зараз надія на те, що він зробив історію“, в серцях розповідала Оксана Анатоліївна.

Виявилося, що Корчинські були знайомі з родиною Ляшка понад 20 років. Імовірно, саме ця 20-річна дружба і стала причиною отримання нею прохідного 22 номера в ВР, за який, до речі, деякі кандидати відстібають у середньому від 2 до 5 млн. грн. Звісно ця історія не про пані Оксану, бо вона інакша та пішла в Парламент змінювати світ навколо із своєю грандіозною передвиборчою компанією. З якою, звісно, поки що не виконала жодного з анонсованих пунктів.

Оксана КорчинськаОксана Корчинська

Нагадаємо, що у своїй передвиборчій програмі майбутній нардеп Корчинська, як і багато інших кандидатів-популістів пообіцяла що з її приходом у ВР:

– сім’ї, в яких є двоє дітей, будуть визнані багатодітними;

– ввести кризовий податок для олігархів;

– буде створений суспільний антикорупційний корпус;

– в Україні буде відновлено виробництво повного циклу;

– в Україні будуть побудовані нові виробництва, які будуть знаходитись ближче до кордону із ЄС;

– пообіцяла домагатися зменшення податків на заробітну платню;

– притягувати до кримінальної відповідальності чиновників, причетних до організації сепаратистів на Сході України;

– сприяти створенню потенційних партизанських загонів для оборони великих міст;

– пообіцяла домагатися списання 75% зовнішніх міжнародних кредитів;

– пообіцяла що в кожному селі буде створений фельдшерсько-акушерський пункт;

З останнім пунктом програми, у нардепа Корчинскої вийшла взагалі повна “лажа”, адже саме вона замість голови комітету ВР з питань охорони здоров’я підписала ганебний проект медичної реформи від в.о. міністра Супрун, який майже унеможливлює медичне обслуговування мешканців віддалених населених пунктів України та ставить під загрозу їх життя.

Але при цьому, нардеп Корчинська занурилася у вирішення більш вагомої проблеми, пов’язаної із забороною використання історичної назви України – Русь. Депутат Корчинська, разом із колегою Лозовим вирішили, що ця заборона допоможе українському народу зберегти свою історичну спадщину та винесли на розгляд Парламенту відповідний законопроект….. І досягли результату – спалаху жартів та сарказмів у ЗМІ з приводу неадекватної законодавчої ініціативи.

Повна версія матеріалу: 

http://povin.com.ua/58270-14-10.html

Корупціонер Віктор Лисак, або медична реформа по-полтавськи


В Україні набирає обертів медична реформа. Революційне нововведення міністра Уляни Супрун передбачило реорганізацію державних та комунальних закладів охорони здоров'я в казенні підприємства, або комунальні некомерційні. Метою реформи стало продовження децентралізації об'єктів охорони здоров'я, координація діяльності, фінансування на рівні місцевих влад та за рахунок додаткових джерел надходження. Українці отримали чергове покращення у вигляді низки "привілей", в тому числі платні та частково платні послуги на окремі види медичної допомоги.

Повну версія читайте: http://divanna-sotnya.com/oberezhno-korupcioner-viktor-lisak-abo-medichna-reforma-z-poltavskim-prismakom/

Продавцы воздуха в Хотяновке или снова рейдерский “ГЛЯДИН”

Весна, замечательное время года, когда замурованные в джунгли мегаполисов представители человечества неистово тянутся к природе. Именно в эту пору каждый второй состоятельный житель столицы отчаянно стремится заполучить свое место под солнцем, размещенное недалеко от города. С каждым новым весенним днем киевлянин все больше задумывается о реализации своего желания. И вот, в какой-то момент его терпение не лопается, и он не дрогнувшей рукой обращается к всемогущему Googlе, выводя на экране мантру – продается земля под Киевом! В миг система выбрасывает ему сотни весьма доступных предложений. Облизываясь он набирает телефонный номер продавца и на другом конце “провода” раздается журчание, одурманивающее мозг покупателя обещаниями об оперативной продаже участка в крутом месте.

Спустя каких-то пару дней, минуя ряд бюрократических моментов покупатель, всего за пару-тройку сотен тысяч гривен приобретает себе престижный статус -землевладельца. Но, к глубоком сожалению, порой, только статус и исключительно на бумаге. Так как, добрый продавец оказывается матерым земельным аферистом, неоднократно продающим один и тот же участок земли множеству потенциальных землевладельцев- садоводов любителей. К тому же, этот участок является совсем не собственностью продавца, и по Закону давно принадлежит другому добропорядочному гражданину правовой державы Украины!

В нашей истории этот участок, а точнее 227 участков, продаваемых без пяти минут садоводам шайкой земельных махинаторов, находится недалеко от населенного пункта Хотяновка, всего в 25 км. от центра Киева. Продавцы-аферисты выступают от садового товарищества “Глядын”, давно ставшего именем нарицательным, созвучным с терминами – рейдерство, разбой, аферы и подлог документов для тысяч, обманутых ими граждан Украины. Сумма украденных ими средств перевалила за десятки миллионов гривен! Костяк шайки представляют известные в криминальных кругах товарищи – Тимур Сартания, Олег Любаренко с сыном, Алексей Шляхов и заслуженый доктор Украини Катерина Тележинская и их приспешник Владислав Чистяков, с некоторых пор являющийся лицом компании.

