У Вінниці народиться «живий вогонь»
Безкоштовне навчання унікальним вмінням – особливість козацького фестивалю, який відбудеться цього місяця у Вінниці
«Живий вогонь» - це II Міжнародний козацький фестиваль звичаєвої культури започаткований у нас Вінницьким козацьким полком імені Івана Богуна. Це масштабне дводенне свято під відкритим небом в етно-стилі на яке приїздять навіть з закордону. Таку назву фестиваль отримав завдяки центральному дійству – видобування вогню природнім способом – тертя деревини усіма присутніми на святі. Більше про нього розповідає отаман полку Володимир Воловодюк.
- Як проходитиме фестиваль?
За основу свята взято Козацьку Модель суспільного устрою.
Кожен регіон країни буде представлений своєю козацькою сотнею, які разом утворять поселення на кшталт Запорізької Січі. Козацька форма демократії розглядається, як можлива модель державного устрою.
Представники сучасної козацької громади з різних регіонів країни отаборяться куріннями та відновлять всі правові, культурні та побутові звичаї Січі й продемонструють козацьку зброю в дії. Буде гарматне шоу, де козаки не тільки покажуть, як стріляють гармати, а й дадуть можливість всім охочим спробувати вистрілити з козацької зброї. Це сучасні моделі тогочасних мушкетів, гармат, шабель і таке інше. Але центральна частина Фестивалю - Купальське Дійство з відтворенням прадавнього звичаю видобування Живого Вогню методом тертя деревини.
- Як це відбувається?
Перший день фестивалю, 19 червня – це різноманітні майстер-класи й забави, розваги, а з половини другого дня фахівці народних ремесел та знахарі й травники навчать правильно підібрати квіти й трави для вінків й розкажуть як їх плели наші предки, потім буде відтворено стародавній обряд спалення Марени, пускання вінків на воду, водіння хороводів. До речі цього також вчитимуть під час майстер-класів з хороводу та народного танцю. А вогонь видобувають тягнучи громадою то в один, то в інший бік мотузку, яка приводить в рух сухий дерев’яний брус вставлений в щілину іншого й таким чином спалахує вогонь. Це дуже енергетичне дійство, яке розпочинає шоу вогнів.
- Розкажіть більше про майстер-класи
По-перше всі вони будуть безкоштовні. Будь-хто на святі зможе подивитися на що здатні майстри, купити на ярмарку їхні вироби або самому спробувати їх зробити. Безкоштовно вчитимуть гончарства, ковальства, лозо- та соломо-плетіння, вишивки, витинанки, писанкарству, горловому співу, гри на старовинних музичних інструментах. Я вже згадував танцювальну практику і багато буде козацьких практик: майстер-класи з бойових козацьких мистецтв, духовних практик з гартування духу і тіла. Прийматимуть народні знахарі, а також вчитимуть робити масаж. Травам та енергетиці в цьому році більше уваги ніж торік. Майстри навіть розкажуть і вчитимуть бажаючих як ходити по битому склі.
Відбудеться інтелектуально-екстримальна гра (квест), змагання з боротьби на руках, силове жонглювання та багато інших інтелектуальних й пізнавальних розваг з етнічним забарвленням.
- Яких гостей і майстрів ви чекаєте?
Щодо гостей, то це і Польща, і Росія, і Білорусь, обіцяли Прибалти,ь і, звісно, представники всіх регіонів України, але найперше чекаємо вінничан зі всієї області. Свято не має вікових чи інших обмежень. До речі буде організована школа розвитку дитини. Батьки зможуть залишити дітей у гурті з народними педагогами, які також відкриватимуть творчі здібності дітей й збагатять їхній духовний світ. Що до особистостей, то це, по-перше, фронт-мен гурту «Тік» Віктор бронюк. У нас виступатиме чимало українських гуртів, етно-колективів. Також Президент федерації України з бойового спасу Олександр Притула, Президент федерації України з гирьового спорту Юрій Щербина, клуб історичної реконструкції м. Львів товариство «Кіш».
- Як буде влаштовано побут фестивалю?
Почну з того, що фестиваль відбудеться 19-20 червня в Сабарові біля скель. Добратись туди з Вінниці можна маршрутним таксі № 58 яке їде з Ж/Д вокзалу до Сабарова, проїжджає вул. Соборна, ринок Урожай, Електромережу, та маршрутним таксі № 48 яке їде з Західного автовокзалу до Сабарова і проїжджає по Проспекту Юності, або катером з причалу біля центрального автовокзалу. Вартість квитка у фестивальні дні буде в половину менша – 10 грн. Ще за спеціальними цінами від нашого спонсора таксі «ВИМПЕЛ» курсуватимуть таксі, яке можна викликати за номерами 555-777, 655-777 з мобільного виклик безкоштовний.
