RnR

RnR

Кінний похід - шляхами козацької звитяги 2010

 • 13.06.10, 22:50
6 червня вулицями древнього міста Остріг, відомого з історії такими визначними постатями, як князі Острозські, Северин Наливайко, сучасні  козаки верхи на конях вирушили у кінний похід «Волинь – Поділля шляхами козацької звитяги», маршрут якого був затверджений Головним отаманом МГО КЗ ВО, генералом козацтва Петром Олешком. Кінні походи у волинських козаків стали традиційними (у минулому році було пройдено верхи на конях 700 км «Місцями духовного відродження: Межигірський, Дерманський  та Кременецький монастирі, Почаївська лавра»).
   По шляху до козаків приєднувались нові козацькі курені. Так, зокрема, в м. Славута міський голова отаман славутської паланки Василь Сидор з начальником міліції Славутського району Остапчуком Василем з козаками приєднались до спільного походу. Попереду 1300 км шляху: фортеці Кам’янець – Подільська, Хотин. Козаки відвідали біля  Шепетівки монастир, який побудований у 1420р. в с. Городище, зараз там іде відбудова, реставрація і монахи та послушники долучаються до ремонтних робіт. Приємно, що і Преосвященнійший єпископ Славутський  і Шепетівський Володимир, родом  з Любешівського р-ну, Волинської області та багато інших. У поході прийняли участь Гетьман Запорозького козацтва Дмитро Сагайдак, студенти Луцького інституту розвитку людини «Україна», представники багатьох козацьких куренів МГО КЗ Волинського округу та їх діти. Загальна кількість козаків та громадян, які будуть брати участь у поході та супутних акціях планується більше 2000 чол. Основна валка складається з 35 коней, 50 козаків, декількох підвод, польових кухонь, а також караван автівок супроводу.
 Козаки самостійно готують козацькі страви, сплять в наметах, де застане ніч та доглядають за конями.
В районних та обласних містах по приходу козаків проводяться зустрічі із громадянами. Особливо цікавиться історією молодь, яка буде незабаром продовжувати справу батьків – розбудовувати самостійну, незалежну  Україну.
Кінцева мета цього кінного походу - описавши уявне коло - повернутись додому, на рідну Волинську землю... Повернення планується  на початку липня, приблизно 2 - 6 липня.
Средина кінного походу , 17-18 червня(це орієнтовні дати), буде в Кам"янці-Подільському . Звідти валка поверне назад, додому.

Чергову замітку розміщу після відвідин Кам"янця Подільського. Будуть вже фото з першої частини походу та матеріали про події першого етапу...

 

 

RnR

RnR

Спілкування з Тарасом Прохасько

 • 10.06.10, 22:30


Спогади про приїзд Тараса Прохасько до нас в гості.

Бажаю вам ніколи не позбавляти себе такої файної сторони життя, як читання, бо воно часом може бути страшенно корисним. І бажаю вам думати про то, як би можна було написати свою книжку чи свою власну історію, бачити у кожному моменті свого життя літературу не гіршу від того, яка існує. (Тарас Прохасько. Літературний вечір "Рослинна філософія життя". Клуб "Майдан", м.Луцьк)

Приїзд Тараса згадується з особливою приємністю. Саме з таких ось фотографічних згадок і висновків народжуються інтернетівські блоги "про сучасного українського Ісуса Христа". Останнім часом дуже модно любити Тараса Прохаська. Тарас позитивний. Тарас говорить неголосно й повільно, дбаючи про свого слухача (співрозмовника). Тарас пише книжки, в яких ідеться про загальнолюдські цінності, речі, що не залежать від часових обставин. Тарас стриманий у висловленні емоцій. Тарас добрий, тому навіть недобрі не знають, чим його можна пробити. Тарас один із небагатьох українських письменників, якого люблять усі. Починаючи від екзальтованих дівчаток, що надягають йому на голову німб "проповідника і пророка", або ж "добродушної й мудрої лісової людини" (досить було кілька разів показати по телебаченню Тарасове життя в горах і кілька разів написати про це), і закінчуючи серйозними науковцями та літературними критиками. Він здається таким, як усі добрі люди, тому його так легко любити. Він здається таким, як ми. І мало хто помічає, як Тарас кепкує з нас. Чого лиш варта обіцянка купувати моркву і картоплю на кошти, отримані з премії Конрада. Незмінні й досить дивні тютюнові пристрасті. Усі ці бітниківські примочки, деяка розхристаність. Це все дає Тарасові можливість вільного і комфортного почування у будь-якому середовищі і з будь-якими людьми, але й воно викликає в ставленні до нього стільки любові і позитиву, що усі політтехнологи та іміджмейкери просто відпочивають і "нервово палять трутку збоку".