Земельные махинации и рейдерские атаки аферистов в формате non-stop продолжаются с 2009 года. Им посвящена масса публикаций в СМИ и даже снято несколько замечательных ТВ-блокбастеров. Против незаконной деятельности шайки с/т “Глядын” было открыто более 500 судебных исков! При этом, аферисты с завидной регулярностью проигрывают суды законным собственникам продаваемой земли. Но чудесным образом ускользают от криминального преследования.

Для справки: Владельцами участков, которые аферисты от своего имени неоднократно незаконно продали тысячам членам с/т “Глядын” являются граждане получившие землю в 2004 году на основании распоряжения Вышгородский РГА Киевской области № 450. Участки общей площадью 29,4702 га были переданы в частную собственность 227 физическим лицам в рамках бесплатной приватизации для ведения садового хозяйства согласно требований, предусмотренных статьями 35, пунктом «Б» ч. 1 ст. 81, статьями 116, 118 Земельного кодекса Украины. Некоторые собственники оставили землю себе, некоторые перепродали новым владельцам. К числу владельцев упомянутой земли товарищи Сартания, Любаренко, Шляхов, Тележинская и другие члены их шайки не принадлежат и никогда не принадлежали.

На момент реализации решения Вышгородский РГА Киевской области № 450 садовым товариществом “Глядын”, в состав которого вступили собственники выделенных участков руководил некий Анатолий Козачек. Он объединял садоводов, занимался организацией развитием товарищества, собирал взносы для строительства дорог, прокладки линий электропередачи. Но начиная с 2009 года ситуация в корне изменилась. Сначала аферисты Сартания, Любаренко, Шляхов, Тележинская втерлись в доверие к Козачку, сосватав ему в замы Шляхова. Со временем махинаторы вообще отстранили его от управления товариществом и с размахом приступили к распродаже чужой земли, раздавая направо и налево липовые книжки членов “Глядына”, формируя длинные списки садоводов и собирая с них ежегодные взносы на содержание несуществующего кооператива.

Как стало известно, на сегодняшний день, в преодолевших тысячную отметку списках обманутых ими граждан фигурируют имена весьма влиятельных представителей отечественной системы органов обеспечения правопорядка и безопасности, прокуратуры и судов. Большинству этих персон известен факт существования официальных собственников земли, к которой они протянули свои алчные руки. Но такое неудобство, как законные собственники, не останавливает VIP-покупателей с/т “Глядын”, и они продолжают покрывать земельных мошенников. А те, в свою очередь, терроризировать собственников земли.

В свете последних изменений в системе отечественного судопроизводства и полицейской реформы, мы решили раскрыть секрет успеха неуловимой глядиновкой шайки.

“Глядыновская” крыша из сотрудников полиции, судов и прокуратуры

Как оказалось, несколько лет назад, загнанные в угол аферисты, приостановили сбор денег за продаваемый воздух (якобы участки в селе Хотяновка) у цивильных граждан Украины. На тот момент, масса совершенных ими преступлений перевалила критический барьер, а лавина судебных решений вот-вот должна была накрыть их грешные головы! Товарищи Сартания, Любаренко, Шляхов и Тележинская приступили к новому этапу – оптовому дарению “воздуха” представителям судебных и правоохранительных органов Украины. При этом, аферисты разделились, создали свои персональные “Глядыны” и начали вести уже одиночные игры с законом.

Логично, что помимо личных “глядынов”, махинаторы разжились и личными штампами, которые “шлепались” на разного рода нелепые и подложные документы.

Иллюстрация 1 : Выдержка из единого госреестра

Иллюстрация 2: Образцы документов с личными печатями О. Любаренка и А. Шляхова

К тому же, упомянутые печати фигурировали на внутренних протоколах глядыновских зеседаний. К протоколам прилагались списки садоводов любителей, в том числе VIP-персон от власти. Судя по количеству протоколов и списков потенциальных владельцев глядыновких воздушных замков, аферисты давно забыли о своей основной цели – продаже присвоенной ими земли и продолжали “развлекаться” под прессингом обстоятельств.

Иллюстрация 3: Протокол №15 от 18.10.2015 г. заседания одного из С/т “Глядин”, а также прилагаемый к нему эпизод списка членов С/т “Глядын”

Примечательно, что последнее время, окрыленные безнаказанностью аферисты, спустили тормоза и начали трепаться при каждом удобном случае о своих влиятельных покровителях. Так, на одном из Судебных заседаний, проходивших в ноябре 2016 года, Любаренко похвалялся своим знакомством с начальником главного управления Национальной полиции Киевской области Дмитрием Ценовым, которому он, якобы, пообещал 40 участков земли за “крышевание” и помощь в отжатии участков у законных владельцев.

