хочу сюда!
 

Алинка

28 лет, телец, познакомится с парнем в возрасте 27-40 лет

Неперевершене домінування влади

            На звернення Ровенської (Луганська обл.) громадської організації шахтарів–інвалідів, потерпілих (далі – інваліди праці, потерпілі на виробництві) до Міністерства соціальної політики України з зауваженнями і пропозиціями щодо звуження прав потерпілих і інвалідів праці втіленням нових в порівнянні зі скасованими нормативними актами Кабінету Міністрів України (КМУ) і Міністерства охорони здоров’я України (МОЗУ) про діяльність Медико–соціальних експертних комісій України (МСЕК) до первинних, вторинних потерпілих і інвалідів, яким встановлена І, ІІ, ІІІ групи інвалідності з стійкою втратою професійної працездатності безстроково, з застосуванням нових «Критеріїв…» встановлення інвалідності, Олександром Пісаренко отримана відповідь від Мінсоцполітики від 11.12.2012р. №329/18/99-12, якою визначено:

            1. Цитую: «…заходи до наказу №420 як правило містять небагато конкретних пропозицій, а зосереджені переважно на власному тлумаченні норм наказу та побоюванні у належному його застосуванні МСЕК та регіональними Фондами соціального страхування від нещасного випадку на виробництві». Здається таке враження, що Постоюк, який давав відповідь, і забов’язаний був вжити заходів, щоб посадовці виконували свої повноваження, та не ознайомлений з цими нормативами.

            Так п.п.11 п.13 розділу «Обов’язки та права комісій» Постанови КМУ від 03.12.2009р.№1317 «Питання медико – соціальної експертизи», визначено: «Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ проводить разом з профспілковими та громадськими організаціями інвалідів конференції, семінари з питань профілактики інвалідності, реабілітації та адаптації інвалідів». Що невідповідає дійсності. Громадські організації шахтарів-інвалідів вже два роки звертаються до Центральних органів виконавчої влади про засідання Робочої групи №3 з питань охорони здоров’я – без результатів.

            Пункт 1.5 розділу І «Загальні положення» Наказу МОЗ від 05.09.2011р. №561 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», визначає: «Фахівці медико-соціальних експертних комісій забов’язані ознайомити особу (законного представника) з порядком, умовами та критеріями встановлення інвалідності, а також надавати роз’яснення з інших питань, що пов’язані з встановленням групи інвалідності, на вимогу особи (законного представника) або у разі її незгоди з рішенням МСЕК». Що не виконується і на підставі чого виникають суперечки.

            2. Державою розроблено нові (? з 2006 року) будівельні норми житла для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення (Постанова КМУ від 11.05.2011р. №560) на підставі будівельних норм (ДБНВ.2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення»). На цей час проводиться експертиза. В дійсності згідно індивідуальної програми реабілітації інвалідів вже третина частина інвалідів повинна жити у адаптованих соціальних умовах. Де ці гроші?

            Зрозуміло, легше надати письмову відповідь здоровими посадовцями, ніж вислухати проблеми інвалідів та врахувати їх думку. Чому Влада не вживає заходів, щоб скасувати довічне утримання (пільги) державних службовців Центрального Апарату Виконавчої Влади, Прем’єрів, Президенту, які виконують свою роботу і не є інвалідами?

            Зповагою, Сергій Шубніков. 

0

Комментарии