хочу сюда!
 

Татьяна

32 года, водолей, познакомится с парнем в возрасте 30-45 лет

Тризуб - герб України

 
Герб України -тризуб
Тризуб - герб України

Про походження і значення тризуба, як символу державної влади, церковної чи військової емблеми українців існують різні теорії, але жодна не дає задовільного пояснення. Найстаріші археологічні знахідки тризубів на українській території сягають 1 століття.

Класичний Тризуб є державним і національним гербом України. Різновиди Тризуба (трикутні корони, тризубчасті вежі, потроєні знаки, трилисники, тощо) збереглись в національних гербах усіх нащадків причорноморських аріїв, що розселилися у Європі та Азії.

Тризуб Київської русіТризуби
Тризуб Київської русі

На території України знайдено наскельні малюнки із зображенням тризуба, датовані IV-III тис. до н.е. За доби Трипільської культури бачимо його у вигляді рельєфних наліпів та в зображеннях трипалого божества на керамічних горщиках. Тризуб був відомий в Ольвії, Боспорському царстві, Урарту, Ірані, Індії, його зображення використовували представники крито-мінойської культури (III-II тис до н.е.), гети (III-I тис. до н.е.), сармати, царські скіфи, руські князі.

Тризуб символізує ту ж саму трійцю життєтворчих енергій, що й хрест та шестикутна зірка, тобто Мудрість, Знання і Любов або Вогонь, Воду і Життя або Янь, Інь і Ці, однак, не як початковий процес породження третьої сили двома первинними, а вже як другу стадію цього процесу, тобто як дію трьох рівноправних сил, що виходять з єдиного спільного для всіх джерел – Абсолюту (Вакууму, Дао).

Тризуб з Десятинної церкви
Тризуб з Десятинної церкви

Тризуб використовувався російською династією Рюрикович як державний герб Землі. Та й сьогодні використовується Україною як геополітичною та Духовною спадкоємицею Київської Русі.

Для язичників - Тризуб означає саме Рарога - вісника небесної Справедливості та втілення Сімаргла.

При створенні української держави в 1917 з прапором визначилися швидко - це жовто-синій. Прапор відповідає істинній символіці України, - це промінь Божественної благодаті спускаються на землю на синьому тлі неба (що дуже часто відображається у церквах). Тому, він і без проблем був сприйнятий народом в 1991р.

Тризуб Ярослава Мудрого - підвіска
Тризуб Ярослава Мудрого - підвіска

З гербом України не можуть визначиться до сих пір. Як у 1917 було багато версій герба так і досі, через 15 років незалежності, так і не можуть прийняти Великий герб України.

Для початку потрібно зрозуміти, що таке Україна - це частина Святої Русі! І з цієї частини почалося хрещення всієї Русі! Тому, і говорять, що Київ - "мати міст руських".

Київ - був і залишається своєрідним духовним центром для всіх православних християн Святої Русі! Особливо це було чітко видно в царській Росії.

Володимир Великий - це великий завойовник, також як і його батько Святослав Ігоревич, був головою незалежного та войовничого народу русичів. І їх символ тризуб, язичницький символ - і це незаперечний факт!

Тризуб князя Ігоря
Тризуб князя Ігоря

Спроби хрестити Русь були ще при Ользі, також відомі факти, що християни були на Русі ще до хрещення.

Володимир охрестив Русь по "візантійському" обряду, бо розумів, що вже старі язичницькі боги не допоможуть йому утримати владу і тісні зв'язки (а також війни), що і підштовхнуло до саме такого вибору.

Приміт. Автор. - слов’яни стали покірними рабами і байдужими до свої держави, так варяги втримали владу ще на кілька століть, але діти рабів уже не хотіли захищати свою землю, у 1240р., вони тікали замість того щоб воювати.

Що стосується останньої версії свого герба, то Володимир просто додав паличку до середньої лінії тризуба і вийшов тризуб з хрестом.