Кроме того, ранее, в октябре 2016 года, Любаренко “договорился” с членом Общественного совета при МВД Украины Михаилом Захарченко. Эту парочку часто видели вместе рядом с Вышгородским районным отделением полиции. Результатом “сотрудничества” Любаренко с Захарченко стало назначения подконтрольного следователя в деле, которым аферисты неоднократно пытались прикрыться в Судах гражданского производства и, как говорилось ранее, терпели фиаско.

Подконтрольный следователь Бежук, сфальсифицировав документы в пользу мошенников, признал один из липовых с/т “Глядин”потерпевшей стороной и якобы претендентом на получение земли в 2004 году, а шайку Сартании и Любаренко – потерпевшими лицами, которым якобы эта земля должна была достаться.

В тоже время, руководством полиции Вышгородского района полностью заблокировано расследование уголовных производств, которые открыты по фактам уголовных правонарушений, которые совершены Шляховым А.Ф., Любаренко О.С., Сартанией Т.Г., Чистяковым В.В., а именно по мошенническим действиям, которые выразились в получении денег от доверчивых граждан, которым они выделили чужую землю и неоднократной подделке документов, в том числе и членских книжек садовода. Вероятно, именно эти счастливые знакомства и стали плацдармом для решающей битвы глядиновской шайки против законных владельцев хотяновских земельных участков, а за одно и против богини правосудия Фемиды!

Вдохновленные аферисты, оставив свои безрезультатные попытки вырвать землю из рук ее законных владельцев в гражданских судах, решили легализовать свои притязания на чужую землю в рамках криминального судопроизводства. Имея “серьезную группу поддержки” в лице начальника полиции области, шайка из Хотяновки пролоббировала вынесение подозрения первому председателю с/т “Глядин” Анатолию Козачку о том, что именно он в 2004 году неправомерно распорядился Хотяновской землей и передал ее в бесплатное владение не тем людям. Экзекуцию над Козачком запланировали на конец мая текущего года.

А теперь внимание: Согласно украинского законодательства с 2002 года садовые товарищества и их руководители не имеют отношения к распределению земельных участков, поскольку земля выделялась органами государственной власти непосредственно гражданам Украины! Соответственно, любое садовое товарищество, в том числе и с/т “Глядин” и его председатель Анатолий Козачок к бесплатному выделению в собственность граждан участков из земель государственной собственности никакого отношения не имел. Кроме того, в вынесенном Козачку подозрении сообщалось, что он нанес Украине ущерб на сумму, составляющую более 186 тыс. грн. Но, пардон, если бы Козачок и был не прав, выполняя решение Вишгородской РДА, то о каком ущербе могла идти речь в контексте бесплатной приватизации земли гражданами Украины, которые использовали свое гарантированное законом одноразовое право на бесплатную приватизацию земельных участков?

Примечательно, что такое решение следователя предоставило бы возможность указать в отчете о возмещении в бюджет практически 200 тыс. грн. А на самом деле – в бюджет не поступила бы ни копейки.

Если суд будет рассматривать дело по закону, то Козачок будет оправдан, поскольку как указывалось выше, никакого отношения к процессу приватизации и распоряжению государственными землями он не имел. Если суд решит пойти неправовым путем, то Козачка осудить нельзя и дело будет закрыто по истечению срока давности по статье 49 УК Украины. (Освобождение от уголовной ответственности в связи с истечением сроков давности).

Юридическое заключение

В соответствии с пунктом а) части 1 статьи 17 Земельного Кодекса Украины (вступил в силу 1 января 2002 года) в полномочий местных государственных администраций в области земельных отношений относится распоряжение землями государственной собственности в пределах, определенных этим Кодексом;

Согласно части 1 статьи 35 ЗК Украины граждане Украины из земель государственной и коммунальной собственности имеют право приобретать бесплатно в собственность или на условиях аренды земельные участки для ведения индивидуального или коллективного садоводства.

В соответствии с пунктом в) части 3 статьи 116 ЗК Украины безвозмездная передача земельных участков в собственность граждан осуществляется в случае получения земельных участков из земель государственной и коммунальной собственности в пределах норм бесплатной приватизации, определенных этим Кодексом.

В соответствии с пунктом в) части 1 статьи 121 ЗК Украины граждане Украины имеют право на бесплатную передачу им земельных участков из земель государственной или коммунальной собственности для ведения садоводства – в размере не более 0,12 га.
вывод:

С 1 января 2002 действующим законодательством не предусмотрена безвозмездная передача земельных участков для ведения садоводства в собственность юридическим лицам, в частности садовым обществам, по решению органа государственной власти и местного самоуправления из земель государственной и коммунальной собственности.

Правом на бесплатное получение в собственность земельных участков для ведения садоводства по решению органа государственной власти и местного самоуправления из земель государственной и коммунальной собственности наделены только физические лица – граждане Украины, которым исполнилось 18 лет, в пределах норм на бесплатную приватизацию, установленных статьей 121 ЗК Украины.