Цитати з виступу Тараса:

Визначеність буття і дбання про душу
Ні, я не думаю, що все передбачено і все так вже визначено, конкретними є лише найголовніші речі - найголовніші стратегії, а їхній розвиток залежить від нас. Все це дуже просто пояснюється одним християнським каноном, хоча насправді не лише християнським, стосовно того, що є певний задум щодо усіх нас. Його, так чи інакше, буде здійснено і це від нас не залежить, але натомість шлях до здійснення цього задуму залежить від кожного нашого кроку і ми маємо волю, маємо свободу робити свій вибір. Тут є ще одне невеличке відкриття. Насправді неважливо, що робиться у світі. Це страшенно болісний висновок, особливо для людей, які думають, для людей, які відчувають, це може бути дуже драматично. Але, виявляється, дійсно все, що робиться у світі немає жодного відношення до нас. Всі катастрофи, війни, екологічні біди ніяк не впливають на те, куди прямує кожен з нас. Виявляється, що дбання про себе, воно здається страшенно диким в сучасному світі, але дбання про те, щоб твоя душа, твій розум чи твій дух був у спокої, щоб передовсім тобі йшлося про тебе, воно є найважливішим. Це не є запереченням чи проповіддю зла, егоїзму чи недбалості до інших життів, тому що дбання про інші життя особливо сильно впливає на розвиток власного духу. Та передовсім треба дбати про те, щоб тобі було добре на душі, інакшого шляху до вдосконалення цього світу нема, ніхто не може зробити світ кращим в інший спосіб, ніж думати про себе.

Патріотизм
Не хочу виглядати нескромним, але Україна - це я. Для мене. Тобто нічого немає поза Україною і, власне, все що в мені є - це Україна. Це все моє життя і я тільки тут живу, і тільки тут я відчуваю і тільки тут я все знаю, тобто ми ідентичні. Так, я вважаю себе патріотом, але слова "батьківщина" і "держава" - це є різні речі і, вважаючи себе патріотом, я багато з чим, що відбувається у нас в державі, незгідний.

Релігія
Мені близьке християнство. І мені шкода, що християнство у нашому житті є поданим і трактованим дуже звужено, тобто я впевнений, що кожен із нас не до кінця усвідомлює, наскільки величним і широким є християнство. Особливо коли йдеться про якісь переваги і знахідки у східній філософії, я їх визнаю і безумовно поважаю, але, насправді, ми самі не знаємо, що у християнстві, у справжньому високому християнстві є такі ж речі, як і в тому ж буддизмі, наприклад. І так само мені дуже прикро, що діячі релігії, замість того, щоб донести до людей суть і великі можливості християнської релігії, роблять все для того, аби відштовхнути людей. Тому й багато хто ведеться на пропозиції інших релігійних вчень чи псевдовчень.

Потреба відчуття гармонії з природою
Тепер наступає такий час, коли без цього відчуття втрачається сенс буття, коли життя набуває якихось фальшивих орієнтирів. Мені здається, що багатьом людям погано від того, що вони не можуться знайти цієї гармонії, хоча насправді вони ще самі не знають, в чому проблема. Мине зовсім трохи часу, і я впевнений, що без екологічного почування, без знаходження свого місця у цьому світі буде тяжко прожити. Насправді я не можу говорити серйозно про такі речі, але я впевнений, що це є шлях, який скоро стане особистим виходом для кожного, і чим швидше ми це зрозуміємо, тим краще.

Процес написання творів
У мене на протязі довгого часу визріває ідея, а потім я дуже скоро записую те, що обдумував протягом кількох років. Моя метода полягає в тому, що я повинен повірити в то, що я хочу написати, я повинен пожити з цим. А саме записування займає дуже мало часу, тобто у пропорції це виглядає так: 1/10 - процес записування, а все інше - придумування і вигадування того, що я хотів би написати.

