хочу сюди!
 

Лилия

41 рік, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 35-50 років

Про розум

     В народі якось так склалося, що давно прийнято характеризувати людей за їх інтелектуальними здібностями, типу, "розумник", "дурень", "недоумок" тощо. Також цими характеристиками оперують, коли під час суперечки переходять на особистості, правда в дещо грубішій формі. Звісно, сподіватись на об"єктивність в такому випадку не варто. Взагалі, як на мене, рівень інтелекту - досить відносний вимір. Ніколи не проходив тестів "ай-к'ю", але виходячи з тих результатів, які повідомили мені мої знайомі, система явно недопрацьована, треба вводити якісь додаткові коефіціенти.
     Сфера людського пізнання нині на стільки широка, навіть у видимих горизонтах, і осягнути все апріорі неможливо, тому зовсім не обов'язко що всі або більшість осягатимуть її в одному напрямі. Те що одному зрозуміло і очевидно, незбагнено іншому, і це зовсім не свідчить про рівень його інтелекту, оскільки він цілком ймовірно володіє тим, що незрозуміло першому. Припустимо, є певний "актуальний" вектор пізнання, але це все теж досить суб"єктивно, оскільки сформованний він на суспільній думці, як багаторазово протягом історії була хибною.
      Ще одна проблема визначення розумності - це підміна понять. Приклад: "Він багато знає, він розумний". А от і ні! Багато зустрічав людей, що знають багацько але при цьому не уловлюють суті своїх знань, хіба вони розумні?. Вони просто знаючі, знавці, як завгодно. Щоб багато знати достатньо просто мати хорошу пам'ять і цікавитись, а от РОЗУМНІ люди РОЗУМІЮТЬ у повній мірі те, що знають. Російською мовою я люблю пояснювати "УМ" як "умєніє мисліть". Мудрі ж люди ще й вміють застосовувати те, що знають і розуміють. А хто і що розуміє, тут теж все відносно, з яким розумовим складом кому пощастило. Про різні типи мислення навіть у шкільних підручниках написано, в тих самих, де більшість звертає увагу лише на розділ "Статева система", тому й саме слово "розумний" не знають як правильно застосувати.
     Хрін з нею, з лайкою, але в буденних описах інтелектуальних здібностей когось більшість просто несе маячню, суб"єктивно виважену зі своєї далеко не завжди високої дзвінниці.
2

Коментарі

126.12.12, 21:14

Люди й без якихось надцятьох вищих освіт можуть бути і бувають розумніші й виваженіші в житті. Проте, середовище є важливим фактором, оточення може зробити"розумника" "дурником"

    226.12.12, 22:19Відповідь на 1 від ВЕСНяночкА

    Теж є такий момент))) але ж тут бува, в чомусь порозумнішаєш, а в чомусь подурнішаєш))

      326.12.12, 22:41

      Згоден з тобою рівень інтелекту це не просто знання, а вміння ці знання застосовувати в реальному житті... Але якою розумною людина би не була без певних знань вона не зможе проявити себе в житті... В наш час інтернету, jps та інших високих технологій перемагає лише той хто дуже багато знає , вміє дуже швидко та нестандартно мислити, і застосовувати свої знання... А взагалі ти підняв дуже цікаву тему.... Якщо зустрінемось на роботі в січні поспілкуємось....

        426.12.12, 22:49Відповідь на 3 від Alkram

        Обов"язково) можна навіть поза роботою))

          527.12.12, 12:13

          згодна! додам лише, що бажано поменше спілкуватися з "немислячими" людьми. коло спілкування часто таки накладає відбиток. а ще чомусь згадався задорнов, який говорив, що його у жінках збуджує орган з двох літер - ум

            627.12.12, 12:19Відповідь на 5 від mNoga