Порядок безвозмездного получения гражданами Украины земельных участков для ведения садоводства по решению органа государственной власти и местного самоуправления из земель государственной и коммунальной собственности установленный статьей 118 ЗК Украины.

АТО да не то

Самое замечательное, что для придания своей очередной операции душевного окраса не так давно мошенники дополнили списки глядиновских садоводов именами участников боевых действий АТО. Как оказалось, им тоже пообещали землю. В итоге, окрыленные обещаниями и обманутые мошенниками атошники дружно включились в аферистическую круговерть. Включились по своему, по боевому: установили шлагбаум с замком на въезде на территорию чужих земельных участков, выстроили возле шлагбаума блок пост, пару раз напали на официальных владельцев земли (одному из них повредили ногу), устроили пару-тройку показательных митингов под Вышгородским судом и Государственными инстанциями, выступая с требованием о передачи им хотяновской земли, которая уже почти 13 лет находится в частной собственности. У наблюдающих за вакханалией, которую учинили доблестные защитники украинской земли, создалось впечатление, что атошники под Хотяновкой решили героически захватить вражескую землю и поделить ее “по-честному”с правом победителя.

Подытоживая вышенаписанное, автор материала надеется на то, что зазомбированные сказкой о хотяновской земле представители правоохранительной и судебной систем, покрывающие шайку Любаренко, Сартании, Шляхова и Тележинской оценят риски, зону своей ответственности, в том числе и уголовной. Стыдно, ребята, с вашими знаниями ходить на поводу у земельных жуликов. Да и земля поделена как минимум четырежды, на всех желающих ее не хватит.

Также автор уповает на то, что обманутые атошники ознакомятся с действующим украинским законодательством или как минимум материалами в СМИ о возможностях и алгоритме получения земли законным путем. Хотя, возможно, дело совсем в другом и ребятки решили спекульнуть своим статусом, присоединившись к аферистам. Выходит, что в то время, когда их побратимы действительно защищают украинскую землю на Востоке страны, они разбойничают в тылу. Интересно, как их действия оценят боевые товарищи?

Сергей Пупок для “На Вартi”

Бендеріана по-вишгородськи, С/т "Глядин" та рейдери. Частина 3

Кульмінація та риторичне запитання - камо грядеши правова європейська Держава Україна?

 

Весною 2017 року Любаренко разом із Чистяковим, використовуючи вкотре реанімоване кримінальне провадження №12013100150001546, вирішили здійснити чергове рейдерське захоплення чужої землі. Вони сколотили бригаду з 20 невідомих осіб, які представилися учасниками АТО. Учасники були вдягнені в комуфляжний одяг. 2 квітня 2017 року бригада встановила КПП, оснащене пересувним вагончиком на в'їзді на ділянку, що належить громадянину Олегу В., та блокувала проїзд. Згідно зі свідченнями начебто учасників АТО, вони охороняли землю С/т "Глядин" ( нагадуємо, що С/т "Глядин" землею не володіє).

 

За період свого незаконного перебування на чужій землі, бригада начебто учасників АТО зірвала замок з шафи силового трансформатора і спробувала приєднати свій вагончик до електромережі, чим здійснила незаконні дії. Крім того, бригада Любаренка намагалася створити свій штаб в будинку ще одного садівника - Олександра Р. 9 квітня бригада увірвалася на його територію. Під час "операції" по захопленню ділянки та будинку Олександра Р. начебто АТОвці напали на іншого садівника Антона П. Під час нападу на Антона П. вояки нанесли тілесні пошкодження, автомобілем вишибли в'їздні ворота на його ділянку.

 

А вже 20 квітня, як годиться відсвяткувавши Паску, героїчні вояки Любаренка вирішила вчергове розібратися з трансформаторами. Начебто АТОвці перелізли через огорожу та зірвали замки з приватного трансформатора, встановленого на приватній ділянці, намагаючись під'єднати до електромережі свій "веселий" пересувний вагончик. При цьому браві вояки певний час чинили спротив електрикам, викликаним на прохання власників трансформаторів. Але згодом відступили та "висота" була здана її власникам.

 

Звертаємо увагу на те, що всі квітневі безчинства компанії Любаренка, друзів та начебто учасників АТО супроводжувалися викликами з подальшим присутністю/втручанням представників української поліції. Виклики були зафіксовані, заяви від постраждалих садівників прийняті. Але, як слід було очікувати в цій довгій, заплутаній та, вибачте за красне слово, абсолютно дурнуватій історії, ситуація не змінилася, кордон псевдоатошників встояв, поліція бездіяла, а шахраї...