Ненормативна лексика
Я вважаю, що теперішня сучасна українська мова перебуває в дуже хорошому періоді. Шукається загальнонаціональна мова. Різні регіональні діалекти вливаються в той простір, з якого народжується сучасна мова. Крім того, є багато модернових процесів, які пов'язані з технологічним прогресом у світі, і нам лише треба буде знайти своє місце. Тобто на даному етапі українська мова є ненормативною. Я не хотів би заперечувати того, що робиться на рівні мовознавства, але мова є наразі відкритою для дуже багатьох змін. І, звичайно, вона повинна дати собі раду з "ненормативною лексикою". Проблема полягає лише в тому, щоб уживати її доречно, бо вона є реальністю і незаперечним фактом - це однозначно. Літературна мова не може уникати того, що відбувається в розмовній. І тут питання вже полягає не в тому, щоб використовувати цю лексику зі смаком, хоча, безумовно, смак - то найважливіший чинник, а в тому, щоб використовувати її до місця, щоб вона була виправданою, тоді вона має право на існування. Щодо мене, то мені не подобається емоційна лайка, тобто вираження емоцій у словах, але мені подобаються складні кореневі конструкції, які дуже точно передають котрісь відтінки настрою, особливо, якщо вони стосуються певної історичної епохи. Хоча мені складно говорити про таке, у своїх творах я не вживаю ненормативної лексики.

Про власну природу
Ось я отримав таку записку від Миколи: "Письменник нехай читає написане, говорять нехай політики. І взагалі, чи не є оця монотонність втомливою чи набридливою". Якщо вже доходить до таких чітких дефініцій, то письменник не повинен читати написане, письменник повинен написати, нехай читають читачі чи ще хтось там. А мої однотонні емоції є свідченням моєї природи. Просто треба виходити з того, що є різні типи людей і різний спосіб мислення. Це не означає, що я нещирий, у мене такий характер і така природа. 

Майбутні плани
Зараз я пишу книжку, яка є певним літературно-белетристичним репортажем про теперішню Україну, про ті мої подорожі, які я здійснив, працюючи у звичайній українській обласній газеті. Все те, що не потрапило до газетних матеріалів, всі ті зустрічі, враження і реальності, які були глибшими, увійдуть в цю книжку. Вона мала б з'явитися десь під кінець цього року. І це буде, мабуть, найперший мій твір про сучасне життя і сучасників.

Про асоціювання себе з рослинами
Бачите, я є ботаніком і тому асоціювати себе з якоюсь однією рослиною не можу. Скажімо так, мені дуже подобаються рослини, які поєднують певні частини світу. Мені подобаються рослини, межі ареалу яких означують щось значно глибше і значно більше. От, для прикладу, така проста рослина, як бук. Ми, власне, є східно-північною межею поширення буку, що росте всюди - на Захід і на Південь, і для мене це є незвичайним. Мені завжди найбільше йшлося про те самовідчуття, яке не змінюється залежно від зміни часів, про речі, які є базовими і які є незмінними, основними, чи що.

 

Фоторепортаж з літературного вечору - http://rocknrollforum.com/album_cat.php?cat_id=34&sort_method=p.pic_time&sort_order=DESC&start=0

 

RnR

RnR

AC/DC "Black Ice Tour" 27.05.2010 Варшава

 • 01.06.10, 20:40


Просто декілька фото. Вибачайте за якість.....

ЦЕ AC/DC....от і весь допис...

 

RnR

RnR

Приблизно через чверть століття ....

 • 27.05.10, 21:46


Cпочатку було так - http://video.i.ua/user/2768355/35168/187923/  - середина 70-х(одна тисяча ДЕВ"ЯТСОТ семидесятих років МИНУЛОГО століття)

Аудіо викладене тут - виконання Сюзі в 1999 році.

Відчуйте різницю ! .... podmig

RnR

RnR

Музика природи....

 • 15.05.10, 21:55


 

Вимкніть ВСІ звуки навколо, розслабтесь та уявіть себе в гайку на березі річечки.

Вмикайте...

______________________________________________________________________

ПеСе. Максимальне наближення до реалізму - фото місця, де був зроблений цей запис - зроблено сьогодні....Сам запис - теж сьогодні.(15.05.2010).

RnR

RnR

Хроніка пікіруючого бульдозера

 • 05.05.10, 19:02

Це не просто два місяці, які змінили країну. Це маховик, який розкручується і безжально трощить все, що ми вважаємо Україною. Це машина часу, яка за відчуттями відкинула нас у 2004 або навіть у 1991.

