хочу сюди!
 

Марта

48 років, козоріг, познайомиться з хлопцем у віці 50-60 років

Об улучшении социальных стандартов

   04.02.2013 г. № 12-2/13                              Прем’єр– міністру України

                                                                            Азарову М. Я.

                                                                            ГоловіВерховної Ради України

                                                                            Рибаку В.В.

                                                                             МІНІСТРУ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

                                                                             КОРОЛІВСЬКІЙ Н. Ю.

 

Шановні Добродії!

 

            Розуміючи непросту економічну ситуацію у світі й країні, на виконання Указу Президента України «Про підвищення соціальних стандартів незахищених верств населення України» з ціллю надання допомоги перш за все пенсіонерам-інвалідам, та констатуючи недоліки у формуванні і забезпеченні реалізації державної політики до незахищених верств населення, для уникнення дискримінації серед пенсіонерів, звертаємось до Вас вжити відповідні заходи для врахування пропозицій громади шахтарів-пенсіонерів, інвалідів. 

                           Положення про осучаснення сум пенсійних виплат

                                                                                                                                ПРОЕКТ

Пояснювальна записка

щодо механізму осучаснення сум пенсійних виплат пенсіонерам

 Пенсійним Фондом України

ПРОПОНУЄТЬСЯ осучаснити суми пенсій та  внести зміни до нормативно – правових актів України. У тому разі: до Закону України «Про Державний Бюджет України на 2013 рік», до  Закону України «Про пенсійне забезпечення», до  Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування», до Закону України «Про престижність шахтарської праці» та до інших нормативно – правових актів.

Реалізація положень нормативного акту після його прийняття впливатиме на додаткові суми видатків у Державному Бюджеті України (з урахуванням перерозподілу коштів) та на бюджет Пенсійного фонду (з урахуванням реструктуризації додаткових сум пенсійних виплат) на поточні роки, завдяки чому значно підвищиться соціальний рівень життя незахищених верств населення, сімей, дітей. 

У наявності дискримінація між пенсіонерів поширюється, які працювали в тих самих умовах праці, за тією самою професією, в однієї галузі, за загальною кваліфікацією та стажем і пішлина пенсію в минулі роки, але отримують пенсію у кілька разів менше, ніж сучасні пенсіонери.

 ПРОПОНУЄТЬСЯ наступний механізм осучаснення пенсій:

   1.   Із загальної суми особистого доходу пенсіонера відокремити суму пенсійної виплати з ціллю її осучаснення.

   2.  Осучаснення сум пенсійних виплат провадиться з часу розрахунку робітнику  його особистого середнього заробітку, визначений, як 100%, з якого обчислюється пенсія до виплати. Подальше щорічне перерахування особистого середнього заробітку наростаючим підсумком провадиться при зростанні у попередньому календарному році середньої заробітної плати штатного працівникапо Україні. Визначений особистий середньомісячний заробіток пенсіонера послідовно наростаючим підсумком коригують на щорічні коефіцієнти середньої (номінальної) заробітної плати штатного працівника за даними Державного комітету статистики України (п. 4.1 Розділ 4 «Інструкції зі статистики заробітної плати», яка зареєстрована в Мінюсті України 27 січня 2004 року за №114/8713, «Наказ» Держкомстату України від 13.01.2004р. №5). Наведений показник (коефіцієнт) визначається Держкомстатом України, як відношення показників середньої заробітної плати штатного працівника по Україні минулого року відповідно дороку, що передував йому (показники з «Інструкцією» додаються). Щорічно з 1 березня поточного року з відкоригованої особистої суми середнього заробітку (100%) визначається сума пенсії з урахуванням загального і пільгового стажу роботи, надбавок, підвищень, пільг, додаткової пенсії, грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації, та інші доплати і надбавки до пенсій, які встановлені законодавством України без подальшого звуження прав людини. Визначена сума пенсії до виплати кожному пенсіонеру затверджується робочим відділенням Пенсійного Фонду України. Виплата визначеної суми пенсії повинна бути не більш граничної суми пенсії відповідної восьмикратної суми прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