 

Шановні читачі, зважаючи на все вищенаписане, автор матеріалу залишає за вами право додумати продовження історії багатосейної бендеріани по-вишгородськи. Адже розвиток події в представлених в цій заплутаній історії у площині українського законодавства, або бодай логики, передбачити не можливо. Тож автор утруднюється припустити законний хід роз'язки. Задля формування вашої думки, підсумуємо вищезазначене:

 

1. У 2009 році зібралася "бригада однодумців" - запеклих шахраїв - та вирішила трошки підзаробити на продажі чужої землі;

 

2. Ця брагада, на чолі із Любаренком, Сартанієм та Шляховим комплектує бажаючих придбати за малі кошти землю під Києвом, формує їх в садові товариства, збирає з них членські внески та обіцяє цю землю колись передати їм у власність;

 

3. У бригади прав на землю не має, тому вона понад 9 років годує обіцянками своїх підопічних майбутніх садівників та імітує шлях до успіху, методом ініціювання нескінченних, безперспективних судових тяжб;

 

4. Свої позови та показові рейдерські захоплення чужої землі бригада прикриває зв'язками у правоохоронних та судочинних органах;

 

5. "Зв'язки" підтримуються завдяки тому, що серед бажаючих отримати землю є багато представників правоохоронних та судочинних органів, а саме екс- та діючих співробітників поліції, депутатів та екс-депутатів державної та місцевої влади, екс- та діючих прокурорів та судів, екс- та діючих співробітників СБУ.

 

6. За період "діяльності" бригади шахраїв-рейдерів списки бажаючих отримати землю - членів садових товариств "Глядин" поповнили більш ніж 1000 громадян. Врешті на 227 участків претендує по 3-4 бажаючих.

 

7. Саме адмін та силова підтримка додала історії з деребаном чужої землі новий поштовх та у 2017 році доповнила списки бажаючих начебто учасниками АТО.Врешті (поки писався матеріал) бригада шахраїв створила новий список майбутніх садівників - начебто учасників АТО та починаючи з 12 квітня поточного року розпочала операцію штурму Вишгородського районного суду, Генеральної прокуратури та Міністерства юстиції України з вимогою узаконити права на чужу землю. Паралено з цим, шахраї, за підтримки адмін ресурсу та силових структур вчеого реанімували кримінальне провадження №12013100150001546, але вже в іншій судовій інстанції. А саме, слідчий відділу поліції Вишгородського району за "надуманими" підставами оголосив А.П. Козачку (першому голові С/т "Глядин") підозру про службову недбалість (част. 2 статті 367 КК України) у зв'язку зі складданням неправдивих списків, які у 2004 році від подав Вишгородській РДА, які стали підставою для виділення землі громадянам. Таким чином шахраї, які багато років не змогли підтвердити свою правову позицію у судах цивільної юрисдикції, вирішили отримати неправове судове рішення вже у кримінальному провадженні.


І на сам кінець, автор звертається до представників державних контролюючих та судочинних органів України, в тому числі до Голови Вишгородської РДА Вячеслава Савенка, Прокурора Київської області Дмитра Чібісова, Голови МВД Арсена Авакова та Генерального прокурора України Юрія Луценка з риторичним запитанням - чи не здається вам шановні, що в нашій державі відбувається суцільний правовий хаос та бєспрєдєл, а ваша хвалена реформа МВД дає серйозні збої. Вас це не бентежить, панове?

 

 

Бендеріана по-вишгородськи, С/т "Глядин" та рейдери. Частина 2

"Спадкоємці" Остапа Бендера з Хотянівки 

Образ Остапа Бендера, створений Ільфом та Петровим у 1928 році, багато років є епічним та показовим з точки зору зразковості авантюрно-шахрайского масштабу мислення для більшості українців, які росли та формувалися в радянський та пострадянський період. Крім того, для всіх, хто знайомий з творчістю відомих одеських прозаїків, він є квентесенцією рис, притаманних шахраям всіх часів та народів. Але, як виявилось, персонажі, про яких йдеться в нашому опусі, що орудують на Київщині давно перевершили за вітчайдушністю та витончиності своїх рейдерсько-шахрайських маніпуляцій батька російської демократії, турецько-підданого Остапа. Тому відведемо для них окремий розділ. І так, до ваших послуг:

Генерал-майор невидимого фронту Тимур Сартанія

Проживає в Києві, уродженець Грузії. 53-річний Тимур Сартанія на відміну від «великого комбінатора» ніколи особливо не шанував Кримінальний кодекс: за даними прокуратури Подільського р-ну неднократно притягувався до кримінальної відповідальності за ч. 4 ст. 190 КК (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). Прославився шахрайськими операціями, пов'язаними з продажем липової нерухомості українським і зарубіжним громадянам. Свою "повітряну" нерухомість Сартанія продавав за мільйони гривень, безсоромно брав передоплату у замовників і розчинявся у повітрі як мильна бульбашка. За його словами, має звання генерала, в тому числі і козацьких військ, є героєм Радянського Союзу за проведені ним засекречені спецоперації, має статус ветерана всіх можливих битв, в тому числі і Куликівської. На своїх широких героїчних грудях Сартанія носить підроблені орден Леніна і медаль "Золота Зірка". Більш докладно про подвиги орденоносця можна ознайомитися в публікації Газета 2000.

Олег та Денис Любаренки - юридичні пройдисвіти?

