хочу сюди!
 

Юлия

45 років, рак, познайомиться з хлопцем у віці 34-55 років

Кривий Ріг третього тисячоліття-яким він буде?

 
На виконання проекту  " Україна третього тисячоліття"
*Криворіжжя - Територія Якісного Життя до 2031 року (скорочено "КТЯЖ Г-31")
*

***


Вступ

(роздуми над проектом)


 

Колись, в середині 70-х років минулого століття одна з обласних газет розмножила пишномовні – як тоді здалося – вирази архітекторів-містобудівників «Після 80-го року Кривий Ріг височітиме на лівому березі величної Саксагані». – малося на увазі, як стало видно через 5-15 років, про декілька мікрорайонів; Зарічних 4, 5, 7, Східних 1, 2, 3, Сонячний, 5 – Гірницький і Індустріальний мікрорайони.


Безперечно, в ті часи вони виглядали модерними – в порівнянні з непоказними 3-5-поверховими «хрущобами» які так і залишилися навіки сірими домівками, «копальневих селищ».

 

– Та чи навіки?

 

Чи навіки мій  Кривий Ріг залишиться сірим та запиленним? Я певен, ні! Бо мудре місто  і бачиться воно містом високих технологій, фундаментальної науки та високого мистетства!

 

 

Колись розповідав мені один із друзів, про жителя американського міста Пітсбург, що згадував про чорне-чорніше небо над головою і ризиковані запливи хлопченят в місцевій річечці з чорнильного кольору водою, а зараз цей колишній центр металургії став містом науки, мистетства і високих технологій. Як співається в популярній пісні радянських часів, «…мечты сбываются…» Адже і ми самі ще якихось 20-30 років тому і мріяти не могли про будівельні технології (хмарочоси висотою майже в кілометр /838/м.), що сьогодні бачимо на планеті в цілому і зокрема у Китаї та Кореї!

 

gr

Прототип макету Жовтневого району м. Кривий Ріг

 

 

Сучасні містобудівні технології, і вже навіть традиції, якщо хочете, диктують принципово інші підходи до житлового забезпечення і тому «конвеєрні» 9-этажки масових серій, а в ще більшому ступені – консервативне планування трьох та

поверхівок районного «життєвого простору» з саморобними украсами з старих автомобільних шин та облупленної фарби на них, (як зразок), давно перестали відповідати як естетичним, так і чисто побутовим запитам більшості мешканців міста. А стосовно екологічного оточення, і не тільки місті, але і на периферії Криворізького району... То тут і порядного слова не знайдеться!

 

 

Значить "назріло". Нове мислення, нові підходи до екологічного середовища і нові будівельні технології примушують прийняти нас одну, об’єднуючу все місто ідею, проект ГО КМОПУ "КТЯЖ Г-31", та змінити наші 50-річній давності дворові «катакомби» з їх сарайчиками-льохами та смітниками-гаражами на щось більш цивілізоване. А сказати ширше – змінити сам стиль життя криворіжців, і взагалі зробити респектабельним, на основі технологій третього тисячоліття, місто, достойним країни, яка утверджується у світі як супердержава 21 сторіччя!

 

 

Якраз про це йде мова в розробленій  ГО КМОПУ програмі поліпшення життя криворізьців в найближчі два десятиліття.  Хоч в базовій програмі 12 основних напрямків, базовим для проекту вибрано будівельний,  де передбачено будівництво нових сучасних будівель серед старого житлового фонду в цілому і зокрема,  оптимізації екологічного середовища серед новобудов

 

 

 

– Що таке реконструкція взагалі? Це технологічна перебудова, спрямована на підвищення якості роботи. Якщо це завод – то реконструкція дозволяє, наприклад, на тих же виробничих площах розмістити вдосконалене устаткування, прибрати усе зайве, підвищити продуктивність підприємства… Тому здається, що пора вже те ж саме робити і з нашим містом, одночасно «реконструюючи» і якість життя в ньому. А висотні будинки (хмарочоси) потрібно будувати, бо на Землі самої землі менше ніж необхідно людству і тому за рахунок компактності забезпечення життядіяльності ми звільняємо від морально і технічно застарілих будинків території, на яких серед ставків, лісів, парків та скверів, що оточують новобудови, розміститься мережа лікувально-профілактичних, навчальних та спортивно-оздоровчих закладів!

 

 

Досі наші мегаполіси розросталися в шир, а тепер, коли ми дізналися про істинну ціну землі на Землі, вони мають право рости тільки вгору. А якщо і вшир, то лише за рахунок ущільнення міської інфраструктури, та за окремими, стратегічно-технічними домовленостями.Макет рекламного банеру,        http://www.dor.in.ua/

 

Давайте ось уважніше подивимося на наші райони: і наскільки ж вони відповідають критерію «Територія Якісного Життя»? Та це окрема тема, тема подібна айсбергу, вершина якого і є ця стаття як частина проекту. Бо хоч і числиться Кривий Ріг серед лідерів по озелененню, все одно парків і скверів у нас явно мало, особливо серед серійних новобудов, а ті що існують визивають не естетичні, а скоріше депресивні відчуття, сказати ширше – можливості для гідного людей відпочинку відсутні! (За виключенням парку ім. Правди та парку ім. Гутовського (Світлани Хватової)

 

 

– Так от, нашу «мета» реконструкція я бачиться таким чином:


 Перше – пошук фінансового забезпечення для медіачастини проекту (це майже нічого не коштує).