Теорія від рідновірів

 

Малий Герб – Тризуб (вірніше Триглав, Трійця) і є символом Божественного світу. Недаремно його брали князі за ознаку влади як намісники Бога на землі. Пояснімо цей давній символ на основі світогляду наших Предків.

Тризуб - як Всесвіт Триглав є образом Всесвіту , Роду і має наступне розташування: Посередині – Перун (Права – закон Божий, згідно якого відбувається як народження, так і смерть), праворуч від нього – Дажбог (Ява, чоловічий початок), ліворуч – Макош (Нава, жіночий початок). Чоловічий і жіночі початки сходяться у нижній частині Триглаву в зародку яйці. Згідно Закону Божого відбувається народження дитини: у верхній частині на середній главі іноді позначається прямим хрестом – символом Сонця. Триглав є символом Роду: чоловік-жінка-дитина.

За Триглавом, який вписується у восьмикутну зірку, будуються православні храми і твориться календар: люди заходять із західної частини храму (вечір, осінь, смерть, зародок), їхні обличчя мусять бути оберненими до вівтарної частини храму (схід, ранок, весна, народження, дитина), праворуч – південна частина (день, літо, Ява, Білобог, чоловік), ліворуч – північна частина (ніч, зима, Нава, Чорнобог, жінка).

 

Монета з ТризубомДо ідеї символу Рода наблизився художник Анатолій Кущ, відтворюючи ескіз ювілейної монети номіналом 2 грн., присвяченої 80-річчю проголошення незалежності Української Народної Республіки ІV-м Універсалом Центральної Ради. Аверс монети має вигляд: В центрі розміщено малий Державний Герб України. Ліворуч і праворуч від герба зображені на повний зріст робітник із молотом біля ковадла та селянка із серпом і снопом; вони підтримують немовля – символ молодої держави на тлі крони дерева. Ця трьохфігурна композиція є адаптованим варіантом творів графіка Георгія Нарбута.

Автор монети використав вірні світоглядні основи Предків, не урахувалося тільки, що розташування має бути наступним чином: чоловік – праворуч, жінка – ліворуч. Використавши ці мотиви народної символіки, треба удосконалити герб, згідно правил геральдики. Саме такий символ має символізувати єдність Роду Руського і його процвітання.


Трисуття - герб України«ТРИСУТТЯ часто називають ТРИЗУБОМ, що невірно. ТРИСУТТЯ є унікальним знаменитим Українським знаком-символом, якого не має жодна нація світу і який несе глибокий закодований зміст — ТРИ СУТНОСТІ, тому і зветься «Трисуття». Це є Дерево Життя, в якому об'єднані Три Суті — Яв, Нав і Прав — міфологічні архетипи слов'янської мудрості.

Трисуття має горизонтальну лінію, яка символізує розділення світу на Явний (над Землею) і Навний (підземний, або захований) світи. Явний світ є життям людини н землі, а Навний є світом пращурів, померлих родичів, мудрістю віків.

Життя народжується із «зерна», яке ніби посаджене у «землю» — змістовно ділить світ між живими і мертвими. Підземна частина зерна Нав — дух предків, із якого виходить, род-иться явне життя Яв — центральний росток у Трисутності. Це явне життя направляється з двох сторін складною структурою Прав — законів, правди життя. Прав є направляючою сутністю, яка ніби виростає із досвіду і мудрості пращурів Нав і яка є непохитна, як два ножі, що направляють Яв-не життя.»

Ще кілька цікавих гіпотез про створення тризуба:

1. Дві літери "В" повернені один до одного, і між ними розміщений символ "держава" (шар із символом хреста зверху). Буква "Б" від грецького Баселеус, що з грецької перекладається як Цар. А дві літери "В" по візантійському звичаєм символізують суверенну владу.

2. Цар - літера "Ц" зі зміщеним хвостиком до центру, - це символ двузубого тризуб (герб Святослава Ігоровича).