Олег Любаренко є власником та керівником юридичної компанії "ЮС Центр", сумнівної контори, яку сміливо можна віднести до категорії "чорні ріелтери". Контора переважно спеціалізується на обслуговуванні непрацездатного населення та прокручує з ним (населенням) різного роду махінації. Нещодавна на "ЮС Центр" було відкрите кримінальне провадження з приводу реалізації шахрайської схеми з майном родини Х. А сама, як стало відомо з матеріалів кримінального провадження, Любаренко вселився у квартиру родини Х, зробив в частині квартири ремонт, та на підставі зробленого ремонту планував заволодіти нерухомим майном родини Х. При цьому Любаренко підробив низку документів, в тому числі договір переуступки майна родини Х, боргову росписку Х. По стопах батька пішов і його син, який виконує допоміжну роботу в схемах Любаренка, а паралельно освоює ази юриспруденції в спеціалізованому навчальному закладі.

Олексій Шляхов 

"Блакитний злодюжка" Шляхов, який влаштувався до Козачка заступником голови СТ "Глядин" та організував веремію з деребином землі. Свою активність він розпочав з крадіжки 100 000 грн з сейфу С/т "Глядин", та в момент виявлення злочину списав усе на свого майбутнього подільника Любаренка (про це свідчить заява Козачка, наведена вище). Згодом, освоївшись та відчувши смак землі київської та водночас занадто тісні рамки, які виставляв Козачок, Шляхов увійшов у змову із Любаренком і ось тоді розпочалася найцікавіша історія з дерибаном чужої землі.

Цікаво, що у жовтні 2012 року Шляхов "попалився" на брехні та шахрайстві в прямому Т/в єфірі. Так сталося, що саме він ініціював журналістське розслідування програми "Гроші", яка врешті викрила його та товаришів нечистоплотні схеми зі спробами привласнити чужу землю. Був Суд, за рішенням якого Шляхов визнаний брехуном та шахраєм.

Божевільні каруселі з рейдерським деребаном землі

Починаючи з 2009 року Шляхов, який представлявся заступником голови С/т "Глядин", розпочав першу хвилю прийому садівників до складу земельного товариства та видачу їм підробних членських книжок, а також збір коштів з перспективою отримання земельних ділянок. Юридичний супровід прийому здійснював Любаренко. Шляхов та Любаренко підшукували громадян, які в в рамках своїх конституційних прав на безоплатну землю хотіли за малі кошти заволодіти землею на Київщині. Шахраї, користуючись правовою необізнаністю громадян, приймали бажаючих до складу псевдо С/т "Глядин". Пізніше до групи шахраїв-рейдерів приєдналися Цюпін, Сартанія, Коростильов, Білецький, які радісно долучилися до пошуку майбутніх землевласників.

Але у 2012 році за фактом заволодіння шляхом обману грошевими коштами громадян під приводом виділення ним земельних ділянок за рішенням псевдо С/т "Глядин" слідчим відділення Вишгородського РВ НП України в Київській області було відкрите перше кримінальне провадження №1201210015000042. Як з'ясувалось, шахраї заволоділи грошевими коштами близька 1000 осіб на суму більш ніж 10 млн грн.

Під час досудового слідства, слідчим у зазначеному кримінальному провадженні було виявлено підробні копії, зроблені з одного оригіналу, членські книжки садівників, які "гоп-компанія" Шляхова, Любаренка, Сартанії та інших зловмисників принесли до Суду.

Так склалось, що у 2012 році Любаренко, Шахов, Сартанія та інші звернулися до Вишгородського районного суду Київської області з позовом про безоплатну передачу їм, як начебто членам С/т "Глядин", земельних ділянок, які належать іншим легальним власниками. При цьому шахраї надали до суду копії членських книжок садівників, які виявилися підробними. Шахрайство було виявлене, адже в рамках кримінального провадження №1201210015000042 було проведене судово-криміналістичну експертизу документів, за висновками якої 14 травня 2013 року слідчим відкрите ще одне кримінальне провадження №12013100150000854 (за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частинами 1,4 статті 358 КК України - підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів).

Минуло два роки, два відкритих проти рейдерів-шахраїв кримінальних провадження стояли на місці. За інформацією з перевірених джерел, хід розслідування гальмували покровителі - представники правоохоронних органів, які як виявилось також потрапили до списків липового С/т "Глядин" та претендували на свої ділянки. Доречі, за свідченнями очевидців, списків липового С/т "Глядин" за період реалізації афери було складено декілька. Пристрасті наколювалися, "армада" садівників поповнювалась та вимагала жадану землю.

Примітка автора - звертаю увагу на 5 колонку, в якій представлена інформація про походження псевдо-члена С/т "Глядин". Особисто автору матеріау подобається поміточка - суд. Може саме через цю поміточку наші шахраї відчувають себе безкарними та продовжують реалізацію своїх рейдерських дій?