Це пора, коли зникають ілюзії і стискаються кулаки. Це час, коли розлогі коментарі зайві.

Отже, хроніка перших двох місяців нової влади - просто факти.

25 лютого

 • Янукович набув повноважень президента України
 • СБУ скасувала заборону на в'їзд в Україну Затуліну
 • З сайту президента зник розділ про Голодомор
 • НБУ випустив срібну монету, присвячену інавгурації

2 березня

 • Литвин оголосив про ліквідацію коаліції БЮТ-НУНС-БЛ. Визначену Регламентом процедуру порушено

3 березня

 • Верховна Рада відправила у відставку уряд Тимошенко

5 березня

 • Янукович та Медведєв домовились про спільні військові паради 9 травня. Янукович: "Всі дороги ведуть у Москву"

9 березня

 • Янукович зменшив Шевченківську премію зі 170 до 130 тисяч грн
 • Рада змінила Регламент, дозволивши формувати коаліцію "тушками"

10 березня

 • Генпрокуратура закрила кримінальну справу проти Цушка

11 березня

 • Оголошена коаліція "тушок"
 • Рада затвердила уряд Азарова. В уряді - жодної жінки. 29 членів Кабміну - рекорд Європи

15 березня

 • Розпочалися студентські бунти проти міністра Табачника

17 березня

 • Уряд перебрав на себе управління НТКУ і призначив її нове керівництво - Бенкендорф, Арфуш

19 березня

 • Азаров: "Реформи - не жіноча справа"
 • На посади начальників обласних УВС повертаються одіозні Сало, Варцаба, Русин

20 березня

 • Оргкомітет на чолі з Герман відправляє на "Євробачення" співачку Альошу. Україну штрафують за порушення процедури. Альошу викривають у плагіаті

24 березня

 • Печерський райсуд закрив усі кримінальні справи проти Бакая

25 березня

 • Уряд доручив КМДА вжити заходів для "недопущення акцій протесту біля приміщень адміністрації президента та Кабінету міністрів"
 • У Запоріжжі заявили, що до 9 травня поставлять пам'ятник Сталіну

26 березня

 • Демонтаж зовнішнього тестування: 200-бальний атестат, скасовано обов'язкові тести українською

27 березня

 • Янукович нагородив Фіделя та Рауля Кастро орденами
 • Семиноженко запропонував союз Росії, України та Білорусі

30 березня

 • Табачник скасував державний іспит з української для бакалаврів

31 березня

 • У Києві вкрали документи про приватизацію за останні 4 роки

1 квітня

 • Генпрокуратура зупинила розслідування справи про отруєння Ющенка.

2 квітня

 • Донецький окружний адмінсуд скасував указ про присвоєння звання Героя України Бандері

3 квітня

 • Янукович ліквідував Нацкомісію зі свободи слова, Нацкомісію з верховенства права

6 квітня

 • Янукович надіслав подяку за підтримку на виборах Президента громадянину Нігерії, пастору Сандею Аделаджі
 • Перший канал припинив переклад "синхронів" на українську
 • Тимошенко викликали до Генпрокуратури

7 квітня

 • Мін'юст представив законопроект "Про столицю", який скасовує прямі вибори мера Києва. Раніше Верховна Рада скасувала місцеві вибори 30 травня

8 квітня

 • Конституційний Суд узаконив коаліцію "тушок"
 • Мінпаливенерго оголосило про збільшення закупівлі газу в Росії
 • Міносвіти України та Росії домовилися про спільний "Урок пам'яті" до Дня Перемоги. Рекомендовано зосередитися "на героїчних сторінках спільної історії країн СНД"

9 квітня

 • Сутичка в "Українському домі". Міліція та люди в цивільному затримують журналістів та активістів "Свободи"
 • Боделан повернувся до Одеси. З 2005 року він переховувався від розшуку в Росії. 