 

 Друге — Грунтовне доопрацювання методологічної сторони виборчої частини проекту (детально про це, і про перемогу у виборах у Президенти України, до місцевих рад і Верховної Ради України тут: http://blog.i.ua/user/3265312/1177407/


 Після серії потрібних кроків з’явиться  фінансова можливість розпочати підготовку до будівництва і почати будувати три перших будинка на  вибраній території, наприклад території автобази №20,  (три 50-70-ти поверхові будинки) з квартирами  "під ключ", з підземними  паркінгами, торговими приміщеннями, службами соціального захисту «уражених верств населення», тощо. Детальніше про це «Перспективний план розвитку Жовтневого району до 2031 року»http://kmop.org.ua/p1486

 

Паралельно планується вести підготовку списків до переселення та узгодження. (референдуми) Після переселення пусті «малоэтажки» перезаселяються. або зносяться,  а на підготовленій території прокладаються нові, в сотні раз більшої  пропускної можливості, сучасні різноманітні комунікації, і знову будуються серія нових будинків..

Зразок центрального будинку проекту КТЯЖ Г-31"Компенсаційний"

Зразок центрального будинку проекту КТЯЖ Г-31Компенсаційний»

 

Читаючи таке, кожен подумки прикидуватиме: а скільки ж коштуватиме людям таке «щастя під ключ»? І чи усі поголовно захочуть його набути?. Тому відповідаю без вагань, передбачаючи сумніви людей і їж представників, претендентів в кадидати у депутати. :

 

– Зрозуміло, нічого безкоштовного в природі не існує. Та квартири будуть надаватися згідно затвердженого графіку,а  довгостроковий кредит з відстроченням початку повернення платежів на 5-7 років. За ці роки рівень життя людей має стати на стільки вищим, а це  в нашій країні, багатій національними ресурсами можливо (програма економічного зростання, спільними зусиллями має бути виконаной), що повернення кредитів не буде помітним для користувача .


А раз так – чи                                                                                                                                                                      хто не захоче жити з максимальним комфортом?.

 

Наші старі будинки не просто морально застаріли – деякі з них вже незабаром почнуть розвалюватися від нанесенної на них різнокольорових декоративних фарб. Отже, «настав час»! Зате скільки роботи з’явиться! Бо одне робоче місце у будівництві «породжує» вісім робочих місць в суміжних виробництвах!  По-перше, по друге – роботи цієї надовго вистачить, бо повна реалізація проекту ГО КМОПУ «КТЯЖ Г-31» розрахована до 2031-го року. По-третє, «божий дар», залізну руду, ми перестанемо переробляти так бездарно…

 

 

А взагалі-то в міру скорочення рудодобування – за рахунок її раціональнішої переробки – маємо поетапно інтегрувати наукомісткі технології, і нові сучасні підприємства  замість старих. А ось звільнені в результаті «реконструкції» території перетворимо на зони відпочинку і культури. Адже парків не буває багато?! Та і нещасну нашу Саксагань час вже «лікувати», щоб знову стала річкою, а не стічною канавою. І ставки Кривого Рогу, в котрих заборонено купатися, необхідно зробити придатними до якісного відпочинку, як було раніше !!!


– Я не заперечую, що на усе це потрібні не просто великі – астрономічні кошти! http://kmop.org.ua/p5695-2


– Та вірю, що адміністративну реформу Україна все одно проведе, і бюджети територіальних громад міста, бюджетоутворюючих підприємств,  підприємців сучасних проектів, формуватимуться на інших, прогресивних, солідарних принципах економічної ефективності бізнесу,  і окремо, раціональне використання наших надр – це друге потужне джерело доходів місцевих громад.

 

 

– Запитаєте, « А чи не нудним зовні покажеться «залізорудний Нью-Йорк», одноманітно забудований висотками? Та і як ви це технічно представляєте 50-70 поверхівки і вибухи в кар’єрах неподалік?
– Відповім, Поняття «Новітні технології», звичайно ж, включає критерії сейсмоустойчивості будинків, а взамін вибухів існують криворізькі «безвибухові розробки дроблення порід», та це питання до спеціалістів, ми їм задачу і гроші, а вони нам рішення. :-)

 

Відносно проживання в новобудовах, то там житимуть урбанізовані за вдачею люди, які поважають свій час та комфорт. Інші, з часом зможуть купити вивільнені земельні ділянки на окраїні і будувати собі котеджі. А взагалі Жовтневий район, як географічний центр Криворіжжя, придбавши «нову форму», має стати адміністративним і діловим центром усього Криворізького Регіону. (Регіон – географічна територія з населенням від 650 000 до одного мільйона мешканців, «Адміністративна реформа»)

 

 

У інвестиційному плані наш проект очікується дуже навіть привабливим! І він буде виставлений на міжнародний конкурс і обов’язково знайде своїх виконавців.
– «А слава одного з найзабрудненіших міст світу інвесторів не налякає?» – запитаєте Ви.
– «Є і куди брудніші за наше, але підприємливих і талановитих людей таких як Біл Гейц, наприклад, цим злякати неможливо!