Взагалі, судячи зі списків членів, недочленів, виключених членів, членів що мають борги перед С/т Глядин, членів, що боргів не мають.... наші комбінатори проводили умовний конкурс на розподіл чужої землі. І в конкурсі С/т "Глядин" на землю, яка С/т "Глядин" ніколи не належала, передбачалося по три претенденти на одну не існуючу ділянку! За останніми даними, на 227 ділянок претендувало 1000 осіб.

Цікаво було б зібрати усіх цих членів разом та подивитися на їх здивовані обличчя з цього приводу. Впевний, що усі ці члени достовірної інформації про схеми, нарождені хворобливими мізками великих комбінаторів, абсолютно не знали.

І тим не менше, по черзі члени вимагали землю. Тож шахраї під шаленим натиском "армади" мали діяти або створювати іллюзію дій в напрямку вишибання землі у законних власників. Розповідаючи своїм підопічним історію про те, що земля ось-ось буде в них в руках, але треба вирішити маленьку проблему в рамках відкритого/закритого/відкритого і потім знову закритого кримінального провадження №12013100150001546 вони час від часу здійснюють набіги на земельні ділянки, що належать легальним членам С/т "Глядин", бушували, ламали паркани, рили підкопи та ламали трансформатори.

Паралельно з набігами група шахраїв Любаренко, Шляхов, Сартанія та інші починаючи з 2010 року по черзі зверталися до слідчого зі скаргами та клопотаннями про свої претензії на землю, розповідали про те, що вони та інші люди зі списків здавали кошти в С/т "Глядин", стоять на черзі на отримання земельних ділянок та наполягають на тому, що земля виділена саме їм, а не іншим громадянам згідно з розпорядженням, затвердженим Вишгородською РДА 20 липня 2004 року. Свої клопотання та скарги шахраї підкріплювали тими ж самими підробленими членськими книжками С/т "Глядин", а ще й підробкою довідки слідчого про те, що С/т "Глядин" визнано потерпілою стороною у провадженні №12013100150001546.

Врешті, у листопаді 2015 року шахраї звернулися до Вишгородського районного суду Київської області з вимогою проведення експертизи документів, які фігурують в кримінальному провадженні №12013100150001546. На суд вони принесли ксерокопію липової довідки, підписаної начебто старшим слідчим О.П. Лавренюк . На довідці була проставлена дата - 30 грудня 2013 року. Але за дивним збігом обставин на суді з'явився той самий слідчий, який не тільки заперечив існування вищезазначеної довідки, але й приніс свій оригінал, який він надавав Любаренку 4 лютого 2014 року. В легальній довідці було чітко написано, що С/т "Глядин" в кримінальному провадженні №12013100150001546 потерпілою стороною не визнано.

В результаті, 4 листопада 2015 року Вишгородський районний суд Київської області виніс Ухвалу про те, що С/т "Глядин", вчергове, статусу потерпілої сторони не має. Крім того, 13 листопада 2015 року прокуратурою Вишгородського району Київської області відкрилося вже третє кримінальне провадження №4201511015000162 за ч. 4 ст/ 238 КК України за фактом використання в суді підробленої довідки.

Минув ще рік, три відкритих кримінальних провадження стояли на місці, не зважаючи не безкінечні звернення, скарги, клопотання легальних власників земельних ділянок С/т "Глядин", які продовжували страждати від регулярних рейдерських набігів компанії Любаренка. Рейдери-шахраї виношували нові грандіозні плани узаконювання своїх дій та збирали кошти з новозареєстрованих садівників.

В жовтні 2016 року Любаренко начебто увійшов у змову з членом Громадської ради при МВС України Михайлом Захарченком. В результаті Захарченко, використовуючи свої зв'язки в ГУ НП України в Київській області, домігся призначення підконтрольного слідчого у кримінальному провадженні №12013100150001546, який в свою чергу узгодив фільсифікацію кримінального провадження в питаннях 

- визнання с/т "Глядин" потерпілою стороною при тому, що в дійсності ані легальне, ані клоновані с/т "Глядин" ніколи не мали у власності ніяких земельних ділянок.

- визнання осіб, які фігурували в одному з нескінченних списків липового С/т "Глядин", потерпілими особами, які прагнули отримати жадану чужу землю.

 В листопаді 2016 році Любаренко обзавівся новим "колегою" Владиславом Чистяковим, виписав на нього від імені С/т "Глядин" доручення. В дорученні Чистякову делегувалися права на представлення інтересів С/т "Глядин", в тому числі в судових інстанціях. При цьому адреса будівлі, вказаної як місце проживання Чистякова, не існує в принципі. А ідентифікаційний номер Чистякова належить іншій людині.

Бендеріана по-вишгородськи, "Глядин" та рейдерство. Част. 1


 

Незаконне захоплення чужої землі, нехтування правами дійсних власників, поява подвійних, а часом потрійних, почетвертих господарів та сфальшованих документів – процеси у вітчизняних земельних відносинах не нові та вже типові. Але останнім часом такі дії набули масового характеру та отримали стійку назву – земельне рейдерство.

Вагомими факторами, що підштовхують рейдерів до "бойових дій", є здорожчення землі та майже повна бездіяльність контролюючих та правоохоронних органів по відношенню до захисту інтересів громадян України та їх земельних прав.