10 квітня

 • Зустріч Азарова та Путіна. Путін: "Україна зробила цікаві пропозиції"

12 квітня

 • Візит Януковича у США. Україна погодилася віддати всі запаси високозбагаченого урану Росії та США

13 квітня

 • Верховна Рада затвердила нових керівників комітетів. Вимога Регламенту про передачу "контрольних" комітетів опозиції проігнорована

16 квітня

 • "Репортери без кордонів" заявили про погіршення ситуації зі свободою слова в Україні

17 квітня

 • Уряд підготував рішення про передачу поставок газу облгазам Фірташа

19 квітня

 • Азаров і La Scala. Охорона прем'єра заблокувала вхід у партер палацу "Україна" глядачам, що запізнилися

20 квітня

 • Керівник слідчої групи у справі про отруєння Ющенка Климович подала у відставку

21 квітня

 • Кортеж Януковича по дорозі в Бориспіль потрапив у ДТП. Загинула людина
 • Янукович та Медведєв підписали угоду про продовження на 25 років терміну перебування Чорноморського флоту в Україні
 • Домовленість про українсько-російське СП в авіаційній галузі: 51% належатиме Росії, АНТК Антонова передається до статутного фонду
 • Підписана угода про будівництво мосту Керч-Кубань

22 квітня

 • Конституційний Суд відмовився перевіряти законність розташування баз Чорноморського флоту в Криму
 • Прес-конференція Януковича. Представників регіональних мас-медіа за дорученням АП відбирали облдержадміністрації. Журналістам київських медіа ставити запитання не дозволили
 • Табачник: в середні школи потрібно повернути курс російської літератури

23 квітня

 • Азаров: "Ми готові продати газову трубу"

26 квітня

 • У ВР зареєстровано законопроект про скасування 50%-ої квоти на український продукт у теле- та радіоефірі

27 квітня

 • Верховна Рада ратифікувала угоду про ЧФ. Жорстока бійка в сесійній залі. Засідання пройшло без кворуму у 226 голосів
 • Під Верховною Радою масові демонстрації на знак протесту проти ратифікації чорноморських угод. Сутички між міліцією та демонстрантами
 • Верховна Рада затвердила бюджет-2010 - без обговорення і без дотримання процедури розгляду
 • Верховна Рада змінила регламент: опозицій може бути декілька
 • Янукович у Страсбурзі: "Визнавати Голодомор геноцидом - неправильно"
 • Гаванський міст у Києві переобладнали для проїзду кортежу Януковича

28 квітня

 • Луценко: нардеп Пінчук (ПР) та його двоє помічників жорстоко побили сусіда
 • Генпрокуратура порушила кримінальні справи проти посадових осіб Кабміну Тимошенко
 • Северинсен (екс-доповідач ПАРЄ у питаннях України): "В Україні йде зосередження влади в руках однієї особи. Відбувається систематичне порушення Конституції"
 • Грищенко: до візиту президента Медведєва Україна готує більше 10 угод

29 квітня

 • У Луганську з‘явилися біл-борди з портретом Сталіна
 • Відкритий лист "Репортерів без кордонів" до Януковича: заяви президента не відповідають реальній ситуації зі свободою слова в Україні
 • Семиноженко: "Обов‘язковий дубляж фільмів українською не приніс користі"
 • Уряд запропонував змінити назву ракетного крейсера "Україна"

30 квітня

 • Азаров та Путін домовилися про спільну модернізацію української ГТС
 • Путін запропонував об‘єднати "Газпром" та "Нафогаз України". Азаров готовий "вивчити" пропозиції
 • Росія та Україна обговорюють питання об‘єднання "Атоменергомашу" (Росія) та "Турбоатома" (Україна)
 • Заява Євросоюзу: ЄС стурбований ситуацією, яка складається в Україні зі свободою слова
 • Президент доручив розробити і внести до ВР пакет змін до Конституції

Далі буде?!.

Андрій Шевченко

_______________________________________________________________________________

 УКРАЇНСЬКА ПРАВДА - http://www.pravda.com.ua/articles/2010/05/4/5007099/ 

_______________________________________________________________________________

"Це пора, коли зникають ілюзії і стискаються кулаки. Це час, коли розлогі коментарі зайві" ....... 

 

RnR

RnR

Розрита могила - вірш та пісня

 • 15.04.10, 00:00

РОЗРИТА МОГИЛА 

Світе тихий,краю милий,

Моя Україно,

За що тебе сплюндровано,

За що, мамо, гинеш?

Чи ти рано до схід сонця

Богу не молилась,

Чи ти діточок непевних

Звичаю не вчила?