ми забезпечимо питною водою. В цьому допомагає наш партнер ТОВ НВП «АКВА», яка постачає найкращу вінницьку артезіанську воду торгової марки «ЕКО».
На фестивалі будуть біотуалети.
Їсти гості та учасники зможуть, як у шатрах-кафе так і безкоштовно на фестивалях козацького кулішу, борщу, вареників, а також питимуть козацькі лікувальні настоянки на кримських та карпатських травах. Кому буде замало цих розваг ми ще приготували кінні прогулянки з козаками в козацькому вбранні, сплави Бугом, а також екскурсії містом для гостей свята.
Єдине, що потрібно нашим гостям взяти з- собою – це бажання відпочити, розважитись і відкрити нове у собі й навколо себе. А ще українське народне вбрання або наявність його елементів – це така перепустка на фестиваль. Також буде можливе придбання етно-одягу та аксесуарів безпосередньо при вході на фестиваль.
Незабутні враження від перебування в осяйному дусі Української етно-культури, Козацький колорит, спів бандури і зачарування містерією Купальського дійства залишаться назавжди з учасниками та гостями фестивалю. Тому приїздіть, чекаємо на всіх, раді кожному, зустрінемось на святі.
НАШ. КОР.
ШАНОВНИЙ ДОБРОДІЮ!
Запрошуємо Вас на
II Міжнародний козацький фестиваль звичаєвої культури
«ЖИВИЙ ВОГОНЬ»
який відбудеться 19-20 червня 2010 року
у м. Вінниця в мікрорайоні Сабарів, майдан біля причалу та скель
ОРГАНІЗАТОР ФЕСТИВАЛЮ
Вінницький Козацький полк імені Івана Богуна.
Ідея
В основі свята Козацька Модель суспільного устрою. Кожен регіон буде представлений своєю козацькою сотнею, які разом утворять поселення на кшталт Запорізької Січі. Козацька форма демократії розглядається, як можлива модель державного устрою.
НАПОВНЕННЯ
Фестиваль триватиме два дні з 19 по 20 червня 2010 року.
Представники сучасної козацької громади з різних регіонів країни отаборяться курінями та відновлять всі правові, культурні та побутові звичаї Січі й продемонструють козацьку зброю в дії.
До Вашої уваги будуть запропоновані безкоштовні майстер-класи з бойових козацьких мистецтв, духовних практик, інтелектуально-екстримальна гра (квест), змагання з боротьби на руках, силове жонглювання, шоу вогнів.
Майстри народних ремесел розгорнуть ярмарок та безкоштовні школи з прадавнього та сучасного декоративно-прикладного мистецтва: вишивка, витинанка, гончарство, ковальство та багато іншого.
Відбудеться фестиваль борщу. Гості свята частуватимуться національними стравами.
Під час дійства виступатимуть українські етно-гурти та народні колективи, буде розгорнуто експрес-школу народного танцю, влаштовані кінні прогулянки, сплави Бугом, а також екскурсії.
Міжнародного статусу фестивалю, нададуть гості з Польщі, Болгарії, Білорусі, Кубані та інших країн. Серед запрошених – Президент федерації України з бойового спасу Олександр Притула, Президент федерації України з гирьового спорту Юрій Щербина, клуб історичної реконструкції м. Львів товариство «Кіш».
Кульмінаційна частина Фестивалю - Купальське Дійство з відтворенням прадавнього звичаю видобування Живого Вогню.
Дрес-код:
Українське народне вбрання або наявність його елементів.
Також буде можливе придбання етно-одягу та аксесуарів безпосередньо при вході на фестиваль.
Незабутні враження від перебування в осяйному дусі Української етнокультури,
Козацький колорит, спів бандури і зачарування містерією Купальського дійства
залишаться з Вами назавжди.
ЗУСТРІНЕМОСЬ НА СВЯТІ!
З повагою,
Отаман, полковник УК
Контактні телефони організаторів фестивалю:
067 979 87 83 - Володимир Воловодюк
097 139 78 87 – Максим Ширнін
067 796 80 89 – Інна Поліщук
(0432) 69-44-07 - Анатолій Панчук