Не зважаючи на те, що з часів прийняття Антирейдерського закону (6 жовтня 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» № 1666-VIII, розроблений Міністерством юстиції України), кількість звернень щодо випадків рейдерства до Асоціації фермерів, приватних землевласників України (АФЗУ) та кількість заявлених рейдерських атак відчутно скоротилися, земельне рейдерство, як явище, усе ще впевнено розхитуватує економіку країни та її мешканців.

Зафіксованих фактів лише в одній Київській обласні більше, ніж можливо осягнути. А ЗМІ пістрявлять гучними заголовками про резонансні захоплення. При цьому, не гидують привласнювати чужу землю, як свою, ані високопосадовці, ані місцеві керманичі, що відчувають владу на підпорядкованій території, ані звичайні шахраї, які мають впливових покровителів серед представників правоохоронних органів України.

Деякі земельні шахраї не соромлячись творять беззаконня та відчуваючи свою безкарність, часом переходять межу абсурдності.

Найцікавіша та найпоказовіша, з точки зору відсутності здорового глузду, рейдерська епопея триває вже понад 9 років неподалік від Вишгорода, в селі Хотянівка, розташованому усього в 20 хвилинах руху на авто від столиці нашої європейської Держави. За цей період "головнокомандуючі" рейдерської багатосесійної атаки вже стали героями кримінальних хронік, а органи різних ланок правоохоронної системи майже засипало від несчисленої кількості скарг, позовів, кримінальних проваджень та судових рішень. І тим не менше, рейдери не здаються та користуючись прогалиною в Українському законодавстві - невизначенністю статусу Садового товариства - безкарно реалізовують нові шахрайські схеми.

Клони садового товариства "Глядин" - загроза садівникам-землевласників, або рейдерські безчинства в Хотянівці

У далекому 2004 році, розпорядженням Вишгородскої РДА Київської області № 450 "Про передачу в приватну власність земельної ділянки під розширення СТ "Глядин" земельні ділянки загальною площею 29,4702 га були безоплатно передані у приватну власність 227 фізичним особам в межах безоплатної приватизації для ведення садового садівництва згідно з вимогами, передбаченими статтями 35, пунктом "Б" ч. 1 ст. 81, статтями 116, 118 Земельного Кодексу України. З часом, зазначені 227 громадян використали свої конституційне право та отримали землю. Дехто з них залишив її собі, дехто перепродав новим власникам. І на цьому історія з розподілом 29,4702 га мала б закінчитись.

Але, у 2008 році "гоп-компанія" у складі Олега Любаренка (батька), Олексія Шляхова, Тимура Сартаніі, Анатолія Білецького, Дениса Люборенка (сина), Володимира Коростильова, Івана Цюпіна, Катерина Тележинська (пізніше до них приєднався Вячеслав Чистяков та ще декілька персонажів) вирішили поділити виділену розпорядженням Вишгородскої РДА Київської області № 450 у 2004 році землю повторно, створили свій перший клон С/т "Глядин" та почали приймати нових садівників, збирати членські внески, видавати книжки садівників, керуючись, начебто правами С/т на 29,4702 Га. При цьому, виявилось, що легальний голова С/т "Глядин" "земельний деребан" повністю заперечував та команду шахраїв Любаренка&Шляхова не визнавав. Доречі, за період діяльності гоп-компанії С/т "Глядин" клонувався декілька різів, тільки в реєстрі юридичних осіб їх зареєстровано шість (!), а є ще інші клони такі як С/т "Глядин 10" та інші. 

Для довідки: діючим Земельним кодексом України від 2002 року статтею 35 право на безоплатне набуття у власність земельних ділянок для ведення індивідуального або колективного садівництва із земель державної і комунальної власності належить лише фізичним особам - громадянам України. Тож , С/т "Глядин" як юридичній особі, земельні ділянки у власність чи тимчасове користування не надавалися та надаватися не могли, згідно чинного законодавства. Жодних документів органи державної влади із зазначеною структурою не підписувала.

У 2013 році зазначеними особами було ініційоване відновлення кримінального провадження №12013100150001546 (юридично безпідставно, провадження Любаренко використовував з 2010 року), з метою легалізації своїх прав на землю С/т Глядин та прав на її подальший, багатосерійний розподіл. Кримінальне провадження триває досі, хоча вже тричі було закрите і тричі відкривалося ініціативною групою рейдерів-шахраїв за допомоги "друзів" в органах. Востаннє воно було закрите у 2014 році. ГПУ здійснила перевірку законності рішення про закриття кримінального провадження, яке рейдери неодноразово використовували при нападах на чужі земельні ділянки з метою їх "розподілу". За результатами перевірки ГПУ погодилась з зазначеним рішенням і тимчасово зупинила дії рейдерів.

 

 Повна версія тексту з ілюстраціями: 

https://www.facenews.ua/articles/2017/313771/

Страницы:
1
2
3
4
5
6
7
8
11
предыдущая
следующая