«Молилася, турбувалась,

День і ніч не спала,

Малих діток доглядала,

Звичаю навчала.

Виростали мої квіти,

Мої добрі діти,

Панувала і я колись

На широкім світі,

Панувала... Ой Богдане!

Нерозумний сину!

Подивись тепер на матір,

На свою Вкраїну,

Що, колишучи, співала

Про свою недолю,

Що, співаючи, ридала,

Виглядала волю.

Ой Богдане, Богданочку,

Якби була знала,

У колисці б задушила,

Під серцем приспала.

Степи мої запродані

Жидові, німоті,

Сини мої на чужині,

На чужій роботі.

Дніпро, брат мій, висихає,

Мене покидає,

І могили мої милі

Москаль розриває...

Нехай риє, розкопує,

Не своє шукає,

А тим часом перевертні

Нехай підростають

Та поможуть москалеві

Господарювати,

Та з матері полатану

Сорочку знімати.

Помагайте, недолюдки,

Матір катувати».


Начетверо розкопана,

Розрита могила.

Чого вони там шукали?

Що там схоронили

Старі батьки? Ех, якби-то,

Якби-то найшли те, що там схоронили,

Не плакали б діти, мати не журилась.

Датується за автографом: 9 жовтня 1843 р., Березань.

Ой Богдане! Нерозумний сину! — В цих і наступних рядках вірша — зверненнях-докорах персоніфікованої матері-України до гетьмана Богдана Хмельницького, стилізованих під народні голосіння, Шевченко вперше називає винуватця і причину кризового становища України. Цю причину він бачить в історичній помилці Б. Хмельницького — підписаному ним 1654 р. у Переяславі акті приєднання України до Московської держави, що обернувся для українського народу ліквідацією його здобутків на шляху до створення власної держави, неволею (кріпацтвом), руїною.

Степи мої запродані Жидові, німоті... — Йдеться про передачу колоністам земель Запорозької Січі після її зруйнування 1775 р. військами Катерини II. Перші німецькі колонії були засновані 1789 р. на острові Хортиця та в Павлодарському і Новомосковському повітах Катеринославської губернії переселенцями з Пруссії (Багалей Д. И. Колонизация Новороссийского края и первые шаги его по пути культуры. — Киев, 1889. — С. 89 — 90). У 1845 р. на півдні України налічувалось вже близько ста тисяч німецьких колоністів. Єврейська колонізація причорноморських степів почалася пізніше — в 1807 р. засновано перші колонії на Херсонщині, однак через відсутність у переселенців досвіду ведення сільського господарства довго вони не протримались (Там само. — С. 95 — 96). Пишучи про /694/колонізацію українських степів євреями, Шевченко міг мати на увазі родину баронів Штігліців — царських придворних банкірів, яким належали землі, де була колись Стара і Нова Січ (Івакін Ю. О. Коментар до «Кобзаря» Шевченка: Поезії до заслання. — С. 131).

Сини мої на чужині, На чужій роботі. — Ймовірно, Шевченко пише про козаків, яких після поразки війська гетьмана І. Мазепи у Полтавській битві 1709 р. та падіння гетьманської столиці Батурина було заслано Петром І на північ до Фінської затоки копати в болотах канали й розчищати місце для розбудови Петербурга. Надзвичайно важкі умови роботи спричинили загибель десятків тисяч людей.

А тим часом перевертні Нехай підростають... — Перевертнями Шевченко називає українців, які з корисливою метою нехтували національними та соціальними інтересами рідного народу. Асиміляцію української старшини, котрій для заохочення надавались у вічне володіння земля, села та кріпаки, російська влада почала проводити з початку XVIII ст. Особливо посилилася проімперська орієнтація української знаті після 1785 р., коли Катерина II зрівняла її з російським дворянством, що відкривало можливості зробити кар’єру й отримати адміністративну посаду на вищому державному щаблі. Типовий носій цієї набутої «малоросійської» ментальності виведений Шевченком в образі «землячка... з циновими гудзиками» у поемі «Сон».

Якби-то найшли те, що там схоронили... — тобто волю, яка «Лягла спочить... А тим часом Виросла могила»

Взято на http://litopys.org.ua/shevchenko/shev124.htm

 

..................................................................

 КОМУ ВНИZ - Розита Могила

 

 

 

 

 

 

Сторінки:
1
3
4
5
6
7
8
9
попередня
наступна