 

 

По суті своїй це великий і складний проект проектів, де є і дрібніші! «Маленька Швейцарія Жовтневого району», як зразок, в ньому плануємо площі кар’єрів повністю засадити ялівцем деревним, один гектар якого за добу виділяє 30 кілограмів фітонцидів, що очищають повітря від усякої зарази, навіть туберкульозної палички!. Ці рятівні дерева вирощує в нашому районі клуб любителів природи « Саксагань» на чолі з великим патріотом рідного краю та ентузіастом, Василем Белоусовим і багато сотень проектів які або заплановані нашою організацією для виконання, або вже виконуються.

 

 

Загалом, не залишалося Вам нічого, окрім як розібратися  і стати одним з керівників одного з багатьох проектів проекту ГО КМОПУ «КТЯЖ Г-31», або повірити тим хто вивичив технічну частину проекту і має змогу Вам відповісти  на всі питання, до повного розуміння.

 

КТЯЖ Г-31

Середня школа № 57, перший клас, зразок. 

 

 

 Підготував: Виконавчий директор ГО КМОПУ  

Теги: ObamaВалерій ПлютаВиват таксиКривий РігКРИВОРІЖЖЯПатріоти Кривого Рогу,Україна,

11

Коментарі

114.12.13, 08:48

смішно те що комуняки напланували

  Гість: Lakastra

  214.12.13, 08:54

  P.S. Высотки это неудобно.В них неудобно жить.Это много домов.Это много людей.Это скученность.Это много транспорта.Это смог.СМОГ.Я видел смог над Бейрутом.Даже фотка есть где-то... У нас нет таких предприятий которые бы требовали столько народу в одном месте.У нас нет столько людей чтоб их нужно было вместить. Зато у нас есть много земли.Близ лежащие села почти пустые.Какой смысл в высотках?
  В частном доме человек морально здоровее.У него есть земля.Зелень радует глаз.Очищает душу от стресса.На ней можно вырастить что-то.И это озеленение города,это его воздух.В частном секторе нет таких беспризорных сборищь молодежи, - это все моральный дух города.

   326.12.13, 07:06Відповідь на 2 від Гість: Lakastra

   P.S. Высотки это неудобно.В них неудобно жить.Это много домов.Это много людей.Это скученность.Это много транспорта.Это смог.СМОГ.Я видел смог над Бейрутом.Даже фотка есть где-то... У нас нет таких предприятий которы есть земля.Зелень радует глаз.Очищает душу от стресса.На ней можно вырастить что-то.И это озеленение города,это его воздух.В частном секторе нет таких беспризорных сборищь молодежи, - это все моральный дух города.Екологія на першому місці, а смогу не буде бо це район, а не мегаполіс. І виглядитиме все так: Вичищена Саксагань. з питною водою, потім реакриційна зона річки (ліс) далі нові будинки, а потім і кар"єри зхасадженні "можевельником деревным"Всі дванадцять ставків окружинно буде парками та скверами...зелені буде! А вирощення чогось,то на дачу, ща за річкою. :

    44.01.14, 10:38

    А чому вчора вас не було на семінарі по тергромадам? Як ви збираєтеся це втілювати без громад?

     55.01.14, 05:35Відповідь на 4 від ЯКриворожанка

     А чому вчора вас не було на семінарі по тергромадам? Як ви збираєтеся це втілювати без громад?Світланко, там були; Ви, Фомицький, Туровська і всі інші патріоти Кривого Рогу , не буду всіх перелічувати, наші з Вами добрі друзі і керівники своїх організацій! По-перше, по- друге, я Володю попередив, що не маю можливості бути присутнім, бо "занесло" мене аж в Тернівський р-н 15.30. По-третє, кращого спеціаліста по тергромадам ніж Ви на Криворіжжі не існує, Ви краща в цьому питанні, сміливо скажу спеціаліст-консультант! І це без посмішки, бо Ваша Недайводська тергромада створена першою на Криворіжжі.

      65.01.14, 16:19Відповідь на 5 від КРИВОРІЖЖЯ

      Наступні збори 17січня. Запрошуйте усіх знайомих до співпраці.

       78.01.14, 09:33

       Однозначно, що переспектив в переробній промисловості немає. Треба робити акцент на наукоємкі види виробниціва. А переробка руди - це депресія і подальше вимирання міста. Яскравим прикладом є шахтні містечка Донбасу.

        89.01.14, 04:05Відповідь на 7 від forensic

        Однозначно, що переспектив в переробній промисловості немає. Треба робити акцент на наукоємкі види виробниціва. А переробка руди - це депресія і подальше вимирання міста. Яскравим прикладом є шахтні містечка Донбасу.Кривбас - суперрегіон 21 сторіччя. інші регіони "відпочивають"... або краще працюють.

         924.02.14, 21:45

         Футуристично, але цікаво!