З нагоди 75-річчя Національного науково-дослідного реставраційного центру України» відбулася виставка, на якій було представленно відреставровані шедеври національного й світового надбання з музейних колекцій України . Телепроект Art city дізнавався про таїнство реставрації шедеврів.
Особливості сучасної сценографії
Що є основою візульної оправи театрального видовища? Як часи лишають свій відбиток на сцені театру ? Та чого бракує сучасному глядачеві?
Катерина Рай поцікавилася планами Мистецького Арсеналу
З сюжету ви дізнаєтесь як Мистецький Арсенал планує представити українське мистецтво на міжнародній арені, та чи будуть представленні сакральні трациції у сьогоденні?
Італійське мистецтво у Києві
Катерина Рай відвідала виставку "Європейський вимір. Три шедеври класичного мистецтва з музеїв Італії" . Цього разу класичне мистецтво Європи представляють три знакові твори: шедевр пізнього Відродження «Венера та Адоніс», що належить пензлю Тіціана Вечелліо, вівтарна картина «Ісус Христос» провідного майстра італійського бароко Гвідо Рені, та величний гобелен «Дивний вилов риби», створений на основі композиції Рафаеля Cанті.
Фіни плагіатять українське мистецтво
Дизайнер компанії "Marimekko" використала картину Марії Приймаченко для оформлення літаків фінської компанії, через це трапився грандіозний скандал. Але, саме через цей прикрий випадок у Вікіпедії з"явилась сторінка про українську художницю на фінській мові, а у соціальних мережах з"явилась двомовна петиція з гаслом "Збережемо на літаках FinnAir казкові дерева Марії Приймаченко "
З нагоди 75-річчя Національного науково-дослідного реставраційного центру України» відбулася виставка, на якій було представленно відреставровані шедеври національного й світового надбання з музейних колекцій України. Телепроект Art city дізнавався про таїнство реставрації шедеврів.
Дизайнер компанії "Marimekko" використала картину Марії Приймаченко для оформлення літаків фінської компанії, через це трапився грандіозний скандал. Але, саме через цей прикрий випадок у Вікіпедії з"явилась сторінка про українську художницю на фінській мові, а у соціальних мережах з"явилась двомовна петиція з гаслом "Збережемо на літаках FinnAir казкові дерева Марії Приймаченко "
Внутрішній світ митця, що виражений фарбами слів, поки що у чотирьох брошурах. Це лише початок цікавого творчого процесу. Дивіться у ексклюзивному сюжеті Art city.
У Центральному будинку художника Катерна Рай дізнавалась думку Радника Президента України та Першого заступника Міністра культури щодо сучасного мистецтва.
Данило Данилович Лідер- видатний театральний художник, що відродив українську сценографію та став відомим на весь світ. Він передбачав катастрофи, та малював втрачаючи зір.
Добавлено в публикацию материал из Википедии
Сценография (театрально-декорационное искусство) — вид художественного творчества, занимающийся оформлением спектакля и созданием его изобразительно-пластического образа, существующего в сценическом времени и пространстве.
Под сценографией понимают создание зрительного образа посредством декораций, костюмов, освещения и постановочной техники.
Сценография может быть подробной, лаконичной или минимальной. Особая зрелищность, сложные эффекты требуют работы сценических механизмов, которые могут сменить декорации за занавесом или на глазах у публики.
Интересные сценографии Лидера:
У него были фантазии о том, как поставить ”Анну Каренину”. Поезд представлялся трехглазы м драконом, который надвигается из темноты. Дракон не сразу увидел Анну, которая кинулась на рельсы. Он отчаянно гудел и тяжело дышал. А когда наконец остановился, то в одном из трех глаз дракона появилась слеза. (Газета по-украински, 11 мая 2007
)
Самое известное предсказание Лидера — это 1975 год, представление ”Здравствуй, Припять!” о строительстве Чернобыльской АЭС. Здесь Лидер наконец показал что-то ”цветущее”: странные цветы пробивались сквозь мертвый металл на фоне каких-то вспышек. Это показалось чудачеством, и вспомнилось через одиннадцать лет, после катастрофы на ЧАЭС