хочу сюди!
 

Юля

39 років, скорпіон, познайомиться з хлопцем у віці 35-45 років

Спаси себя сам

  • 31.01.13, 19:29

 

 

 

Ще раз  про протипожежну безпеку в Києві.

 

    Щороку у світі виникає майже дев'ять мільйонів пожеж, які стають причиною загибелі сотень тисяч чоловік. Впоратися з вогняною стихією з мінімальними втратами не завжди вдається, навіть за допомогою найсучасніших технічних засобів

   25 лютого 1977 року в готелі " Росія" (м.Москва) сталася пожежа на площі майже 3000 м2. Люди, що знаходилися вище 12 поверху, опинилися в пастці. Вогонь поширювався з високою швидкістю. В результаті пожежі загинули 42 людини. Вигоріли більше 100 готельних номерів.  Люди гинули,  намагаючись врятуватись з допомогою канатів із зв'язаних простирадл.

    І таких випадків загибелі людей при пожежах у багатоповерхових будівлях, де були відсутні засоби індивідуального порятунку людей, велика кількість.

     Чому в сучасній квартирі,  а тим більше в готельному номері,  немає засобів індивідуального порятунку?  В автомобілі, наприклад, є засоби індивідуального порятунку ( вогнегасник, аптечка,  подушки безпеки), а в приміщеннях  їх немає?  Адже не секрет, що на випадок пожежі у багатоповерховій будівлі типові пожежні драбини можуть досягати тільки 9-13 поверху.  Тільки дві-три " супердрабини" в Києві можуть зняти людей з 25 поверху. І це тільки у тому випадку, якщо буде можливість таким автодрабинам під'їхати  до будівлі, що горить. Іншими словами, при пожежі більшість людей у багатоповерхових будівлях  нині є  заручниками.

    Відповісти на це питання досить просто: наявність засобів індивідуального захисту в автомобілях вимагає ДАІ, а наявність подібних засобів  в приміщеннях багатоповерхових будівель в Україні не вимагає ніхто.

    У Москві, наприклад, видано спеціальний наказ МНС(№313 від 18.06.2003г), який зобов'язує  приміщення  в будівлях заввишки 15 і більше поверхів мати канатні рятувальні драбини з розрахунку одна драбина на 30 чоловік.. Крім того, в Росії і ЄС розроблені стандарти для виробництва і використання таких рятувальних засобів.

  Що ж все-таки треба мати в приміщенні для термінової евакуації людей через вікно при пожежі? По-перше, це  міцний, легкий, малогабаритний, негорючий спусковий пристрій (наприклад,  канатна драбина), довжина якого відповідала б поверху приміщення. При цьому важливо мати в комплекті пристрій (якір) для кріплення спускового пристрою, що не потребує  яких-небудь стаціонарних кріпильних анкерних болтів у приміщенні.

По - друге,  протигазові засоби ідивідуального використання.  Всі ці засоби виробляються в Україні і є у продажу (досить зайти в Інтернет www.comasy.at.ua). Проте наш обиватель, дивлячись на те, як люди стрибають з вікон будівлі, що горить,  вважає, що з ним це ніколи не станеться.  Він скоріш застрахує своє життя на велику суму в стаховому агентстві, ніж  купить засоби індивідуального порятунку.  Ця ситуація обумовлена слабким  освітленням засобами масової інформації засобів самоврятування при пожежі. Що ж до підприємств, готелів, гуртожитків, шкіл, лікарень і таке інше, розташованих у багатоповерхових будівлях, то МНС України повинне зобов'язати їх придбати засоби індивідуального порятунку, для чого необхідно видати відповідний Наказ і затвердити відповідні стандарти.

   Шановні кияни! Пам'ятайте, що ніяка страхова компанія не врятує вас при пожежі.  Маючи в шафі чи на балконі  засоби самоврятування, ви маєте 100% грантію порятунку вашого життя і життів всієї вашої родини. При наявності таких засобів самоврятування, наприклад, не було б людських жертв при пожежі  в жилому домі в м. Харьків 16 грудня 2012 року.

  

 

 

    Щербаков В.І.

 comasi@i.ua

0

Останні статті

Коментарі