   3.   Осучаснення сум пенсійних виплат провадиться пенсіонерам з правом на них, які отримують пенсію в сумі до граничного шестикратного прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

   4.    Розрахований особистий середній заробіток робітника (100%), з якого нараховується пенсія не повинен бути меншим від граничної середньої заробітної плати штатного працівника відповідної професії у відповідній галузі виробництва на час перерахунку по Україні за даними центрального органу виконавчої влади з питань статистики за минулий рік.  

   5.   Виплата пенсії провадиться  до граничного шестикратного прожиткового мінімуму пенсіонерам, які працюють на виробництві з урахуванням загального доходу.

   6.   Законодавче врегулювання поетапного осучаснення раніше призначених сум пенсій протягом наприклад п’яти років (2013-2018р. р.) з метою зменшення дискримінації між пенсіонерами у розмірах їх пенсій,та не допущення виникнення таких розривів у майбутньому провадиться за умови скасувати у ч.3 ст.42 Закону України від 09липня 2003 р. №1058-ІV «гранічний коефіцієнт не менш 20% зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні», після чого застосовується осучаснення пенсії із суми раніше визначеної особистої середньомісячної зарплати на будь-який коефіціент зростання середньої (номінальної) заробітної плати. Для чого необхідно вилучити із особистого доходу пенсіонера його обов’язкові отримання (захищені статті) пенсійних і щомісячних страхових виплат. Загальний дохід пенсіонерів, інвалідів минулих років обмежує їх право на осучаснення, (не проіндексованого і не відкоригованого) їх особистого середнього заробітку, з якого нараховувалася  пенсія в порівнянні з сучасним середнім заробітком пенсіонера.

   7.  Застосувати перерахування (осучаснення) пенсій пенсіонерам, у яких відсутний страховий  стаж (законодавчо не було  встановлено утримання видатків із зарплати робітника до Пенсійного фонду), але пенсія нарахована з урахуванням цього стажу.

   8.   Внести зміни до Державного Бюджету України на 2013 рік, на додаткові видатки для поетапного осучаснення та виплат перерахованих пенсій пенсіонерам з правом на них, застрахованим у Пенсійному фонді України.

   9.      Відкоригована сума пенсії за минулий час починає сплачуватися пенсіонеру з часу її призначення. Відповідно до законодавства провадиться відповідна індексація не дорахованих сум пенсій.

   10.  Об'єднати Бюджети Пенсійного фонду при Кабінеті Міністрів України (для еліти) разом з Пенсійним Фондом України (для народу), оприлюднити надходження та видатки з його бюджету.

    Необхідно врахувати пенсіонерів, яким частково осучаснені суми пенсій за рішенням суду, але не виплачені, а також є пенсіонери, які не потребують осучаснення їх пенсій. До тогож пенсіонерів минулих років значно менше, тому перше осучаснення можна провести пенсіонерам, які ними стали наприклад до 1991 року з відповідними змінами у Держбюджеті України на 2013 рік. Для обговорення наведеного Проекту необхідно ініціювати поновлення роботи міжвідомчої Робочої групи №1, створеної за дорученням КМУ 23.03.2011 р. №14879/0/1-11.

 З повагою.

 P.S. 8 февраля с.г. в Донецк съезжаются лидеры Всеукраинских Организаций шахтёров-инвалидов Украины по обсуждению координированных действий на заседаниях вневедомственных Рабочих групп 1, 2, 3 совместно с правительством.

   С уважением, Сергей Шубников.


0

Коментарі

14.02.13, 23:06

П. 10 Не можете отвечать за базар, сделайте хоть раз в жизни доброе дело - застрелитесь все там нафиг.

    24.02.13, 23:43Відповідь на 1 від rutzit

    Я вижу от Вас пользу только на пикетах, берём. Захватите огнестрел.