3. Сокіл розправити крила (тільки чому від летить в низ?).

4. ....

Стилізація тризуба з мечем.
Українська автокефальна проваславна церка
Націоналістична стилізація
Стилізація в книгах XIII-XVIIст.
Прикраса часів Київскої Русі
Стилізація в книгах XIII-XVIIст.
Компютерна Стилізація тризуба.

Цікаво:

Що говорять християни про тризуб:

 • 1. поглянемо на сучасний герб України. Що відразу кидается в очі? Де хрест? Або Україна це язичницька країна часів язичницької держави? Або за минулі 1000літ після хрещення християни кудись зникли з території України?
 • 2. якщо вже два бічних відгалужень нагадують шаблі, припустимо, вони уособлюють "вартових", а чому тоді, то що посередині теж асоціюється з мечем? За логікою якщо вони варти, то повинні щось охороняти (хрест або символ "держава"), або як сьогодні сили які борються за меч-владу (як це відбувається зараз на Україні).
 • 3. У християнському розумінні символ тризуб - це символ влади князя цього світу, символ влади правителя безодні (пекла). І з тризубом на іконах зображуються тільки демони.

Індійський тризуб:

Індійський тризубВ Індії, у штаті Джаму і Кашмір, височить священна гора з трьома вершинами, яку індійці називають «Трикута». У надрах гори заховане святилище богині Вайшну Деві – Великої Матері. Під охороною жерців за трьома магічними каменями знаходиться її величезна бронзова фігура з тризубом у правій руці. Один з елементів сучасної національної символіки Індії нагадує український тризуб і називається «тришуб».

Витоки тризуба в триєдності світобудови.

Навколишній світ побудований на взаємодії трьох елементів: три типи кварків (елементарних частинок) утворюють атоми та молекули, що є основою всіх фізичних тіл; три кольори — жовтий, червоний, синій — взаємодіючи, утворюють спектр веселки, багатобарвність світу, три напрямки виміру — ширина, довжина, висота — характеризують об'єм і простір світобудови.

Задовго до появи християнської церкви тризуб зустрічався в трипільців та інших народів, 59 відсотків сучасних національних гербів європейських держав вміщують знаки Трійці (трикутні корони, тризубчаті вежі, потроєні знаки, трилисники тощо).

 

 

Розмітка герба та Тризуба:пропорції герба
пропорції тризуба
Різні варіанти тризубівСтилізовані тризуби
монети з тризубом
7

Комментарии

Гость: NoTaRь

123.05.10, 22:20

1. Дві літери "В" повернені один до одного, і між ними розміщений символ "держава" (шар із символом хреста зверху). Буква "Б" від грецького Баселеус, що з грецької перекладається як Цар. А дві літери "В" по візантійському звичаєм символізують суверенну владу-

оцієї версії і притримуються серйозні науковці, іще це можлива анаграмма слів - "Владимир на столе"

  225.05.10, 20:55Ответ на 1 от Гость: NoTaRь

  Версія науковців цілком можлива і правдоподібна

   36.02.14, 15:45

   Деякі зображення зникли. (

    46.06.14, 00:57Ответ на 2 от San-Palych

    san-palych-кацапи не читають по украінскому і ім не цікаво-ім заотюжили мозги вже давно-у них немае таких понятій про волью-прочитай книги
    владіміра шітова собор без хрестів і другі вдумайся чим духовно жеве новий кацап-зона для них зразок порядка і закона-пахан смотрящий це ім
    більше зрозуміло-в европейскоі частині россіі всі міста мають своі легенди про ворів як героі і це передается і обростае героізмом і якимсь ненормальним і ілюзорним туманом що вони називають русская ненаглядная душа-Пшонка це приклад того же бандіта-вся позолота в його
    палаці це той Разін тільки на наших теренах-прокутіть а потом рубать голови-
    більше в нейронах кацапів немае варіантів-