хочу сюда!
 

Лелечка

39 лет, лев, познакомится с парнем в возрасте 39-45 лет

religion

предыдущая
следующая

Парк Реформації — європейський символ свободи слова в Чернівцях

Чернівецька міська рада у процесі декомунізації перейменувала найбільший міський парк в південній частині міста з «Жовтневого» на парк «Реформації». Щорічно парк відвідують тисячі людей, повідомляє vsenovosti.info. Парк заснований у другій половині XX століття і названий Жовтневим, на честь Жовтневої революції. 


Площа парку — близько 70 га. На його території розкинулись прогулянкові стежки, два штучних озера, спортивні майданчики і поля, є також комплекс атракціонів. 

У відповідності з Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки» 24 січня 2017 року Чернівецька міська рада змінила назву парку з символу тоталітарного режиму — Жовтневої революції, на європейський символ відродження і свободи слова — парк Реформації. 

Зараз по всій країні проходить декомунізація подібних назв: у Маріуполі Жовтневий район перейменовали на Центральний, в Миколаєві проспект Жовтневий перейменували на Богоявленський, в Полтаві Жовтневий район став Шевченківським, в Запоріжжі Жовтневий район став Олександрівським, а також велика кількість сіл і вулиць з назвою «жовтневий» отримали нові назви. 

Значення слова «реформація» — «відновлення в належний стан». Епоха Реформації — символ свободи слова всесвітньої історії, коли європейці в XVI столітті виступили проти утисків свободи слова і розгулу інквізиції, і відновили в належний стан права людини. Коментуючи нову назву парку, чернівчани сподіваються, що парк Реформації завжди буде нагадувати про важливість свободи слова.
4

Комментарии

16.02.17, 07:55

Очень люблю Черновцы, любимейший город Украины после Киева Старым стану – перееду туда жить